Γοπ, δυσπνοια, και οπισθορινικη καταρροη συν αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Γοπ, δυσπνοια, και οπισθορινικη καταρροη συν αγχος

    Γεια σας εχω ενα προβλημα εχει λιγο καιρό π δεν μπορώ να το βγαλω απο το μυαλο μ!
    Κατα αρχας εχω προβλημα με γοπ χρονιο, κατα καιρους ειναι σε εξαρση οκ το ξερω κ οταν με πιάσει κανω αγωγη!
    Επισεις εχω οπισθορινικη καταρροη που καταπινω μια βλεννα απο την μυτη κ κανω ενα κορτιζόνουχο σπρει.
    Το θεμα μ ειναι οτι μεσα στην μερα καποτε νιωθω οτι θελω να παρω βαθια ανασα σαν ερεθισμενο το αναπνευστικό μ ισως κ λογω γοπ.
    Μου δημιουργηθηκε ενα ψυχολογικο με το αναπνευστικό μου πηγα σε διαφορους πνευμονολογους ο καποιοι δεν εδωσαν κ πολλοι σημασία, αλλος μ ειπε περσι για ασθμα που δεν το δεχτηκα ποτε δεν ειχα κτλ
    Σήμερα πηγα στον παθολόγο μ κ μ πε ακουγετε ενας μικρος συρριγμος στην εκπνοη αλλα τα ατομα π εχουν γοπ το εχουν δεν ειναι κατι κ να κανω simbicort οταν το χρειάζομαι λογω κορτιζόνης!
    Εχω θεμα κ με αγχωδη διαταραχή κ παίρνω αγωγη.
    ΑΠΛΑ μου δημιουργήθηκε ψυχολογικο με το αναπνευστικό μ κ δεν ξέρω πως να το χειριστω!
    Καποιος να μ στειλει please?
    Η να μιλήσουμε σε messenger?
    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    6
    Ποσό χρόνων εισαι βρε κοπέλια; Δεν έχεις τιποτα. Τα ίδια ακριβώς τραβάω κι εγω εδώ και 5 μήνες έχω κάνει ένα κάρο εξετάσεις αλλά τιποτα. Είναι μεγάλη η ιστορία μου. Αν θέλεις να μιλήσουμε σε live χρόνο βρες με στο messenger. Βασίλης Πετρου το όνομα μου στο messenger. Αλλά μην αγχώνεσαι. Δεν έχεις κάτι

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 28-06-2022 at 14:56.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by andreas_psychology2 View Post
    Γοπ τι σημαίνει ακριβώς? Να μιλησουμε αν θέλεις πες μου
    Για ποιο λόγο προσεγγίζεις όλα τα μέλη του φόρουμ και προσπαθείς να τους μιλήσεις με προσωπικά μηνύματα; Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να νιώθεις αυτή την ανάγκη, αλλά από την άλλη δεν σου φαίνεται κάπως περίεργο το ότι προσεγγίζεις άτομα σε θέματα που συχνά είναι ευάλωτα;

    Δεν είναι σάιτ γνωριμιών εδώ, ίσως έχεις παρεξηγήσει την ιδιότητα του φόρουμ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να αποκτήσει προσωπική επαφή με κάποιο μέλος, αλλά ο ακατάπαυστος τρόπος που το κάνεις δείχνει να είναι αυτός ο αυτοσκοπός της συμμετοχής σου εδώ.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Για ποιο λόγο προσεγγίζεις όλα τα μέλη του φόρουμ και προσπαθείς να τους μιλήσεις με προσωπικά μηνύματα; Αντιλαμβάνομαι ότι μπορεί να νιώθεις αυτή την ανάγκη, αλλά από την άλλη δεν σου φαίνεται κάπως περίεργο το ότι προσεγγίζεις άτομα σε θέματα που συχνά είναι ευάλωτα;

    Δεν είναι σάιτ γνωριμιών εδώ, ίσως έχεις παρεξηγήσει την ιδιότητα του φόρουμ. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να αποκτήσει προσωπική επαφή με κάποιο μέλος, αλλά ο ακατάπαυστος τρόπος που το κάνεις δείχνει να είναι αυτός ο αυτοσκοπός της συμμετοχής σου εδώ.
    γιατί είναι κακό να θέλω να μιλήσω και να γνωρίσω άτομα? δεν είναι ο αυτοσκοπός μου, αλλά θα ήθελα να γνωρίσω κάποια άτομα και να αποκτήσω μία επαφή... δεν είναι κακό!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    6
    Ρε παιδιά ηρεμία. Δεν έγινε κάτι. Ο άνθρωπος μπορεί να θέλει να μιλήσει με κάποιον. Αν δεν είναι ομοιοπαθής απλά μόλις θα πιάσει κουβεντα μέσα σε 2 μέρες θα τα παρατήσει γιατί τότε θα καταλάβει ότι οι άνθρωποι με αγχώδεις διαταραχές είναι δύσκολοι άνθρωποι.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by kiklonas View Post
    Ρε παιδιά ηρεμία. Δεν έγινε κάτι. Ο άνθρωπος μπορεί να θέλει να μιλήσει με κάποιον. Αν δεν είναι ομοιοπαθής απλά μόλις θα πιάσει κουβεντα μέσα σε 2 μέρες θα τα παρατήσει γιατί τότε θα καταλάβει ότι οι άνθρωποι με αγχώδεις διαταραχές είναι δύσκολοι άνθρωποι.
    ακριβώς όπως τα λες!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Δεν είναι καθόλου όπως τα λέει, είναι ένα συνεχές αδιάλλειπτο σπαμ αυτό που κάνεις σε όλα τα θέματα και είναι ύποπτο. Δεν είναι σάιτ γνωριμιών εδώ για να προσεγγίζεις κάθε μέλος να μιλήσετε προσωπικά. Υπάρχουν και θέματα που τα μέλη γράφουν τι κάνουν, τι σκέφτονται κλπ. Γιατί δεν γράφεις εκεί και θες σώνει και ντε να σου δώσουν τα μέλη προσωπικές πληροφορίες και να μιλήσετε σε πμ; Ειδικά σε θέματα που λες ότι δεν ξέρεις καν τι σημαίνουν αυτά από τα οποία πάσχουν. Σε κάποες δημοσιεύσεις έλεγες ότι κάνεις ποστ μέχρι να σου επιτραπεί να στείλεις πμ, αυτό είναι σπαμ και αντίκειται στους κανονισμούς.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Δεν κάνω κανένα σπαμ σκιουρε

    Απλά δεν ξέρω τι σημαίνει το γοπ και ρώτησα

    Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις τόση εμπάθεια απέναντι μου,

    Το να θέλω να γνωρίσω ανθρώπους που περνάνε αντίστοιχα πράγματα με εμένα για αλληλουποστηριξη δεν είναι καθόλου επιλήψιμο

    Τσακώνεται μόνος σου τώρα δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει ή οχι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by andreas_psychology2 View Post
    Δεν κάνω κανένα σπαμ σκιουρε

    Απλά δεν ξέρω τι σημαίνει το γοπ και ρώτησα

    Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις τόση εμπάθεια απέναντι μου,

    Το να θέλω να γνωρίσω ανθρώπους που περνάνε αντίστοιχα πράγματα με εμένα για αλληλουποστηριξη δεν είναι καθόλου επιλήψιμο

    Τσακώνεται μόνος σου τώρα δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει ή οχι


    Δεν τσακώνομαι σου επισημαίνω ότι αυτό που κάνεις είναι επιλήψημο για το φόρουμ, αντίκειται στους κανονισμούς και είναι ύποπτο.

    Προφανώς και πειράζει όταν μπαίνεις σε άσχετα θέματα για τα οποία δεν έχεις καμία εμπειρία και παρόλα αυτά θες να μιλήσεις προσωπικά με τον χρήστη.

    Επιπλέον, το προφίλ που επενέβη από πάνω και λέει ότι είμαι υπερβολικός κάνει ακριβώς το ίδιο, ζητάει απο μέλη να μιλήσουν στο μέσιντζερ, άρα είτε είσαι εσύ είτε έχετε τις ίδιες ύποπες πρακτικές.

    Δεν θα ήθελα να συνεχίσω μια ανούσια κουβέντα. Προσωπικά θεώρησα σκόπιμο να σου υποβάλλω αναφορά. Από κει και πέρα κάνε ό,τι καταλαβαίνεις.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    6
    Αδερφέ κάτι δεν πάει καλα με σένα μάλλον. Δεν έχεις βοηθηθεί μάλλον από το forum. Σε ένα θέμα που κάποιος χρήστης ζητάει προσωπική βοήθεια δηλώνω διαθεσιμότητα. Μην τρελλενεσαι και μην βλέπεις παντού φαντάσματα. Άμα ξεκινήσω να γράφω για τον εαυτό μου κι όσα μου συμβαίνουν σε ένα θέμα θα γράψω ολόκληρο σεντόνι. Ηρεμία. Εδώ είμαστε όλοι ενήλικοι θέλω να πιστεύω. Αν ο άλλος θέλει να επικοινωνήσει θα επικοινωνήσει. Δεδομένου δε ότι οι περισσότεροι άνθρωποι με αγχώδεις διαταραχές έχουν γίνει αντικοινωνικοί Επομενως επιθυμούν να μιλήσουν με κάποιον σε live χρόνο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τα passive aggressive comments καλύτερα να τα κρατήσεις για τον εαυτό σου. Αυτή η προσέγγιση και μάλιστα σε όλα τα θέματα απαγορεύεται από τους κανόνες. Εγώ όταν ανοίγω ένα θέμα δεν βοηθιεμαι με το να διαβάζω το ίδιο ακριβώς μήνυμα προσέγγισης από έναν τύπο που ψαρεύει γνωριμίες. Υπάρχουν άλλωστε και τα πιο χαλαρά θέματα αν θέλει σώνει και ντε να γνωρίσει κόσμο.

  13. #13
    Αν αντιμετωπιζει καποιος κατι παρομοιο ας μου γράψει, οταν εκπνεω αποτομα κ δυνατα ακουω ενα συριγμο παρολο π η πνευμονολογος δεν ακουει κατι κ λεει οτι ολα προέρχονται απο την παλινδρομηση

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    3
    Υπάρχουν επίσης ορισμένα φάρμακα που μπορούν να προκαλέσουν οπισθρινική ενστάλαξη. Για παράδειγμα, ορισμένα φάρμακα που χρησιμοποιούνται για τη θεραπεία της υψηλής αρτηριακής πίεσης μπορεί να προκαλέσουν ξηρό αέρα και συμφόρηση στη μύτη. Εάν παίρνετε αυτά τα είδη φαρμάκων ή έχετε άλλη ιατρική πάθηση που προκαλεί ξηρό αέρα ή συμφόρηση στη μύτη σας, είναι καλή ιδέα να μιλήσετε με το γιατρό σας σχετικά με τη χρήση υγραντήρα ή σπρέι φυσιολογικού ορού για να διατηρήσετε τα ιγμόρειά σας υγιή.
    nerdle

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    3
    Έχω κάνει πολλές δοκιμές, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Η ιστορία μου είναι αρκετά εκτεταμένη. Είμαι στο Messenger αν θέλετε να συνομιλήσετε σε πραγματικό χρόνο. Ειδικά όταν πρόκειται για ισχυρισμούς ότι δεν έχετε ιδέα τι σημαίνουν πραγματικά τα συμπτώματα που βιώνουν. Έχετε παραβιάσει τους κανόνες λέγοντας ότι θα συνεχίσετε να δημοσιεύετε μέχρι να σας δοθεί η άδεια για προσωπικό μήνυμα.
    snake io

Similar Threads

  1. Δύσπνοια και αγχος
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 23-04-2020, 22:34
  2. Β Ο Η Θ Ε Ι Α. Δυσπνοια, άγχος, πόνοι, ΦΌΒΟΣ
    By papad92 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 09-10-2019, 22:38
  3. αγχος και δυσπνοια
    By kako papaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 21-05-2018, 21:54
  4. ΑΓΧΟΣ-ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΔΥΣΠΝΟΙΑ
    By Mara1962 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 15
    Last Post: 20-03-2014, 03:31
  5. Αγχος,δυσπνοια και στομαχι
    By pavlos3 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 09-06-2012, 23:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •