Μετεωρισμος που επηρεάζει την καρδιά,στομαχικός ίλιγγος, εκτακτες συστολές, - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Επίσης ναι πιστευω οτι μπορει να είναι και το στομάχι σου. Εγώ έχω καθιερώσει το τελευταίο γευμα κάθε βράδυ να είναι πριν τις 8.ξερω είναι δυσκολο και δεν το καταφέρνω παντα αλλά όταν το κάνω έχω τον καλυτερο υπνο χωρίς ενόχληση. Δοκίμασε το. Θέμα με το στομάχι θέλει τρελή διατροφή.
    Σ’ευχαριστω πολύ για τη συμβουλή σου αλλά κι εγώ λόγω δουλειάς, παιδιού κλπ είναι δύσκολο να προλάβω την ώρα!
    Ταλαιπωρούμαι από τον Οκτώβριο η αλήθεια είναι αλλά δε μπορώ να πω και ότι προσέχω στην διατροφή όποτε λογικό ο,τι παθαίνω!
    Ξέρω από εκτακτες! Στα 23 μου που άρχισαν έκανα καθημερινά πολλές αλλά εμαθα τότε να ζω με αυτές και μετά από λίγο εξαφανίστηκαν!
    Θα κάνω το πολύ 1-2 τη βδομάδα κι αν!
    Το άγχος μας είναι το χειρότερο, πρέπει να πείσουμε τους εαυτούς μας ότι είναι ψυχολογικό και ότι χαλάμε έτσι την ποιότητα της ζωής μας και δεν είναι δυνατόν να χαραμίσουμε μια ζωή έτσι!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Πάλι σήμερα γουργουρητα στα έντερα, σα στραμπούληγμα στο στομάχι-έντερο, να σου κ μια ήπια έκτακτη… και σαν να μην έφτανε αυτό νιωθω εδώ κ 3 μέρες σαν να με κλείνει λίγο στον λαιμο κάτι….ίσως τα παγωμένα νερά και τα air condition
    Πφφφφ
    Δε θα σταματήσει ποτέ αυτό το χαλι;; Επειδή φεύγω για διακοπές, να πάρω κανένα χάπι γαστροπροστασιας και χάπι ενεργού άνθρακα (αν το λέω καλά) που βοηθάει στη μη συσσώρευση αερα στα έντερα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    Ένα χαλι είναι που δεν έχει σταματημό. Και εγώ με χάπια για το στομάχι είμαι έκτακτες και μόνιμο φουσκωμα που μου προκαλει πονους παντου. Εντάξει δεν ξέρω. Ειλικρινά προσεχω πολυ τη διατροφή μου. Τι άλλο να μη τρώω τίποτα? Δεν ξέρω. Ένας πονος με ποδια έχω καταντήσει. Α και φόβος μαζί. Αυτά

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    Ένα χαλι είναι που δεν έχει σταματημό. Και εγώ με χάπια για το στομάχι είμαι έκτακτες και μόνιμο φουσκωμα που μου προκαλει πονους παντου. Εντάξει δεν ξέρω. Ειλικρινά προσεχω πολυ τη διατροφή μου. Τι άλλο να μη τρώω τίποτα? Δεν ξέρω. Ένας πονος με ποδια έχω καταντήσει. Α και φόβος μαζί. Αυτά
    Εγώ ώρες ώρες νιωθω σα να ανεβαίνει κάτι στιγμιαία και να με κλείνει.
    Πφφφ τι χαλι είναι αυτό

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. Έκτακτες συστολές
    By Faros in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2020, 04:32
  3. Έκτακτες συστολές!
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 27-03-2020, 23:37
  4. Έκτακτες συστολές!!! S.O.S
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 30-07-2019, 02:13
  5. Εκτακτες συστολές!!!
    By Elenas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 43
    Last Post: 05-03-2019, 19:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •