Απελπισία.... - Page 60
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 60 of 60 FirstFirst ... 1050585960
Results 886 to 900 of 900
  1. #886
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Απελπισία θα με έπιανε αν ήμουν χωρίς σεξ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #887
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Πανο το χειμώνα ναι είναι καλύτερα. Σεξ μπορεί να μη κάνουμε αλλά κανούμε αλλα και λίγες προσπαθειες.Από το τίποτα δεν με χαλαει και αυτό. Το καλοκαίρι όμως δεν κάνουμε απολυτως τίποτα.

    Το καλοκαίρι άλλοι που το κάνουν χύμα σε παραλίες με 45 C , έχουν συγκαεί και βάζουν παγοκύστες και κρύες κομπρέσες και αυτοί ... δεν κάνουν τιποτε ...
    ενώ το χειμώνα που δεν είναι τόσο πιεσμένοι όσο το καλοκαίρι ... επίσης δεν κάνουν τίποτε.
    Στο μεταξύ η κοπιαστική δουλειά του τύπου, θα είναι σε κανά υπολογιστή με msoffice ... σε κλιματιζόμενο γραφείο ....

  3. #888
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Απελπισία θα με έπιανε αν ήμουν χωρίς σεξ
    Ότι μπορεί κάνει αγάπη μου ο καθένας. Ότι μπορει.

  4. #889
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ότι μπορεί κάνει αγάπη μου ο καθένας. Ότι μπορει.


    Αν πιστεύεις ότι κάνεις ό,τι μπορείς , γιατί γράφεις εδώ και ανοίγεις θέματα ; Αν ισχύει αυτό που λες, δεν υπάρχει θέμα προς συζήτηση .
    Για να το συζητάς, μάλλον αφήνεις το ενδεχόμενο να μπορούσες να κάνεις και κάτι παραπάνω.

  5. #890
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αν πιστεύεις ότι κάνεις ό,τι μπορείς , γιατί γράφεις εδώ και ανοίγεις θέματα ; Αν ισχύει αυτό που λες, δεν υπάρχει θέμα προς συζήτηση .
    Για να το συζητάς, μάλλον αφήνεις το ενδεχόμενο να μπορούσες να κάνεις και κάτι παραπάνω.
    Όλοι μπορούμε το κάτι παραπάνω.απλώς τώρα κάνουμε ότι μπορούμε.στο μελλον δεν ξέρεις τι θα μπορούσαμε να κάνουμε.Εσύ είπαμε τα ξέρεις όλα και προδικαζεις ανθρώπους και καταστασεις.
    Επίσης είναι άνθρωποι που δεν μπορούν χωρίς σεξ και άλλοι που μπορουν.όταν το καταλάβουν κάποιοι αυτό τοτε θα μπορεσουν να κρίνουν.
    Μέχρι τότε ας μη μιλάνε καθόλου κι ας μην περιμένουν απαντησεις στις αερολογιες τους.

  6. #891
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε πανο... τι να το κανει το μπανιο ο ανθρωπος που τελειωνει σε 2 δευτερολεπτα; ουτε την βρυση δεν θα προλαβει να ανοιξει...
    το θεμα ηταν αν υπαρχει θεραπεια, να παει να βελτιωσει το προβλημα του. αυτος εχει παραιτηθει απο το σεξ, γιατι δεν ειναι βιωσιμο γι αυτον. τα αφρολουτρα τον μαραναν; ουτε στην μπανιερα δεν προλαβαινει να μπει, οχι στην αποστολια..
    και που να το γνωρίζω ότι θα τελειώνει γρήγορα
    υπάρχει θεραπεία σε αυτό


    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Κάπως έτσι είναι όπως τα λες.ίσως έχουμε παραιτηθει και οι δυο από το σεξ οπότε τα βρηκαμε.εγώ βέβαια εχω ακόμη κάτι ερωτικες επιθυμιες αλλά και αυτές κοντευουν να εξαφανιστουν.

    Πανο το χειμώνα ναι είναι καλύτερα. Σεξ μπορεί να μη κάνουμε αλλά κανούμε αλλα και λίγες προσπαθειες.Από το τίποτα δεν με χαλαει και αυτό. Το καλοκαίρι όμως δεν κάνουμε απολυτως τίποτα.

    τις έχεις με τον φίλο σου ή τον παντρεμένο?
    τι αλλά? μόνο προκατακτικα

    και πως μπορείς μετά όλο το καλοκαίρι χωρίς κάποια επαφή? το καλοκαίρι είναι ερωτικός μήνας

  7. #892
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και που να το γνωρίζω ότι θα τελειώνει γρήγορα
    υπάρχει θεραπεία σε αυτό





    τις έχεις με τον φίλο σου ή τον παντρεμένο?
    τι αλλά? μόνο προκατακτικα

    και πως μπορείς μετά όλο το καλοκαίρι χωρίς κάποια επαφή? το καλοκαίρι είναι ερωτικός μήνας
    Κυρίως με τον παντρεμενο τις έχω.
    Προκαταρκτικα μόνο ναι.
    Εσύ δηλαδή όλο το καλοκαίρι κάνεις σεξ?γιατί εγώ ζω και χωρίς αυτό το καλοκαιρι.Ας έκανα όλους τους άλλους μήνες και ας μην έκανα το καλοκαίρι.

  8. #893
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Επίσης είναι άνθρωποι που δεν μπορούν χωρίς σεξ και άλλοι που μπορουν.όταν το καταλάβουν κάποιοι αυτό τοτε θα μπορεσουν να κρίνουν.
    Μέχρι τότε ας μη μιλάνε καθόλου κι ας μην περιμένουν απαντησεις στις αερολογιες τους.
    Ωραία λοιπόν. Είσαι ανώτερο είδος που μπορείς χωρίς σεξ . Δεν σου χρειάζεται , περνάς μια χαρά χωρίς αυτό . ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ. Κακώς το άνοιξες το θέμα.
    Don't change a winning combination. Όσα γράψαμε κακώς τα γράψαμε όλοι οι άλλοι . Κακώς σε παροτρύνουμε να κάνεις κάτι που ούτε απαραίτητο σου είναι , ούτε επιθυμητό και για όσα γράψαμε κατόπιν δικής σου παρότρυνσης ΜΑΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙΣ ΕΛΑΦΡΟΥΣ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟΥΣ.

    Δεν υπάρχει κάτι άλλο να γραφτεί εδώ και προσωπικά όσα έγραψα , θεωρώ ότι κακώς τα έγραψα , για να εισπράξω προσβολές από πάνω.

  9. #894
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ότι μπορεί κάνει αγάπη μου ο καθένας. Ότι μπορει.
    Δε το ειπα για να σε προσβάλλω ελπίζω να μη το πήρες έτσι.. εγώ μιλησα καθαρα για μενα.. εσύ μπορεί να μη θες σεξ..μαγκια σου..ο καθενας όπως τη βρίσκει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #895
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Κυρίως με τον παντρεμενο τις έχω.
    Προκαταρκτικα μόνο ναι.
    Εσύ δηλαδή όλο το καλοκαίρι κάνεις σεξ?γιατί εγώ ζω και χωρίς αυτό το καλοκαιρι.Ας έκανα όλους τους άλλους μήνες και ας μην έκανα το καλοκαίρι.
    γιατι σεκφτεσαι και για αλλον εκτος απο τον παντρεμενο?
    αλλο να κανεις που και που και αλλο να μην κανεις καθολου ολο το καλοκαιρι

    ποσες φορες τον μηνα κανετε?

  11. #896
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατι σεκφτεσαι και για αλλον εκτος απο τον παντρεμενο?
    αλλο να κανεις που και που και αλλο να μην κανεις καθολου ολο το καλοκαιρι

    ποσες φορες τον μηνα κανετε?
    Τον παντρεμενο και τον φίλο μου εννοούσα.
    Πόσες φορές το μήνα τι να κάνουμε δεν καταλαβα.

  12. #897
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τον παντρεμενο και τον φίλο μου εννοούσα.
    Πόσες φορές το μήνα τι να κάνουμε δεν καταλαβα.
    σεξ φορες φορε τον μηνα κανετε

  13. #898
    Καλησπέρα παιδιά!
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ηθελα πάλι τις συμβουλές σας.
    Έχω προχωρησει σε γνωριμία με ένα παιδί που ξέρω χρόνια και με φλερταρε και παλια.είμαστε γείτονες στη δουλειά και μιλάμε με μηνύματα. Μου έχει πει πολλές φορές ότι θέλει να βγούμε να πάμε βόλτα για φαγητό και γενικά μου έχει δείξει ενδιαφέρον.

    Το πρόβλημα μου με το σεξ το ξέρετε. Το θέμα είναι ότι θέλω να βγω μαζί του για να ξεχασει το μυαλό μου τον παντρεμενο γιατί οι σκέψεις μου έχουν κολλησει εκεί. Αλλά δεν θέλω με τίποτα να χωρίσω με τον φίλο μου.
    Τώρα τελευταία με πιέζει να βγούμε το παιδί αυτό και του είπα ότι δεν μπορώ να βγω μαζί του αν και ο μου αρέσει γιατί είναι γνωστος και πελατης του γραφείου. Δεν του είπα ότι έχω σχέση. Αν ήταν άγνωστος θα έβγαινα να δοκιμασω αν θα μου βγει κάτι σεξουαλικο μαζί του.τώρα όμως τι να κάνω? Να ρισκάρω? Η θα μάθουν όλοι ότι ενώ ειχα σχεση βγήκά και με άλλον? Και το χειρότερο πως να πω ότι δεν έχω κάνει σεξ σε αυτον και να ρισκάρω να το μάθουν όλοι οι γνωστοι.

    Μη με βρισετε παιδιά αλήθεια. Αλλά δεν μπορώ να χωρίσω τον φίλο μου είναι η ασφάλεια μου και η ψυχολογια μου χωρίς αυτόν δεν θα ήταν καλή στο μέλλον. Επειδή ξέρω ότι όλες οι σχέσεις μου με νορμαλ σεξουαλικους ανθρωπους καταληγουν σε πανωλεθρια.θέλω όμως και επιθυμω σεξουαλικα να δοκιμάσω αν θα μου βγει κάτι με αυτόν.Ξέρω ακούγεται και είναι πολύ εγωιστικο να θέλω και τους δύο αλλά μακαρι να μπορούσα να είμαι καλά με έναν.

  14. #899
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλησπέρα παιδιά!
    Για να μην ανοίγω νέο θέμα θα ηθελα πάλι τις συμβουλές σας.
    Έχω προχωρησει σε γνωριμία με ένα παιδί που ξέρω χρόνια και με φλερταρε και παλια.είμαστε γείτονες στη δουλειά και μιλάμε με μηνύματα. Μου έχει πει πολλές φορές ότι θέλει να βγούμε να πάμε βόλτα για φαγητό και γενικά μου έχει δείξει ενδιαφέρον.

    Το πρόβλημα μου με το σεξ το ξέρετε. Το θέμα είναι ότι θέλω να βγω μαζί του για να ξεχασει το μυαλό μου τον παντρεμενο γιατί οι σκέψεις μου έχουν κολλησει εκεί. Αλλά δεν θέλω με τίποτα να χωρίσω με τον φίλο μου.
    Τώρα τελευταία με πιέζει να βγούμε το παιδί αυτό και του είπα ότι δεν μπορώ να βγω μαζί του αν και ο μου αρέσει γιατί είναι γνωστος και πελατης του γραφείου. Δεν του είπα ότι έχω σχέση. Αν ήταν άγνωστος θα έβγαινα να δοκιμασω αν θα μου βγει κάτι σεξουαλικο μαζί του.τώρα όμως τι να κάνω? Να ρισκάρω? Η θα μάθουν όλοι ότι ενώ ειχα σχεση βγήκά και με άλλον? Και το χειρότερο πως να πω ότι δεν έχω κάνει σεξ σε αυτον και να ρισκάρω να το μάθουν όλοι οι γνωστοι.

    Μη με βρισετε παιδιά αλήθεια. Αλλά δεν μπορώ να χωρίσω τον φίλο μου είναι η ασφάλεια μου και η ψυχολογια μου χωρίς αυτόν δεν θα ήταν καλή στο μέλλον. Επειδή ξέρω ότι όλες οι σχέσεις μου με νορμαλ σεξουαλικους ανθρωπους καταληγουν σε πανωλεθρια.θέλω όμως και επιθυμω σεξουαλικα να δοκιμάσω αν θα μου βγει κάτι με αυτόν.Ξέρω ακούγεται και είναι πολύ εγωιστικο να θέλω και τους δύο αλλά μακαρι να μπορούσα να είμαι καλά με έναν.
    καλημερα.
    μην προχωρας με το μυαλο σου πολλα βηματα μαζι και στο τελος μενεις στασιμη.
    ΕΝΑ- ΕΝΑ.
    μπορει προχωρωντας μια γνωριμια να σου λυθουν καποια προβληματα που τωρα φαινονται αλυτα, καποια πραγματα να αλλαξουν και τελικα να βρεις κατευθυνσεις που ετσι υποθετικα οπως το συζητας εδω, δεν γινεται να βρεις.

    "λυση" ειναι και το να ενθουσιαστειτε τοσο που ολα να ερθουν ομαλα και καλα, "λυση" ειναι και το να καταλαβετε στον δευτερο καφε οτι αυτο δεν παει πουθενα και οτι δεν συνεννοειστε κι ετσι να μην ξαναβγειτε.

    απο την αλλη, ειναι αλλο πραγμα το οτι προς το παρον δεν θελεις να χωρισεις και αλλο πραγμα το να εισαι ενταξει.
    θεωρω οτι στην συναντηση σας πρεπει να πεις οτι εχεις σχεση και οτι δεν εισαι καλα και σκεφτεσαι καποτε να χωρισεις.
    εκεινος ειναι σιγουρα ελευθερος, η ψαχνει για παραλληλο σεξ;;;
    επισης, θεωρω οτι σχετικα συντομα με την γνωριμια θα πρεπει να πεις στον συντροφο σου οτι βγαινεις με καποιον. απ οσα μας εχεις πει μεχρι τωρα, δεν θα τον νοιαξει και πολυ. αλλα εσυ, θα εισαι ενταξει απεναντι του.

    οσο για το θεμα του σεξ, θα το αφησεις για οταν αποκτηθει μεγαλη οικειοτητα αναμεσα σας, γιατι μπορει και να μην αποκτηθει ποτε και να το διαλυσετε νωριτερα..

  15. #900
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    μην προχωρας με το μυαλο σου πολλα βηματα μαζι και στο τελος μενεις στασιμη.
    ΕΝΑ- ΕΝΑ.
    μπορει προχωρωντας μια γνωριμια να σου λυθουν καποια προβληματα που τωρα φαινονται αλυτα, καποια πραγματα να αλλαξουν και τελικα να βρεις κατευθυνσεις που ετσι υποθετικα οπως το συζητας εδω, δεν γινεται να βρεις.

    "λυση" ειναι και το να ενθουσιαστειτε τοσο που ολα να ερθουν ομαλα και καλα, "λυση" ειναι και το να καταλαβετε στον δευτερο καφε οτι αυτο δεν παει πουθενα και οτι δεν συνεννοειστε κι ετσι να μην ξαναβγειτε.

    απο την αλλη, ειναι αλλο πραγμα το οτι προς το παρον δεν θελεις να χωρισεις και αλλο πραγμα το να εισαι ενταξει.
    θεωρω οτι στην συναντηση σας πρεπει να πεις οτι εχεις σχεση και οτι δεν εισαι καλα και σκεφτεσαι καποτε να χωρισεις.
    εκεινος ειναι σιγουρα ελευθερος, η ψαχνει για παραλληλο σεξ;;;
    επισης, θεωρω οτι σχετικα συντομα με την γνωριμια θα πρεπει να πεις στον συντροφο σου οτι βγαινεις με καποιον. απ οσα μας εχεις πει μεχρι τωρα, δεν θα τον νοιαξει και πολυ. αλλα εσυ, θα εισαι ενταξει απεναντι του.

    οσο για το θεμα του σεξ, θα το αφησεις για οταν αποκτηθει μεγαλη οικειοτητα αναμεσα σας, γιατι μπορει και να μην αποκτηθει ποτε και να το διαλυσετε νωριτερα..
    Ευχαριστώ ρεμεντυ μου για την απάντηση .ήθελα πολύ την γνωμη σου.
    Καλά εννοείται ότι θα του έλεγα ότι έχω σχέση αλλά να του πω ότι θα χωρίσω θα είναι ψέμα γιατί δεν θέλω να αφήσω τον άνθρωπο που με στηριξε.

    Ο άλλος είναι ελευθερος ναι.το ξέρω γατί τον έχουμε πελάτη στο γραφειο.τώρα αν θέλει μόνο σεξ αυτό δεν το ξέρω. Πάντως τον ξέρω πολλά χρονια είναι 43.με φλερταρε και πριν 6-7 χρόνια όταν ήμουν με την πρώτη μου σχέση και είχα διαλεξει τότε να βγω με τον άλλον. Πάντως τόσα χρονια τον ξέρω δεν τον έχω δει ποτέ να είναι με καμια κοπελα.θεωρώ ότι είναι πολύ απαιτητικος σαν χαρακτηρας και δεν ξέρω αν θα ενιωθα άνετα μαζί του.

    Αλλά οι σκεψεις που κάνω μαζί του οι ερωτικες με κάνουν να θέλω να βγω μαζί του για να ξεχάσω επιτέλους και τον παντρεμενο.
    Στον φίλο μου είπα τις προαλλες ότι θέλω να βγω με έναν φίλο που ξέρω από την δουλειά και μου είπε μόνο αν πας παρέα με τον γιο του αφεντικου σου και με άλλη παρέα δηλαδή. Καλά δεν τον λογαριαζω σε αυτά που λέει.τα λέει και μετά τα ξεχναει σαν να μη του τα είπα.

    Το θέμα είναι ότι εγώ δεν ξέρω αν θέλω να κάνω γνωριμια κανονικη.εγώ θέλω και σκεφτομαι συνέχεια το ερωτικο και πως θα ενιωθα αν ημουν μαζι του.περιεργεια πιο πολύ νιώθω οχι ότι μου αρεσει πάρα πολύ αυτός οπως ο παντρεμένος.Όπως και να έχει παλι όμως κολλαω στο ότι δεν μπορω να ολοκληρωσω και ειμαι πεπεισμενη ότι με κανέναν δεν θα κάνω σεξ.Και αφού έχω αυτή την πεποιθηση τι σκατα θέλω και ταλαιπωρω και τους άλλους. Λες και ο άλλος έχει την ορεξη να παιξει το παιχνίδακι μου.Θέλω όμως να βρεθώ μαζί του αλλά ντρέπομαι που δεν μπορω να κάνω σεξ.Κι αν δε το πω στο πρώτο ραντεβού στο δευτερο στο τρίτο πρέπει να το πω.

Page 60 of 60 FirstFirst ... 1050585960

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 21:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 13:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 15:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 21:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 02:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •