Πένθος-ΓΑΔ-Καταθλιψη-Νοσοφοβια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    αυτο που με εχει βοηθησει εμενα σε αυτα ειναι ο διαλογισμος μεσω γιουτιουμπ για να ηρεμω τις ανασες μου και η γυμναστικη επισης

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    Το θεμα ειναι πως θα μπορεσει το μυαλο μυο να καταλαβει οτι ειναι ψυχοσωματικο και οχι οργανικο

  3. #18
    αυτο ειναι το πιο δυσκολο ,εμενα με βοηθαει που αποκλειω κατι οργανικο με εξετασεις και μετα επικεντροσου σε κατι που σε κανει να περνας καλα και οταν το μυαλο σου ασχοληθει με κατι αλλο θα δεις οτι θα ηρεμησουν τα ψυχοσωματικα ,οσο παθαινεις εμμονη οτι κατι κακο εχεις τοσο θα χειροτερευει ,μαθε σιγα σιγα να τα διαχειριζεσαι και να μην σε κρατανε πισω απο δραστηριοτητες,επισης ολοι ανθρωποι καποια στιγμη θα αρρωστησουμε θα παθουμε κατι κακο ολα στην ζωη ειναι ,το θεμα ειναι πως το αντιμετωπιζεις και ποσο σε επιρεαζει στην ζωη σου

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    ναι αλλα εχω περασει τοσα ειναι αδικο απο τοσο μικρος να παθω κι αλλο δεν παλευεται αυτο

  5. #20
    εχεις δικιο οντως εχεις περασει πολλα ουτε που μπορω να φανταστω ποσο δυσκολο θα σου ειναι ,αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να προσωρησεις την ζωη σου για εσενα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το ότι έχασες τον πατέρα σου στα 22 , είναι φοβερό . Εγώ τον έχασα 35 και μου κόστισε πολύ. Η γιαγιά δεν είναι τόσο φοβερό μπροστά στο γονιό .
    Δεν μπορείς να κάνεις κάτι . Κανείς δεν θα ήθελε να γίνει αιτία να αρρωστήσεις. Σκέψου αυτό για να αισθάνεσαι καλά.
    Και ο πατέρας σου και η γιαγιά σου , θα θέλαν να είσαι πάντα καλά. Όχι να αρρωστήσεις. Προσπάθησε να περνάς καλά και να έχεις γεμάτο χρόνο .
    ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΩ.
    Από σχέσεις και σεξ πως πας ; Η ζωή δεν μπορεί να είναι πλήρης χωρίς αυτό το στοιχείο .

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    αλλη πονεμενη ιστορια των σχεσεων και ετσι οπως ειμαι τωρα καλυτερα να μη βρω... τι να βγω και να της λεω για αρρωστιες θα φυγει σε 1 λεπτο και με το δικιο της

  8. #23
    Quote Originally Posted by Nikolas18 View Post
    αλλη πονεμενη ιστορια των σχεσεων και ετσι οπως ειμαι τωρα καλυτερα να μη βρω... τι να βγω και να της λεω για αρρωστιες/ θα γινει σε 1 λεπτο και με το δικιο της
    μην το σκεφτεσαι αυτο ,αντιθετα θα ξεχαστεις θα ξεκινησεις να περνας καλα

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    απλα τα συμπτωματα ειναι τρομακτικα και μου τρωνε ολη τη μερα να τρεμει το χερι και να μη νιωθω τα ποδια να νιωθω αδυναμια στα χερια και να καθομαι να ηρεμησω και να σκανε οι συσπασεις και οι ακουσιες κινησεις στα χερια και τιναγματα στα ποδια αν ειναι δυνατον πως να συνεχισω μετα απο αυτο πως θα βγω εξω? να βγω και να γινουν αυτα?

  10. #25
    και να γινει εξω αυτο γιατι σε αγχωνει ? σου εχει συμβει πολλες φορες με παρεα?

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    Εγινε οταν εδινα μαθημα στο πανεπιστημιο και παλευα με το χερι μυο να καλυπτα το τρεμουλο αλλα οι συσπασειςδεν μπορεσα να τις αποφυγω

  12. #27
    η εξεταση ειναι απο μονη της αγχωτικη διαδικασια ,και κριση πανικου πολλοι παθαινουν ,αλλα εγω σου λεω για καπου που περνας καλα

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    οχι μονο συσπασεις και ζαλαδα εχω τιποτα αλλο

  14. #29
    ειναι συμπτωματα αγχους ,καταλαβαινω οτι ειναι πολυ ψυχοφθορο αλλα μην σε αφηνει πισω απο την ζωη σ

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    29
    Και όταν μου συμβαίνουν όμως που αυτό γίνεται όσο είμαι ξύπνιος μέσα στη μέρα τι θα σκέφτομαι; Χάθηκαν όλα τα όνειρα μου οι φιλοδοξίες μου καο εστίασα μόνο στο να ψάχνω στο ίντερνετ και να παρακολουθώ και να ψάχνω τι σημαίνουν αυτά τα σωματικα συμπτωματα

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Πενθος
    By ΕΛΠΙΔΑ85 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-2022, 21:24
  2. Πένθος κατάθλιψη και μεταφυσικές ανησυχίες
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-10-2019, 16:56
  3. ΠΕΝΘΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By BALERIS in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 11-10-2013, 22:46
  4. πενθος
    By BALERIS in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 08-10-2013, 22:28
  5. Πρόσφατα κάτοικος εξωτερικού, αγχώδης κατάθλιψη, νοσοφοβία, μοναξιά
    By Τριαντάφυλλος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-03-2011, 01:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •