Κάνε μια ευχή...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494

    Κάνε μια ευχή...

    Λένε πως αν προσεύχεσαι με δύναμη, αν εκφράζεις ανοιχτά αυτό το οποιο εύχεσαι, αν το εικονοποιείς, αν πιστεύεις με δύναμη στην πραγμάτωσή του, όλο το σύμπαν συνομωτεί για σένα...

    Οπότε τι λέτε;
    Γράφουμε εδώ τις ευχές μας ως ένα μήνυμα στο σύμπαν, στο θείο, στον αγγελικό φύλακα ή όπου πιστεύει ή όχι ο καθένας;

    Ποτέ δεν ξέρεις...
    Η πίστη σε ένα όνειρο ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.

    Κλείστε τα μάτια και μετά γράψτε!


    Εύχομαι λιγότερες αντιστάσεις μεταξύ των ανθρώπων στις σχέσεις τους λόγω φόβου, άμυνας και ανασφάλειας, περισσότερη ειλικρίνεια, αληθινότητα, εκτίμηση, αγάπη.

    Προσωπικά,
    εύχομαι να περιτριγυρίζομαι από αγάπη και αγαπημένους ανθρώπους,
    να μαθαίνω περισσότερο κάθε μέρα τη ζωή,
    να τη ρουφώ περισσότερο,
    να είμαι πιο ελεύθερη από τους φόβους μου,
    να ταξιδεύω,
    να πιστεύω περισσότερο σε μένα.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Ευχομαι να πεθανω και να ξαναγεννηθω οπως θα ήθελα να είμαι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Winston την έχω κάνει αυτή την ευχή.

    Και ξέρεις; Άρχισε να πιάνει μετά από λίγο καιρό. Αν και τότε αλλιώς τον εννοούσα το θάνατο, ίσως όπως εσύ, σωματικό. Παρόλαυτά δε χρειάστηκε να πεθάνω, ούτε χρειάζεται να πεθάνει κανείς μας...

    Καλή πραγματοποίηση!:)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ευχομαι να γνωρισω ποια θα ηθελα να ειμαι

    και να γινομαι σιγα σιγα αυτη

    εκπληρωνοντας το σκοπω της υπαρξης μου


    ευχομαι επισης και πιο αμεσα πραγματα

    να εχω δουλεια

    να θελω με την καρδια μου αυτο που κανω

    αυτους που εχω διπλα μου

    και το συντροφο μου

    προς το παρον

    τα ζω ολα αυτα

    λιγο κλοτσωντας λιγο σπρωχνωντας...

    με κανενα μερακι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by Winston_man
    Ευχομαι να πεθανω και να ξαναγεννηθω οπως θα ήθελα να είμαι.
    TΟ ξερα!
    για να ξαναγεννηθεις δεν ειναι απαραιτητο να πεθανεις!
    και ποιος σου λεει αν πεθανεις οτι θα ξαναγεννηθεις και δεν θα θυμασαι?τοτε θα ναι σαν να γεννηθηκες πρωτη φορα..


    Εγω σαν ευχη θα ηθελα να ξαναγεννηθει(χωρις να πεθανει βεβαια) ο Winston_man γιατι τον συμπαθω πολυ και δεν θελω να υποφερει!

    και αν δικαιουμαι δευτερη ευχη θα ηθελα η μερα που θα ξημερωσει για αυτον τον ανθρωπο να του φερει ο,τι του στερησαν ολες οι προηγουμενες!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Εύχομαι να είναι υγιή και χαρούμενα τα παιδιά μου και όσα προβλήματα υπάρχουν να λυθούν.Να ξυπνήσω μια μέρα και να αντιληφθώ ότι όλα ήταν ένας εφιάλτης που πέρασε.Να αξιωθώ να τα δώ ευτυχισμενα με τις οικογένειές τους.Είναι τόση μεγάλη η λαχτάρα μου και η αγάπη μου που θέλω να συνομοτήσει το σύμπαν γι\'αυτό που θέλω τόσο πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by melene
    Originally posted by Winston_man
    Ευχομαι να πεθανω και να ξαναγεννηθω οπως θα ήθελα να είμαι.
    TΟ ξερα!
    για να ξαναγεννηθεις δεν ειναι απαραιτητο να πεθανεις!
    και ποιος σου λεει αν πεθανεις οτι θα ξαναγεννηθεις και δεν θα θυμασαι?τοτε θα ναι σαν να γεννηθηκες πρωτη φορα..


    Εγω σαν ευχη θα ηθελα να ξαναγεννηθει(χωρις να πεθανει βεβαια) ο Winston_man γιατι τον συμπαθω πολυ και δεν θελω να υποφερει!

    και αν δικαιουμαι δευτερη ευχη θα ηθελα η μερα που θα ξημερωσει για αυτον τον ανθρωπο να του φερει ο,τι του στερησαν ολες οι προηγουμενες!

    Σευχαριστω αλλα δεν υπάρχουν \"μαγικα ραβδακια\".... :(

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το ξερω,δυτυχως...λεμε τωρα αν υπηρχαν......
    μπορει ομως να μην υπαρχουν μαγικα ραβδακια ομως μπορει να γινουν θαυματα!
    μπορει αυριο το πρωι να βγεις απο το σπιτι και να συναντησεις πχ τον ερωτα της ζωης σου...
    δεν θα γινεις καλα αλλα ολα θα ειναι πολυ πιο στωικα και σου λεω πως δεν θα γινεις καλα οχι επειδη το πιστευω αλλα επειδη εισαι πεποισμενος εσυ!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by melene
    Originally posted by Winston_man
    Ευχομαι να πεθανω και να ξαναγεννηθω οπως θα ήθελα να είμαι.
    TΟ ξερα!
    για να ξαναγεννηθεις δεν ειναι απαραιτητο να πεθανεις!
    και ποιος σου λεει αν πεθανεις οτι θα ξαναγεννηθεις και δεν θα θυμασαι?τοτε θα ναι σαν να γεννηθηκες πρωτη φορα..


    Εγω σαν ευχη θα ηθελα να ξαναγεννηθει(χωρις να πεθανει βεβαια) ο Winston_man γιατι τον συμπαθω πολυ και δεν θελω να υποφερει!

    και αν δικαιουμαι δευτερη ευχη θα ηθελα η μερα που θα ξημερωσει για αυτον τον ανθρωπο να του φερει ο,τι του στερησαν ολες οι προηγουμενες!

    Σευχαριστω αλλα δεν υπάρχουν \"μαγικα ραβδακια\".... :(
    Χμμ, είσαι σίγουρος ότι το πιστεύεις 100%; Νομίζω πως όχι αλλιώς δε θα διατύπωνες εδώ την ευχή σου:)

    Το μαγικό ραβδάκι θα το βρεις μέσα σου winston, αρκεί να το πιστεψεις.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3
    Θέλω να βρω δύναμη να προχωρήσω...Έκανα προσπάθειες.Αλλά...αναρρωτι έμαι σήμερα πιο πολύ παρά ποτέ:γιατί να είναι η ζωή όλο αποχωρισμούς...που εσύ πρέπει να τους επιλέξεις..για να αφήσεις κάποιον να προχωρήσει και τον εαυτο σου να προοδεύσει.Δεν εννοώ οικονομικά,επαγγελματικά..
    Διαρκώς ανακαλύπτουμε τα λάθη..Γιατί...
    Όσο και να προσέχουμε πάντοτε είναι αργά όταν καταλαβαίνουμε ότι έπρεπε να είχαμε στρίψει σε άλλον παράδρομο...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by zw_sto_x8es
    Θέλω να βρω δύναμη να προχωρήσω...Έκανα προσπάθειες.Αλλά...αναρρωτι έμαι σήμερα πιο πολύ παρά ποτέ:γιατί να είναι η ζωή όλο αποχωρισμούς...που εσύ πρέπει να τους επιλέξεις..για να αφήσεις κάποιον να προχωρήσει και τον εαυτο σου να προοδεύσει.Δεν εννοώ οικονομικά,επαγγελματικά..
    Διαρκώς ανακαλύπτουμε τα λάθη..Γιατί...
    Όσο και να προσέχουμε πάντοτε είναι αργά όταν καταλαβαίνουμε ότι έπρεπε να είχαμε στρίψει σε άλλον παράδρομο...
    Ζω στο χτες το έχω νιώσει και το νιώθω πολύ συχνά αυτό που περιγράφεις και με θλίβει κι εμένα.
    Όμως ...που είναι η ευχή σου;
    Πρέπει να την εκφράσεις κανονικά για να την ακούσει το σύμπαν:)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να κερδισω το τζοκερ...πιανει αυτη?
    Χαχα μου ηρθε στο μυαλο η ταινια για μια μερα θεος νομιζω ειναι ο τιτλος που ο Καρεϋ ειχε θεϊκες δυναμεις και πραγματοποιησε ολονων τις ευχες και βρεθηκαν να εχουν κερδισει το λοττο κατι εκατομμυρια ανθρωποι στη Νεα Υορκη και φυσικα πηραν ολοι απο ενα...@
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    εύχομαι να αγαπάω και να πιστεύω στον εαυτό μου με πάθος.....................

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    με καλυψε απολυτα ο winston man.ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗ ΜΙΣΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΖΩ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΟΠΗ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΟΥ!!!Και παλι θα προσπαθω και θα προσπαθω.Δε γιατρευεται τιποτα ολα ειναι κληρονομικα και θα τα κουβαλαω μια ζωη.:(Δε πειραζει τουλαχιστον αν γινοταν που θα ταν θαυμα αν πεθαινα να πηγαινα στον παραδεισο αλλα δε νομιζω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συντασσομαι με τον κιπ.
    να κερδισω το τζοκερ...

    αφρουλα μην ανησυχεις για τα φαρμακα,το θεμα ειναι να σε κανουν καλα...αν το καλοσκεφτεις και το νερο και το φαγητο,φαρμακα ειναι...κανεις δεν ζει ανεξαρτητος και αυθυπαρκτος...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •