Ακαταστατο πνεύμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Honorata
    Guest

    Ακαταστατο πνεύμα

    Λοιπόν πάντα σαν άνθρωπος ήμουν χύμα και ακατάσταση. Γενικά ποτέ δεν ήμουν ο άνθρωπος που έδινε αξία στα αντικειμενα, ποτέ δεν ήμουν ο άνθρωπος που ήθελε την τάξη των πραγμάτων

    Το έχει ψάξει κάνεις αυτό; τι υποδηλώνει για τον χαρακτήρα ένας ανθρωπου, πως μπορούμε να το πάρουμε αλλιώς
    Last edited by Honorata; 23-06-2022 at 00:16.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Μπράβο και εγώ έτσι είμαι! Χαχαχα τι να κάνουμε μωρέ; Δε χρειάζεται να αλλάξεις. Να είσαι αυτή που είσαι σε αγαπάμε κι έτσι! Θα σε συμμαζευουν οι άλλοι χαχαχαχα

  3. #3
    Η ελλειψη οργανωσης και η ακαταστασια ειναι γενικα χαρακτηριστικα ανθρωπων με κακη ψυχολογια οποτε δε νομιζω οτι θα πρεπε να τα βαζεις με τον εαυτο σου σε αυτο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Και εμένα με διακατέχει έλλειψη οργάνωσης και ακαταστασίας! πολύ θα ήθελα να μην είχα αυτά τα θέματα αλλά δεν ξέρω πως να το βελτιώσω!

  5. #5
    Ουσιαστικα το αναποδο υποτιθεται πως συμβαινει. Δηλαδη αν ξεκινησεις να βαζεις μια οργανωση και να τακτοποιεις το χωρο σου τοτε ανεβαινεις καπως ψυχολογικα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Velcoro View Post
    Ουσιαστικα το αναποδο υποτιθεται πως συμβαινει. Δηλαδη αν ξεκινησεις να βαζεις μια οργανωση και να τακτοποιεις το χωρο σου τοτε ανεβαινεις καπως ψυχολογικα.
    πολύ πιθανό να ισχύει αυτό!

  7. #7
    Εγώ πάντως θέλω να είναι όλα σε ταξη.αν δεν είναι μου δημιουργει περισσότερο άγχος αυτό. Και από ψυχολογία χαλια.αρα δεν ισχυει η θεωρία.

    Honorata είσαι τυχερή που είσαι ετσι.το αντιθετο είναι εμμονη και μας βασανιζει.πολύ θα ήθελα να είμαι και εγω λίγο ακαταστατη.

  8. #8
    Καμια 'θεωρια' δεν αποτελει νομοτελεια και δεν εχει 100% απηχηση. Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος, δεν σημαινει πως μια γενικευμενη θεωρια ειναι λανθασμενη.

    Αλλωστε μονη σου ανεφερες πως η ακαταστασια σου δημιουργει περισσοτερο αγχος. Πραγμα που συνομολογει με αυτο που ειπα, οτι η οργανωση φτιαχνει καπως τη ψυχολογια.

Similar Threads

  1. μηπως η γνωση διαφθειρει το πνευμα?
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-2020, 11:36
  2. ψυχη κ πνευμα
    By giannis000 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 8
    Last Post: 04-05-2018, 01:34
  3. To φόρουμ και το πνεύμα των Χριστουγέννων
    By anwnimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-12-2009, 15:53
  4. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ - ΨΥΧΗ?
    By dorje in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-12-2006, 12:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •