Απελπισία.... - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 60 FirstFirst ... 6789101858 ... LastLast
Results 106 to 120 of 900
  1. #106
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΝΑ εβρισκε αλλη. ΝΑ!! βρηκε ομως;;;;
    τετοιος ανθρωπος, χωριζει, δεν τσιλιμπουρδιζει. κι αν βρει αλλη πριν χωρισει, εξηγει την κατασταση του και συντομα χωριζει. δεν παριστανει τον ελευθερο.

    κατ αρχας με εναν ανθρωπο που κρυβει οτι ειναι παντρεμενος, αποκλειεται αν εχεις ρομαντζο, γιατι για να μπορει να σου κρυβει ενα τοσο μεγαλο μερος της ζωης του οπως ο γαμος του, φαντασου σε ποση αποσταση απο την ζωη του θα σε κραταει... δεν θα παιρνεις ποτε τηλεφωνο οταν θες, δεν θα εισαι ποτε μαζι του βραδια, εκδρομες, γιορτες κλπ... δεν υπαρχει ρομαντζο χωρις κοινες δραστηριοτητες, με ξενοδοχεια...
    και με τι επιχειρημα σου προτεινει ξενοδοχειο; σπιτι δεν εχει;;;
    "ψυχρος" σου φαινεται γιατι σε κραταει σε αποσταση... ωμος ειναι, οχι ψυχρος.
    Δεν ξέρω αν έχει βρει άλλη αυτό δεν θα μου το λεγε πιστεύω. Αλλά όχι φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. Πρώτα θα χωριζε και μετά θα εκανε κάτι.

    Εγώ βέβαια κοιταω να δώσω ελαφρύντικα και στον παντρεμενο.λέω αφού έφτασα εγώ να κερατωσω (γιατί κερατωμα είναι και αυτο) που ήμουν όχι μονο ηθική αλλά κάτι παραπάνω τότε φαντασου.Δηλαδη αν δεν ζησεις κάτι δεν μπορείς να κρίνεις και τον αλλον.αυτό πιστεύω πλέον.
    Ειλικρινης ούτε εγω ήμουν από την αρχή. Αλλά αν θα εβλεπα ένα άτομο να δενεται μαζί μου θα του εξηγούσα σίγουρα δεν θα τον άφηνα να κολλησει.

    Μένει με τους γονείς του μου ειπε για αυτό και το ξενοδοχείο. Ψυχρος είναι και λογω του επαγγελματος του αλλά και επειδή πάντα είναι αγελαστος.Αυτούς θεωρώ εγώ ψυχρους τους ανεκφραστους και αγελαστους.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    μαιντ, εχεις χαζεψει, πρωι- πρωι;
    τι ειναι αυτα που προτεινεις;

  3. #108
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αποστολια εχεις παει σε ψυχιατρο και του εχεις πει οτι δεν μπορεις να κανεις σεξ λογω φοβου; Ναι ή οχι και τι σου ειπε;
    Έχω πάει και σε ψυχίατρο και σε ψυχολογο και σε ομοιοπαθητικο νευρολογο.
    Είχα πάει στις αρχές σχεδόν του προβλήματος κοντά στα 29.
    Ο ψυχίατρος μου είπε ότι αν ήταν γυναικα θα είχε όλους τους αντρες στα πόδια του και δεν ξέρω πόση δύναμη έχω μέσα και θα μπορούσα να είχα τον καθενα. Είχα πάρει αγωγή τότε για κατάθλιψη. Δεν είχαμε ασχοληθεί πολύ με το σεξ.
    Με την ψυχολογο ασχολήθηκαμε με το σεξ αλλά χωρίς επιτυχία. Έφτασε στο σημείο να μου πει ότι δεν ξέρει με ποιο άλλο τρόπο να με βοηθησει και ότι δεν της είχε ξανά τύχει τέτοια περίπτωση. Μου είχε πει τότε ότι ίσως είχα ασχημη εμπειρια σε νηπιακη ηλικια και να μην εχω αναμνησεις μόνο υποσυνείδητες.η μπορεί να φταει και το γεγονος οτι φοβόμουν να ωριμασω.ακρη δεν βρηκαμε παντως.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαιντ, εχεις χαζεψει, πρωι- πρωι;
    τι ειναι αυτα που προτεινεις;
    Ενταξει ρεμ συγγνωμη που της εκανα μια ερωτηση για ενα προβλημα που την ταλαιπωρει 30+ φευγα χρονια, ακομα δεν το εχει λυσει ενώ ενας ψυχιατρος ενδεχομενως να μπορει να της το λυσει.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Έχω πάει και σε ψυχίατρο και σε ψυχολογο και σε ομοιοπαθητικο νευρολογο.
    Είχα πάει στις αρχές σχεδόν του προβλήματος κοντά στα 29.
    Ο ψυχίατρος μου είπε ότι αν ήταν γυναικα θα είχε όλους τους αντρες στα πόδια του και δεν ξέρω πόση δύναμη έχω μέσα και θα μπορούσα να είχα τον καθενα. Είχα πάρει αγωγή τότε για κατάθλιψη. Δεν είχαμε ασχοληθεί πολύ με το σεξ.
    Με την ψυχολογο ασχολήθηκαμε με το σεξ αλλά χωρίς επιτυχία. Έφτασε στο σημείο να μου πει ότι δεν ξέρει με ποιο άλλο τρόπο να με βοηθησει και ότι δεν της είχε ξανά τύχει τέτοια περίπτωση. Μου είχε πει τότε ότι ίσως είχα ασχημη εμπειρια σε νηπιακη ηλικια και να μην εχω αναμνησεις μόνο υποσυνείδητες.η μπορεί να φταει και το γεγονος οτι φοβόμουν να ωριμασω.ακρη δεν βρηκαμε παντως.
    Δεν πας σε εναν ψυχιατρο παλι καμια βολτα ή σε πολλους να το συζητησεις μαζι τους αυτο το συγκεκριμενο προβλημα να παρεις διαφορετικες γνωμες μηπως σε βοηθησει καποιος;

  6. #111
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Ο χαρακτηρας του δεν σου κάνει. Εσύ θες έναν ειλικρινη και έντιμο άνθρωπο να εμπιστευτείς, για μια σχέση ερωτική με τα όλα της , που θα σου δώσει συναίσθημα και θα σε ξεκλειδώσει.

    Αυτός ψευτης είναι, αποσκοπεί κάπου, το έχει δει χαλαρα σε φαση θα πουλήσω το παραμύθι μου μπας και πάρω αυτό που θέλω να τελειώνω. Ωμός είναι, ψυχρό τον λες.

    Τι να τον εκάμεις;
    Ελα ντε?

    Όταν όμως με περνει σφιχτη αγκαλια και με φιλαει εκεί λιωνω.εκεί δεν βλέπω μόνο αστερακια ολοκληρο το συμπαν βλέπω.

    Παρόλα τα ψέματα παρολη την κοροιδια εκεί εγώ. Θα βρω την δύναμη να πω τέλος σύντομα μάλιστα, στο επόμενο ραντεβου.Πιστεύω ότι τέτοια δυνατά συναισθήματα σπάνια νοιωθεις.πιστεύω δηλαδή ότι δεν θα το ξανά ζησω.Παρα πολυ δύσκολα δίνω ευκαιριες να γνωρισω κάποιον.ένας ο φίλος μου και ενας αυτός σε κάνεναν άλλον δεν είπα το ναι τόσο εύκολα. Φαίνεται ξέρω και εγώ να διαλεγω.άμα μου δώσεις 1000 άντρες θα βρω με την μια τον μαλακα τι πραμα και αυτό.

  7. #112
    QUOTE=mindcrime;1197183]Δεν πας σε εναν ψυχιατρο παλι καμια βολτα ή σε πολλους να το συζητησεις μαζι τους αυτο το συγκεκριμενο προβλημα να παρεις διαφορετικες γνωμες μηπως σε βοηθησει καποιος;[/QUOTE]

    Εκτός ότι ντρεπομαι πολύ τώρα να το λέω δεν έχω ουτε τη διάθεση ούτε το χρήμα. Πήγαινω όπως σου είπα σε ένα νευρολογο ομοιοπαθητικο.θεωρεί ότι πρέπει να λύσω αλλά προβληματα άγχους που έχω και μετά θα λυθει και αυτό. Βέβαια δεν γνωριζει ότι το μόνο μου αγχος πλέον είναι ότι κοροιδευω τον φίλο μου και βγαίνω με έναν παντρεμενο που κοροιδευει με την σειρα τους και αυτός εμένα. Όλα του τα έχω πει εκτός από αυτό. Ντρέπομαι

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν ξέρω αν έχει βρει άλλη αυτό δεν θα μου το λεγε πιστεύω. Αλλά όχι φαίνεται σοβαρός άνθρωπος. Πρώτα θα χωριζε και μετά θα εκανε κάτι.

    Εγώ βέβαια κοιταω να δώσω ελαφρύντικα και στον παντρεμενο.λέω αφού έφτασα εγώ να κερατωσω (γιατί κερατωμα είναι και αυτο) που ήμουν όχι μονο ηθική αλλά κάτι παραπάνω τότε φαντασου.Δηλαδη αν δεν ζησεις κάτι δεν μπορείς να κρίνεις και τον αλλον.αυτό πιστεύω πλέον.
    Ειλικρινης ούτε εγω ήμουν από την αρχή. Αλλά αν θα εβλεπα ένα άτομο να δενεται μαζί μου θα του εξηγούσα σίγουρα δεν θα τον άφηνα να κολλησει.

    Μένει με τους γονείς του μου ειπε για αυτό και το ξενοδοχείο. Ψυχρος είναι και λογω του επαγγελματος του αλλά και επειδή πάντα είναι αγελαστος.Αυτούς θεωρώ εγώ ψυχρους τους ανεκφραστους και αγελαστους.
    δεν ειναι μονο το ξενοδοχειο. ενας παντρεμενος ξερεις πως ζει. αποκλειεται να σε αφηνει να κανεις ενεργειες που θα παρει χαμπαρι η γυναικα του, ΑΡΑ σε κραταει πολυ μακρια απο την ζωη του. αποκλειεται να στην δωσει 2 το βραδυ και να του τηλεφωνησεις, και γενικοτερα να τηλεφωνεις οποτε σου καπνισει. στην καλυτερη περιπτωση σε αφηνει αναπαντητη και σε παιρνει οποτε μπορεσει, στην χειροτερη σου λεει μονο σμσ, οχι τηλεφωνα...
    αποκλειεται να του ζητησεις να περασετε μαζι χριστουγεννα η να πατε ταξιδι στις διακοπες του αυγουστου...
    οσο για τα ελαφρυντικα, οχι δεν ειστ στην διια θεση.
    αλλο ο γαμος και αλλο η σχεση, ποσο μαλλον η λευκη σχεση πουε χεις εσυ.
    αυτος μπορει να εχει μια χαρα σεξ με την γυναικα του κι ας ξενοπηδαει και μπορει να χει και παιδια..

  9. #114
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι μονο το ξενοδοχειο. ενας παντρεμενος ξερεις πως ζει. αποκλειεται να σε αφηνει να κανεις ενεργειες που θα παρει χαμπαρι η γυναικα του, ΑΡΑ σε κραταει πολυ μακρια απο την ζωη του. αποκλειεται να στην δωσει 2 το βραδυ και να του τηλεφωνησεις
    αποκλειεται να του ζητησεις να περασετε μαζι χριστουγεννα η να πατε ταξιδι στις διακοπες του αυγουστου...
    οσο για τα ελαφρυντικα, οχι δεν ειστ στην διια θεση.
    αλλο ο γαμος και αλλο η σχεση, ποσο μαλλον η λευκη σχεση πουε χεις εσυ.
    αυτος μπορει να εχει μια χαρα σεξ με την γυναικα του και μπορει να χει και παιδια..
    Εντάξει σίγουρα μια σχέση δεν είναι το ίδιο με ένα γάμο με παιδια.

    Όλα αυτά τα ξέρω ότι ποτέ δεν μπορούμε να εχουμε κοινές δραστηριότητες μαζι.

    Πάντως όταν του είπα πες μου την αλήθεια αλλιως θα ρωτησω για σένα καθώς ξέρω άτομα από τα μέρη σου μου είπε ρώτα για μενα όποιον θες.και εμεινα παγωτό. Δεν τον ενοιαζε αν εκτεθει.του είπα αν ρωτήσω θα γίνεις ρεζιλι και είπε πάλι ρωτα.

    Αυτό που με εκαιγε είναι να κάνω σεξ μαζί του όχι να πάω ταξίδια και βόλτες μαζί. Αλλά κάπου μπερδεύω και το συναίσθημα εγώ. Είπα να δοκιμασω πιο ωμα και εγω και δεν μου βγήκε και γειά σας τώρα.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ενταξει ρεμ συγγνωμη που της εκανα μια ερωτηση για ενα προβλημα που την ταλαιπωρει 30+ φευγα χρονια, ακομα δεν το εχει λυσει ενώ ενας ψυχιατρος ενδεχομενως να μπορει να της το λυσει.
    ρε μαιντ. χαζοι δεν ειμαστε... δεν μιλησες για ψυχιατρο, μιλησες για ναρκωτικα...

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε μαιντ. χαζοι δεν ειμαστε... δεν μιλησες για ψυχιατρο, μιλησες για ναρκωτικα...
    Και η αμφεταμινη που συνταγογραφουν οι ψυχιατροι ναρκωτικο ειναι

  12. #117
    Honorata
    Guest
    Πολλά πιστεύεις ότι δεν θα νιώσεις για αυτό συμβιβάζεσαι στα λίγα , σε αυτά που δεν σου αξιζουν και στη ζώνη ασφαλείας σου

    Δεν έχεις αυτοπεποίθηση; δεν έχεις πίστη στη ζωή και σε σένα; Η ζωή είναι ρισκο, εδώ βλέπεις ανθρώπους που είναι ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι για όσο καιρό είναι μαζί; εσενα γιατί να μη σου τύχει;
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ελα ντε?

    Όταν όμως με περνει σφιχτη αγκαλια και με φιλαει εκεί λιωνω.εκεί δεν βλέπω μόνο αστερακια ολοκληρο το συμπαν βλέπω.

    Παρόλα τα ψέματα παρολη την κοροιδια εκεί εγώ. Θα βρω την δύναμη να πω τέλος σύντομα μάλιστα, στο επόμενο ραντεβου.Πιστεύω ότι τέτοια δυνατά συναισθήματα σπάνια νοιωθεις.πιστεύω δηλαδή ότι δεν θα το ξανά ζησω.Παρα πολυ δύσκολα δίνω ευκαιριες να γνωρισω κάποιον.ένας ο φίλος μου και ενας αυτός σε κάνεναν άλλον δεν είπα το ναι τόσο εύκολα. Φαίνεται ξέρω και εγώ να διαλεγω.άμα μου δώσεις 1000 άντρες θα βρω με την μια τον μαλακα τι πραμα και αυτό.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,821
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εντάξει σίγουρα μια σχέση δεν είναι το ίδιο με ένα γάμο με παιδια.

    Όλα αυτά τα ξέρω ότι ποτέ δεν μπορούμε να εχουμε κοινές δραστηριότητες μαζι.

    Πάντως όταν του είπα πες μου την αλήθεια αλλιως θα ρωτησω για σένα καθώς ξέρω άτομα από τα μέρη σου μου είπε ρώτα για μενα όποιον θες.και εμεινα παγωτό. Δεν τον ενοιαζε αν εκτεθει.του είπα αν ρωτήσω θα γίνεις ρεζιλι και είπε πάλι ρωτα.

    Αυτό που με εκαιγε είναι να κάνω σεξ μαζί του όχι να πάω ταξίδια και βόλτες μαζί. Αλλά κάπου μπερδεύω και το συναίσθημα εγώ. Είπα να δοκιμασω πιο ωμα και εγω και δεν μου βγήκε και γειά σας τώρα.
    το θεμα δεν ειναι αν το ξερεις.
    το θεμα ειναι οτι εφοσον δεν μπορειτε να ειστε πραγματικα μαζι, να ζειτε κοινα πραγματα, να του μιλας οποτε θελησεις, ειναι αυταποδεικτο οτι ειναι παντρεμενος...

    οσο για το οτι σου ειπε ρωτα οτι θες, θα σε στεναχωρησω αλλα η απαντηση του σημαινει οτι του ειναι αδιαφορο αν τα σπασετε η οχι.
    κοινως, δεν σε υπολογιζει... θα παει παρακατω...

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    QUOTE=mindcrime;1197183]Δεν πας σε εναν ψυχιατρο παλι καμια βολτα ή σε πολλους να το συζητησεις μαζι τους αυτο το συγκεκριμενο προβλημα να παρεις διαφορετικες γνωμες μηπως σε βοηθησει καποιος;

    Εκτός ότι ντρεπομαι πολύ τώρα να το λέω δεν έχω ουτε τη διάθεση ούτε το χρήμα. Πήγαινω όπως σου είπα σε ένα νευρολογο ομοιοπαθητικο.θεωρεί ότι πρέπει να λύσω αλλά προβληματα άγχους που έχω και μετά θα λυθει και αυτό. Βέβαια δεν γνωριζει ότι το μόνο μου αγχος πλέον είναι ότι κοροιδευω τον φίλο μου και βγαίνω με έναν παντρεμενο που κοροιδευει με την σειρα τους και αυτός εμένα. Όλα του τα έχω πει εκτός από αυτό. Ντρέπομαι
    Αποστολια αν δεν εισαι ειλικρινης στους γιατρους δεν μπορουν να σε βοηθησουν, δεν μπορουν να γινουν μαντεις και δεν μπορουν να περιμενουν απο καποια που ειναι 37 χρονων να μην μπορει να μιλησει καθαρα και ξαστερα, ειναι κατανοητο κατα καποιο τροπο αλλα παραλογο, γιατι δεν εχει νοημα να συμβαινει κατι τετοιο

  15. #120
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πολλά πιστεύεις ότι δεν θα νιώσεις για αυτό συμβιβάζεσαι στα λίγα , σε αυτά που δεν σου αξιζουν και στη ζώνη ασφαλείας σου

    Δεν έχεις αυτοπεποίθηση; δεν έχεις πίστη στη ζωή και σε σένα; Η ζωή είναι ρισκο, εδώ βλέπεις ανθρώπους που είναι ερωτευμένοι και ευτυχισμένοι για όσο καιρό είναι μαζί; εσενα γιατί να μη σου τύχει;
    Αυτοπεποιθηση?αυτό είναι άγνωστη λέξη για εμένα. Εδώ μου λέει ο άλλος πόσο του άρεσω και εγώ τον κοιταω σαν ουφο.λέω αυτός να βλέπει καλά η να μη βλεπει?
    Ε μετά λέω με κοροιδευει για να με ριξει ενώ μπορεί όντως να του άρεσω όμως ασχετα αν με θελει μονο για σεξ.
    Γενικά αν μου πει κάποιος είσαι ωραια εισαι ετσι εισαι αλλιώς νομίζω με λυπουνται και τα λένε.

Page 8 of 60 FirstFirst ... 6789101858 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 20:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 12:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •