Σφαλιαρα σε ξενο παιδι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 24 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 353
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Σφαλιαρα σε ξενο παιδι.

    Τελευταια οταν επαιζει ο γιος μ με αλλα παιδια ,ενα παιδι πχτυπαει συνεχια τον γιο μ μεγαλυτερος και π δεν με ακουγε οταν το μαλωνα.αναγκαστικα να του δοσωμια σφαλιαρα.και το εχω κανει κ σε ενα αλλο π χτυπαγε τον γιο μου.ντρεπομαι π το εκανα κ τις 2 φορες αλλα δεν αντεχω να βλεπω να χτυπανε το παιδακι μου.κατι παθενω κιαν χριαστει να το προστατεψω και μεχρι μπουνια θα δοσω δεν θα δυστασω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    γιατι δεν μαθαινεις το παιδακι σου να καθαριζει μονο του?
    σε καταλαβαινω γιατι το ιδιο νιωθω με την αδερφουλα μου ποσο μαλλον εσυ.
    ποσο χρονων ειναι?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    einai 6 και τα αλλα 8.δεν καθαρηζει μονοςειναι ειρηνικος τυπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    α εγω οταν ημουν εξι κατι σφαλιαρες που ειχα δωσει....μυτες ανοιγα!
    βεβαια τωρα καμια σχεση αλλα νομιζω πως κατι τετοιες καταστασεις συμβαλλουν θετικα στην ανεξαρτητοποιηση του παιδιου,να εχει τον ελεγχο στα χερια του.
    φυσικα και θα μου πεις οτι ειναι μικρο αλλα το να υπερασπιζεται τον εαυτο του θα του δωσει πολυ μεγαλη αυτοπεποιθηση νομιζω.
    επισης επειδη ειναι κατι συνηθισμενο ,το πεσιμο απο μεγαλυτερα παιδια εννοω,καλο θα ειναι σιγα σιγα να μαθει να το αντιμετωπιζει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν νομιζεις οτι κινδυνευει το παιδακι σου η οτι δεν θα προσπαθησει να προστατευτει, να το μαζευεις απο τετοιες παρεες με μεγαλυτερα παιδακια. δεν μπορεις να χτυπας κανενα παιδακι, ποσο μαλλον αν δεν ειναι δικο σου....

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ναι ποτε δνε ηθελα να σφαλιαρισω ξενο παιδι ,αλλα δεν αντεχω να πειραξουν ουτε τριχα του δικου μου.τοσα τραβιξα να το μεγαλοσωγια να μ το χτυπανε κατι βρωμοπαιδα.?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by panikoula
    ναι ποτε δνε ηθελα να σφαλιαρισω ξενο παιδι ,αλλα δεν αντεχω να πειραξουν ουτε τριχα του δικου μου.τοσα τραβιξα να το μεγαλοσωγια να μ το χτυπανε κατι βρωμοπαιδα.?
    δεν ηθελες,αλλα το εκανες...κι απ οτι μας ειπες το εχεις ξανακανει...δεν υπαρχει δικαιολογια για να χτυπας παιδακια, αν δεν αντεχεις να πειραζουν το δικο σου κι ο μονος τροπος να το προστατεψεις ειναι να χτυπας ποτε ποτε τα αλλα, καλυτερα να μη το αφηνεις να παιζει χωρις εποπτεια και των αλλων γονιων...

    για φαντασου μεσα στο παιχνιδι να χτυπουσε ο γιος σου ενα ξενο παιδακι και να βλεπες εσυ τη μανα του 2 μετρα γαιδαρα να χτυπαει το μικρο σου το παιδακι! θα σου αρεσε?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οχι βεβαια θα την εσκιζα.αλλαεμενα το δικο μου δεν χτυπαει,ειναι ειρηνηκο.και δεν μιλαμε για ενα μπατσο π του δωσανε αλλα πολα εσκεμενα μαλιστα επεσε πανω του με το ποδηλατο και κοντεψε να του σακατεψει τα ποδαρακια του παιδιου μου.δεν ξερω αλλα επειδη ειναι παιδι χωρισμενων γονιων και δεν βλεπουν πατερα να το προστατευει νομιζουν οτι δεν εχει κανεναν να το προστατευψει.αποτοτε οι μανες τους με αποφευγουνε αλλαοταν χτυπανε τα παιδια τους τον δικο μου,δεν τους μαλονουνε.την επομενη θα πιασω τις μανες και θα τις πλακοσω στο ξυλο ειληκρινα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και δεν τα χτυπισαμια σφαλιαρα εδωσα στο ενα καιμια τσιμπια στην κοιλουμπα του αλλουπου ειναι 5 ετων και 60κιλα και το δικομου στα 6 ειναι 24.να τον αφινω να το λιωσει δλδ τον δικο μου με τα κιλα του?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σου ειπα τι μπορουσες να κανεις.

    να απομακρυνεις το παιδι σου αν νομιζες οτι κινδυνευει.

    ειναι ανεπιτρεπτο να χτυπας παιδια,εστω κι αν προκειται για απλες σφαλιαρες(!) οπως μας λες.
    τα υπολοιπα περι χωρισμενων γονιων, προσωπικα πιστευω οτι ειναι δικες σου αποψεις που νομιζεις οτι συμμεριζονται ολοι....δεν ειναι δυνατον ενα παιδι 8 χρονων να σκεφτεται ασχημα για ενα αλλο 6 χρονων με το κριτηριο οτι ειναι χωρισμενοι οι γονεις του...ειναι αστειο και μονο να το σκεφτεσαι...

    οσο για το οτι σε αποφευγουν, κι εγω θα σε απεφευγα αν σε εβλεπα να χτυπας ενα παιδακι 8 χρονων...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οκ να το κλειδοσω μεσα αυτο θα εκανες εσυ?δεν καθεται μεσα πανω απο 5 λεπτα και αναγκαστικα παιζει με παιδια πβρισκονται εδω γυρω.και αυτα ειναι μεγαλυτερα και με μεγαλυτερο ογκο....και δεν χτυπησα στα καλα καθουμενα το εκανα για να προστατεψω το σπλαχνο μουκιαν χρειαστει μπορει να το ξανακανω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εαν το ξανακανεις, ευχομαι να ειναι εκει καποιος ενηλικος να σε μηνυσει για να καταλαβεις μεχρι που μπορεις να επεμβαινεις οταν δεν σου αρεσει η συμπεριφορα των αλλων παιδιων, εφοσον δεν εισαι σε θεση να κανεις την διακριση μεταξυ της δικης σου υπευθυνοτητας και της ανευθυνοτητας ενος παιδιου 8 χρονων......

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    τι να σου πω τωρα?μαλλον δεν εισαι μανα γιαυτο δεν καταλαβενεις.....ευχαρηστω για τις καταρες σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ειλικρινα, με αυτα που μας λες,δεν θα μου φαινοταν παραξενο, αν η επιθετικοτητα που δειχνουν απεναντι στο παιδακι σου, ειναι τελικα μια αντιδραση απεναντι στην δικη σου παρεμβατικοτητα ...
    με λιγα λογια,ισως τιμωρουν την υστερια που δειχνεις(γιατι υστερια ειναι να μην ελεγχεις τα νευρα και τα χερια σου απεναντι σε παιδια) χτυπωντας οποτε βρισκουν ευκαιρια το ατυχο παιδακι σου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by panikoula
    τι να σου πω τωρα?μαλλον δεν εισαι μανα γιαυτο δεν καταλαβενεις.....ευχαρηστω για τις καταρες σου.
    τι να καταλαβω?
    οτι οταν εσυ μια γυναικα 30 χρονων, στα σωστα σου χτυπας ενα παιδακι 8 χρονων εχεις δικιο, ενω αυτο δεν εχει επειδη το δικο σου ειναι 2 χρονια μικροτερο του?
    ελεος καποια στιγμη με τον παραλογισμο....

Page 1 of 24 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •