Απελπισία.... - Page 34
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 34 of 60 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 496 to 510 of 900
  1. #496
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Πιο πιθανό είναι να είναι μονόπλευρο. Αν είμαι τόσο τυχερή και είναι αμφίδρομο τότε τι να πω, θα το ζήσω. Γενικά όμως είναι κάτι που δε θα το ήθελα (έρωτας).
    Δεν μπορείς να το ελέγξεις τι θα νιώσεις ούτε τι θα νιώσει ο άλλος.

    γιατί είσαι τόσο κάθετη σε αυτό?
    τι ορίζεται καλό και κακο σεξ?

    από την στιγμή που δεν θέλεις δεσμεύσεις , γιατί επιζητεις την αγάπη και την επικοινωνία?

  2. #497
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Κολοκύθια πηδηχταράς είναι . Το πιθανότερο είναι ότι παντρεύτηκε κάποια που γνώρισε στα 20 , την πρώτη που έκαναν σεξ και θέλει να αυτοεπιβεβαιωθεί , ότι
    μπορεί να κάνει κάτι και με άλλη γυναίκα, μετά από 20 χρόνια αποκλειστικότητας με τη γυναίκα του.
    Αν βάλεις κάτι σέξυ και κατέβεις για κανά καφέ στο κέντρο της αθήνας που γίνεται χαμός από τουρίστες ξένους και ντόπιους,
    μπορεί να βρεις κανέναν πηδηχταρά αληθινό να κάνεις κάτι .

    Αλλιώς το πας εδώ για νήμα 1500 σελίδα με χιλιάδες posts που θα συνεχιστεί δεκαετίες.
    Δεν ξέρω πότε παντρεύτηκε και τι έκανε και κάνει στη ζωή του.πάντως εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει πολλές. Άρα πηδηχταρα τον θεωρω.

    Έτσι κι αλλιώς τέλειωσε και με αυτόν. Δεν θα πάρω άλλο πηδηχταρα.θα κάτσω στην ησυχία μου και ας φτασει το νήμα όσο θέλει.

  3. #498
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατί είσαι τόσο κάθετη σε αυτό?
    τι ορίζεται καλό και κακο σεξ?

    από την στιγμή που δεν θέλεις δεσμεύσεις , γιατί επιζητεις την αγάπη και την επικοινωνία?
    Δεν είμαι κάθετη απλά δε θα το ήθελα επειδή με φοβίζει και ενδεχομένως δε με καλύπτει κιόλας. Θα μού άρεσε κάτι πιο βαθύ.
    Επιζητώ αγάπη και επικοινωνία γιατί είναι ανάγκες μου. Μαζί με αυτά θα πάρω και τη δέσμευση θέλω δε θέλω. Που κι αυτή με φοβίζει. Άσε μην ασχολείσαι καν. Χαμένο παιχνίδι. Ακόμα δεν έχω βρει απαντήσεις. Μόλις βρω θα σου πω. Μέχρι τότε θα παίζουμε την κολοκυθιά

  4. #499
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Χαχαχα δεν υπάρχει κόλπο να το σταματήσεις. Πρέπει να διαχωρίσεις πότε είναι έρωτας και πότε ενθουσιασμός.
    Εγώ προσωπικά δε χρειάζομαι έρωτα γιατί τρώω ενθουσιασμό πολύ συχνά. Έτσι ο έρωτας που είναι κάτι βαθύτερο και πιο έντονο και πιο τρομακτικό δεν το χρειάζομαι. Αν μού τυχε και ερωτευτώ θα πονέσω. Αυτός είναι ο κύριος λόγος που δεν το θέλω. Και πολλοί με έχουν κράξει γιαυτες μου τις απόψεις. Με έχουν πει φοβιτσιαρα και τα λοιπά αλλά τους αγνοω. Ο καθένας θέλει διαφορετικά πράγματα από τη ζωή του. Πάντως δεν μπορείς να ελέγξεις τη ζωή. Πορεύεσαι και βλέπεις. Όλοι τραβάμε κουπί.
    Μα ο ερωτας και ο ενθουσιασμος πάνω κάτω τα ίδια δεν είναι? Και πως μπορείς να προκαταβαλεις κάτι? Δηλαδή πως μπορεις να ξεκινήσεις μια γνωριμία και να πεις α εγώ δεν θα τον ερωτευτω τωρα.δεν γίνονται αυτά.

  5. #500
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν είμαι κάθετη απλά δε θα το ήθελα επειδή με φοβίζει και ενδεχομένως δε με καλύπτει κιόλας. Θα μού άρεσε κάτι πιο βαθύ.
    Επιζητώ αγάπη και επικοινωνία γιατί είναι ανάγκες μου. Μαζί με αυτά θα πάρω και τη δέσμευση θέλω δε θέλω. Που κι αυτή με φοβίζει. Άσε μην ασχολείσαι καν. Χαμένο παιχνίδι. Ακόμα δεν έχω βρει απαντήσεις. Μόλις βρω θα σου πω. Μέχρι τότε θα παίζουμε την κολοκυθιά
    άμα δεν σε καλύπτει, χωρίζεις απλά
    όταν λες βαθύ?

    στο λέω γιατί μου φαίνεται περίεργο πως αναζητεις αγάπη -επικοινωνία αλλά δεν θέλεις δέσμευση, ως συνήθως στην δέσμευση αυτά επιζητούν

    οκ όπως θες, οπότε έχεις ανάγκη μπορείς να μου στείλεις και πμ, αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι

  6. #501
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγώ θεωρώ ότι είμαι μεγαλη.
    Φυσικά και ενδιαφερομαι να βρω κάποιον αλλά που να τον ψαξω?θα μπω σε σαιτ θα πω ψάχνω ασεξουαλ να κάνουμε όλα τα προκαταρκτικα εκτός από το σεξ?Δηλαδή ότι θες το ψαχνεις σε αυτα τα σαιτ?δεν έχω μπει ποτέ δεν ξέρω τι σαιτ είναι.

    Εσύ που έχεις βγει έχεις βρει ποτέ αυτό που ψαχνεις?

    μια γυναίκα 30 με 45 είναι στην καλύτερη ηλικία,
    θέλουν προσοχή τέτοια site για ψεύτικα προφίλ, αλλα θέλουν πληρωμή

  7. #502
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μα ο ερωτας και ο ενθουσιασμος πάνω κάτω τα ίδια δεν είναι? Και πως μπορείς να προκαταβαλεις κάτι? Δηλαδή πως μπορεις να ξεκινήσεις μια γνωριμία και να πεις α εγώ δεν θα τον ερωτευτω τωρα.δεν γίνονται αυτά.
    Δεν είναι το ίδιο. Ο ενθουσιασμός είναι πιο ελαφρύς. Ο έρωτας περιέχει εξιδανίκευση είναι πιο έντονος. Έτσι νομίζω εγώ. Τώρα αν έχεις κάποια άλλη θεωρία, να μού την παραθέσεις.
    Αλλά νομίζω δε χρειάζεται να κολλάμε στις λέξεις. Καταλάβαμε κι οι δυο τι θέλουμε να πούμε.
    Όσο για το άλλο ερώτημά σου, όλοι έχουμε σκοπούς και κίνητρα. Εγώ ξέρω ότι δε θέλω έρωτα. Αν δω ότι πάει προς τα κει, θα φύγω.

  8. #503
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν ξέρω πότε παντρεύτηκε και τι έκανε και κάνει στη ζωή του.πάντως εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει πολλές. Άρα πηδηχταρα τον θεωρω.

    Έτσι κι αλλιώς τέλειωσε και με αυτόν. Δεν θα πάρω άλλο πηδηχταρα.θα κάτσω στην ησυχία μου και ας φτασει το νήμα όσο θέλει.
    Αν είχε κάποιες που κάνει σεξ , δεν θα δαπανούσε χρόνο με άλλες που δεν κάνει . Γιατί όσο δεν κάνει σεξ μαζί σου, αυτό είσαι , δαπάνη χρόνου.
    Όλοι οι ένστολοι , παντρεύονται μικροί . Είναι η γραμμή που τους περνάνε.

  9. #504
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν είναι το ίδιο. Ο ενθουσιασμός είναι πιο ελαφρύς. Ο έρωτας περιέχει εξιδανίκευση είναι πιο έντονος. Έτσι νομίζω εγώ. Τώρα αν έχεις κάποια άλλη θεωρία, να μού την παραθέσεις.
    Αλλά νομίζω δε χρειάζεται να κολλάμε στις λέξεις. Καταλάβαμε κι οι δυο τι θέλουμε να πούμε.
    Όσο για το άλλο ερώτημά σου, όλοι έχουμε σκοπούς και κίνητρα. Εγώ ξέρω ότι δε θέλω έρωτα. Αν δω ότι πάει προς τα κει, θα φύγω.
    Άμα έχεις την δύναμη όταν πας να ερωτευτεις να φύγεις τι να σου πω χαλαλι σου.θέλει πολλά κότσια να το κάνεις αυτό.

  10. #505
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αν είχε κάποιες που κάνει σεξ , δεν θα δαπανούσε χρόνο με άλλες που δεν κάνει . Γιατί όσο δεν κάνει σεξ μαζί σου, αυτό είσαι , δαπάνη χρόνου.
    Όλοι οι ένστολοι , παντρεύονται μικροί . Είναι η γραμμή που τους περνάνε.
    Αυτό μου είπε και αυτός ότι αν είχε και άλλες δεν θα ερχόταν μαζί μου.

    Επειδή θέλω την γνώμη σου σε αυτό. Έκανα καλά λες που του είπα να σταματήσουμε? Θεωρείς ότι δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι για να λύσω το θέμα μου με αυτον?γιατί είπες πολλές φορές ότι τον θεωρεις 《αχρηστο》 και αυτόν όπως και τον φίλο μου.

  11. #506
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Άμα έχεις την δύναμη όταν πας να ερωτευτεις να φύγεις τι να σου πω χαλαλι σου.θέλει πολλά κότσια να το κάνεις αυτό.
    Ίσα ίσα αυτό με προκαλεί να το πετύχω. Ωραία πρόκληση!

  12. #507
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μια γυναίκα 30 με 45 είναι στην καλύτερη ηλικία,
    θέλουν προσοχή τέτοια site για ψεύτικα προφίλ, αλλα θέλουν πληρωμή
    Εγώ δεν το βλέπω έτσι για τις ηλικίες αλλά οκ.

    Μπα δεν είχα σκοπο να μπω σε σαιτ και μετά να ψάχνω να βρω αν είναι ψεύτικα η όχι. Μεγάλη ταλαιπωρια.

  13. #508
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ίσα ίσα αυτό με προκαλεί να το πετύχω. Ωραία πρόκληση!
    Και δεν πονας δεν στεναχωριεσαι όταν φεύγεις από κάτι δυνατό πού πάει να ξεκινησει?εγώ δύο μέρες έχω που είπα τέλος στον παντρεμενο και είμαι να πεθανω.που μου φερεται και άσχημα ετσι.

  14. #509
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτό μου είπε και αυτός ότι αν είχε και άλλες δεν θα ερχόταν μαζί μου.

    Επειδή θέλω την γνώμη σου σε αυτό. Έκανα καλά λες που του είπα να σταματήσουμε? Θεωρείς ότι δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι για να λύσω το θέμα μου με αυτον?γιατί είπες πολλές φορές ότι τον θεωρεις 《αχρηστο》 και αυτόν όπως και τον φίλο μου.
    Αν είχε άλλες, σίγουρα δεν ασχολιόταν . Απολύτο αυτό και ξεκάθαρο . Εσύ αν ήθελες, απλά του έδινες το οκ και κάνατε σεξ προχθές.
    Δεν θες να κάνεις τίποτε. Θες να μείνεις στο τέλμα που είσαι . Αν συμβαίνουν όλα αυτά και δεν είσαι κάποιο τρολ που μας κάνει πλάκα.
    Δεν έχω κάτι άλλο να πω .

    Στην ελλάδα της αγαμίας πάντως, αν βάλεις ένα μίνι ή ενα σορτσάκι και βγεις μια βόλτα, βρίσκεις κάποιον για σεξ σε 1-2 ώρες.

  15. #510
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Και δεν πονας δεν στεναχωριεσαι όταν φεύγεις από κάτι δυνατό πού πάει να ξεκινησει?εγώ δύο μέρες έχω που είπα τέλος στον παντρεμενο και είμαι να πεθανω.που μου φερεται και άσχημα ετσι.
    Πονάς; Είσαι στο σωστό δρόμο. Με πόνο θα απαλλαγείς από μια δυσκολη κατάσταση και με πόνο θα εξελιχθείς και θα γίνεις καλύτερη. Σε αυτή τη φάση που είσαι χρειάζεται να ικανοποιήσεις τις σεξουαλικές σου ανάγκες και έπειτα βλέπεις για έρωτες.
    Πάνω από όλα με τη σεξουαλική πράξη, θα σού φύγουν οι φοβίες. Εκεί να στοχεύσεις.

Page 34 of 60 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 16-11-2020, 20:37
  2. Απελπισια;
    By Eleni44 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 38
    Last Post: 04-03-2019, 12:33
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. απελπισια
    By STARAKI_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 25
    Last Post: 03-11-2010, 01:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •