Μόνιμη ζαλάδα και βαρύ κεφάλι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Μόνιμη ζαλάδα και βαρύ κεφάλι

    Καλησπέρα παιδιά! Το ποστ γίνεται πιο πολύ για να πάρω κουράγιο και δύναμη.
    Κλασικά όλα καθαρά τπτ παθολογικό. Μόνο μυοσκελετικα θέματα με ταλαιπωρούν και μαντέψτε.... άγχος... Έχει 2 μέρες (ίσως το επιβαρύνει καο η ζέστη) έχω μόνιμη ζαλάδα (όχι σαν να γυρνάνε όλα) και βαρύ κεφάλι... Να δικά η αίσθηση είναι ότι το κεφάλι μου είναι σαν ζυμάρι.... Πρόσφατη επίσκεψη σε καρδιολόγο άπο φόβο και με συμβούλευσε να δω ειδικό για αγωγή λόγω του άγχους... Τα έχασε ο άνθρωπός μπήκα στο ιατρείο και του μιλούσα με κλάματα... Προσπαθώ να το καταπολεμήσω με νύχια και με δόντια μόνη μου (ξέρω ότι θα μου πείτε να πάρω αγωγή, δεν είμαι αρνητική)
    Αυτά τα ωραία!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εγώ παίρνω αγωγή 3.5 μήνες κ αυτό το καιρό είμαι στο σημείο 0.ζαλίζομαι νιώθω το κεφάλι βαρύ σα να έχει ζελέ μέσα μία ενόχληση στον αυχένα έλλειψη διαύγειας κάπως πονοκέφαλο μόνο να είμαι ξάπλα θέλω...έχω κουραστεί και κυρίως δεν αντέχω να ξεκινήσω να τρέχω σε όλες τις ειδικότητες,η ψυχίατρος μου λεέι ίσως να μην με έχει πιάσει η αγωγή αλλά εγώ σκέφτομαι διάφορα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Eirinitr8 View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Το ποστ γίνεται πιο πολύ για να πάρω κουράγιο και δύναμη.
    Κλασικά όλα καθαρά τπτ παθολογικό. Μόνο μυοσκελετικα θέματα με ταλαιπωρούν και μαντέψτε.... άγχος... Έχει 2 μέρες (ίσως το επιβαρύνει καο η ζέστη) έχω μόνιμη ζαλάδα (όχι σαν να γυρνάνε όλα) και βαρύ κεφάλι... Να δικά η αίσθηση είναι ότι το κεφάλι μου είναι σαν ζυμάρι.... Πρόσφατη επίσκεψη σε καρδιολόγο άπο φόβο και με συμβούλευσε να δω ειδικό για αγωγή λόγω του άγχους... Τα έχασε ο άνθρωπός μπήκα στο ιατρείο και του μιλούσα με κλάματα... Προσπαθώ να το καταπολεμήσω με νύχια και με δόντια μόνη μου (ξέρω ότι θα μου πείτε να πάρω αγωγή, δεν είμαι αρνητική)
    Αυτά τα ωραία!
    Ειρήνη κ εγώ τα ίδια.. Εμένα όλο αυτό είναι από τον Φεβρουάριο, σχεδόν επί καθημερινής βάσης.. Κι εγώ μόνη μου προσπαθώ να το καταπολεμήσω..

  4. #4
    Εγω από τον γεναρη.... Άλλες φορές είμαι καλά άλλες με επηρεάζει τόσο πολύ αυτή η ζαλάδα.... Τι να πω υπομονή.... Το αστείο? Έξω δεν νιώθω τπτ.....

  5. #5
    Medussa εγω εχω πάει σε όλες τις ειδικότητες έχω κάνει και μαγνητικές και από όλα 6 μηνες τώρα....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Eirinitr8 View Post
    Εγω από τον γεναρη.... Άλλες φορές είμαι καλά άλλες με επηρεάζει τόσο πολύ αυτή η ζαλάδα.... Τι να πω υπομονή.... Το αστείο? Έξω δεν νιώθω τπτ.....
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Νομίζω πως έχουμε πολλα κοινά.. κ εμένα αν είμαι έξω και δε το σκέφτομαι είμαι οκ, αν αρχίσω και το σκεφτώ από το βράδυ και και και με πιάνει.. αλλά προσπαθώ να κάνω πράγματα για να αποδεικνύω στον εαυτό μου ότι είναι καθαρά ψυχολογικό. Όπως και εσενα. Γιατί αν δεν ήταν δε θα σου πέρναγε έξω. Πώς μπορώ να σε βρω ρε κορίτσι να ενώσουμε τις σκέψεις μας να κάνουμε group therapy?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Eirinitr8 View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Το ποστ γίνεται πιο πολύ για να πάρω κουράγιο και δύναμη.
    Κλασικά όλα καθαρά τπτ παθολογικό. Μόνο μυοσκελετικα θέματα με ταλαιπωρούν και μαντέψτε.... άγχος... Έχει 2 μέρες (ίσως το επιβαρύνει καο η ζέστη) έχω μόνιμη ζαλάδα (όχι σαν να γυρνάνε όλα) και βαρύ κεφάλι... Να δικά η αίσθηση είναι ότι το κεφάλι μου είναι σαν ζυμάρι.... Πρόσφατη επίσκεψη σε καρδιολόγο άπο φόβο και με συμβούλευσε να δω ειδικό για αγωγή λόγω του άγχους... Τα έχασε ο άνθρωπός μπήκα στο ιατρείο και του μιλούσα με κλάματα... Προσπαθώ να το καταπολεμήσω με νύχια και με δόντια μόνη μου (ξέρω ότι θα μου πείτε να πάρω αγωγή, δεν είμαι αρνητική)
    Αυτά τα ωραία!
    Καλησπερα,μηπως θα επρεπε να δεις και ενα ψυχολογο να σε βοηθησει σε ολο αυτο;;
    Και εμενα λογω αγχους και κρισεων με εχουν πιασει χιλια δυο συμπτωματα και συνεχιζουν βεβαια να με πιανουν αλλα προσπαθω να το καταπολεμησω με ψυχοθεραπεια και καποια αγωγη..Αυτο ειδικα με τις ζαλαδες με πιανει και εμενα κατα καιρους για καποιες μερες αλλα μετα με αφηνει και βγαινουν αλλα συμπτωματα στη φορα..

  8. #8
    Έκανα συνεδρίες αλλά για ένα προσωπικού θέμα σταμάτησα προς το παρόν. Η αλήθεια προσπαθώ να το ελέγξω πριν φτάσω στην αγωγή πιο πολύ για να καταλάβω πως είναι ένα τίποτα... Θα δείξει!

  9. #9
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Νομίζω πως έχουμε πολλα κοινά.. κ εμένα αν είμαι έξω και δε το σκέφτομαι είμαι οκ, αν αρχίσω και το σκεφτώ από το βράδυ και και και με πιάνει.. αλλά προσπαθώ να κάνω πράγματα για να αποδεικνύω στον εαυτό μου ότι είναι καθαρά ψυχολογικό. Όπως και εσενα. Γιατί αν δεν ήταν δε θα σου πέρναγε έξω. Πώς μπορώ να σε βρω ρε κορίτσι να ενώσουμε τις σκέψεις μας να κάνουμε group therapy?
    Ναι ισχύει το είχαμε αναφερει κ σε άλλο θέμα δικό σου που ταυτίστηκα με όσα έγραψες!!! Σε λίγο θα μπορώ να σου στείλω προσωπικο μνμ νομίζω. Θα χαρώ και εγω να μιλήσουμε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Εγώ δυστυχώς ακόμα δε μπορώ. Μήπως την έβγαλαν αυτή τη δυνατότητα δε ξέρω.. Πώς πας? Εμένα καλά κρατεί η ζαλάδα ..

  11. #11
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Εγώ δυστυχώς ακόμα δε μπορώ. Μήπως την έβγαλαν αυτή τη δυνατότητα δε ξέρω.. Πώς πας? Εμένα καλά κρατεί η ζαλάδα ..
    Κάπως καλύτερα αλλά με ταλαιπωρούν κάποια μυοσκελετικα και τα έχω δει όλα.... Μια χαρά είμαστε πρέπει να το λέμε για να το πιστεύουμε κιόλας!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Κι εγώ πιστεύω ότι είναι από τον αυχένα μου να σου πω την αλήθεια. Είμαστε καλά!!! Όλα θα πάνε καλά!!!! Καλημέρα να έχουμε..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Προσωπικά έχω το ίδιο θέμα λόγω των αυτιών μου και του αυχένα μου. Τον περισσότερο καιρό κάνω υπομονή. Σήμερα με έχει καταβάλει γιατί νιώθω και αδυναμία/ναυτία παράλληλα. Προσπαθώ να πίνω πολλά υγρά και να κρατάω το ζάχαρό μου γύρω στα 120 ώστε να έχω ενέργεια.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    120 ε? Εγώ έχω ούτε 100..Ναι κ εγώ πίνω νερά και χυμούς.. υπομονή..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    120 ε? Εγώ έχω ούτε 100..Ναι κ εγώ πίνω νερά και χυμούς.. υπομονή..
    Τι εννοεις ούτε 100; Δεν μιλαω προφανως για πρωινη μέτρηση εργαστηρίου 120, μιλαω για μέτρηση στο σπιτι μετά απο κάποιο γλυκό. Το ζαχαρο μας μεταβαλλεται χιλιαδες φορες μες στη μερα, αποκλειεται να μην ξεπερνας τα 100 μεταγευματικα.
    Αν κάνεις υπογλυκαιμιες γινεται χειρότερα η ζάλη και η καρυβαρια,τουλάχιστον σε μένα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μονιμη ζαλαδα, βαρος στο κεφαλι και θολουρα στο μυαλο.
    By walkinline in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 52
    Last Post: 09-03-2024, 21:27
  2. Πόνος στο κεφάλι όταν κουνάω το κεφάλι
    By ελενη0 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 05-07-2019, 02:34
  3. Πίεση στο κεφάλι κ ζαλάδα
    By PenyP in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-02-2019, 23:43
  4. Βαρύ κεφάλι , ζάλη να το πω..δεν ξερω..
    By Aretou in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 06-11-2017, 20:50
  5. Βαρύ κεφάλι και αγοραφοβια
    By Mitel in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-2017, 02:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •