Τύψεις - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 121

Thread: Τύψεις

  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Φαντάζομαι δεν θα σε αφήνει να πας κοντά του καθόλου! Χρειάζονται μέρες και φαγάκι για να σε ξαναεμπιστευθεί.

    Κάνε υπομονή και όλα θα μπουν στη θέση τους. Προσπάθησε να τον ταΐζεις συχνά, ώστε να καταλάβει ότι δεν είσαι απειλή πλέον!!

    Σαν γατάκι έπαθε μεγάλη νίλα από σένα. Τα γατάκια συγχωρούν!! Τάϊζέ τον συχνά και σύντομα θα είστε πάλι φίλοι!!

    Φαντάζομαι τη χαρά του που είναι πάλι στα λημέρια του και τελείωσε ο εφιάλτης του ιατρείου
    Ναι δεν με πλησιαζει. Στην αρχή πήγε να με πλησιασει αλλά μόλις είδε ότι πάω να τον γραπωσω (ήθελα τουλάχιστον να κόψω τον κονο) έκανε πίσω. Θα κάνω υπομονή μερικές μέρες και ελπίζω να τα καταφέρω. Χαίρεται που επέστρεψε απλά το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι δεν θα τρέφεται αρκετα γιατι έχει κι άλλες γατες. Του αφήνω βεβαια και άλλες ώρες ξε,ωριστο πιατακι. Μακάρι να πάνε όλα καλά.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Όλα καλά θα πάνε Σκιουράκι, η σοφία της φύσης φυλάττει τις γατούλες ιδιαιτέρως!!

    Κάνε λίγες μέρες υπομονή! Κάθε μέρα που ξημερώνει σε φέρνει κοντύτερα στο ποθητό σημείο!

    Μην προσπαθείς να τον γραπώσεις, προσπάθησε μάλλον να τον χαϊδέψεις!!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Έκανα το λάθος να βιαστώ και πήγα να τον πιασω με αποτέλεσμα να φοβηθεί και να με γραντζουνισει κιόλας. Μου ειναι πολύ δύσκολο να τον βλέπω με τον κονο. Και θα σκάει και μες στον καυσωνα. Νιώθω πολυ άσχημα. Να κάνω καμιά βδομάδα υπομονή; Σήμερα ήρθε στο κατώφλι της πορτας επειδη άργησα να γυρίσω. Παραλίγο να μπει και μέσα στο σπίτι αλλά μετά φοβήθηκε.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Ναι Σκιουράκι, μια βδομάδα να τον ταΐζεις με μικρά γεύματα πολλές φορές την ημέρα, να σου δείξει εμπιστοσύνη. Σιγά σιγά, με αγάπη και τρυφερότητα σε παρακαλώ!

    Ας τον να έρθει κοντά σου σχεδόν μόνος του! Δίνε του νοστιμιές από κοντά! Εξαγόρασε την εύνοιά του σε παρακαλώ! Με υπομονή, το γατάκι δεν βιάζεται να κάνει τίποτα! Όλα μπορούν να γίνουν στην ώρα τους!

    Προσπάθησε να κερδίσεις πάλι την εμπιστοσύνη του με την αγάπη και την τρυφερότητά σου!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές, θα προσπαθήσω και ελπίζω να έχω καλά νέα το επόμενο διάστημα.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Έχω καλά νέα τελικά, ο κονος βγήκε μετά από μια ωρα προσπάθειας. Έκοψα πρώτα με ψαλίδι τα πλαϊνά όσο έτρωγε και μετά κατάφερα να κόψω και το σκοινί.

    Απλά τώρα νιώθω εξάντληση.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Μπράβο Σκίουρε, τα κατάφερες!!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Τα κατάφερα αλλά ο γάτος σήμερα δεν έφαγε πάρα ελάχιστα. Χθες όταν βγήκε ο κονος έφαγε με ορεξη. Σήμερα ήταν ατονος,του άνοιξα ένα σωρό κονσέρβες, έφαγε λίγο και ανόρεχτα. Να νοσηλευτει δεν βλέπω το λόγο, αλλά ίσως να πρέπει να τον περιορισω παλι, όταν ήταν μέσα στο δωμάτιο είχε την άνεση να φαει οποια ώρα θέλει , εδώ παρόλο που του αφήνω φαγητό δεν είμαι σίγουρος ότι το τρώει αυτός και όχι τα αλλα αδέσποτα. Πρέπει να τρώει να πάρει κιλά. Οι εξετάσεις του δεν ήταν κακες, μόνο η αυξημένη ουρια αλλά πίνει αρκετό νερό.

    Και η δικιά μου είναι κάπως κουρασμένη σήμερα, έφαγε τουλάχιστον αρκετά.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Νομίζω δεν είναι κακό να κάνει και λίγο δίαιτα, αν δεν έχει συνηθίσει να τρώει πολύ! Τώρα με τη ζέστη πεινούν λιγότερο! Μια μέρα χωρίς φαγητό δεν είναι τίποτα! Καθαρίζει και το αντεράκι τους. Δεν μπορείς να ελέγχεις αν έχουν καλή πέψη
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Δεν ξέρω, ούτε τώρα το πρωί έφαγε. Το έκανε και πριν το γιατρό αυτό αλλά είναι αδύνατος και πρέπει να πάρει κιλά. Μου τελείωσε και η ειδική τροφή που έτρωγε, πρέπει να πάρω αλλά δεν έχω κοντά μου μαγαζί με τροφές, αναγκαστικά θα πάρω τη Δευτέρα. Ίσως του κάνω λίγο κοτόπουλο που ξέρω ότι το τρώει.

    Και η δικιά μου φαίνεται κουρασμένη. Τρώει τουλάχιστον αλλά βλέπω ότι είναι πεσμένη σε σχέση με τις δύο πρώτες μέρες που ήρθε από τον κτηνίατρο.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Πολύ καλή ιδέα το κοτοπουλάκι, τους αρέσει και τους κάνει καλό!!

    Χαίρομαι που η δικιά σου είναι καλά! Δείξε λίγο στωϊκότητα με τα γατάκια, δεν αρρωσταίνουν τόσο εύκολα ή τόσο γρήγορα!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Ο αδεσποτος έφαγε με ορεξη χθες και σήμερατο πρωι. Η δικιά μου από την άλλη πάει χάλια ξαφνικά. Δεν τρώει με ορεξη και ειναι πολυ ατονη. Δεν θα συγχρονιστουν αυτά τα γατιά να είναι καλά και τα δύο την ίδια μέρα.

    Φοβαμαι ότι πρέπει να αποδεχτώ ότι δεν θα ζήσει για πολυ η δική μουκαι πιθανόν και ο αδέσποτος. Δεν ξέρω τι την έχει πειράξει τόσο πολυ στο συκωτάκι της. Τις πρώτες δύο μέρες από τη νοσηλεία ήταν πολύ καλά, μετά έπεσε παλι και η διάθεση της και οργανικά. Επανέλεγχο έχει στο τέλος της βδομάδας. Θα δω μήπως χρειαστεί να πάει νωρίτερα. Αλλά αν δεν πάρει τα πάνω της, δεν βλέπω τι μπορεί να γίνει. Της κάνουμε ειδική δίαιτα τώρα, χθες τσίμπησε λίγο κρέας (δεν τηνπρολαβα να της το πάρω, το βρήκε στα σκουπιδια) πρέπει να τρώει χαμηλή σε λιπαρά διατροφή μέχρι να μειωθεί ο όγκος του συκωτιού της. Φοβαμαι μήπως έπεσε και παλι ο αιματοκρίτης της, δεν πίνει πολυ νερό. Λέω να της παραγγείλω αυτά τα συντριβάνια που έχουν για τις γατες, σίγουρα θα της αρέσει και σε αυτήν και στις άλλες, αλλά δεν ξέρω πόσο καιρό θα κάνει να έρθει.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,351
    Σκίουρε, γίνεσαι θυσία για τις αγαπημένες σου γατούλες!!

    Ο Θεός να σε έχει καλά!!

    Φαντάζομαι πόσο τυχερή θα είναι η γυναίκα σου, αν περιποιείσαι τόσο πολύ τις γατούλες σου!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Μηπως μωρε την εχει πειραξει κι η ζεστη; Κι εγω μια που εχω στο πατρικο μου σερνεται ολο το καλοκαιρι και τρωει μονο οταν τις βαζουμε κατι.νοσιτμες κονσερβουλες. Ε, αν ειναι και λιγο ταλαιπωρημενη η ζεστη μπορει να την επηρρεαζει περισσοτερο.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Μπορεί,αν και εδω είναι δροσερά. Είδα ότι έχει λίγες εκκρίσεις από τη μύτη, ίσως κρυολογησε. Έφαγε, αναγκάστηκα όμως και της έδωσα κανονική κονσέρβα και όχι την ειδική που πρέπει να τρώει γιατι τη βαρεθηκε. Ελπίζω να μην την πειράξει. Αν δεν φτιάξει τις επόμενες μέρες και δείχνει απροθυμία να φαει αναγκαστικά θα νοσηλευτει ξανά.

    Ο αδεσποτος έφαγε, πάει καλά.

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τυψεις
    By Gtyos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-2020, 21:05
  2. Τυψεις
    By zodiac19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 01:09
  3. Τυψεις..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2015, 19:43
  4. τυψεις!!!!!!!!
    By weirdthings in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-2014, 15:47
  5. Τύψεις...
    By chris6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 08-09-2011, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •