Δυσκολίες που με έχουν διαλυσει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Δυσκολίες που με έχουν διαλυσει

    Καλησπέρα παιδιά.. Λιγο πολυ ξέρετε την ιστορία μου με τις κρίσεις πανικου και κάποια θέματα υγείας που πέρασα.. Εχω ξαναγραψει... Είμαι έγκυος και περναω πολυ μεγάλη πιεση... Το αγόρι μου με πιεζει και θέλει διάφορα πραγματα να γίνουν άμεσα χωρίς να περιμενει τίποτα.. Βιάζεται και με πιεζει παρα πολυ κάθε μέρα μου μιλάει άσχημα και μου φωναζει.. Θέλω χρόνο να κάνουμε τα πραγματα στη ζωή μας με ηρεμία και όχι βιαστικά... Δεν το καταλαβαίνει αυτό... Είμαι έγκυος και καταλήγω κάθε μέρα να τρέμω από την ταραχη που μου προκαλει ... Δεν αντέχω άλλο θέλω να ηρεμησω... Δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν είναι ο άνθρωπος που αγάπησα... Εχω αρχίσει να ποναω από την πιεση.... Και φοβάμαι για επιπλοκές στην εγκυμοσύνη... Και δεν βλέπω να καταλαβαίνει τίποτα έχει παρει εγωισμό μέσα του... Νιώθω πολυ άσχημα παιδια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Χριστίνα900 View Post
    Το αγόρι μου με πιεζει και θέλει διάφορα πραγματα να γίνουν άμεσα χωρίς να περιμενει τίποτα.. Βιάζεται και με πιεζει παρα πολυ κάθε μέρα μου μιλάει άσχημα και μου φωναζει.
    Για ποια πράγματα σε πιέζει? Μπορείς να φέρεις συγκεκριμένα παραδείγματα?
    Σου μιλάει άσχημα και σου φωνάζει σχετικά με αυτά που σε πιέζει, ή ξεσπάει πάνω σου για άσχετα προβλήματα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Θα μπορούσες οπωσδήποτε να ζητήσεις να του μιλήσει κοινωνικός λειτουργός από το Δήμο σας δωρεάν, για να καταλάβει τις ανάγκες σου και τί πρέπει να κάνει!
    Όλες αυτές οι άσχημες εμπειρίες περνούν αμέσως στη ψυχούλα της νέας ζωής που έχεις μέσα σου!

    Πρέπει οπωσδήποτε κάποιος να του μιλήσει και να είναι κάποιος με κύρος, για να ακούσει!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μήπως όμως ζητάει κάποια πράγματα που πρέπει να γίνουν με βάση τη λογική, αφού περιμένετε και παιδί μαζί αλλά εσύ το τραινάρεις υπερβολικά; Οι φωνές και η πίεση δεν δικαιολογούνται, μήπως όμως έχει αγανακτήσει κι αυτός να σε περιμένει πότε θα είσαι έτοιμη ψυχολογικά για πρακτικά θέματα που δεν μπορούν να περιμένουν;

    Αν δεν δώσεις ένα συγκεκριμένο παράδειγμα, υποθέσεις κάνουμε βέβαια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Location
    HELLAS, GRC
    Posts
    137
    Μοναδική λύση: η άμεση απομάκρυνση σου από αυτόν, ΕΦΟΣΟΝ τον έχεις προειδοποιήσει ότι δεν ανέχεται τις συμπεριφορές του .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κανεις και για κανεναν λογο δεν εχει δικιαωμα να μας φερεται ασχημα. Να υπερασπιστεις τον εαυτο.σου. Να παρεις στην κοινωνικη υπηρεσια του δημου που διαμενεις και να αναζητησεις βοηθεια. Μην το.αφησεις.και μην δικαιολογεις καμια ασχημη συμπεριφορα.

Similar Threads

  1. Δυσκολίες..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-12-2020, 13:13
  2. Με εχει διαλυσει...
    By aris45 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 101
    Last Post: 10-02-2020, 13:26
  3. δυσκολιες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 247
    Last Post: 25-02-2019, 08:41
  4. Δυσκολιες
    By alxpro in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 03-10-2015, 14:29
  5. Δυσκολιες στη ζωη
    By Wonderboy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-07-2014, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •