Πρόβλημα; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast
Results 136 to 150 of 207
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πριν την επισκεψη της , όχι ,δεν το είχα αποδεχτει. Μετά την επισκεψη, νομίζω, ναι, αλλά δεν είμαι βέβαιος ότι δεν θα αλλάξει αυτό στο άμεσο μέλλον. Ακόμα και πιθανολογικα να το δούμε, τα παντα είναι πιθανο να συμβούν, δεν είναι κάτι ανεδαφικο μαθηματικά.
    Απλα σκέφτομαι πως ειναι σε ηλικία γάμου και αν τα έχει με αυτόν, σίγουρα θα παντρευτουν και σε λιγότερο απο δυο χρόνια θα έχει κανει παιδι. Και δεν ξέρω αν μπορω να το αποδεχτω αυτό. Και το να μην μαθω, αν μπλοκαρω και το ινστα, με φέρνει σε μια κατάσταση αβολης αβεβαιότητας και υποθεσεων.

    Τα δυο χρόνια που δεν μιλάμε, ναι, είναι ξεκάθαρη έλλειψη επιθυμιας, ωστοσο , έχει πει και η ίδια πολλες φορες ότι δεν κανει ποτε το πρώτο βήμα όταν εχει μαλωσει με καποιον, απο εγωισμό. Και επίσης δεν με μπλοκαρε ούτε στο μεσιντζερ ούτε στο φβ,την μπλοκαρα εγώ.


    Σε σχέση με παρελθοντικες σχέσεις,με ρώτησε μονο ο Αλ Μπαντυ και δεν απαντησα γιατί το θεώρησα αυτονόητο και γελοια ερώτηση. Προφανως και ειχαμε κανει σεξ. Μονο με την τελευταία μου σχέση δεν είχα σεξουαλική επαφή και αυτό γιατί προσδιοριζόταν ως ασεξουαλ κάτι που ήταν και ένας απο τους βασικούς λόγους που το διαλυσαμε (περα απο μερικά αλλα πράγματα ) αν και εγω ήμουν διατεθειμένος να το προσπαθησω, εκείνη θεωρούσε πως είμαστε ασυμβατοι. Η αλήθεια ειναι οτι εγώ νομιζα ότι θα ήμουν αυτός που θα ξεκλειδωνε την μη αρεσκεια της στο σεξ, γιατί στο παρελθόν είχε κανονικά σεξουαλικές σχέσεις. Τεσπα,δεν έχει να κανει το αν έκανα σεξ μαζί της ή όχι με το πόσο είχα δεθεί μαζί της. Βέβαια δεδομένου ότι ένα μήνα μετά το οριστικό break εγώ γύρισα εξολοκλήρου στις σκέψεις για τη φαντασιωση, δεν ξέρω κατά πόσο όντως είχα δεθεί μαζί της και δεν ήταν απλως μια προσπαθεια να το κάνω να δουλέψει για να ξεκολλησω απο τη φαντασιωση.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Η κοπέλα που με χώρισε πρόσφατα είπε ότι χρειαζεται χρόνο μονη της, ότι είναι καλά μόνη της, ότι το διαλύει τώρα για να μην δεθούμε κι άλλο,ότι της αρέσω αλλά εγώ φαίνομαι ερωτευμένος μαζί της ενώ αυτή δεν είναι (αυτή με προσέγγισε εντωμεταξύ), ότι είναι ασέξουαλ κι εγώ δεν είμαι, ότι είμαι πολυ θεατρικός και κινηματογραφικός και εκείνη θέλει κάτι απλό. Με μπλόκαρε πρόσφατα και μόλις είδα το προφίλ της άπο άλλο προφιλ και υποψιάζομαι ότι έχει νέο φλερτ. Ό,τι να 'ναι. Με εκνεύρισε κι αυτή.


    Σκέφτομαι να της στείλω μηνυμα "από ότι φαίνεται είχε προκύψει κάτι άλλο και εσύ επέλεξες να μην είσαι ειλικρινής μαζί μου, αλλά να πεις ένα σωρό δικαιολογίες. Το βρίσκω πολύ ανώριμο. Και το ότι με μπλοκάρεις τώρα ώστε να μην το δω είναι ακόμα πιο γελοίο"

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σκέφτομαι να της στείλω μηνυμα "από ότι φαίνεται είχε προκύψει κάτι άλλο και εσύ επέλεξες να μην είσαι ειλικρινής μαζί μου, αλλά να πεις ένα σωρό δικαιολογίες. Το βρίσκω πολύ ανώριμο. Και το ότι με μπλοκάρεις τώρα ώστε να μην το δω είναι ακόμα πιο γελοίο"
    Και τι θα καταφέρεις με αυτό?
    Αν γύριζες το χρόνο πίσω, τι θα άλλαζες στη συμπεριφορά σου απέναντι της?

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και τι θα καταφέρεις με αυτό?
    Αν γύριζες το χρόνο πίσω, τι θα άλλαζες στη συμπεριφορά σου απέναντι της?
    Για να δει ότι δεν είμαι ανόητος.

    Αρχικά είχα εγώ το πάνω χέρι γιατί ήμουν απομακρος και μυστηριος. Μόλις ανοιχτηκα λίγο και αρχιζα να εκφραζω τα συναισθήματά μου , κατευθείαν ξενερωσε. Πολυ ώριμο.

    Δεν ξέρω αν θα εμπαινα στη διαδικασία να αλλαξω κάτι. Ισως δεν θα ανοιγομουν πολυ.

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Για να δει ότι δεν είμαι ανόητος.

    Αρχικά είχα εγώ το πάνω χέρι γιατί ήμουν απομακρος και μυστηριος. Μόλις ανοιχτηκα λίγο και αρχιζα να εκφραζω τα συναισθήματά μου , κατευθείαν ξενερωσε. Πολυ ώριμο.

    Δεν ξέρω αν θα εμπαινα στη διαδικασία να αλλαξω κάτι. Ισως δεν θα ανοιγομουν πολυ.
    Γιατί σε νοιάζει αν σε θεωρεί ανόητο?
    Κράτα το ότι "δεν θα ανοιγόσουν" για την επόμενη σχέση που θα κάνεις, και μην ασχολείσαι με αυτή.

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Γιατί σε νοιάζει αν σε θεωρεί ανόητο?
    Κράτα το ότι "δεν θα ανοιγόσουν" για την επόμενη σχέση που θα κάνεις, και μην ασχολείσαι με αυτή.


    Οχι ότι μενω ξαγρυπνος αλλά αν κατσω να το σκεφτω με ενοχλεί.

    Αυτή ακόμα δεν ξεκουμπιστηκε. Δηλαδή πόσο καιρό σκοπευει να μπαστακωθει εδώ περα. Είναι προκλητικο απο ένα σημείο και μετά.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Αυριο έχουμε διαμαρτυρία απι τη φιλοζωικη για τη θανάτωση ενός χιμπατζη. Σκέφτομαι να την καλεσω. Μονο και μονο για το τρολαρισμα της υποθεσης. Δεν θα ειναι πολύ κωμικό;

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    εμενα δεν μου φαινεται κωμικο.
    απο τις αντιδρασεις της, καταλαβαινω οτι ειχες γινει πολυ εκδηλωτικος, η και φορτικος (πχ μπλοκαρισμα).
    αυτο που δειχνει μια τετοια κινηση, ειναι οτι ψαχνεις αφορμη να επικοινωνησεις μαζι της.
    θεωρω οτι η συγκεκριμενη ιστορια ειναι χαμενη για σενα, αλλα αν υπηρχε η παραμικρη πιθανοτητα κατι να αλλαξει, να φαει καμια παπαντζα απο αλλον και να το ξανασκεφτει, να σε ψαξει, αυτο θα γινοταν ΜΟΝΟ αν εχεις πληρη απομακρυνση απο εκεινην. οχι ψαχνοντας αφορμες για κουβεντες και επικοινωνια. ουτε το σχολιο που ειπες παραπανω μηνσ τειλεις , κατα την γνωμη μου.

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εμενα δεν μου φαινεται κωμικο.
    απο τις αντιδρασεις της, καταλαβαινω οτι ειχες γινει πολυ εκδηλωτικος, η και φορτικος (πχ μπλοκαρισμα).
    αυτο που δειχνει μια τετοια κινηση, ειναι οτι ψαχνεις αφορμη να επικοινωνησεις μαζι της.
    θεωρω οτι η συγκεκριμενη ιστορια ειναι χαμενη για σενα, αλλα αν υπηρχε η παραμικρη πιθανοτητα κατι να αλλαξει, να φαει καμια παπαντζα απο αλλον και να το ξανασκεφτει, να σε ψαξει, αυτο θα γινοταν ΜΟΝΟ αν εχεις πληρη απομακρυνση απο εκεινην. οχι ψαχνοντας αφορμες για κουβεντες και επικοινωνια. ουτε το σχολιο που ειπες παραπανω μηνσ τειλεις , κατα την γνωμη μου.
    Αυτό με το χιμπατζή ηθελα να το στείλω στη φαντασίωση, μιας και είναι εδώ ακόμα. Στην αλλη θέλω να στείλω το άλλο μήνυμα που είπα.

    Βλέπετε ότι έχω σοβαρό πρόβλημα αφού πριν δύο μέρες έγραφα ότι έχει τελειώσει πια για μένα και σήμερα έκανα ένα μικρό κωμικό σενάριο στο μυαλό μου, στο οποίο της στέλνω αυτό το μήνυμα και εκείνη αποφασίζει να έρθει στην διαμαρτυρία και συναντιομαστε κινηματογραφικά στο συντριβάνι.

    Δεν θα το στείλω, συγκρατιεμαι. Αλλά πώς ξέρω ότι θα συγκρατηθω και αύριο.
    Τι να κάνω ομως; Να χαπακωθω για αυτήν; (και αντιψυχωτικά να μου έγραφαν δεν νομίζω να με βοηθούσαν) Να κάνω λοβοτομή; Ή να κάνω ψυχοθεραπεία για να μιλάω εβδομαδιαίως για αυτήν παρόλο που έχω χίλια δυο άλλα προβλήματα που θα έπρεπε να με απασχολούν;

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Αυτό με το χιμπατζή ηθελα να το στείλω στη φαντασίωση, μιας και είναι εδώ ακόμα. Στην αλλη θέλω να στείλω το άλλο μήνυμα που είπα.

    Βλέπετε ότι έχω σοβαρό πρόβλημα αφού πριν δύο μέρες έγραφα ότι έχει τελειώσει πια για μένα και σήμερα έκανα ένα μικρό κωμικό σενάριο στο μυαλό μου, στο οποίο της στέλνω αυτό το μήνυμα και εκείνη αποφασίζει να έρθει στην διαμαρτυρία και συναντιομαστε κινηματογραφικά στο συντριβάνι.

    Δεν θα το στείλω, συγκρατιεμαι. Αλλά πώς ξέρω ότι θα συγκρατηθω και αύριο.
    Τι να κάνω ομως; Να χαπακωθω για αυτήν; (και αντιψυχωτικά να μου έγραφαν δεν νομίζω να με βοηθούσαν) Να κάνω λοβοτομή; Ή να κάνω ψυχοθεραπεία για να μιλάω εβδομαδιαίως για αυτήν παρόλο που έχω χίλια δυο άλλα προβλήματα που θα έπρεπε να με απασχολούν;
    οχι, δεν ειναι καθολου κωμικο το σεναριο.
    ειναι προβληματικο...
    ναι, ψυχοθεραπεια να κανεις. το προβλημα σου δεν ειναι αυτη και καμια "αυτη", γιατι αν και ειχατε πολυχρονη επικοινωνια, ερωτικη σχεση δεν ειχατε, για να εχεις τετοιο κολλημα για εναν (πραγματικο) καφε που ηπιατε και περαν τουτου ουδεν, για να μην πω και για το ποσες φορες και με ποσους τροπους σουε χει δειξει οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ εδω και τοσα χρονια...

    πρεπει να κανεις ψυχοθεραπεια για να μαθεις να απομακρυνεσαι αμεσα και να μην κολλας οταν καποιος δεν θελει...

    επομενως, δεν θα ειναι κωμικο, θα ειναι pathetic και θα σε εκθεσει κιολας, δηλαδη θα εισαι για λυπηση.
    εκτος αν αυτο επιδιωκεις.
    γιατι, προσωπικα ειναι ο,τι σιχαινομαι στην ζωη μου, το να προκαλεσω σε καποιον την λυπηση.
    το ιδιο ισχυει και για το μηνυμα στην πρωτη, γιατι εκτος του οτι επανερχεσαι ενω σου γυρισε την πλατη, αποδεικνυεις οτι ενω σε μπλοκαρε εσυ την παρακολουθεις απο κρυφο λογαριασμο (το λες και στοκιν...).

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ηταν ρομαντικο δειπνο, οχι καφες.

    Oχι δεν θα ήθελα να προκαλεσω λυπηση. Απλως σκέφτομαι οτι ίσως θα το έβρισκε αστείο. Κάτι που μάλλον είναι ανεδαφικο. Και επισης σκεφτομουν να την ξεμπλοκαρω στο φβ γιατι εφόσον την μπλοκαρα δεν θα βλεπει τιποτα για μένα και θα ξεχάσει και στην υπαρξη μου. Δεν θα βλεπει τα συναρπαστικά νέα μου και τις ωραίες φωτογραφίες μου. Δεν θα βλεπει τι χανει. Αλλά αν την ξεμπλοκαρω θα αρχισω παλι να εχω στο πισω μερος του μυαλου μου ότι διαβάζει ο,τι γράφω και να νιώθω ξανά μια μορφή επικοινωνιας μεταξύ μας κατι που δεν θα με βοηθήσει.

    Οσον αφορά την άλλη, θα μπορουσα να το διατυπωσω αλλιώς γιατι η αλήθεια είναι οτι ηδη πριν το προσφατο μπλοκ είχα υποψιαστει ότι κάτι τρέχει με άλλον. Και προχθες είδα απλα το στορυ αυτου που τα εχει τώρα και καταλαβα ότι είχα εξαρχης δίκιο, οπως παντα. Με κανει να νιώθω θυμό η δική της συμπεριφορα. Εκείνη με προσεγγισε, ΟΧΙ ΕΓΩ. Τι είδους σαδιστικο διεστραμμενο άτομο προσεγγιζει καποιον ,λέει μεγάλα λόγια (έκανε ακόμα και μακροπροθεσμα σχέδια ) και στην πορεια αποφασιζει πως ξενερωσε. Ειναι πολυ επιζημια συμπεριφορα και δεν έκανα τιποτα για να την αξιζω,το αντίθετο, ήμουν πιό λογικός απο ποτε.

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    δεν χρειαζεται να ειναι σαδιστικο ατομο, αρκει να ειναι επιπολαιο..
    αν ελεγε μεγαλα λογια, κακως τα ειπε γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζοσασταν αρκετα ωστε να πει μεγαλα λογια.
    επισης, και να τα ειπε, κι εσυ κακως τα ελαβες υποψη σου, για τον ιδιο λογο.
    οταν γνωριστηκατε λιγο καλυτερα, αλλαξε γνωμη.
    πιθανον να ηταν το οτι εκφραστηκες οπως λες, μπορει ομως να ηταν και κατι αλλο.
    το θεμα ειναι οτι το ταιμιγκ δεν ηταν περιεργο για ξενερωμα.
    αυτο που τελικα περισσευε, ηταν τα μεγαλα λογια...
    το να μην ειναι ερωτευμενη, το θεωρω πολυ σοβαρο λογο για να απομακρυνει παντως, και φυσικα και δεν φταις σε τιποτε, ουτε κι εκεινη, ομως..

    δεν ειναι θεμα αν το αξιζες η οχι να ξενερωσει.
    δεν ειναι καποιου ειδους τιμωρια.
    δεν εκανες κατι. απλα σε γνωρισε καλυτερα. η ετσι νομιζε τουλαχιστον.

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν ξέρω αν παραλογίζομαι αλλά μόλις σκέφτηκα το εξής: τυπικά δεν της ζήτησα να βρεθούμε και το απέρριψε. Άρα μήπως να της γράψω ένα μηνύμα που να λέω ότι θέλω να συναντηθούμε μιας και είναι εδώ;

  14. #149
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Δεν ξέρω αν παραλογίζομαι αλλά μόλις σκέφτηκα το εξής: τυπικά δεν της ζήτησα να βρεθούμε και το απέρριψε. Άρα μήπως να της γράψω ένα μηνύμα που να λέω ότι θέλω να συναντηθούμε μιας και είναι εδώ;
    διαβαζοντας τα μυνηματα σου οφειλω να σου πω κατι προχωρα την ζωη σου και μην δινεις καμια αξια το τι κανει αυτη.οπως λεει και μια εκφραση δεν θελει μια δεν θελω 100 φορες.να σου πω εν κατακλειδι και την δικη μου ιστορια μηπως παρεις δυναμη να το ξεπερασεις και συ.το ειχα και γω παλια οταν αρρωστησα ψυχικα με ψυχωση στα 20 μου ετη.νεος φοιτητης επαθα οξυ ψυχωτικο επεισοδιο και τους εχασα ολους απο διπλα μου οτι φιλους και γνωστους ειχα γιατι πριν παθω το επεισοδιο ειχα παραληρημα ποσες ημερες και ελεγα συνεχεια ασυναρτησιες και ετσι ολοι απομακρυνθηκαν απο διπλα μου επειδη δεν εστεκα στα καλα μου.τους επαιρνα τηλεφωνο και δεν το σηκωναν χωρις να εχουμε τσακωθει μονο και μονο επειδη δεν ημουν καλα.τωρα ειναι πανω απο 10 χρονια που παιρνω αγωγη δοξα το Θεο περα απο καποιες μικρουποτροπες δεν εχω ξαναπαθει επεισοδιο.δεν με νοιαζει και να φυγουν ολοι απο διπλα μου εχω μαθει και ξεκοβω και γω απο μονος μου οταν δεν μου φερεται καλα ο αλλος και δεν με νοιαζει να ξανακανω παρεα.εχω το αρνητικο με σενα να θελω να μαθαινω τι εχει απογινει ο αλλος αν εχει βρει δουλεια αν εχει παντρευτει για να μαθω την εξελιξη του αλλα οχι να του στειλω μυνημα ή να τα ξαναβρω μαζι του.

    μονο απο περιεργεια και μονο.αν μπορεις να μεινεις μονο στο να βλεπεις τι εξελιξη εχει η αλλη χωρις να χαλιεσαι ή να σε νοιαζει με ποιον ειναι ή να την θελεις παλι πισω καντο αν οχι και θες επικοινωνια και χαλιεσαι και αναλωνεσαι στο παρελθον κοψε τελειως να βλεπεις τι κανει η αλλη.μην δινεις πιθανοτητες κατι που εχει χαθει 2 χρονια.εχει τυχει να μαθαινω και γω απο ατομα που με ξεκοψαν τοτε που δεν ημουν καλα ή και αργοτερα το τι κανουν στην ζωη τους αλλα και να μου δινοταν η ευκαιρια να ξακανω παρεα μαζι τους εφοσον ηταν απορριπτικη η σταση τους δε θα τους ξανακανα παρεα

  15. #150
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    αλλα επειδη δεν μπορεις να μεινεις στο κομματι της περιεργειας αλλα επιζητας ξανα συναντηση κοψε απλα καθε επικοινωνια και το να βλεπεις τι κανει.βλεπεις και γω με ψυχωση μπορει να μαθαινω για μερικους την εξελιξη τους αν παντρευτηκαν αν βρηκαν δουλεια και ουτω καθ εξης αλλα δεν επιδιωκω καμια επαφη μαζι τους και το ελεγχω μια χαρα ποτε δεν εστειλα σε καποιον ή καποια ή να επιδιωξω καποια επαφη μαζι τους και ισα ισα καλυτερα για μενα ναμην μαθαινουν τιποτα στο τι κανω και πως περναω τον χρονο μου

Page 10 of 14 FirstFirst ... 89101112 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να καταλάβω εάν έχω πρόβλημα ή δεν έχω πρόβλημα?
    By Dionysios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 08-07-2021, 19:18
  2. Αναλύω Το Πρόβλημα Μου. Ένα Περίπλοκο Πρόβλημα.
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-07-2020, 23:10
  3. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 00:11
  4. Προβλημα με u2u
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 12-05-2010, 18:50
  5. εχω ή οχι προβλημα?
    By χριστινα_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 2
    Last Post: 06-04-2009, 01:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •