Άγχος για δουλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    10

    Άγχος για δουλεια

    Δεν φοβάμαι τη δουλειά ίσα ίσα ότι μου δίνεται τα καταφέρνω. Έχω θέμα με τους ανθρώπους, τους εργοδότες, τα αφεντικά.
    Έχω ακούσει ιστορίες που το αφεντικό δεν ήταν στις καλές του και ξέσπασε στους υπαλλήλους, και μετά οι υπάλληλοι έκλαιγαν.
    Τους κάνουν ένα με τη γη μόνο και μόνο επειδή πρέπει να ξεσπάσουν σε κάποιον.
    Εγώ τώρα δουλεύω κάπου αλλά λίγες ώρες με 500 ευρώ, φοβάμαι να πάω κάπου με περισσότερα χρήματα για το λόγο που αναφερα πιο πάνω.
    Επίσης το μπουλινγ από συναδέλφους.
    Μου έχουν πει ότι ειμαι καλή συνάδελφος.

    Αυτό φοβάμαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Άρα όχι άγχος για δουλειά, μάλλον άγχος για τις ανθρώπινες σχέσεις!

    Θα είσαι και καλός άνθρωπος και καλή συνάδελφος!

    Περίμενε λίγο να φανερωθεί η καλύτερη εργασία με περισσότερα χρήματα και καλές συνθήκες. Ο Θεός προσέχει τους καλούς ανθρώπους. Ο Άγγελος σου που σε φροντίζει, θα φροντίσει να βρεις μια πιο προσοδοφόρα εργασία με επίσης καλούς ανθρώπους.

    Οι καλοί άνθρωποι είναι πολλοί, οι κακοί άνθρωποι είναι σαν τη μύγα μεσ' το γάλα, φαίνονται περισσότερο, κάνουν περισσότερη εντύπωση, αλλά αριθμητικά είναι λίγοι
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    10
    Ευχαριστώ.
    Πριν κάποια χρόνια. Είχα άσχημη εμπειρία με συναδελφους και από τότε έχω ένα φόβο. Με απελυσαν κιολας. Από τη θλίψη μου δεν μπορούσα να ξυπνήσω το πρωί. Πριν από αυτή είχα μια άλλη δουλειά που εκεί τα αφεντικά δεν με πήγαιναν. Ο διευθυντής μάλιστα έβρισκε λόγους να μου τη λέει και να με κάνει να νιώσω άσχημα. Όμως ήταν η πρώτη μου δουλεια και τα έπαιρνα όλα τις μετρητοίς Γι αυτό και όταν βρήκα αυτή τη δουλίτσα και βρήκα καλούς συναδέλφους έμεινα. Ούτε με την εργοδοσία έχω πρόβλημα, κάνω τη δουλειά μου όσο πιο καλά μπορώ. Φυσικά κάνω λάθη και οταν κάνω μου τη λέει όμως όχι στο βαθμό που να με κάνει να κλαίω.
    Τώρα μετά από 5 χρόνια βρήκα το κουράγιο να ξανακάνω αιτήσεις.
    Και σήμερα είχα μια συζήτηση με κάποιο άτομο για το αφεντικό της και πόσες σκοτούρες έχει αυτός που μιλά,άσχημα σε όλους. Το άσχημα ακούγεται πολύ ωραίο σε σχέση με αυτά που λέει. Όλοι παραιτούνται. Φυσικά ολοι το ξέρουν για,αυτόν και δεν είχα σκοπό να πάω εκεί όμως μου είπε και ακόμα μια δύο ιστορίες με άλλους που ουτε μου πήγαινε το μυαλό. Και εκεί είναι που τα είδα όλα.
    Επέστρεψαν ολοι μου οι φόβοι. Τώρα με βασανίζουν οι σκέψεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ναι, οι σκέψεις! Αυτές είναι το βάσανο!
    Θα σου πρότεινα να μη δίνεις μεγάλη σημασία στις σκέψεις. Είναι μεγάλο πρόβλημα ένα μυαλό που τρέχει!

    Πήγαινε στις συνεντεύξεις που έχεις κανονίσει και δοκίμασε τις δυνάμεις σου σε νέες δουλειές χωρίς να αφήσεις το ωραίο περιβάλλον που έχεις βρει τώρα. Ίσως περίμενε κι' άλλο λίγο να παρουσιαστούν κι' άλλες ευκαιρίες.

    Λυπάμαι που άνθρωποι σας εσένα βρίσκουν δυσκολία στη ζωή!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    Και εγώ έχω άγχος με τη δουλειά σε καταλαβαίνω!

Similar Threads

  1. Άγχος για την δουλειά.
    By nightwalker77777 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-08-2021, 19:22
  2. Άγχος για δουλειά
    By Nikos156 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2018, 21:23
  3. Αγχος στη δουλεια
    By kel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 19-03-2013, 15:46
  4. άγχος και δουλειά
    By stirixi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-2012, 18:42
  5. Εχω το άγχος για την δουλεία
    By Anta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-2010, 10:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •