Είναι body shaming ή είμαι υπερβολική; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Deploy View Post
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Εγώ δεν ξέρω αν θα απαντούσα εκείνη τη στιγμή... δεν μπαίνω κ εύκολα σε "αντιπαράθεση", το οποίο δεν είναι καλό πάντα. Απλά θα τον άλλαζα κατευθείαν. Υποτίθεται πας κάπου για να νιώθεις καλά και όχι για να γίνεσαι χειρότερα.
    ειναι κι αυτο μια λυση .........ισως και καλυτερη .....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Ούτε εγώ θά απαντούσα την πρώτη φορά. Αλλά αν μου το έλεγε καί δεύτερη καί τρίτη καί τέταρτη, από τή στιγμή που δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου, θά του το έλεγα με κάποιον τρόπο.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Όπως και να έχει, ο καθένας μας το διαχειρίζεται διαφορετικά και δε νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη ή χειρότερη λύση. Σχετικά, όμως, με την ερώτηση της θεματοθέτριας, η απάντησή μου είναι πως ΔΕΝ είναι υπερβολική και ότι η συμπεριφορά του γιατρού είναι προσβλητική.

  4. #19
    garfield
    Guest
    Να σας πω την άποψη μου εγώ πιστεύω ότι δεν ταιριάζουμε σαν άνθρωποι και θα σας εξηγήσω τι εννοώ . Αυτός έχει απόψεις του τύπου "γιατί δεν πανε οι νέοι να δουλέψουν στα χωράφια" και κάτι τέτοια που αυτά τα λένε και κάτι μεγαλοδημοσιογραφοι χωρίς να ψάξουν τι συνθήκες επικρατούν σε τέτοιες δουλειές τι μεροκάματα κλπ. Δηλαδή ναι μεν για τον εαυτό του ισχύουν άλλα ο υπόλοιπος κόσμος δεν μπορεί να ελπίζει σε κάτι καλύτερο.
    Τέλος πάντων αυτή είναι άλλη κουβέντα και ξεφεύγουμε από το θέμα. Εγω θεωρώ ότι μπορεί να έχω να μάθω και περισσότερα από εναν άνθρωπο που διαφωνώ αλλά μόνο αν αυτός έχει τη διάθεση να σου τα μάθει. Αν εχει έπαρση επειδή κατάφερε μερικά πράγματα στη ζωή του τότε τι να σου μάθει;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ακυρο ποστ, σορυ garfield .........................................
    Last edited by Macgyver; 27-06-2022 at 07:03.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ακυρο ποστ .................................................. ......
    Last edited by Macgyver; 27-06-2022 at 06:52.

  7. #22
    garfield
    Guest
    Ναι συμφωνώ να τον παρακολουθήσω να δω πώς δουλεύει και ειδικά σε θέματα διαχείρισης χρόνου που είναι πολύ τυπικός ακόμα και στο λεπτό. Και κάπως το έχει καταφέρει να μην συναντιούνται ποτέ οι ασθενείς μεταξύ τους στο ιατρείο του αυτο ομολογώ πρώτη φορά το βλέπω. Οχι ότι θα με πείραζε εμένα να συναντήσω κάποιον γνωστό αλλά άλλους μπορεί να τους πειράζει. Όμως σε θέματα κατανόησης του τύπου να μπω στη θέση σου να σε καταλάβω εκεί το χάνει λίγο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Γραφεις οτι ειναι ψυχιατρος αλλα παρακατω λες οτι πηγες εκει για ψυχολογικη υποστηριξη. Αρα ειναι ψυχολογος? Ειναι τελειως διαφορετικο το υποβαθρο του ενος απο τον αλλο, ο ενας ειναι γιατρος με ειδικοτητα, ο αλλος μπορει να δηλωνει ψυχολογος και με μερικα σεμιναρια. Αν σ ενοχλει αλλαξε τον οποιος κι αν ειναι. Πώς θα του "ανοιχτεις" αν δεν νιωθεις ανετα μαζι του?

  9. #24
    garfield
    Guest
    Είναι ψυχίατρος - ψυχοθεραπευτής

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Είναι ψυχίατρος - ψυχοθεραπευτής
    Αγαπητη garfield , στον πρωτο ψυχιατρο που πηγα , με φιλοδωρησε με 15 κιλα σε 6 μηνες , δινοντας μου το zyprexa kai to remeron , την ιδανικη συνταγη για μην σταματησεις να τρως , οταν διαμαρτυρηθηκα στον εγκληματια αυτον , αρνηθηκε να μου αλλαξει την αγωγη μου, δεν ξαναπατησα , αλλαξα γιατρο, πηγα σενα διαιτολογο και εχασα τα εξτρα κιλα , υπαρχουν πολλοι που εγκληματουν στον χωρο αυτον , και οχι μονον ....τον πατερα μου τον πηρε στο λαιμο του γιατρος , δεν εχει σημασια πως , και πεθανε φετος .....τον σκοτωνεις η οχι ? αν επιτρεπετο ο φονος , θα τον σκοτωνα .....

  11. #26
    garfield
    Guest
    Γίνεται υπερβολική συνταγογράφηση ψυχοφαρμάκων ειδικά αντικαταθλιπτικων, στην Ελλάδα τα δίνουν σε όλον τον κόσμο ακόμα και για το άγχος και την αϋπνία. Εν τω μεταξύ χάπια που "πειράζουν" τις ορμόνες και επηρεάζουν την συμπεριφορά πρέπει να δίνονται με μεγάλη προσοχή κι εδω τα μοιράζουν σαν καραμέλες. Έχω εμπειρία απο το "χάπι της χαράς" το λαντοζ και ξέρω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Έχω εμπειρία απο το "χάπι της χαράς" το λαντοζ και ξέρω.


    εχει γινει πολυ promotion sto ladose , στην Αμερικη κυκλοφορησε το 1995 ως prozac , και ειχε βγει ενα βιβλιο ΄ακουγωντας το prozac ' εκθειαζοντας το , παντοιοτροπως , 500 σελιδων το οποιο ειχα διαβασει, και παρουσιαζε το χαπι αυτο αυτο ως το χαπι της ευτυχιας , που δεν υπαρχει τετοιο πραμα .........

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Γραφεις οτι ειναι ψυχιατρος αλλα παρακατω λες οτι πηγες εκει για ψυχολογικη υποστηριξη. Αρα ειναι ψυχολογος? Ειναι τελειως διαφορετικο το υποβαθρο του ενος απο τον αλλο, ο ενας ειναι γιατρος με ειδικοτητα, ο αλλος μπορει να δηλωνει ψυχολογος και με μερικα σεμιναρια. Αν σ ενοχλει αλλαξε τον οποιος κι αν ειναι. Πώς θα του "ανοιχτεις" αν δεν νιωθεις ανετα μαζι του?
    katran έχεις απενεργοποιημένα τα προσωπικά μηνύματα?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by andreas_psychology2 View Post
    katran έχεις απενεργοποιημένα τα προσωπικά μηνύματα?
    Ειναι πιθανον να το ειχα κανει παλαιοτερα.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    84
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Ειναι πιθανον να το ειχα κανει παλαιοτερα.
    για τσέκαρε αν μπορείς να τα ενεργοποιήσεις με κάποιον τρόπο!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Body shaming και σχεση
    By Geo88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 29-05-2021, 12:04
  2. Ειμαι υπερβολική ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2021, 12:57
  3. ειμαι υπερβολικη?
    By garida in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 25-12-2018, 02:03
  4. εγω ειμαι υπερβολικη ή οχι?
    By Efi25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 21-10-2016, 13:37
  5. Ειμαι εγω υπερβολικη;;
    By evaki25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 39
    Last Post: 18-12-2013, 02:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •