Μόνος μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Μόνος μου

    Ενας πρώην συμμαθητής μου παντρεύεται και ένας άλλος γνωστός μου πριν δύο μήνες παντρεύτηκε. Όλοι παντρεύονται μόνο εγώ έμεινα και θα μείνω μόνος γιατί το βρίσκω απίθανο να βρω ταίρι και αισθάνομαι μοναξιά μέσα μου και ας περιτριγυριζομαι από άλλους!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,751
    συμφορουμιτη δεν χανεις τιποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ!!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ενας πρώην συμμαθητής μου παντρεύεται και ένας άλλος γνωστός μου πριν δύο μήνες παντρεύτηκε. Όλοι παντρεύονται μόνο εγώ έμεινα και θα μείνω μόνος γιατί το βρίσκω απίθανο να βρω ταίρι και αισθάνομαι μοναξιά μέσα μου και ας περιτριγυριζομαι από άλλους!!
    και εγώ έτσι νιώθω πολλές φορές ότι θα μείνω μόνος μου και δεν θα έχω κανέναν! τραγικό!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by andreas_psychology2 View Post
    και εγώ έτσι νιώθω πολλές φορές ότι θα μείνω μόνος μου και δεν θα έχω κανέναν! τραγικό!
    Ναι και περνάνε τα χρόνια όχι ότι με πήραν αλλά αν περάσεις τα 35 αρχίζει σιγά, σιγά να σου πέρνα από το μυαλό το ενδεχόμενο αυτό

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ναι και περνάνε τα χρόνια όχι ότι με πήραν αλλά αν περάσεις τα 35 αρχίζει σιγά, σιγά να σου πέρνα από το μυαλό το ενδεχόμενο αυτό
    είμαι 35 και ναι έχω αρχίσει να σκέφτομαι πως μάλλον θα μείνω μόνος μου!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Καλά , ειδικά άνδρες που παντρεύονται , μην τους ζηλεύεις . Δεν είναι όπως οι γυναίκες ... ινφουλένσερς που κάνουν ζωάρα μετά το γάμο και πατάνε μόνο σε κόκκινες σόλες που κοστίζουν 300€ έκαστη (σόλα). Οι μισοί σε 5-7 χρόνια θα είναι χωρισμένοι και δεν θα έχουν λεφτά ούτε για μπουρδελότσαρκα των 10€ , αφού θα ταίζουν πρώην γυναίκα , πρώην πεθερά και πρώην πεθερό (τουλάχιστον) συν κουνιάδια .

    Είναι απόφαση που θέλει σκέψη .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Αυτοί που χωρίζουν είναι περισσότεροι από αυτούς που παντρεύονται. Καί εγώ σκέφτομαι ότι θά μείνω μόνη. Αλλά τουλάχιστον θέλω εγώ νά είμαι καλά Με εμένα. καί εσύ αυτό κοίτα πρώτα καί τά άλλα αν είναι νά ρθουν.. θά έρθουν.
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ενας πρώην συμμαθητής μου παντρεύεται και ένας άλλος γνωστός μου πριν δύο μήνες παντρεύτηκε. Όλοι παντρεύονται μόνο εγώ έμεινα και θα μείνω μόνος γιατί το βρίσκω απίθανο να βρω ταίρι και αισθάνομαι μοναξιά μέσα μου και ας περιτριγυριζομαι από άλλους!!

  8. #8
    Ο λογος του να παντρευτει καποιος/α αντι απλως να ειναι μαζι ποιος ειναι ακριβως; Τα απειρα περιττα εξοδα που ενεχουν και η διαδικασια του γαμου αυτη καθεαυτη(ειδικα στη θρησκευτικη της μορφη) αλλα και αυτη του διαζυγιου μετεπειτα(8/10 εκει καταληγουν);
    Για να μη συνοπολογισω και το κατα ποσο απομαγευει ενδομυχα ο γαμος μια σχεση σε μεταγενεστερο σταδιο.

    Ημαρτον παιδια, μπορουμε να ειμαστε και με εναν ανθρωπο χωρις να μας δεσμευει μια στιβα χαρτια.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Velcoro View Post
    Ο λογος του να παντρευτει καποιος/α αντι απλως να ειναι μαζι ποιος ειναι ακριβως; Τα απειρα περιττα εξοδα που ενεχουν και η διαδικασια του γαμου αυτη καθεαυτη(ειδικα στη θρησκευτικη της μορφη) αλλα και αυτη του διαζυγιου μετεπειτα(8/10 εκει καταληγουν);
    Για να μη συνοπολογισω και το κατα ποσο απομαγευει ενδομυχα ο γαμος μια σχεση σε μεταγενεστερο σταδιο.

    Ημαρτον παιδια, μπορουμε να ειμαστε και με εναν ανθρωπο χωρις να μας δεσμευει μια στιβα χαρτια.
    σίγουρα αλλά η επισημοποίηση δε βοηθάει σε τυπικά θέματα πχ για την περιουσία ή για την αναγνώριση των παιδιών μετά κλπ?

  10. #10
    Η επισημοποιηση και η χαρταδουρα πως ακριβως επηρεαζει ψυχολογικα το παιδι τη περιοδο που μεγαλωνει και διαμορφωνει χαρακτηρα και προσωπικοτητα? Και με ποιο τροπο? Δε ζουμε πλεον σε δεκαετιες που κοροιδευαν το παιδι στο σχολειο αν οι γονεις του δεν ηταν παντρεμενοι και με τη βουλα. Το δια ζωσης εχει σημασια και τα βιωματα. Αν το παιδι εχει και τους δυο γονεις το χαρτι τι σημασια εχει..

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Velcoro View Post
    Η επισημοποιηση και η χαρταδουρα πως ακριβως επηρεαζει ψυχολογικα το παιδι τη περιοδο που μεγαλωνει και διαμορφωνει χαρακτηρα και προσωπικοτητα? Και με ποιο τροπο? Δε ζουμε πλεον σε δεκαετιες που κοροιδευαν το παιδι στο σχολειο αν οι γονεις του δεν ηταν παντρεμενοι και με τη βουλα. Το δια ζωσης εχει σημασια και τα βιωματα. Αν το παιδι εχει και τους δυο γονεις το χαρτι τι σημασια εχει..
    για τα τυπικά της αναγνώρισης το λέω και για τα περιουσιακά.. δε διαφωνώ κατ'ανάγκη μαζί σου!

Similar Threads

  1. Μόνος
    By Nik1989 in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 11
    Last Post: 21-03-2024, 22:23
  2. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 05-03-2017, 23:19
  3. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 10:31
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •