συνεντευξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18

    συνεντευξη

    Καλημερα σας

    θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα θεμα που μου προεκυψε ενω επερνα συνεντεςυξη σε μια κοπελα για δουλεια... ενω ολα κυλουσαν ομαλα γενικα η ομιλια της ηταν ολο τσαχπινια ενω σχεδον γελουσε καθε φορα που μου απαντουσε σε ερωτησεις.. κλεινοντας την συνεντευξη μου πεταξε... χαρηκα παραπολυ που σας γνωρισα ειτε παρω την θεση ειτε οχι.. και ελπιζω να τα ξαναπουμε και.. εκτος δουλειας πχ στην εκθεση που ειναι την επομενη εβδομαδα ( σημειωση ειναι πανευρωπαικη εκθεση για προιοντα του συγκεκριμενου χωρου) της λεω μαλλον θα λοιπω θα ειμαι εξωτερικο δεν θα ειμαι στην εκθεση και απανταει...εε τοτε θα περιμενο του χρονου στην επομενη ,, και αφηνει ενα χαμογελο και φευγει ...τι μπορει να σειμαινε αυτο τιποτα ? το ειπα για να το πω... εεε με ενδιαφερεις λιγακι ασχετα με την θεση...προσδπαθουσε να με καλοπιασει για την θεση ???.

  2. #2
    Honorata
    Guest
    Πόσο καλή ήταν η θέση που της προσεφερες; εννοώ είναι μια καλή θέση σε ωραίο περιβάλλον με καλές απολαβές και κυρίως ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ; είναι μια θέση για την οποία έχει εξειδικευτεί αρκετά και τη θεωρεί θέση-κλειδι για την επαγγελματική της πορεία; Ή είναι καμία δουλειά όπως πωλήτρια ή γραμματεας και άσχετη με αυτό που έχει σπουδασει; εάν έχει σπουδασει;
    Άσχετα από αυτά που σου είπε, ότι δήθεν μπορεί να είναι η δουλειά των ονείρων της. Τέτοια παραμύθια όλοι λέμε σε συνεντεύξεις για να κάνουμε εντύπωση. Άσχετα από τα λεγόμενα της, το βιογραφικό της σου έδειχνε άτομο που έχει ασχοληθεί και έχει εξειδικευτεί για αυτή τη θέση;

    Από το βιογραφικό της και από αυτά που είπατε σου έδωσε την εντύπωση ότι είναι ένα άτομο που έχει αμεσα ανάγκη χρήματα και δεν μπορεί να τη στηρίξει κάποιος άλλος; ζει μόνη;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    Hταν μια δουλεια ακριβως ιδια με αυτην που κανει και ναι ηταν εξειδικευμενη σε αυτο ...αμεσα αναγκη οχι γιατι ειδη δουλευει ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το κοροιδακι τησ δεσποινιδοσ δεσ την ταινια

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    Hταν μια δουλεια ακριβως ιδια με αυτην που κανει και ναι ηταν εξειδικευμενη σε αυτο ...αμεσα αναγκη οχι γιατι ειδη δουλευει ..
    Αν ήδη δουλεύει σε μια τέτοια δουλειά τότε δεν θα ήταν για αυτή κάποια επαγγελματική καριέρα- κελεπούρι. Εκτός και αν υπήρχαν πολύ καλά λεφτά. Μπορεί να της αρέσες όντως ή να ήταν και το στυλ της αυτό. Εσύ τι σκέφτεσαι;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    καλημερα honorata!
    εγω το 2ο οτι ηταν το στυλ της και ενδεχομενος οτι το εχει τσεκαρει οτι πιανει το πουλαει και αν κατσει εκατσε ποτε δεν ξερεις. οσον αφορα τα χρηματα εκει που ειναι περνει πιο λιγα απο αυτα που δινουμαι εμεις αλλα δεν το γνωριζει ποσο δινουμε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Κοίτα, πολλές γυναίκες, στη φαρέτρα τους , έχουν ως μέσο για άνοδο , την επιλογή που συνάδει με τη ρήση του μακαριστού πλέον έλληνα πορνοστάρ "βεντούζα , βεντούζα, ρούφα το τρομπόνι" . Αλλά προφανώς δεν είσαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να διευθύνει ορχήστρα τζαζ, με κλαρινέτα, τρομπόνια, σαξόφωνα κτλ .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    Καλημερα σας

    θα ηθελα την γνωμη σας σε ενα θεμα που μου προεκυψε ενω επερνα συνεντεςυξη σε μια κοπελα για δουλεια... ενω ολα κυλουσαν ομαλα γενικα η ομιλια της ηταν ολο τσαχπινια ενω σχεδον γελουσε καθε φορα που μου απαντουσε σε ερωτησεις.. κλεινοντας την συνεντευξη μου πεταξε... χαρηκα παραπολυ που σας γνωρισα ειτε παρω την θεση ειτε οχι.. και ελπιζω να τα ξαναπουμε και.. εκτος δουλειας πχ στην εκθεση που ειναι την επομενη εβδομαδα ( σημειωση ειναι πανευρωπαικη εκθεση για προιοντα του συγκεκριμενου χωρου) της λεω μαλλον θα λοιπω θα ειμαι εξωτερικο δεν θα ειμαι στην εκθεση και απανταει...εε τοτε θα περιμενο του χρονου στην επομενη ,, και αφηνει ενα χαμογελο και φευγει ...τι μπορει να σειμαινε αυτο τιποτα ? το ειπα για να το πω... εεε με ενδιαφερεις λιγακι ασχετα με την θεση...προσδπαθουσε να με καλοπιασει για την θεση ???.
    απο την στιγμη που υπηρχε στην μεση το θεμα της συνεντευξης, φυσικα και το πιο πιθανο ειναι να το εκανε για να σε καλοπιασει..

  9. #9
    Honorata
    Guest
    Ναι κατάλαβα. Κοίτα δεν ξέρω, τι στυλ γυναίκας είναι. Πόσο εννοεί αυτά που λέει ή πόσο τα λέει για να κερδίσει κάτι.

    Ήταν όμορφη; είχε αέρα; Ή ήταν ντροπαλή;

    Ακόμα και να της αρέσες, τι σκέφτεσαι να κάνεις. Η συνέντευξη τελείωσε. Θα προσλαβανες άτομο επειδή απλά σου γυάλισε για να δεις τις προθέσεις της;
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    καλημερα honorata!
    εγω το 2ο οτι ηταν το στυλ της και ενδεχομενος οτι το εχει τσεκαρει οτι πιανει το πουλαει και αν κατσει εκατσε ποτε δεν ξερεις. οσον αφορα τα χρηματα εκει που ειναι περνει πιο λιγα απο αυτα που δινουμαι εμεις αλλα δεν το γνωριζει ποσο δινουμε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    1)Θα προσλαβανες άτομο επειδή απλά σου γυάλισε για να δεις τις προθέσεις της;
    ποτε!! business is business δεν χωρανε συναισθηματισμοι πληρωνομαστε για να φερουμε εις περας ενα εργο .
    2)ταν όμορφη; είχε αέρα; Ή ήταν ντροπαλή;
    ναι ηταν ολα τα παραπανο
    3)Ακόμα και να της αρέσες, τι σκέφτεσαι να κάνεις.
    τιποτα δεν ειναι το στυλ μου του πεφτουλα ¨)

  11. #11
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    1)Θα προσλαβανες άτομο επειδή απλά σου γυάλισε για να δεις τις προθέσεις της;
    ποτε!! business is business δεν χωρανε συναισθηματισμοι πληρωνομαστε για να φερουμε εις περας ενα εργο .
    2)ταν όμορφη; είχε αέρα; Ή ήταν ντροπαλή;
    ναι ηταν ολα τα παραπανο
    3)Ακόμα και να της αρέσες, τι σκέφτεσαι να κάνεις.
    τιποτα δεν ειναι το στυλ μου του πεφτουλα ¨)
    Ήταν όμορφη και με αέρα αλλα και ντροπαλή; πως γίνεται αυτό.

    Άρα θες να μάθεις για εγκυκλοπαιδικους λογους εάν της αρέσες.

    Μπορεί και να της αρέσες, κυριως αν είσαι και εμφανισημος άλλα και να μην είσαι. Υποκειμενικά είναι αυτά. Έχει τύχει και σε μένα να με προσελκύσει ένας μελλοντικός εργοδότης, όχι τόσο για τη δουλειά αλλα σαν αυρα και στύλ και ήμουν θερμή. Το ενδιαφέρον μου ήταν ειλικρινές, με προσέλαβε για τη δουλειά τελικά ωστόσο δεν πήγα τελικά για αλλους δικούς μου λόγους.

    Πολλά συμβαίνουν μέσα στη συναναστροφή το θέμα είναι ότι όταν προκύπτουν σε επαγγελματικό πλαίσιο πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί. Γιατί δεν ξέρουμε τις προθέσεις του άλλου

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    18
    ευχαριστω πολυ για την ειλικρινη σου απαντηση

  13. #13
    Honorata
    Guest
    Ήταν απλώς φλερτ ότι και να ήταν. Δέξου το με καλή διάθεση. Το φλερτ δεν έχει πάντα σκοπό που γίνεται. Οπότε δεν χρειάζεται να το υπεραναλυεις.

    Τίποτα να σαι καλά!
    Quote Originally Posted by christos76 View Post
    ευχαριστω πολυ για την ειλικρινη σου απαντηση

  14. #14
    Καλά το ότι είσαι το τρολ με τους χίλιους ( τουλάχιστον ) κλώνους, είναι το μόνο σίγουρο.

    Την επόμενη φορά που θα πάρεις (στο μυαλό σου ) συνέντευξη, φρόντισε να το κάνεις με αυτόν τον τρόπο

    https://youtube.com/shorts/KkBsjjU0Wf4?feature=share

Similar Threads

  1. Πρωτη συνεντευξη για εργασια
    By porlanoche in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 11-09-2021, 18:02
  2. συνεντευξη εργασις δυσλεξια
    By pavlosla in forum Διαταραχές Μάθησης - Μαθησιακές Δυσκολίες
    Replies: 4
    Last Post: 07-01-2020, 22:21
  3. Ο Τηλεμαχος μιλαει για τη συνεντευξη
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 18-03-2013, 16:07
  4. νατασα θεοδωριδου-συνεντευξη
    By mariak19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 27-04-2012, 14:49
  5. αγχος - συνέντευξη
    By stressfull in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-10-2008, 13:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •