Τύψεις - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 121

Thread: Τύψεις

  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Σήμερα φώναξα στη μαμά μου γιατί έφυγα για λίγο από το σπίτι και έψαξε στην κουζίνα, βρήκε ένα κέικ, έφαγε το μισό και μετά πήγε να πάρει μια μπανάνα και κάτι μπισκότα και την έπιασα στα πράσα. Τι να κανω; Πώς να αντιδραω όταν το κάνει αυτο; Της μετρησα το ζάχαρο μετά,είχε 145, μικρό το κακό τελικά, αλλά με ενόχλησε που ενώ της είπα ότι θα της έδινα ένα κομμάτι μετά το φαγητο,με αγνόησε και πήγε να το ψάξει. Δεν μου αρέσει να της φωνάζω αλλά δεν ξέρω και πώς αλλιώς να το χειριστώ. Βεβαια και το να της φωνάξω δεν φτιάχνει το θέμα, αφού θα ξανακανει τα ίδια με την πρωτη ευκαιρία. Θα παραγγείλω κάτι που να κλειδώνει, να βάζω όλα τα γλυκά μέσα,να τελειώνει η ιστορία. Τώρα το βράδυ της έδωσα ένα κομμάτι κέικ γιατί αισθανθηκα τύψεις. Αλλά δεν γίνεται να τρώει λες και είναι πέντε ετων, έχει και χοληστερίνη εκτός των άλλων. Πόσο θα ζήσει όμως ακονα; Αφού δεν δέχεται ούτε τσεκ απ να κάνει. Άρα μήπως απλά να την αφήσω να τρώει όσα γλυκά θέλει, να είναι τουλάχιστον ευτυχισμένη;
    αν εχω καταλαβει καλα, η μαμα σου ειναι σε αγωγη.
    επομενως, ειναι ρυθμισμενη η ψυχικη της ασθενεια.
    εκτος αυτου, δεν εχω καταλαβει να ειναι σε ανοια η κατι τετοιο.
    αρα δεν μπορεις να της φερεσαι οπως λες κι εσυ σαν να ειναι 5χρονο.
    περα απο αυτα, δεν θα καταφερεις και τπτ, αφου αυτα που της απαγορευεις, μπορει να τα κανει οταν φευγεις.
    το θεμα ειναι να συμφωνησει η ιδια οτι πρεπει να προσεξει την υγεια της.
    μπορεις να κανεις το αλλο ομως.
    δεν καταλαβαινω γιατι εχει γλυκα το σπιτι σας.
    τα γλυκα ειναι αχρηστο τροφιμο.
    ΜΗΝ βαζεις γλυκα στο σπιτι κι εσυ που ισως πρεπει/ θελεις να τρως, τρωγε τα εξω.
    γεμιζε το ψυγειο με φρεσκα φρουτα και λαχανικα. ξερω οτι στο ζαχαρο ουτε πολλα φρουτα κανει, αλλα απο τα γλυκα ειναι σαφως προτιμοτερα.
    επισης, παιρνε ΛΙΓΑ γλυκα ειδικα για διαβητικους, που δεν εχουν ζαχαρη, για να τρωει απο κανενα κομματι.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Συνήθως της δίνω σοκοφρετες με στεβια. Βεβαια και αυτές ανεβάζουν το ζάχαρο. Απλά η μαμά μου είναι αχόρταγη όσον αφορά τα γλυκά.

    Αγωγή παίρνει για το ψυχιατρικό πρόβλημα αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι ακριβώς ρυθμισμένη. Λέει τα δικά της δλδ (κάποιες φορές λέει ότι είναι έγκυος, ότι υπάρχουν βρικολακες στον πάνω όροφο και διάφορα αλλα τετοια) Επίσης έχω την εντύπωση ότι πλέον έχει κάτι σαν άνοια,ίσως λόγω φθαρμενων αρτηριών εγκεφάλου, γιατί δεν είναι όπως ήταν παλιά. Γενικά περνάει το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας ξαπλωμένη, βλέποντας τηλεόραση, εκτός κι αν την πάρει βόλτα ή αδερφή μου. Έχει αστάθεια λόγω ενός φαρμάκου και τρεμουλο. Έχει και υπέρταση εκτός των άλλων. Παίρνει χαπια, αλλά έχει θέμα με τους γιατρούς, η τελευταία φορά που πήγε σε νοσοκομείο ήταν με εξαναγκαστικη νοσηλεία. Στην ηλικία της χωρίς τσεκ απ ,χωρίς να τη βλέπει ένας καρδιολόγος, δεν θα ζήσει πολύ. Της κάνω εγώ μετρήσεις, της είχα πάρει και κιτ για καρδιολογικα ενζυμα, αλλά δεν είναι το ίδιο.

    Σε σχέση με το γιατί υπάρχουν γλυκά, έχω μερικά, όχι πολλα, επειδή τρώω εγώ. Τώρα έχω μονο μερικές κρυμμένες σοκολάτες και όλα τα υπόλοιπα που αγόρασα από την χοντρικη πριν κλείσει το ξενοδοχείο τα έδωσα να τα κρατάει η αδερφή μου (μένουμε διπλα) και της ζητάω όταν θέλω.

    Θα προσπαθήσω να μην ξαναεχω μεγάλες ποσότητες για να μην ξαναγίνει κάτι ανάλογο. Βεβαια γενικά μπαίνει και ψάχνει στο δωμάτιο μου ή στην κουζίνα όταν λείπω. Επειδή της είχα πάρει το ξυραφάκι της γιατί κόβεται στο πρόσωπο είχε μπει να κλέψει το δικό μου. Γενικά κάνει διάφορα τέτοια. Παλιά έμενε μονη της και πηγαίναμε εμείς σπίτι της. Με τον κοβιντ αποφασίσαμε ότι ήταν καλύτερα να μετακομίσει. Πρώτα έμενε με την μεγάλη μου αδερφή, αλλά ο άντρας της είναι κακοποιητικος και σάικο και την πήρα εγώ εδώ και 1.5 χρόνο. Δεν έχω ξαναζήσει με τη μαμά μου απο όταν ήμουν 5 ετών.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Χθες άρχισε να κλαίει χωρίς να μαλωσουμε, για να με κάνει να της δώσω πορτοκαλάδα, ενώ είχε ήδη πιει χυμό. Εντέλει της έδωσα σοκοφρετα. Έχει πάθει εμμονή με τα γλυκά. Και με λέει κακό όταν δεν της δίνω συνέχεια, δεν καταλαβαίνει ότι το κάνω για την υγεία της.


    Σημερα νιώθω τύψεις γιατί: 1. Δεν πήγα στο ξενοδοχείο να ταισω τις γάτες. Χθες τους έριξα λίγο παραπάνω αλλά πάνε και το τρώνε τα κοράκια συνήθως. Ήμουν εξαντλημένος, δεν κοιμήθηκα και καλά και έχω αυτόν τον πόνο δεξιά. Κάνει και υπερβολική ζέστη ακόμα, εδώ έχει σχεδόν τριάντα βαθμούς. Θα πάω αύριο πρωί πριν πιάσει ζέστη ή το απόγευμα. Θα τους βάλω πάλι παραπάνω τροφή, ίσως κρύψω τα πιατάκια κάτω από μια μουριά μπας και δεν το δουν τα κοράκια, γιατί στις 28 που είναι αργία θα έχει κίνηση στους δρόμους. Οι μεγάλες δεν έχουν θέμα, βρίσκουν από γειτονες αποφαγια, αλλά είναι τα μωρά που γέννησε μια αστείρωτη, δεν έχουν μάθει ακόμα τα στέκια και δεν μπορώ να τα σκέφτομαι να κλαίνε. Βεβαια είναι ακόμα ανοιχτό το δίπλα ξενοδοχείο και μια ταβέρνα, ίσως βρουν για σήμερα κάτι.

    2. Ένα από τα γατιά που έχω εδώ στο σπίτι είναι άρρωστο. Τρώει κανονικά αλλά δείχνει να τον ενοχλεί κατι και ξαφνικά πετάγεται και κρύβεται. Δεν ξέρω τι έχει πάθει. Πρέπει να τον πάρω στον κτηνίατρο.

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,455
    αυτο με μανα που οτι κι να της κανεις δε χερετε τιποτε το ζω κι εγω ειν πολυ βασανο αυτο
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    [Σήμερα νιώθω τύψεις για το γατί με το ουροποιητικο. Του φώναξα γιατί πήγε να φύγει, πανινοβληθηκα ότι θα χαθεί και τον έπιασα για να τον βάλω μέσα με αποτελεσμα να φοβηθεί και μετά να περιφέρεται στο σπίτι προσπαθώντας να κρυφτεί. Αναγκάστηκα να του ανοίξω τόνο μήπως και συνέλθει, αν και δεν πρέπει να τρώει τέτοια πράγματα. Εντέλει μετά από πολύ ώρα και αφού εξαντλήθηκα και νιώθω βαρος στην πλατη, ανέβηκε μόνος του πανω στο δωμάτιο που τον βάζω για το βράδυ. Μάλλον θα τον γυρίσω πίσω στο χωριό, από το να χαθεί εδώ, καλύτερα να πάει πίσω, αν και εκεί βάζουν φόλες,έχει αμάξια κλπ. Οι άλλες γάτες που είχα φέρει από το χωριό εγκλιματιστηκαν πιο ευκολα.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το γατί έχει πάθει πραγματικά κρισάρα, δεν ξερω τι να κανω. Μάλλον θα πάω να πάρω ηρεμιστικό από τον κτηνίατρο. Νιώθω άσχημα να το αφήσω πίσω αλλά δεν έχω άλλη επιλογή.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ευτυχώς σήμερα ήταν πιο ήρεμος και κάθισε να τον χαϊδέψω και γουργουριζε. Αλλά πάλι μόλις τον έβγαλα για λίγο έξω άρχισε να συμπεριφερεται ανήσυχα και να θέλει να φύγει. Θα προσπαθήσω λίγες μέρες ακόμα. Πήρα και ένα ηρεμιστικό από τον κτηνίατρο,δεν του το έδωσα ακόμα. Θα δω μήπως χρειαστεί. Νιώθω άσχημα να τον αφήσω πίσω στο χωριό. Μπορεί να είναι ευτυχισμένος εδώ,αν προσπαθήσει να προσαρμοστεί.

    Ο άλλος γάτος τελικά είχε θέμα με τα αυτια. Μου έδωσε αγωγή ο κτηνίατρος, ελπίζω να γίνει καλύτερα τις επόμενες μέρες.

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το γατί δεν προσαρμοζεται. Μόλις το βγάζω έξω αρχίζει και τρέχει σαν να θέλει να το σκάσει. Στο τσακ το πρόλαβα και το έπιασα. Αν είναι να χαθεί καλύτερα να τον πάρω πίσω. Νιώθω τύψεις όμως να τον αφήσω πίσω στο κωλοχωρι. Άλλες γάτες που εφερα προσαρμοστηκαν πολύ πιο εύκολα. Αύριο μάλλον θα τον αφήσω πίσω. Νιώθω άσχημα.

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πάλι τα ίδια σήμερα. Έλειπα και σκάλισε τα ρούχα μου, ειχα κρυμμένη μια μπανάνα την έφαγε. Νευριασα όταν το είδα και της φώναξα. Νταξει η μπανάνα δεν θα της ανεβάσει πολύ το ζάχαρο, απλά με εκνευρίζει που ψάχνει τα πράγματα μου ενώ της έχω πει να μην το κάνει. Και από την άλλη εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου που εκείνη τη στιγμή νευριαζω και φωνάζω,ενώ δεν θέλω να φωνάζω. Μετά το λύσαμε,της εξήγησα ότι με το να ψάχνει τα πράγματά μου δείχνει έλλειψη σεβασμού για τον προσωπικό μου χώρο. Βεβαια της τα έχω ξαναπεί αυτά. Μετά ένιωθα τύψεις και της είπα ότι α
    Υειο θα της φέρω κάποιο σνακ. Ίσως της πάρω και κάποιο δώρο.

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σήμερα νιώθω τύψεις γιατί δεν πήγα στο ξενοδοχείο να ταισω τις γατες. Θα αφήσω τροφή στην αδερφή μου μήπως πάει εκείνη αν και δεν νομίζω. Έχει ένα σπίτι που πάνε και τρώνε εκεί, απέναντι από το ξενοδοχειο, αλλά δεν νομίζω ότι τους βάζει πολύ ούτε ξέρω πόσο συχνά, υποθέτω πετάνε απλά τα αποφάγια.

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    σκιουρε8 , οι τυψεις ειναι ενα αχρηστο συναισθημα , δεν προσφερει τιποτα , αντιθετως σου χαλα την ψυχικη σου ηρεμια , αν μπορεις απεβαλλες τις , αν μπορεις φυσικα .............

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    σκιουρε8 , οι τυψεις ειναι ενα αχρηστο συναισθημα , δεν προσφερει τιποτα , αντιθετως σου χαλα την ψυχικη σου ηρεμια , αν μπορεις απεβαλλες τις , αν μπορεις φυσικα .............
    Δυστυχώς μου βγαίνουν αυθόρμητα. Επιπλέον σε κάποιες περιπτώσεις νομίζω ότι μου αξιζουν, μου αξίζει να υποφέρω για λάθη που έχω κανει ή εστω να τα αναλογιστω και να μάθω από αυτά.


    Σήμερα βρήκα δύο από πεντε μωρά γατιά που είχα βρει νεκρά. Το ένα ήταν ξεκοιλιασμενο αλλά εικάζω ότι δεν είναι επίθεση ζώου. Φταίω εγώ γιατί τους έδωσα ξηρά τροφη και μάλλον τα πείραξε. Νομίζω ότι είναι σίγουρα 1.5 ή και δύο μηνών, τους έδωσα τροφή για μικρά γατακια αλλά μάλλον ξταν νωρίς για αυτά και έπαθαν διάρροια και μετά πέθαναν και πρέπει να τους επιτέθηκε κάποιο πουλί αφού ήταν ήδη νεκρά. Θα περάσω και αύριο να δω αν έπαθαν κάτι τα αλλα, η μαμά τους είναι καλά. Δεν έπρεπε να τους ρίξω τροφή. Αφού φαίνεται ότι θηλαζουν παράλληλα. Κατι αλλα όμως που τάιζα το καλοκαίρι την είχαν δεχτεί κανονικά την τροφή. Δεν ξερω . Ίσως έκανα λάθος την ηλικία τους και είναι πιο μικρά. Έχουν όμως ανοιχτά ματια και περπατάνε και έχουν και δοντακια.
    Last edited by Skiouros8; 21-11-2022 at 14:44.

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σημερα νιώθω τύψεις γιατί δεν πήγα στο ξενοδοχείο λόγω βροχής. Τώρα σταματησε αλλά έξω είναι ολισθηρα και δεν ξέρω αν πρέπει να πάω. Αλλάζω γνώμη ανά πέντε λεπτά.

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σημερινοί λογοι πολλοί δυστυχώς:

    1. Νευριασα πάλι με τη μαμά μου γιατί κάποιες φορές (και συγνώμη που θα γίνω περιγραφικός) πετάει τα χαρτιά τουαλέτας στην κουζίνα. Έχουμε δύο μπάνια (κανονικά το σπίτι έχει τέσσερα αλλά ο ένας όροφος δεν είναι ακόμα επιπλωμενος ούτε έχει είδη υγιεινής) και υποτίθεται ότι εκείνη χρησιμοποιεί το πάνω. Αλλά επειδή βαριέται να ανεβαίνει, συχνά πάει στο δικό μου μπάνιο, και όταν λέω δικό μου ,εννοώ πως μπαίνεις μέσα από το υπνοδωμάτιο μου. Περιμένω έναν μαραγκό που έχει προπληρωθει από το ξενοδοχειο για να τελειώσει το υπνοδωμάτιο πάνω που έχει δικό του μπάνιο ώστε να πάει η μαμά μου εκεί και να τελειώνει αυτό το θέμα, αλλά όλο βρίσκει δικαιολογίες και δεν έρχεται.
    Δεν ήθελα να της φωναξω αλλά όταν είδα πεσμένα τα χαρτιά στην κουζίνα νευριασα. Μετά της μέτρησα την πιεση, ήταν χαμηλή, αλλά είχε 100 παλμούς. Θα την ξαναμετρησω σε λιγο. Νομίζω ότι η υγεία της χειροτερεύει. Πρέπει να έχει βουλωμένες αρτηρίες.



    2. Τάιζα κάτι γατιά κοντά στο ξενοδοχείο σήμερα και μόλις άκουσε το πατινι μου ένα από τα γατιά, ενα μικρο σχετικα, πήγε να περάσει το δρόμο και ένας μαλακας το χτυπησε. Το γατί ΔΕΝ πετάχτηκε, αυτός έτρεχε με μια τεράστια τζιπαρα, λες και του χρειάζεται τέτοιο αμάξι του ψωνιου στους στενούς δρομους του νησιου. Δεν σταμάτησε καν, αλλά δεν σταθηκε τυχερος γιατί είχε φανάρι και έτρεξα πίσω του, τον σταμάτησα, του είπα να βγει από το αμάξι, φωτογράφισα μπροστά του τις πινακίδες και του είπα πως οφείλει σύμφωνα με το νόμο να μεταφέρει το γατί σε κτηνίατρο. Ωστόσο όταν πήγα να πιάσω το γατί πετάχτηκε και άρχισε να τρέχει. Τρεκλιζε βεβαια. Επιφανειακά δεν είχε τραύμα αλλά αν το χτύπησε στο κεφάλι μπορεί να έχει εσωτερική αιμορραγία και να πεθάνει. Έβαλα τον τύπο να μου δώσει το τηλέφωνο του και του είπα ότι αν το πιάσω θα πρέπει να το μεταφέρει στο γιατρό. Ήταν αρκετά ψηλότερος μου αλλά δεν φοβήθηκα (δεν ξέρω πόσο καλό είναι αυτό βέβαια γιατι ήταν και ερημιά) όταν βλέπω τέτοια περιστατικά βγαίνω εκτός εαυτού. Ελπίζω να είναι καλά η γάτα. Τις τύψεις τις νιώθω γιατι το γατί άκουσε εμένα και πέρασε απέναντι. Πεινουσε το καημένο. Αν είχε πάει λίγο πιο νωρίς και δεν έβγαζα σελφις στο ασανσέρ του ξενοδοχείου μπορεί να μην είχε συμβεί. Επίσης και στο ξενοδοχείο εξαφανίστηκε μια γάτα και νιώθω τύψεις γιατί είχα σκοπό να τη φέρω σπιτι μου. Ελπίζω να είναι τυχαίο και να μην έπαθε κάτι.
    Ο τύπος πάντως είχε και θράσος, μου λέει φταις εσύ που τα ταΐζεις εδώ λες και τα τάιζα μες στη μέση του δρόμου ή λες και οφείλω να πάρω όλες τις αδέσποτες γάτες σπίτι μου. Του το ξεκοψα βεβαια, του απάντησα ότι αν έχει άλλο μέρος να προτείνει να πάμε τώρα να μου το δείξει και να με βοηθήσει να μεταφέρουμε τις είκοσι γάτες που έχει σε αυτό το σημείο και το βούλωσε φυσικά.



    3. Νιώθω τύψεις πάλι σχετικά με τη μαμά μου. Την Κυριακή είναι η βάφτιση του μωρού της αδερφής μου και η αδερφή μου δεν είχε το χρόνο να της ψωνίσει και να την πάει κομμωτήριο, η εμφάνιση της μαμάς μου δυστυχώς δεν είναι καλή. Έχει βάλει ψεύτικα δόντια, είναι παχιά, δεν προσέχει τον εαυτό της, αρνείται να κάνει μπάνιο (την πίεσα εγώ πριν μια βδομάδα και έκανε μόνο τα μαλλιά της,της τα έλουσα εγω) ,δεν θέλει να πηγαίνει κομμωτήριο κλπ κλπ. Η αδερφή μου όφειλε να φρόντισε για την μητέρα της,εφοσον είναι η βάφτιση του δικού της παιδιού,είναι ντροπή και γαϊδούρια να μην την φέρει. Σκέφτομαι να μην πάω ούτε εγώ αν δεν έρθει η μαμά μου. Μου φαίνεται σαν κακός οιωνός, σαν να την βγάζουμε από την εικόνα. Δεν θελω να στεναχωρηθει.

    4. Νιώθω τύψεις που έχω καιρό να κατέβω στο χωριό. Είχα πάει για τις στειρωσρις, έχουν περάσει τρεις βδομάδες, πρέπει να πάω να δω τα γατιά εκεί, απειλούσε και μια ηλιθια για φόλες πριν κάποιο διάστημα και ακόμα δεν έχω δρομολογήσει την καταγγελία. Με πιάνει όμως αγχος να κατέβω, δεν θέλω να βλέπω κανέναν από αυτούς τους μαλακες. Θα κανονίσω να πάω όμως από την άλλη βδομάδα που θα έχει καλύτερο καιρό.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τελικά κατέβηκα στο χωριό, όλα οκει με τις γάτες προς το παρόν. Πρέπει να ξαναπάω αυτή τη βδομάδα.

    Χθες φώναξα πάλι στη μαμά μου γιατί πάλι πέταξε τα χαρτιά. Τέλος πάντων είπε ότι θα προσέχει μελλοντικά (πάντα αυτό λέει βεβαια) Θα της άρωμα το δώρο της για τα Χριστούγεννα σήμερα.
    Νιώθω τύψεις γιατί αυτό το διάστημα τηε δίνω αρκετά γλυκά. Νταξει όχι αρκετά, αλλά της δίνω ένα μικρό σνακ κάθε μέρα. Εκείνη είναι ευχαριστημενη αλλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να είμαι πιο αυστηρός για την υγεία της. Το ζάχαρο της δεν ανεβαίνει πολύ βεβαια. Δεν με αφήνει να την μετράω συχνά όμως.


    Η γάτα στο ξενοδοχείο που εξαφανίστηκε δεν βρέθηκε. Νιώθω τύψεις γιατί ήθελα να τη φέρω εδώ, δεν το εκανα αρκετά γρήγορα, φαινόταν ότι ήταν κάπως νωθρη η γάτα. Βεβαια δεν βρήκα πτώμα, δεν ξερω τι έγινε.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. Τυψεις
    By Gtyos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-2020, 22:05
  2. Τυψεις
    By zodiac19 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2019, 02:09
  3. Τυψεις..
    By crazyelena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-07-2015, 20:43
  4. τυψεις!!!!!!!!
    By weirdthings in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 5
    Last Post: 24-09-2014, 16:47
  5. Τύψεις...
    By chris6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 08-09-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •