Απελπισία.... - Page 22
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 22 of 60 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast
Results 316 to 330 of 900
  1. #316
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν έχουμε σχέση. Μια στο τόσο όταν με θυμαται με περνει τηλ.δεν έχουμε κανονική επικοινωνια δηλαδή όπως τα παρανομα ζευγαρια.προφανως και έχει και πολλές άλλες για αυτό με εμενα δεν τον ενδιαφέρει τόσο το σεξ ελπιζει κάποτε να γίνει μαλλον.αν καταλάβει ότι δεν θα εξαφανιστει.
    επειδή έχω μπερδευτεί με τις τόσες σελίδες, εσύ έχεις μια σχέση ΚΑΙ έχεις "σχέση" με έναν παντρεμένο? ξεκαθάρισε το μου πλιζ!

  2. #317
    Quote Originally Posted by andreas_psychology2 View Post
    επειδή έχω μπερδευτεί με τις τόσες σελίδες, εσύ έχεις μια σχέση ΚΑΙ έχεις "σχέση" με έναν παντρεμένο? ξεκαθάρισε το μου πλιζ!
    Ναι εχω σχέση εδώ και 5 χρόνια με καποιον χωρίς σεξ.
    Και γνωρισα και εναν παντρεμενο.Σχέση δεν έχω με τον παντρεμενο.γνωριζομαστε καιρό. Μια εξαφανιζεται μια ξανά έρχεται μια εξαφανιζομαι εγώ κ.ο.κ
    Θέλω να κάνω σεξ μαζί του απλώς μπερδευω το συναίσθημα εγώ και τα κάνω ολα σκατα.
    Last edited by Αποστολια; 23-06-2022 at 00:40.

  3. #318
    Honorata
    Guest
    Υπεκφυγες Αποστολια μου. Αν ήθελες πολυ ...σεξ με τον παντρεμένο θα του έλεγες έλα σήμερα το βράδυ στο ξενοδοχείο σε περιμένω και θα το αφηνες ακόμα και με κίνδυνο να μην ερχόταν. Δύσκολο πολύ αλλα λέμε

    Υπεκφευγεις για όλα χρησιμοποιείς μια δικαιολογία για να κρυφτείς από πισω.

    Άμα σου λέω ότι έχεις βολευτεί στην άνεση σου και δεν έχεις χρόνο και διάθεση να βγεις εκεί έξω. Κάτι ξέρουμε που στο λέμε εκατό ατομα
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Με τον παντρεμενο δεν έχω κάνει σεξ γιατί βλέπω ότι ούτε αυτός καίγεται. Αν καιγοταν θα εβρισκε ελεύθερο χρόνο να πάμε σε ένα ξενοδοχείο ρε άνθρωπε η μία βόλτα εκτός υπηρεσιας.τώρα όταν εγώ του εχώ πει ότι σεξ δεν θα κάνω μαζί του και αυτός δεν το επιδιωκει με άλλον τρόπο μάλλον δεν το θέλει.για λίγο σεξ όλοι θα εβρισκαν χρόνο και θα μπορούσαν να κρυφτουν λίγες ώρες από την γυναίκα τους θεωρω.
    Σήμερα πχ με πήρε τηλ να μου πει πάλι τα δικα του ότι είναι πολύ χαρουμενος που μιλάει μαζί μου ότι θα με πάει κάποια μέρα για μπάνιο θα θα θα.ούτε μου είπε να βρεθουμε ούτε τίποτα. Οπότε λες εγω να παρακαλεσω να έρθει να κάνουμε σεξ?

    Όσον αφορά το θέμα του φίλου κάνεις μεγάλο λαθος.εκτός από μια συναισθήματικη κάλυψη λεω πχ αν πάθω κάτι έχω έναν άνθρωπο να με νοιαστει δεν μου προσφερει ούτε βόλτες ούτε καλοπεραση ούτε τιποτα.
    Ούτε βόλτες πάμε, ούτε μπιρι μπίρι έχουμε γιατί όταν τελειωνει την δουλειά είναι κουρασμένος αλλά και ασχολείται με οτιδήποτε άλλο εκτός από εμένα, καμία μοναξιά δεν λυνω μαζί του αντιθετα τις μέρες που μένουμε μαζί νοιωθω πιο μόνη από ποτέ. Αν τα είχα όλα αυτά που λες πιθανον να μην εψαχνα για κανένα παντρεμενο και για κανέναν άλλον.

  4. #319
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Υπεκφυγες Αποστολια μου. Αν ήθελες πολυ ...σεξ με τον παντρεμένο θα του έλεγες έλα σήμερα το βράδυ στο ξενοδοχείο σε περιμένω και θα το αφηνες ακόμα και με κίνδυνο να μην ερχόταν. Δύσκολο πολύ αλλα λέμε

    Υπεκφευγεις για όλα χρησιμοποιείς μια δικαιολογία για να κρυφτείς από πισω.

    Άμα σου λέω ότι έχεις βολευτεί στην άνεση σου και δεν έχεις χρόνο και διάθεση να βγεις εκεί έξω. Κάτι ξέρουμε που στο λέμε εκατό ατομα
    Αν ξανά είχα κανει σεξ ίσως του έλεγα έλα σε ξενοδοχειο σε περιμένω. Τώρα τι να πω.
    Επίσης μου φαίνεται πολύ απελπισμενο για γυναίκα να καλεί άντρα για σεξ.
    Ίσως υπεκφευγω και κρύβομαι.αν το βλεπετε εσείς έτσι θα είναι.

  5. #320
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Απομάκρυνση από τόν παντρεμένο γρήγορα γιατί βρίσκεσαι σε χάος καί σού προκαλεί μεγαλύτερο χάος.

    Σε ψυχολόγο για ψυχοθεραπεία γιατί κάποιο τραύμα του παρελθόντος θά υπάρχει που σε εμποδίζει από το νά προχωρήσεις Με τό σύντροφό σου.

  6. #321
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν έχουμε σχέση. Μια στο τόσο όταν με θυμαται με περνει τηλ.δεν έχουμε κανονική επικοινωνια δηλαδή όπως τα παρανομα ζευγαρια.προφανως και έχει και πολλές άλλες για αυτό με εμενα δεν τον ενδιαφέρει τόσο το σεξ ελπιζει κάποτε να γίνει μαλλον.αν καταλάβει ότι δεν θα εξαφανιστει.
    Είναι παντρεμένος, έχει πολλές άλλες με τις οποίες κάνει σεξ και περνάει χρόνο μαζί σου ... ενώ δεν κάνετε σεξ ;;;
    Δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο ηλίθιος άνθρωπος. Αποκλείεται . Μπορεί να σου λέει ότι έχει άλλες που κάνει σεξ για να ψαρώνεις. Γιατί δείχνεις ότι ψαρώνεις.
    Λες και μιλάμε για ... rocket science ! Καμία δεν θα έχει να κάνει σεξ . Η γυναίκα του, μπορεί να είναι καμία που δεν κάνει δευτέρα τετάρτη ... και σάββατο για να ξυπνήσει νωρίς για την εκκλησία ... δεν κάνει τις σαρακοστές .... δεν κάνει δηλαδή τις 280 μέρες του χρόνου.

    Αν θες πάντως, το κάνεις μαζί του . Όταν έρθει .... άργησε λίγο να του ανοίξεις ... και βγες από τη μπανιέρα γυμνή ....
    αν δεν κάνει κίνηση .... στείλε τον σε ΧΥΤΑ (χώρος υγειονομικής ταφής).

  7. #322
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είναι παντρεμένος, έχει πολλές άλλες με τις οποίες κάνει σεξ και περνάει χρόνο μαζί σου ... ενώ δεν κάνετε σεξ ;;;
    Δεν πιστεύω ότι υπάρχει τόσο ηλίθιος άνθρωπος. Αποκλείεται . Μπορεί να σου λέει ότι έχει άλλες που κάνει σεξ για να ψαρώνεις. Γιατί δείχνεις ότι ψαρώνεις.
    Λες και μιλάμε για ... rocket science ! Καμία δεν θα έχει να κάνει σεξ . Η γυναίκα του, μπορεί να είναι καμία που δεν κάνει δευτέρα τετάρτη ... και σάββατο για να ξυπνήσει νωρίς για την εκκλησία ... δεν κάνει τις σαρακοστές .... δεν κάνει δηλαδή τις 280 μέρες του χρόνου.

    Αν θες πάντως, το κάνεις μαζί του . Όταν έρθει .... άργησε λίγο να του ανοίξεις ... και βγες από τη μπανιέρα γυμνή ....
    αν δεν κάνει κίνηση .... στείλε τον σε ΧΥΤΑ (χώρος υγειονομικής ταφής).
    Ο χρόνος που περνάει μαζί μου είναι ελαχιστος.και όπως έχω αναφέρει γεμιζει το χρόνο της βαρδιας του όταν είναι στην υπηρεσία γιατι εχει και αυτη τη δυνατότητα στη δουλειά του εφοσον τα ξυνουν ολη μέρα.
    Οπότε λέει αφου περναω και από εκεί δεν περνώ και τηλ κι αυτη μήπως και μου κατσει?δεν του κάνει κοπο δηλαδή.
    Δεν μου έχει πει ποτέ ότι κάνει σεξ με άλλες. Μάλιστα τις προάλλες μου είπε με τα χίλια ζορια ότι έχει μια σχέση και μαλωνουν συνέχεια και ότι δεν είναι με καμια και ότι είναι μαζί μου εκει.για παιδιά ούτε λόγος πάντως. Τα κρύβει και αυτά. Πάντως μου είπε οτι έχει καιρό να κάνει σεξ.τώρα δεν ξέρω αν ισχύει.έγω πάντως του είπα δεν θα κάνω μαζί του και είπε δεν πειράζει αγκαλιες και φιλια μόνο και θέλει ένα βράδυ λέει να με γλυψει ολόκληρη. Δεν ζήτησε τίποτα για σεξ πάντως. Προφανώς πιστευει ότι αν κάνει όλα αυτά θα κάνει και σεξ μετά.
    Δεν συναντιομαστε σε σπίτι. Μόνο σε ερημιες γιατί όπως σου είπα έρχεται με το αυτοκίνητο της δουλειας.

  8. #323
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Απομάκρυνση από τόν παντρεμένο γρήγορα γιατί βρίσκεσαι σε χάος καί σού προκαλεί μεγαλύτερο χάος.

    Σε ψυχολόγο για ψυχοθεραπεία γιατί κάποιο τραύμα του παρελθόντος θά υπάρχει που σε εμποδίζει από το νά προχωρήσεις Με τό σύντροφό σου.
    Σε αυτο συμφωνώ. Μού προκαλει οντως πιο μεγάλο άγχος.
    Τώρα για ψυχοθεραπεία είμαι αρνητικη.με παρακολουθει ένα γιατρος για το αγχος αλλά μέχρι εκεί.

  9. #324
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Θά βρείς τόν εαυτό Σου αρκετά μπλεγμένο ν συνεχίσεις τό ίδιο μοτίβο. Καί θά νιώσεις αλήθεια "χαμένη"
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Σε αυτο συμφωνώ. Μούτε προκαλει οντως πιο μεγάλο άγχος.
    Τώρα για ψυχοθεραπεία είμαι αρνητικη.με παρακολουθει ένα γιατρος για το αγχος αλλά μέχρι εκεί.
    Για ποιο λόγο είσαι αρνητική στην ψυχοθεραπεία; Έχεις ένα πρόβλημα που δεν μπορείς μόνη σού νά λύσεις. Δεν είσαι τελικά ασεξουαλ από,τι κατάλαβα. Σε ενδιαφέρει, απλά η πρώτη σού σχέση ήταν τραυματική είπες.
    Όταν λυθεί αυτό θά μπορέσεις να προχωρήσεις Με τον σύντροφό σου ή Με κάποιον άλλον.

  10. #325
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Θά βρείς τόν εαυτό Σου αρκετά μπλεγμένο ν συνεχίσεις τό ίδιο μοτίβο. Καί θά νιώσεις αλήθεια "χαμένη"Για ποιο λόγο είσαι αρνητική στην ψυχοθεραπεία; Έχεις ένα πρόβλημα που δεν μπορείς μόνη σού νά λύσεις. Δεν είσαι τελικά ασεξουαλ από,τι κατάλαβα. Σε ενδιαφέρει, απλά η πρώτη σού σχέση ήταν τραυματική είπες.
    Όταν λυθεί αυτό θά μπορέσεις να προχωρήσεις Με τον σύντροφό σου ή Με κάποιον άλλον.
    Μπλεγμενη γιατι?αφού ήδη είμαι μπλεγμενη
    Έχω πάει στο παρελθόν και δεν με βοήθησε και έχω αρνητική εικονα.ντρέπομαι βέβαια να τα πω παλι από την αρχή σε κάποιον.
    Ακόμη ψάχνω αν είμαι ασεξουαλ.προς τα εκεί τείνω παντως.

  11. #326
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ο χρόνος που περνάει μαζί μου είναι ελαχιστος.και όπως έχω αναφέρει γεμιζει το χρόνο της βαρδιας του όταν είναι στην υπηρεσία γιατι εχει και αυτη τη δυνατότητα στη δουλειά του εφοσον τα ξυνουν ολη μέρα.
    Οπότε λέει αφου περναω και από εκεί δεν περνώ και τηλ κι αυτη μήπως και μου κατσει?δεν του κάνει κοπο δηλαδή.
    Δεν μου έχει πει ποτέ ότι κάνει σεξ με άλλες. Μάλιστα τις προάλλες μου είπε με τα χίλια ζορια ότι έχει μια σχέση και μαλωνουν συνέχεια και ότι δεν είναι με καμια και ότι είναι μαζί μου εκει.για παιδιά ούτε λόγος πάντως. Τα κρύβει και αυτά. Πάντως μου είπε οτι έχει καιρό να κάνει σεξ.τώρα δεν ξέρω αν ισχύει.έγω πάντως του είπα δεν θα κάνω μαζί του και είπε δεν πειράζει αγκαλιες και φιλια μόνο και θέλει ένα βράδυ λέει να με γλυψει ολόκληρη. Δεν ζήτησε τίποτα για σεξ πάντως. Προφανώς πιστευει ότι αν κάνει όλα αυτά θα κάνει και σεξ μετά.
    Δεν συναντιομαστε σε σπίτι. Μόνο σε ερημιες γιατί όπως σου είπα έρχεται με το αυτοκίνητο της δουλειας.
    Πολύ σωστα οσα ειπες.
    Νομίζω πως εχει καταλαβει πως εισαι παρθένα πάντως!
    Δεν ξέρω τι λένε εδώ οι άντρες του φορουμ....θα τα έλεγα αυτα σε κοπέλα που ξέρει πως εχει εμπειρίες;
    Σιγουρα το εχει καταλάβει ! Αλλωστε θα βλεπει πως τον θες και δεν του κάθεσαι ομως και αν ειχες εμπειρίες ή θα ξέκοβες ή θα έβρισκες αλλον ελευθερο. Μπαμ κανει ! Μην αγχωνεσαι γιατι το ξερει ΗΔΗ ! Αλλα οπως και να χει μην ασχολείσαι με αυτον πλεον αφου ειναι παντρεμένος.

  12. #327
    Quote Originally Posted by little View Post
    Πολύ σωστα οσα ειπες.
    Νομίζω πως εχει καταλαβει πως εισαι παρθένα πάντως!
    Δεν ξέρω τι λένε εδώ οι άντρες του φορουμ....θα τα έλεγα αυτα σε κοπέλα που ξέρει πως εχει εμπειρίες;
    Σιγουρα το εχει καταλάβει ! Αλλωστε θα βλεπει πως τον θες και δεν του κάθεσαι ομως και αν ειχες εμπειρίες ή θα ξέκοβες ή θα έβρισκες αλλον ελευθερο. Μπαμ κανει ! Μην αγχωνεσαι γιατι το ξερει ΗΔΗ ! Αλλα οπως και να χει μην ασχολείσαι με αυτον πλεον αφου ειναι παντρεμένος.
    Έχω σκεφτεί και εγώ ότι το έχει καταλάβει. Σου λέει αυτή βλέπω με γουσταρει αλλά γιατί δε μου κάθεται. Βέβαια έχει καταλάβει ότι έχω και σχέση οπότε ίσως μπερδευεται εκεί. Όταν του είπα ότι μπορεί να είμαι και ασεξουαλ.γελασε.νομίσε του κάνω πλάκα. Αλλά που να ξερε.
    Προσπαθώ να ξεκοψω νόμιζα ότι μπορουσα ,ήμουν έτοιμη να φύγω και να μην ξανά απαντήσω στα τηλ.
    Αλλά όταν βλέπω ποσο βαρετη και άδεια είναι η ζωή μου και ιδίως με τον φίλο μου λέω κάτσε λίγο ακόμη να χαρείς τουλάχιστον δύο τρεις στιγμές μέσα στο καλοκαίρι. Για μένα οι στιγμές αυτές είναι ευτυχία. Μπορεί να ξέρω ότι με κοροιδευει, ότι μου λεει ψεματα, ότι με θέλει μόνο για σεξ και ίσως να μη του αρεσω αλλά θέλω να το ζήσω λίγο ακόμη.πολύ λίγο.

  13. #328
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Έχω σκεφτεί και εγώ ότι το έχει καταλάβει. Σου λέει αυτή βλέπω με γουσταρει αλλά γιατί δε μου κάθεται. Βέβαια έχει καταλάβει ότι έχω και σχέση οπότε ίσως μπερδευεται εκεί. Όταν του είπα ότι μπορεί να είμαι και ασεξουαλ.γελασε.νομίσε του κάνω πλάκα. Αλλά που να ξερε.
    Προσπαθώ να ξεκοψω νόμιζα ότι μπορουσα ,ήμουν έτοιμη να φύγω και να μην ξανά απαντήσω στα τηλ.
    Αλλά όταν βλέπω ποσο βαρετη και άδεια είναι η ζωή μου και ιδίως με τον φίλο μου λέω κάτσε λίγο ακόμη να χαρείς τουλάχιστον δύο τρεις στιγμές μέσα στο καλοκαίρι. Για μένα οι στιγμές αυτές είναι ευτυχία. Μπορεί να ξέρω ότι με κοροιδευει, ότι μου λεει ψεματα, ότι με θέλει μόνο για σεξ και ίσως να μη του αρεσω αλλά θέλω να το ζήσω λίγο ακόμη.πολύ λίγο.
    Σε καταλαβαίνω. Κοίτα οι περισσότερες απο την στιγμή που θα τους αρεσε καποιος παντρεμένος ή θα ξεκόβανε ή θα καναν σεξ μαζι του. Εδω αλλες τρεχουν και σαν τρελες στους παντρεμένους. Δεν θα εβγαινε καμια μονο για τις στιγμές αυτες! Οπότε οκ σιγουρα το υποθέτει απλα δεν ειναι σιγουρος. Δεν μας ενδιαφέρει αυτο. Απλα για να μην στεναχωριέσαι να μια χαρα το ξερει και σε θελει ;) (για σεξ μεν, αλλα εννοώ πως δεν τον ενοχλει). Το θεμα ειναι να βρεις καποιον αλλον παντως.

  14. #329
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    932
    Quote Originally Posted by little View Post
    Νομίζω πως εχει καταλαβει πως εισαι παρθένα πάντως!
    Μην παίρνεις όρκο . Οι ένστολοι ... δεν το έχουν με τις γυναίκες ....

  15. #330
    Quote Originally Posted by little View Post
    Σε καταλαβαίνω. Κοίτα οι περισσότερες απο την στιγμή που θα τους αρεσε καποιος παντρεμένος ή θα ξεκόβανε ή θα καναν σεξ μαζι του. Εδω αλλες τρεχουν και σαν τρελες στους παντρεμένους. Δεν θα εβγαινε καμια μονο για τις στιγμές αυτες! Οπότε οκ σιγουρα το υποθέτει απλα δεν ειναι σιγουρος. Δεν μας ενδιαφέρει αυτο. Απλα για να μην στεναχωριέσαι να μια χαρα το ξερει και σε θελει ;) (για σεξ μεν, αλλα εννοώ πως δεν τον ενοχλει). Το θεμα ειναι να βρεις καποιον αλλον παντως.
    Το θεμα είναι να ξεκοψω σίγουρα. Γιατι σίγουρα δεν του αρέσω (όπως είπαμε στο άλλο θέμα ότι οι άντρες πανε και με μπαζα) έτσι και αυτός ερχεται μόνο για σεξ.αυτό δεν με τιμα καθόλου. Και η συμπεριφόρα του αυτό δειχνει.
    Οι στιγμές αυτές είναι στο μυαλό μου ιδανικες για αυτόν θα είναι σίγουρα ταλαιπωρία μέχρι να μπει στο ψητό. Όπως και να έχει πρέπει να φύγω ναι.

Page 22 of 60 FirstFirst ... 12202122232432 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 20:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 12:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •