Παρθένα στα 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141

    Παρθένα στα 20

    Καλησπέρα σας. Παρακολουθώ καιρό το forum και θα ήθελα επιτέλους να εκμυστηρευτώ και εγώ το πρόβλημα μου μπας και με βοηθήσετε να βρούμε κάποια λύση. Εδώ και 1,5 χρόνο διατηρώ σχέση με ένα αγόρι με το οποίο αγαπιόμαστε πολύ. Αυτός είναι 2 χρόνια μεγαλύτερος και για την ηλικία του το θεωρώ «άθλο» να κάνει τόση υπομονή σχετικά με το σεξουαλικό κομμάτι. Και επακολουθεί το πρόβλημα μου:
    Όπως διαβάσατε και από τον τίτλο είμαι παρθένα και ειλικρινά θέλω πολύ να προχωρήσω αλλά φοβάμαι. Το αγόρι μου δείχνει κατανόηση, αλλά υπάρχουν και φορές που τον βλέπω ψυχολογικά «κουρασμένο» και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Αυτό που φοβάμαι περισσότερο είναι ο πόνος της πρώτης φοράς. Να αναφέρω ότι το αγόρι μου έχει προσπαθήσει 2-3 φορές να μου βάλει δάχτυλο αλλά ο πόνος ήταν αφόρητος και κάθε φορά που το επιχειρούσε τον σταματούσα. Και από τότε έχω τρομοκρατηθεί περισσότερο γιατί αν πονάει τόσο το δάχτυλο, τότε τι θα γίνει στην πράξη; Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει βιώσει κάτι ανάλογο, και αν ναι πως το ξεπέρασε; Γενικότερα πως ξεπερνιέται η φοβία του να κάνεις σεξ για πρώτη φορά και πως μπορείς να διαχειριστείς τον πόνο που νιώθεις προκειμένου να επιτευχθεί η πράξη και να μην ξενερώσει ο άλλος; Θα το εκτιμούσα πολύ αν με βοηθούσε κάποιος.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις πάει σε γυναικολόγο ποτέ; Στην ηλικία σου θα έπρεπε.
    Αν με το αγόρι σου είσαι καλά και έχεις ορμές, αν δεν υπάρχει ανατομικό πρόβλημα αποκλείεται να αισθάνεσαι αφόρητο πόνο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Όχι δεν έχω πάει σε γυναικολόγο, αν και το σκεφτόμουν για να αποκλείσω το ενδεχόμενο κάποιου ανατομικού προβλήματος. Είχα πάντα θέματα ψυχολογικής φύσεως, σε οτιδήποτε και αν έκανα για πρώτη φορά. Και το παρατηρώ και κάθε φορά που προσπαθούμε με το αγόρι μου να μπούμε στο ψητό. Με πιάνουν ψυχοσωματικά τύπου ταχυκαρδίες, τρέμουλο, εφίδρωση κλπ. Και σκέφτομαι μήπως φταίει αυτό. Έχω ορμές αλλά λόγω του άγχους μου την στιγμή που προσπαθώ ψιλό υποχωρούν. Ωστόσο θα δω μήπως επισκεφτώ και τον γυναικολόγο για να διαπιστώσω αν υπάρχει και κάποιο άλλο πρόβλημα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Πολύ περίεργο αυτό με το δάχτυλο.. σόρρυ που θα ρωτήσω αλλά υγραίνεσαι γενικά? στοματικό σου κάνει εκεί στην επίμαχη περιοχή?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Ναι υγραίνομαι αλλά την ώρα που πάει να βάλει δάχτυλο επειδή σκέφτομαι ότι θα πονέσω και φοβάμαι μου κόβεται η όρεξη. Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπαίνουμε ποτέ στο ψητό γιατί με κυριεύει ο φόβος ότι θα πονέσω πολύ. Στοματικό μου κάνει πάντως.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    σόρρυ και πάλι αλλά στο στοματικό υγραίνεσαι? έχει δοκιμάσει δάχτυλο και στοματικό ταυτόχρονα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Ρώτα ότι θέλεις ελεύθερα. Εμ, κάποιες φορές ναι, άλλες όχι ιδιαίτερα. Όχι, πάντα σκέτο δάχτυλο προσπαθεί να μου βάλει και πιστεύω ότι είναι ένα από τα πράγματα που γίνονται λάθος. Γιατί μου λέει «έλα να κάνουμε μια προσπάθεια» και εγώ σηκώνομαι (εννοώ από ξαπλωτή, κάθομαι καθιστή) και προσπαθεί να διεισδύσει με το δάχτυλο. Ε, και εκείνη την στιγμή φοβάμαι πολύ με αποτέλεσμα να σφίγγομαι και να πονάω.
    Α, να σημειώσω επίσης ότι την 1 φορά από τις 3 φορές που δοκίμασε δεν είχαμε κάνει καν προκαταρκτικά οπότε δεν ήμουν καθόλου υγρή. Γενικότερα κάνουμε προκαταρκτικά, απλώς εκείνη την ημέρα έτυχε.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    πρέπει να δοκιμάσει παράλληλα με στοματικό όταν θα είσαι υγρή και θα έχει ανοίξει ο κόλπος!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το δάκτυλο πάντως, είναι πιο άκαμπτο από το πέος. Και πολύ πιο σκληρό , αφού έχει σκελετό από οστό . Συν ότι το νύχι μπορεί να είναι ξυράφι στην άκρη . Λέω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Θα του το προτείνω, να σαι καλά.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Ναι το έχω ακούσει πολλές φορές αυτό που λες. Ίσως να το έχω μεγαλοποιήσει εγώ το ζήτημα χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Χαχαχα όχι, το αγόρι μου είναι πάντα πολύ καθαρό και ποτέ δεν έχει βρώμικα νύχια. Βλέπεις είναι παρθένος, στο ζώδιο

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    σου εύχομαι να μπορέσεις να το ξεπεράσεις! 20 χρονών παρθένα πάντως δεν είναι και τόσο τραγικό! νεότατη είσαι!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Ναι το έχω ακούσει πολλές φορές αυτό που λες. Ίσως να το έχω μεγαλοποιήσει εγώ το ζήτημα χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Χαχαχα όχι, το αγόρι μου είναι πάντα πολύ καθαρό και ποτέ δεν έχει βρώμικα νύχια. Βλέπεις είναι παρθένος, στο ζώδιο
    Αυτό κατάλαβες από την ανάγνωση αυτού που έγραψα εγώ ;; ΕΙΔΕΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ... ΒΡΩΜΙΚΑ ΝΥΧΙΑ ;;
    Τι γλώσσα γράφω ....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Αχ, αυτό το θέμα μπορεί να μην ακούγεται σοβαρό αλλά εμένα με απασχολεί πολύ. Και νευριάζω με τον εαυτό μου γιατί δεν είναι ότι δεν βρίσκω άνθρωπο να προχωρήσω, αντιθέτως έχω ένα αγόρι που με σέβεται και με αγαπάει. Μου έχουν παρουσιαστεί τόσες ευκαιρίες και εγώ με τις ηλίθιες φοβίες μου τα κάνω σαλάτα.. Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις πάντως!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Αχ, αυτό το θέμα μπορεί να μην ακούγεται σοβαρό αλλά εμένα με απασχολεί πολύ. Και νευριάζω με τον εαυτό μου γιατί δεν είναι ότι δεν βρίσκω άνθρωπο να προχωρήσω, αντιθέτως έχω ένα αγόρι που με σέβεται και με αγαπάει. Μου έχουν παρουσιαστεί τόσες ευκαιρίες και εγώ με τις ηλίθιες φοβίες μου τα κάνω σαλάτα.. Σε ευχαριστώ πολύ που με ενθαρρύνεις πάντως!
    βλέπω πως έχεις διάθεση να το ξεπεράσεις οπότε πιστεύω πως μπορείς!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πώς θα ξεπεράσει τις αναστολές της η παρθένα;
    By alexandergreek in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 189
    Last Post: 10-10-2016, 20:04
  2. Σχέση με παρθένα
    By Μοναξιά in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 15-09-2013, 22:40
  3. Σεξ με παρθένα με φοβίες
    By Μοναξιά in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 12-06-2013, 23:28
  4. Παρθένα ετών 27;
    By Thania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 06-06-2013, 15:00
  5. Σχεση με παρθενα
    By κωστας12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 03-07-2012, 09:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •