μήπως μεταμορφωνομαστε σ'αυτο που φοβομαστε μη γίνουμε??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    7

    μήπως μεταμορφωνομαστε σ\'αυτο που φοβομαστε μη γίνουμε??

    καλησπέρα σε όλους!είμαι καινούρια στο site και τον τελευταίο μήνα, παρατήρησα το σώμα μου στο ημίφως!Το αποτέλεσμα, ήταν τρομακτικό και σίγουρα χειρότερο από όταν ξεκίνησα να κάνω εμετούς προληπτικά για να μην παχύνω και μοιάσω στη μαμά μου!!Τώρα νομίζω πως έχω αρχίσει να της μοιάζω και να εμφανίζω έντονα αυτή τη χαλάρωση στα πόδια ,που τόσο πάσχιζα να αποφύγω. Δράση και αντίδραση λένε!Έφτασα πλέον το όριο και κατάλαβα πως άδικα πιέζουμε τον εαυτό μας γιατί δεν τον αγαπάμε.Εγώ συγκεκριμένα τον μισούσα!Σήμερα, είναι η μέρα που δίνω συνειδητά τέλος σε όλα αυτά και γιαυτό και ήθελα να το μοιραστώ.Απλώς...συνειδητοπ οιήστε κάτι!!όταν φτάνεις στο σημείο να μπορείς να κρίνεις τόσο σκληρά τον ίδιο σου τον εαυτό, μάλλον το μυαλουδάκι σου υπερλειτουργεί αναζητώντας το τέλειο, και έχει αρχίσει να στρέφεται απειλητικά προς το σώμα!!για μένα, αυτό λέει όμως ότι μάλλον η προσοχή μας πρέπει να στραφεί στο μυαλό αυτό που φωνάζει και δεν μπορεί να συντονιστεί με τις μαλακ..ς που μας ποτίζουν καθημερινά!Ας το δουλέψουμε λίγο παραπάνω λοιπόν (γιατί ίσως εκεί να υπερτερούμε) και ας καθήσουμε να παρατηρήσουμε τις υπόλοιπες άψογες γκόμενες πώς φέρονται και τί έχουν να πούν μέσα σε μία παρέα!!(χωρίς κυτταρίτιδα φυσικά!)θα γελάσετε πολύ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    142
    μην μπερδευεις τα κιλα και την εμφανιση, με την παιδεια του αλλου και το ποσο ενδιαφερον ατομο ειναι... ειναι 2 διαφορετικα πραγματα...

    αλλα το οτι κανεις εμετους για να μην μοιασεις στην μαμα σου που ειναι παχουλη, δεν σε κανει καλυτερη απο αυτες...

    δεν χρειαζονται υπερβολες, ουτε να στερουμαστε την ζωη μας, ταλαιπωροντας τον εαυτο μας...
    διαβασε καποια αλλα θεματα του φορουμ πανω στην βουλιμια, πιστευω θα σε βοηθησουν.
    καλη δυναμη στον αγωνα σου

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •