Τύψεις - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 121

Thread: Τύψεις

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Την άφησα στον κτηνίατρο. Το πρωί έφαγε πολύ λίγο (και οχι το φαγητο που επρεπε, της εδωσα κονσερβα που της αρεσει απο κανονική μαρκα γιατι το ειδικο φσγητο δεν θελει ουτε να το μυρισει πλεον) Φαίνεται ληθαργικη. Της πήρα ζωτικά όπως έμαθα σε ένα σεμινάριο που παρακολουθησα, είχε βραδυκαρδια (112 χτυποι ενώ θα έπρεπε να ήταν 124 και ανω) και είχε επίσης και χαμηλό breathing rate. Περιμένω να με πάρει ο γιατρός να μου πει. Αν είναι να συνεχίσει έτσι δύσκολα να μπορέσω να καλύπτω έξοδα για συνεχείς νοσηλειες. Ελπίζω να πάρει τα πάνω της.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Αχ μωρε η ψυχουλα μου. Το θεμα ειναι να βρειτε και τι ακριβως εχει. Ελπιζω να μην χρειαστει συνεχη νοσηλεια και για την ψυχολογια της. Το αδεσποτακι παει καλα, ε;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Αχ μωρε η ψυχουλα μου. Το θεμα ειναι να βρειτε και τι ακριβως εχει. Ελπιζω να μην χρειαστει συνεχη νοσηλεια και για την ψυχολογια της. Το αδεσποτακι παει καλα, ε;
    Είναι πολυ καλό γατινι, ομιλητικο, πολύ αφοσιωμένο. Δεν θελω να πεθάνει. Είχε βρεθεί σε έναν κουβά μια μέρα που έβρεχε, ήταν μικρό γατάκι και κόντευε να πνιγεί. Το ένα πόδι της ήταν κουτσό αλλά έφτιαξε στην πορεία. Ήταν από τις πρώτες μου γάτες και δεν είχα μεγάλη εμπειρία και έτσι έκανα καποια λάθη στην αρχή. Δεν ήξερα πόσο πρέπει να την ταΐζω κλπ, κάτι που το σκέφτομαι τώρα και μου δημιουργεί επίσης τυψεις, όπως νιώθω τύψεις επειδη συνήθως θέλει να κάθεται πάνω μου και δεν την αφήνω παντα.

    Ο αδεσποτος έφαγε και το πρωί, φαίνεται οκει, προς το παρόν.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ποιος θελει μωρε να.χασει το ζωακι του; Εγω εχασα.τη δικη.μου, την ειχα 12 χρονια κι ακομη μου λειπει.και ας κοντευουν 2 χρονια. Καλα οι γατες συνεχεια πανω σου θελουν να ναι. Θα μεναμε σκελετοι στο τελος, αν δεν τις διωχναμε που και που...
    Θα δεις πως θα παει..Μπορει να επανελθει, το λεω με βαση αυτα που σου παν οι γιατροι την πρωτη φορα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μακάρι. Είχε ξαναπεράσει σοβαρές καταστάσεις στο παρελθόν, ήταν πάντα ευαίσθητη. Μακάρι να τα καταφέρει και αυτή τη φορά, είναι νεαρή σχετικά, 7 ετών.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Α, ειναι νεα, ναι. Καλο αυτο. Καλα θα παει, πιστευω.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Παρεμπιπροντως, ειναι η παγκοσμια μερα γατας, σημερα.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μου είναι δύσκολο να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς εκείνη. Δεν θέλω να προκαταβάλω, αλλά το ότι μετά από λίγες ημέρες πάλι έγινε χάλια, δεν είναι θετικό σημάδι. Μου δίνει ελπίδα ότι είχε εκκρίσεις στη μύτη, θέλω να πιστεύω ότι απλώς κρύωσε ή την πονάνε πάλι τα δόντια της γιατί όταν είναι κάτι νόστιμο το τρώει.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Θα δειξει συντομα. Μην την κλαις πριν τη χασεις.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Περίεργα πραγματα. Ο γιατρός με πήρε τώρα τηλ και βλέπει λέει τεράστια βελτίωση και το γατί έφαγε κιόλας εκεί ολόκληρη κονσέρβα (ίδια κονσέρβα που έχω και στο σπίτι). Περιμένουμε να δούμε και τον αιματοκρίτη της αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται καν να την κρατήσει για νοσηλεία. Μου είπε να δοκιμάσω να την απομονώσω από τις άλλες γάτες μήπως στρεσάρεται εξαιτίας τους.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Νομίζω είναι μια ένδειξη του υπερβολικού σου Άγχους!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Νομίζω είναι μια ένδειξη του υπερβολικού σου Άγχους!


    Λες να είμαι υπερβολικός; Δεν ξέρω. Αλλά ήταν όντως ληθαργική και τα ζωτικά της περίεργα. Μόλις χάνει ένα γεύμα κατευθείαν αγχώνομαι ότι θα σταματήσει να τρώει. Τέλος πάντων, έτσι κι αλλιώς έπρεπε να γίνει επανελεγχος σε δυο μέρες, της τον έκανε από σήμερα. Τελικά βελτιώθηκε και ο αιματοκρίτης της και θα παίρνει για κάποιο διάστημα σίδηρο για να τονωθεί και παυσίπονα για τα ούλα της. Για αυτό δεν έτρωγε με όρεξη, την έπιασε πάλι ουλίτιδα παρόλο που κάναμε τις εξαγωγές.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ολα καλα, λοιπον!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σήμερα νιώθω φοβερές τύψεις για τη γατα που σκότωσαν. Την τάιζα χρόνια και τώρα το καλοκαίρι δεν πάω συχνά, ειχα πάνω από μήνα να πάω. Το καημένο. Νιώθω υπεύθυνος που δεν ήμουν εκεί. Μακάρι να ήξερα ποιος υπανθρωπος τη χτυπησε για να κάνω καταγγελία. Δεν της άξιζε να πεθανει έτσι.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σήμερα νιώθω φοβερές τύψεις για τη γατα που σκότωσαν. Την τάιζα χρόνια και τώρα το καλοκαίρι δεν πάω συχνά, ειχα πάνω από μήνα να πάω. Το καημένο. Νιώθω υπεύθυνος που δεν ήμουν εκεί. Μακάρι να ήξερα ποιος υπανθρωπος τη χτυπησε για να κάνω καταγγελία. Δεν της άξιζε να πεθανει έτσι.
    Δυστυχώς δε μπορούμε να σώσουμε όλα τα αδέσποτα.Εμενα πριν χρόνια μου είχαν ρίξει φολες είχαν ξεκανει ένα σωρό ψυχές που τάιζα και δεν ήξερα και ποιος ήταν για να κάνω καταγγελία...Τι τους ενοχλούσαν δε ξέρω.Οταν λες χτύπησε εννοείς με αμάξι;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τυψεις
    By Gtyos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-2020, 21:05
  2. Τυψεις
    By zodiac19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 01:09
  3. Τυψεις..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2015, 19:43
  4. τυψεις!!!!!!!!
    By weirdthings in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-2014, 15:47
  5. Τύψεις...
    By chris6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 08-09-2011, 22:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •