Πιο πολλες έκτακτες το καλοκαίρι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Πιο πολλες έκτακτες το καλοκαίρι

    Ρε παιδιά νιώθω ότι με τη ζέστη έχω πιο πολλες έκτακτες. Το νιώθεις και κανείς άλλος? Δεν αντέχω άλλο με αυτές έχω απελπιστεί

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ρε παιδιά νιώθω ότι με τη ζέστη έχω πιο πολλες έκτακτες. Το νιώθεις και κανείς άλλος? Δεν αντέχω άλλο με αυτές έχω απελπιστεί
    με τη ζέστη διαταράσσονται οι ηλεκτρολύτες. Τρώε παραπάνω φρούτα τύπου μπανάνες ή πάρε κάποιο συμπλήρωμα.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Καλησπέρα σε όλους. Εδώ κ δύο εβδομάδες από τότε που έπιασε η ζέστη για τα καλά έχουν χειροτερεψει κατά πολύ οι αρρυθμίες μου. Πάντα είχα κάνω κάθε 6μηνο τριπλεξ καρδιάς ξέρω πως έχω πρόπτωση βαλβίδας η οποία προκαλεί διάφορα τέτοια. Όμως τις τελευταίες μέρες με τη ζέστη έχω όλη μερα κάθε μέρα κ επίσης κρίσεις πανικού τη νύχτα. Γενικά χαλια μαύρα. Είμαι 47 ετών κοντεύω εμμηνόπαυση ίσως παίζει κ αυτό ρόλο αλλά γενικά εξετάσεις αίματος ολα οκ. Τι να πω. Μπαίνω εδώ κ παίρνω κουράγιο περνάμε τα ίδια πολυς κοσμος φαίνεται

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σίγουρα πιστευω οτι ειναι και από την εμμηνόπαυση όπως και από την περιοδο σίγουρα προκαλουνται τουλάχιστον σε μένα μιλάω. Απλά δεν ξέρω τι μπορεί να τις σταματήσει. Εγώ κόλλησα κοβιντ μόλις και ψηνομαι στον πυρετό. Φοβάμαι για τις έκτακτες. Μην αυξηθούν. Έχει κανείς παρομοια εμπειρία?

  5. #5
    Καλησπερα. Ειμαστε στην ιδια ηλικια. Εχω αρευθμιες και εκτακτες και θυρεοειδη κλπ κλπ... Εχω περασει απο εντονες κρισεις αγχους σχεδον πανικου,ειμαι πολυ αγχωδης κλπ. Η ζεστη με επηρεαζει τρελλα λες κι έχω δυσανεξια. Προσωπικα προσπαθώ να μην ξεχναω να πινω καθημερινα μαγνησιο που βοηθαει παρα πολυ. Αυτο το διαστημα πχ το μαγνησιο μου ειναι σχεσον στα κατωτερα ορια, και ο θυρεοειδής με tsh6,14 .καταλαβαινεις τι γινεται.... Παρτυ κανουν. Και ναι πειν την πςριοδο πολλες φορες εχω αρκετές και καμια φορα στη μςση του κυκλου. Επισης το αγζος δςν βοηθαει καθολου μα καθολου

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by antaveri View Post
    Καλησπερα. Ειμαστε στην ιδια ηλικια. Εχω αρευθμιες και εκτακτες και θυρεοειδη κλπ κλπ... Εχω περασει απο εντονες κρισεις αγχους σχεδον πανικου,ειμαι πολυ αγχωδης κλπ. Η ζεστη με επηρεαζει τρελλα λες κι έχω δυσανεξια. Προσωπικα προσπαθώ να μην ξεχναω να πινω καθημερινα μαγνησιο που βοηθαει παρα πολυ. Αυτο το διαστημα πχ το μαγνησιο μου ειναι σχεσον στα κατωτερα ορια, και ο θυρεοειδής με tsh6,14 .καταλαβαινεις τι γινεται.... Παρτυ κανουν. Και ναι πειν την πςριοδο πολλες φορες εχω αρκετές και καμια φορα στη μςση του κυκλου. Επισης το αγζος δςν βοηθαει καθολου μα καθολου
    Καταλαβαίνω πόσο πολύ δεν φαντάζεσαι. Πάντως προσωπικά όταν παίρνω μαγνησιο έχω πιο πολλές έκτακτες δεν ξέρω πως γίνεται αυτό υποτίθεται θα πρεπε το αντίθετο. Οπότε κ να ξεκινήσω να παίρνω το κόβω μετά από λίγες μέρες. Επίσης κ η βαλεριανα όταν την έκοψα κ μετά μου δημιούργησε τρομερό αίσθημα αγχους αρρυθμίες κτλ. Έπαιρνα χαπι βαλεριανα για ύπνο. Στον ύπνο κάτι έκανε αλλά όταν την σταμάτησα έγινε χαμός μέσα μου μπορεί να ναι κ ιδέα μου τι να πω.Εδω κ 1 χρόνο έχω φοβερό θέμα ύπνου. Ο γιατρός μ έδωσε φαρμακο αλλά δε παίρνω φοβάμαι. Τώρα έχω ξεκινήσει μελατονινη σπρέι. Πότε κάνει κάτι ποτέ οχι. Εντωμεταξύ τους τελευταίους μήνες έχω μια αίσθηση στο κεφαλι σαν να κουνιέται εσωτερικά ένα πράμα. Όχι πονοκέφαλο κτλ μόνο αυτό. Είμαι γενικά μια το ένα Μια το αλλο. Ίσως το ότι κοντεύουμε εμμηνόπαυση να επιδεινώνει τα πάντα τι να πω.Με τη ζέστη πάντως όλα στο κόκκινο. Υπομονή......

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Σίγουρα πιστευω οτι ειναι και από την εμμηνόπαυση όπως και από την περιοδο σίγουρα προκαλουνται τουλάχιστον σε μένα μιλάω. Απλά δεν ξέρω τι μπορεί να τις σταματήσει. Εγώ κόλλησα κοβιντ μόλις και ψηνομαι στον πυρετό. Φοβάμαι για τις έκτακτες. Μην αυξηθούν. Έχει κανείς παρομοια εμπειρία?
    Ελπίζω να σαι καλύτερα. Προσπάθησε όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικα

Similar Threads

  1. Βοήθεια ξαφνικές πολλες έκτακτες
    By Elli19899 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 270
    Last Post: 16-03-2022, 21:24
  2. Έκτακτες στο καλοκαίρι
    By Elikos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 02-07-2021, 13:35
  3. πολλές φορές
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 02-12-2013, 06:12
  4. Πολλές αλλαγές στη ζωή μου...
    By Sigo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-01-2013, 00:07
  5. βοήθεια πολλες πολλες ερωτήσεις..
    By liveloula12 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 29-11-2007, 23:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •