Abilify.Φοβαμαι να το παρω!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    Abilify.Φοβαμαι να το παρω!!!

    Πηγα στο γιατρο και μου ειπε να παρω αυτο το φαρμακο.Εχω ξαναπαρει αντιψυχωσικο το serequel και ημουν μια χαρα.Αλλα τωρα δε ξερω φοβαμαι να το παρω μηπως γινω φυτο!!Πιστευω οτι ακουω να μου λενε ασχημη,χοντρη,ασπρη και γενικα μη χασω και τη μορφη μου στο τελος και ειμαι εκτος πραγματικοτητας.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ???Δε ξερω αλλα φοβαμαι παρα πολυ να το παρω.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δεν το εχω παρει αλλα εχω διαβασει εδω μεσα τις εμπειριες πολλων που το εχουν.
    γιατι ο γιατρος σου να σου δωσει κατι το οποιο θα σε κανει χειροτερα?στην αρχη μπορει,ολα τα χαπια αλλωστε..
    αν θες αναλητικα παρενεργειες εκδοχα κλπ κανε κλικ

    http://psi-gr.tripod.com/drugs/aripiprazole.htm

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    \"Νέας γενιάς αντιψυχωσικό φάρμακο, με λιγότερες παρενέργειες και με καλή αποτελεσματικότητα και στα αρνητικά συμπτώματα της σχιζοφρένειας.

    Δεν επηρεάζει το σωματικό βάρος. Δεν καταστέλλει τον ασθενή. \"

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    65
    το εχω παρει το συγκεκριμενο και δεν εμεινα ευχαριστημενος καθως ημουνα ζαβλακωμενος μεχρι να περασουν οι παρενεργειες του φαρμακου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    142
    παιρνω το φαρμακο καμποσες μερες τωρα και οφειλω να πω οτι ειδα προοδο. θα σε συμβουλευα να το παρεις αφοβα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τις πρωτες μερες πως ησουν?Εγω ζαλιζομαι ,ιδρωνω ειναι και η ζεστη αστα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η διαθεση και οι σκεψεις σου πως ειναι αφρουλα?νοιωθεις ηρεμη?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    νιωθω λιγο ηρεμη ,την ιδια διαθεση αλλα οι σκεψεις λεω μηπως ειναι αληθινες?Τουλαχιστον remedy να μην ειχα τις ιδεες ολο το αλλο πακετο μια χαρα θα το εβγαζα περα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by afrula
    νιωθω λιγο ηρεμη ,την ιδια διαθεση αλλα οι σκεψεις λεω μηπως ειναι αληθινες?Τουλαχιστον remedy να μην ειχα τις ιδεες ολο το αλλο πακετο μια χαρα θα το εβγαζα περα.
    το ενοιωσα ξερεις..παρολο που δε λες τπτ πολυ αισιοδοξο, σε νοιωθω πιο ηρεμη σημερα.
    αυριο, λιγο καλυτερα....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δεν ξερω αν ειναι ηρεμια η βλακεια?Παντως εχω αρκετη ανησυχια στον υπνο μεχρι που φοβαμαι να κοιμηθω.Ζαλιζομαι λιγο και γενικα ειμαι στο κοσμο μου λιγο.Και δεν εχω διαθεση για τιποτα θελω να κανω διαφορα αλλα δεν εχω διαθεση ουτε ενεργεια ουτε νιωθω να τα κανω δηλαδη ευχαριστηση .Θα του πω να μου το κοψει .Φοβαμαι .Εχω χασει και το δυναμισμο μου και ειμαι πιο καχυποπτη απο πριν.Το τρεμω αυτο το φαρμακο δε το θελω παιδια αρχισα να κλαιω τωρα.........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Επαιρνα 30 mg abilify,την μεγιστη δηλαδη δοση του φαρμακου για αρκετα χρονια και τωρα προσφατα εχω μειωσει στο μισο τη δοση.
    Δεν ειχε σημαντικες παρενεργειες νομιζω,οχι οτι ολα ηταν μελι-γαλα αλλα σε συγκριση με κατι αλλα που επαιρνα πιο πριν καμμια σχεση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by afrula
    δεν ξερω αν ειναι ηρεμια η βλακεια?Παντως εχω αρκετη ανησυχια στον υπνο μεχρι που φοβαμαι να κοιμηθω.Ζαλιζομαι λιγο και γενικα ειμαι στο κοσμο μου λιγο.Και δεν εχω διαθεση για τιποτα θελω να κανω διαφορα αλλα δεν εχω διαθεση ουτε ενεργεια ουτε νιωθω να τα κανω δηλαδη ευχαριστηση .Θα του πω να μου το κοψει .Φοβαμαι .Εχω χασει και το δυναμισμο μου και ειμαι πιο καχυποπτη απο πριν.Το τρεμω αυτο το φαρμακο δε το θελω παιδια αρχισα να κλαιω τωρα.........

    ελα βρε χαζο μην κλαις,
    σηζητατο με τον γιατρο σου αυτο,μπορει να χριαζεται να σου γραψει καπιο αλο φαρμακο,

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by afrula
    δεν ξερω αν ειναι ηρεμια η βλακεια?Παντως εχω αρκετη ανησυχια στον υπνο μεχρι που φοβαμαι να κοιμηθω.Ζαλιζομαι λιγο και γενικα ειμαι στο κοσμο μου λιγο.Και δεν εχω διαθεση για τιποτα θελω να κανω διαφορα αλλα δεν εχω διαθεση ουτε ενεργεια ουτε νιωθω να τα κανω δηλαδη ευχαριστηση .Θα του πω να μου το κοψει .Φοβαμαι .Εχω χασει και το δυναμισμο μου και ειμαι πιο καχυποπτη απο πριν.Το τρεμω αυτο το φαρμακο δε το θελω παιδια αρχισα να κλαιω τωρα.........
    μη φοβασαι αφρουλα, κανε λιγη υπομονη ακομα να δεις αν αμβλυνονται οι παρενεργειες οταν το συνηθισεις.
    ειναι πολυ νωρις για να εισαι σιγουρη ..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    να μην φοβασαι ειναι οντως νωρις.και να θυμασαι οτι καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα.αν στον αλλο ειχε παρενεργειες σε σενα δεν ειναι απαραιτητο να λειτουργησει το ιδιο αρνητικα .να εισαι σε επαφη με το γιατρο σου.καλη δυναμη
    Dum spiro spero (?)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια το κοψα μονη μου δε μπορω να το παιρνω δε μπορω να κανω τιποτα δε μπορω να κοιμηθω ουτε ανασα να παρω ζεσταινομαι αφορητα.Θα τηλεφωνησω στο γιατρο να του το πω.Δεν επρεπε να το παρω μεγαλοποιησα τα πραγματα και του λεγα οτι ημουν επιθετικη και διαφορα αλλα δε χρειαζοταν και πιστευω να με υποστηριξει ο γιατρος μου.Ας κατσω με αυτα που ημουν δε μπορω να κλαιω για να μη παρω ενα φαρμακο!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •