Κοβιντ θρόμβωση και έκτακτες συστολες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727

    Κοβιντ θρόμβωση και έκτακτες συστολες

    Κόλλησα κοβιντ. Γαμωτο είμαι και ανεμβολιαστη λόγω μεγάλου φόβου για τα πάντα. Την πάτησα και τώρα νιώθω χάλια. Φοβάμαι για τις έκτακτες μην αυξηθούν και μην παθω θρόμβωση. Τρέμω δεν ξέρω τι να κάνω. Σας παρακαλω. Όποιος έχει κάποια ίδια εμπειρία φόβο κλπ. Υποφέρω.

  2. #2
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Κόλλησα κοβιντ. Γαμωτο είμαι και ανεμβολιαστη λόγω μεγάλου φόβου για τα πάντα. Την πάτησα και τώρα νιώθω χάλια. Φοβάμαι για τις έκτακτες μην αυξηθούν και μην παθω θρόμβωση. Τρέμω δεν ξέρω τι να κάνω. Σας παρακαλω. Όποιος έχει κάποια ίδια εμπειρία φόβο κλπ. Υποφέρω.
    Τωρα εαν εγω σου πω οτι δεν θα παθεις καμια θρομβωση λογω κοβιντ θα με πιστεψεις και θα ηρεμησεις;δεν νομιζω.Εγω θα σου προτεινα να χαλαρωσεις και τωρα που περνας κοβιντ να παρεις μια ιατρικη γνωμη απο το γιατρο σου πως να το αντιμετωπισεις και εκεινος θα σε κατευθυνει καταλληλα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Η θνησιμοτητα της ομικρον ειναι 0.02% σε νεους ανθρωπους χωρις θεματα.Εδω το περνανε γεροι 90 ετων με υποκειμενα χαλαρα χωρις νοσοκομειο.Μην ανησυχεις.Οσο για τα εμβολια θεωρω οτι ειναι αστειο πλεον να ασχολουμαστε με αυτα.Θρομβωση δεν παθαινεις απο τις εκτακτες,πρεπει να εχεις κολπικη μαρμαρυγη .

  4. #4
    Θελω κ εγω ψυχολογικη υποστηριξη λογω κοβιντ είμαι στην 2 μερα κ χτες το βραδι με επιασε πανικος λογω πονολαιμου ξηρος λαιμος κ δυσπνοια παρολο π ειχα 98,99,100 οξυγονο.
    Κανω symbicort που κ που γιατι μ δημιουργήθηκε wheezing λογω acid reflux.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Καλησπέρα τι ηλικία εισαι?? Μην φοβάσαι δεν παθαίνεις θρόμβωση από τον κοβιτ..να πάρεις βιταμίνες να τρώς καλά κ ξεκούραση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Είμαι 33 και δεν ξέρω ρε παιδια με όλα αυτά που ακουμε. Το εμβόλιο δεν το έκανα μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι. Φοβάμαι τους θρομβους. Και τώρα αναρωτιέμαι τι να κάνω να το ψάξω αλλά πως? Εχω και έκτακτες και τρέμω μην χειροτερεψουν όλα λόγω κοβιντ.

  7. #7
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Είμαι 33 και δεν ξέρω ρε παιδια με όλα αυτά που ακουμε. Το εμβόλιο δεν το έκανα μόνο και μόνο επειδή φοβάμαι. Φοβάμαι τους θρομβους. Και τώρα αναρωτιέμαι τι να κάνω να το ψάξω αλλά πως? Εχω και έκτακτες και τρέμω μην χειροτερεψουν όλα λόγω κοβιντ.
    Ιδια ηλικια εχουμε,και εμβολιο ολες τις δοσεις εχω κανει και κοβιντ περασα και παραλληλα κρισεις πανικου-αγχωδης διαταραχη-αρρωστοφοβια..Τελικα ζω ακομα.. :D

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Εχω θέμα και με κάτι μικρά γρομπαλακια που εχω στο λαιμό. Συγκεκριμένα εχω ένα μικρό κάτω από το σαγόνι. Ξεκίνησε από ένα πρόβλημα σε ένα πισω κάτω δόντι νομίζω. Έβαλα θήκη και έγινε χειρότερα τελικά την έβγαλα και κάπως ηρέμησα και μετά να και ο κοβιντ και πονος στο λαιμό και ενόχληση παλι εκεί. Πρήζονται οι αδένες λόγω ασθένειας σωστά? Να πανικοβληθω?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Φοβάμαι πολυ. Φοβάμαι κάθε έκτακτη που νιώθω μην με πιασει κάτι. Ποιος ξέρει αυτή η παλθοαρρωστια τι μπορεί να βγάλει? Φοβάμαι πολυ. Παρακαλώ αν έχει περασει κανεις με έκτακτες και γοπ κοβιντ ας μου πει πως είναι τώρα και πως το αντιμετώπισε

  10. #10
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Φοβάμαι πολυ. Φοβάμαι κάθε έκτακτη που νιώθω μην με πιασει κάτι. Ποιος ξέρει αυτή η παλθοαρρωστια τι μπορεί να βγάλει? Φοβάμαι πολυ. Παρακαλώ αν έχει περασει κανεις με έκτακτες και γοπ κοβιντ ας μου πει πως είναι τώρα και πως το αντιμετώπισε
    Εγω εχω περασει κοβιντ με παραλληλα ολα αυτα που εχεις εσυ,δεν χρειαστηκε καποια ιδιαιτερη αντιμετωπιση,και τωρ ειμαι μια χαρα αφου εκανα και εξετασεις μετα απο αυτο.Μονο καποια παυσιπονα πηρα επειδη ειχα πονοκεφαλο,καλο ομως ειναι να χαλαρωσεις και να παρεις μια γνωμη απο καποιον γιατρο οσο αναφορα το κοβιντ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Χαλαρωσε δεν ειναι κάτι.Δυο φορές κολλησα και τις δυο το πέρασα στο πόδι οι αιματολογικές μου είναι άψογες.Μη φέρνετε τον πανικό ανευ λόγου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Δεν φέρνω τον πανικο χωρίς λόγο. Και δυστυχώς δεν το περναω στο ποδι. Χαίρομαι που εσυ το περασες αλλά έχω είμαι χάλια. Δεν αντέχω ουτε να σταθω όρθια. Πονάω παντου και δεν μπορώ να κοιμηθώ ουτε να ηρεμήσω. Τέτοιο πονο δεν έχω νιώσει ξανά. Φοβάμαι τρέμω ότι δεν θα είμαι ξανά όπως πριν. Υποφέρω δεν προσπαθω να φέρω πανικο

  13. #13
    Εγω γριππη νιωθω δεν πονω κοκκαλα καθολου απλα μπουκωμα, συναχι κ βηχας κ λιγη κοπωση.
    Κ βεβαια κ εγω φοβαμαι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Έχεις κάνει το εμβόλιο? Εγώ η ηλίθια δεν το έκανα και τώρα τρέμω γιατί διάβασα ότι όσοι μα όσοι περνανε κοβιντ έως ένα χρόνο μετά και έχουν προδιαθεση και μεγάλες πιθανότητες να παρουσιασουν καρδιακά προβληματα. Φοβάμαι πολυ. Τι να κάνω τώρα?

  15. #15
    Εχω κανει μονο τις 2 δοσεις μοτερνα φοβηθηκα να κανω 3 δοση κ το περνω ποιο δυσκολα ο αντρας μ εχει κάνει κ τις 3 δεν καταλαβε πολλα!
    Βλακειες μην διαβάζεις τιποτε απλα εγω οταν τελειωσει η καραντινα θα παω για τεστ σε καρδιολογο κ πνευμονολογο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 11:09
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 05:32
  3. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 20:29
  4. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 21:44
  5. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 19:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •