Απελπισία.... - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 60 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast
Results 301 to 315 of 900
  1. #301
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    σαν τι αλλά πράγματα δηλαδή? Γιατί ξέρω θέλει αρκετή άσκηση για να ελέγξεις τον οργασμό στα δύο φύλα




    για σκέψου και τις γέννες
    υπάρχουν και τα λιπαντικά που βοηθούν αρκετά
    τι έχουν να πουν και όσοι έχουν μεγάλο μόριο, να μην ξανακάνουν σεξ αυτοί? !!
    Αλλά πράγματα εννοώ σταματάω να ασχολουμαι και να ασχολουμαι με εμένα και ασχολουμαι με τον παρτενερ μου.τώρα αυτοι που έχουν μεγάλο μόριο τι να πω μακρια από εμένα σίγουρα.

  2. #302
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Στο εξήγησα γιατί. Γιατί εφησυχαζεσαι στη ρουτίνα σου και ασφυκτιάς. Αν μείνεις μόνη θα αναγκαστείς να βγεις από το καβούκι σου και με δειλά βήματα να διεκδικήσεις αυτά που θες. Τώρα εφόσον έχεις τον φίλο σου που σου προφέρει ασφάλεια και παρέα αλλα και ένα κορμί για να σεξουαλιζεσαι και έχεις παράλληλα και τον παντρεμένο στο μυαλό σου για να υπάρχει και το σασπενς και η καψούρα που σου λείπει, τα έχεις όλα δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο.

    Οπότε ή μένεις έτσι με "δύο άντρες" που δεν σε καλύπτουν και ασφυκτιάς ή σπας τη ζώνη άνεσης και βγαίνεις στον έξω κόσμο..


    Τον φίλο σου μπορείς να τον έχεις και σαν παρέα στη ζωή σου ....

    Διαλεγεις και παίρνεις. Αν θες να μείνεις έτσι, δικαίωμα σου έχεις φτιάξει μια ρουτίνα που σου τα καλύπτει όλα, γιατι παραπονιέσαι;;;;
    Το παράπονο μου ειναι ότι δεν έχω κάνει σεξ.Δηλαδή για μενα η σειρά που πρέπει να ξεκινησω είναι σεξ πρωτα και μετά να λύσω τα υπόλοιπα θέματα μου.αλλά αν δεν λυθει αυτό το κομμάτι που δεν ξερω στην τελική αν θα το λύσω πως να βγω έξω να γνωρίσω κόσμο.με τι προοπτική. Να βγαίνω να γκομενιζω και στο τέλος να λέω ααα συγνώμη δεν μου βγήκε πάμε στον επόμενο. Και με τον φίλο μου για αυτό είμαι. Υπάρχει ένα μόριο να με περιμένει μήπως καταφέρω να κάνω σεξ.να μου πεις μπορεί να είναι και αυτός προβληματικός.ε για αυτό βρήκα τον παντρεμενο.ουσιαστικά και με αυτη τη γνωριμία συνειδητοποιω ότι εγώ είμαι η προβληματικη εν τελει.άρα τι ξεκινημα να κάνω? Για να φτάσω πάλι στο μηδέν που ειμαι?
    Τώρα τα υπόλοιπα ίσως μου βγει ίσως φταινε οι άλλοι ισως ίσως ίσως νομίζω είναι βλακιες.
    Είμαι φουλ κάψουρα με τον παντρεμενο έχω χασει τον ύπνο μου για αυτόν και σεξ δεν.
    Οπότε ποιον άλλον να βρω?και πόσο πιο πολύ θα τον γουσταρω αφού δεν περνει παραπάνω.

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αλλά πράγματα εννοώ σταματάω να ασχολουμαι και να ασχολουμαι με εμένα και ασχολουμαι με τον παρτενερ μου.τώρα αυτοι που έχουν μεγάλο μόριο τι να πω μακρια από εμένα σίγουρα.
    και αυτό το κάνεις κάθε φορά?
    δεν σου αρέσει να δείχνεις στον παρτενέρ σου ότι έρχεσαι σε οργασμό?
    το μεγάλο μέγεθος είναι σχετικό ο καθένας μας το αντιλαμβανεται διαφορετικά

  4. #304
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και αυτό το κάνεις κάθε φορά?
    δεν σου αρέσει να δείχνεις στον παρτενέρ σου ότι έρχεσαι σε οργασμό?
    το μεγάλο μέγεθος είναι σχετικό ο καθένας μας το αντιλαμβανεται διαφορετικά
    Απλώς περιμένω να ολοκληρωσει πρώτα ο σύντροφος μου και μετά εγώ τις περισσότερες φορές
    Βέβαια έχει συμβεί και το αντιθετο πολλες φορές με αποτέλεσμανα ολοκληρωνω πρώτη και μετά να μη θέλω να συνεχίσω άλλο.

  5. #305
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Να βγαίνω να γκομενιζω και στο τέλος να λέω ααα συγνώμη δεν μου βγήκε πάμε στον επόμενο
    αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις

  6. #306
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    αυτό ακριβώς πρέπει να κάνεις
    Μα αυτό κάνω και τώρα χωρίς να με ενοχλεί η σχέση μου.γιατί πρέπει να χωρίσω?
    δεν γνωρίζω κάθε μέρα και από εναν.και όσους τυχαίνει να με φλερταρουν που δεν είναι και πολλοι δεν μου κάνουν το κλικ.μου αρέσουν κάποιοι και τώρα αλλά δεν μιλάμε ούτε με φλερταρουν.οπότε είναι η κατάσταση απελπισια όπως εγραψα και στον τιτλο.

  7. #307
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μα αυτό κάνω και τώρα χωρίς να με ενοχλεί η σχέση μου.γιατί πρέπει να χωρίσω?
    δεν γνωρίζω κάθε μέρα και από εναν.και όσους τυχαίνει να με φλερταρουν που δεν είναι και πολλοι δεν μου κάνουν το κλικ.μου αρέσουν κάποιοι και τώρα αλλά δεν μιλάμε ούτε με φλερταρουν.οπότε είναι η κατάσταση απελπισια όπως εγραψα και στον τιτλο.
    Δεν είπα να χωρίσεις. Αν και να ξέρεις πως είναι αποτρεπτικό για κάποιον που σε γνωρίζει αυτό.
    Καλύτερα να το κρύβεις τουλάχιστον στην αρχή της γνωριμίας.

    Δεν σου κάνουν το κλικ γιατί έχει κολλήσει το μυαλό σου στον παντρεμένο.
    Αυτό είναι άλλο πρόβλημα, που θα το λύσεις αν σταματήσεις να μιλάς μαζί του και να τον βλέπεις.
    Ο χρόνος θα το λύσει αυτό. Και μετά θα σου κάνει κλικ κάποιος επόμενος.

  8. #308
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Το παράπονο μου ειναι ότι δεν έχω κάνει σεξ.Δηλαδή για μενα η σειρά που πρέπει να ξεκινησω είναι σεξ πρωτα και μετά να λύσω τα υπόλοιπα θέματα μου.αλλά αν δεν λυθει αυτό το κομμάτι που δεν ξερω στην τελική αν θα το λύσω πως να βγω έξω να γνωρίσω κόσμο.με τι προοπτική. Να βγαίνω να γκομενιζω και στο τέλος να λέω ααα συγνώμη δεν μου βγήκε πάμε στον επόμενο. Και με τον φίλο μου για αυτό είμαι. Υπάρχει ένα μόριο να με περιμένει μήπως καταφέρω να κάνω σεξ.να μου πεις μπορεί να είναι και αυτός προβληματικός.ε για αυτό βρήκα τον παντρεμενο.ουσιαστικά και με αυτη τη γνωριμία συνειδητοποιω ότι εγώ είμαι η προβληματικη εν τελει.άρα τι ξεκινημα να κάνω? Για να φτάσω πάλι στο μηδέν που ειμαι?
    Τώρα τα υπόλοιπα ίσως μου βγει ίσως φταινε οι άλλοι ισως ίσως ίσως νομίζω είναι βλακιες.
    Είμαι φουλ κάψουρα με τον παντρεμενο έχω χασει τον ύπνο μου για αυτόν και σεξ δεν.
    Οπότε ποιον άλλον να βρω?και πόσο πιο πολύ θα τον γουσταρω αφού δεν περνει παραπάνω.
    Το πρωτο βήμα θα είναι να κάνεις σεξ..αλλα δεν θα κάνεις αν συνεχίζεις με αυτή τη ζωή.και αυτές τις επιλογές.
    Δεν πρόκειται να κάνεις σεξ ποτέ με αυτόν που είσαι γιατί δεν σε ελκύει τόσο πολύ σεξουαλικά για να ξεπεράσεις τους φόβους σου. Οπότε το ξεχνάμε.

    Με τον παντρεμένο δεν πρόκειται να κάνεις σεξ γιατι εάν ήταν τόσο καιρό θα το είχες κάνει και δεν θα ψυριζες τη μαϊμού.

    Οπότε τον ξεχνάμε και αυτόν.

    Πρέπει να χωρίσεις να μείνεις μόνη, να πιεστεις να φοβηθείς τη μοναξιά σου, μπας και η ανάγκη σε σπρώξει να πας να κάνεις δειλα βήματα προς τα έξω, να αρχίσεις να βγαίνεις για ποτό, να βγαίνεις ραντεβού, να ρισκάρεις, να πας εκεί έξω να βρεις αυτό που θες όπως όλοι μας που δεν έχουμε τίποτα στο πιάτο και δεν ξέρουμε τι θα μας ξημερώσει αλλα το παλεύουμε.

    Όσο είσαι στη ζώνη άνεσης σου θα μείνεις έτσι και μόνη σου θα προβληματίζεσαι. Η ευτυχία στη ζωή έρχεται με θυσίες και με ρισκο Αποστολια μου κανένας δεν εχει λύσει τα προβλήματα από τον καναπέ του.

    Αν θες να διεκδικήσεις την ευτυχία πραξε αλλιώς. Και αν δεν μπορείς μόνη πήγαινε σε ένα ψυχολογο ή σε ψυχιατρο Διαφορετικά κάτσε εκεί με το νου στο παντρεμένο για εκατό χρόνια και αλλα εκατό χρόνια με τη σχέση σου να γερασετε μαζί έτσι. Και μη ζαλίζεις ούτε τον εαυτό σου ούτε κανένα.

  9. #309
    Honorata
    Guest
    το ότι έχει σχέση δεν είναι αποτρεπτικό μόνο για κάποιον που την γνωρίζει.

    Είναι αποτρεπτικό πρώτα από όλα για εκείνη γιατί δεν αδειάζει συναισθηματικά και σωματικά ώστε να δεχθεί κάτι νέο. Μια χαρά έχει τη ζωούλα της έχει βολευτεί με τον σύντροφό της. Κάνει τη δουλειά της , πάει τις βόλτες της με τον σύντροφό , της λύνει τη μοναξιά της με το μπιρι μπιρι με τον σύντροφό, σεξουαλιζεται με τον συντροφο και έτσι δεν έχει ούτε χρόνο μεσα στη μερα της ούτε διάθεση να ψάξει το κάτι καλύτερο για εκείνη.

    Ενω άμα ήταν μόνη τελείως και μιλαγε με τα ντουβαρια και δεν είχε κανέναν να εκτονωθεί σεξουαλικά, τότε οι ορμόνες και η μοναξιά θα χτυπούσαν κόκκινο και θα πήγαινε έξω να βρει κάποιον και ως δια μαγείας θα της έβγαινε και το σεξ και όλα
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Δεν είπα να χωρίσεις. Αν και να ξέρεις πως είναι αποτρεπτικό για κάποιον που σε γνωρίζει αυτό.
    Καλύτερα να το κρύβεις τουλάχιστον στην αρχή της γνωριμίας.

    Δεν σου κάνουν το κλικ γιατί έχει κολλήσει το μυαλό σου στον παντρεμένο.
    Αυτό είναι άλλο πρόβλημα, που θα το λύσεις αν σταματήσεις να μιλάς μαζί του και να τον βλέπεις.
    Ο χρόνος θα το λύσει αυτό. Και μετά θα σου κάνει κλικ κάποιος επόμενος.

  10. #310
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Δεν είπα να χωρίσεις. Αν και να ξέρεις πως είναι αποτρεπτικό για κάποιον που σε γνωρίζει αυτό.
    Καλύτερα να το κρύβεις τουλάχιστον στην αρχή της γνωριμίας.

    Δεν σου κάνουν το κλικ γιατί έχει κολλήσει το μυαλό σου στον παντρεμένο.
    Αυτό είναι άλλο πρόβλημα, που θα το λύσεις αν σταματήσεις να μιλάς μαζί του και να τον βλέπεις.
    Ο χρόνος θα το λύσει αυτό. Και μετά θα σου κάνει κλικ κάποιος επόμενος.
    Ίσως αν ξεπεράσω τον παντρεμενο μου κάνει κάποιος άλλος το κλικ.αλλά όσοι έχουν ερωτευτεί εστω και λιγο ξέρουν πόσο δύσκολο ειναι.αυτό βέβαια σίγουρα θα τελειώσει είτε τον δίωξω εγώ είτε αυτός. Που μάλλον αυτός θα το κάνει γιατί εγώ δεν έχω το σθενος.

  11. #311
    Honorata
    Guest
    Και να τον ξεπεράσεις τον παντρεμένο θα πας και θα κολλήσεις με έναν μη διαθέσιμο άντρα πάλι. Γιατί κατά βάθος δεν θες ούτε σεξ ούτε άντρα θες απλά να έχεις ένα παραμυθι στο μυαλό σου να σε ιντριγκαρει επειδή δεν υπάρχει καμία καψούρα με τον σύζυγό
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ίσως αν ξεπεράσω τον παντρεμενο μου κάνει κάποιος άλλος το κλικ.αλλά όσοι έχουν ερωτευτεί εστω και λιγο ξέρουν πόσο δύσκολο ειναι.αυτό βέβαια σίγουρα θα τελειώσει είτε τον δίωξω εγώ είτε αυτός. Που μάλλον αυτός θα το κάνει γιατί εγώ δεν έχω το σθενος.

  12. #312
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    το ότι έχει σχέση δεν είναι αποτρεπτικό μόνο για κάποιον που την γνωρίζει.

    Είναι αποτρεπτικό πρώτα από όλα για εκείνη γιατί δεν αδειάζει συναισθηματικά και σωματικά ώστε να δεχθεί κάτι νέο. Μια χαρά έχει τη ζωούλα της έχει βολευτεί με τον σύντροφό της. Κάνει τη δουλειά της , πάει τις βόλτες της με τον σύντροφό , της λύνει τη μοναξιά της με το μπιρι μπιρι με τον σύντροφό, σεξουαλιζεται με τον συντροφο και έτσι δεν έχει ούτε χρόνο μεσα στη μερα της ούτε διάθεση να ψάξει το κάτι καλύτερο για εκείνη.

    Ενω άμα ήταν μόνη τελείως και μιλαγε με τα ντουβαρια και δεν είχε κανέναν να εκτονωθεί σεξουαλικά, τότε οι ορμόνες και η μοναξιά θα χτυπούσαν κόκκινο και θα πήγαινε έξω να βρει κάποιον και ως δια μαγείας θα της έβγαινε και το σεξ και όλα
    Με τον παντρεμενο δεν έχω κάνει σεξ γιατί βλέπω ότι ούτε αυτός καίγεται. Αν καιγοταν θα εβρισκε ελεύθερο χρόνο να πάμε σε ένα ξενοδοχείο ρε άνθρωπε η μία βόλτα εκτός υπηρεσιας.τώρα όταν εγώ του εχώ πει ότι σεξ δεν θα κάνω μαζί του και αυτός δεν το επιδιωκει με άλλον τρόπο μάλλον δεν το θέλει.για λίγο σεξ όλοι θα εβρισκαν χρόνο και θα μπορούσαν να κρυφτουν λίγες ώρες από την γυναίκα τους θεωρω.
    Σήμερα πχ με πήρε τηλ να μου πει πάλι τα δικα του ότι είναι πολύ χαρουμενος που μιλάει μαζί μου ότι θα με πάει κάποια μέρα για μπάνιο θα θα θα.ούτε μου είπε να βρεθουμε ούτε τίποτα. Οπότε λες εγω να παρακαλεσω να έρθει να κάνουμε σεξ?

    Όσον αφορά το θέμα του φίλου κάνεις μεγάλο λαθος.εκτός από μια συναισθήματικη κάλυψη λεω πχ αν πάθω κάτι έχω έναν άνθρωπο να με νοιαστει δεν μου προσφερει ούτε βόλτες ούτε καλοπεραση ούτε τιποτα.
    Ούτε βόλτες πάμε, ούτε μπιρι μπίρι έχουμε γιατί όταν τελειωνει την δουλειά είναι κουρασμένος αλλά και ασχολείται με οτιδήποτε άλλο εκτός από εμένα, καμία μοναξιά δεν λυνω μαζί του αντιθετα τις μέρες που μένουμε μαζί νοιωθω πιο μόνη από ποτέ. Αν τα είχα όλα αυτά που λες πιθανον να μην εψαχνα για κανένα παντρεμενο και για κανέναν άλλον.

  13. #313
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Και να τον ξεπεράσεις τον παντρεμένο θα πας και θα κολλήσεις με έναν μη διαθέσιμο άντρα πάλι. Γιατί κατά βάθος δεν θες ούτε σεξ ούτε άντρα θες απλά να έχεις ένα παραμυθι στο μυαλό σου να σε ιντριγκαρει επειδή δεν υπάρχει καμία καψούρα με τον σύζυγό
    Δεν ξέρω εσείς που τα βλέπετε απ έξω και με καλύτερο ματι ίσως να έχετε δίκιο. Ίσως θέλω να ζω σε ένα παραμύθι δεν μπορώ να καταλάβω.

  14. #314
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Στο μεταξύ και οι δύο πρέπει να πάσχουν . Ο ένας ζεί με την αποστολία ... μερικές μέρες ... αλλά δεν κάνουν σεξ ... ο άλλος παντρεμένος ... εξωσυζυγική σχέση χωρίς σεξ !
    Οι εξωσυζυγικές σχέσεις των παντρεμένων είναι 95% σεξ . Αν βγάλεις το σεξ , είναι σαν να βγάλει την πίτα και το γύρο από το σουβλάκι . Κουραφέξαλα.

  15. #315
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στο μεταξύ και οι δύο πρέπει να πάσχουν . Ο ένας ζεί με την αποστολία ... μερικές μέρες ... αλλά δεν κάνουν σεξ ... ο άλλος παντρεμένος ... εξωσυζυγική σχέση χωρίς σεξ !
    Οι εξωσυζυγικές σχέσεις των παντρεμένων είναι 95% σεξ . Αν βγάλεις το σεξ , είναι σαν να βγάλει την πίτα και το γύρο από το σουβλάκι . Κουραφέξαλα.
    Δεν έχουμε σχέση. Μια στο τόσο όταν με θυμαται με περνει τηλ.δεν έχουμε κανονική επικοινωνια δηλαδή όπως τα παρανομα ζευγαρια.προφανως και έχει και πολλές άλλες για αυτό με εμενα δεν τον ενδιαφέρει τόσο το σεξ ελπιζει κάποτε να γίνει μαλλον.αν καταλάβει ότι δεν θα εξαφανιστει.

Page 21 of 60 FirstFirst ... 11192021222331 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 20:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 12:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •