Νιώθω μια ανασφαλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130

    Νιώθω μια ανασφαλια

    Δεν είναι καλά καθόλου!!! Έπαθα κάτι μάλλον ευαίσθητο έντερο ... Έχω μια ενοχλήσει μέρες πήγα στο γιατρό έκανα υπέρηχο δεν είδανε κάτι οπότε δεν είναι σκωληκοειδίτιδα και πήγα για γενικές σήμερα και θα βγούνε Δευτέρα στο ΙΚΑ γιατί είμαι ανασφάλιστη το πρόβλημά μου είναι ότι τις έκανα να δούμε άμα έχω σκωληκοειδίτιδα και θα βγούνε Δευτέρα και σήμερα είναι Πέμπτη και είμαι αγχωμένη πάρα πολύ και δεν νιώθω ότι η μητέρα μου υποστηρίζει και νιώθω ότι είναι στα χαμένα ... Γιατί της είπα ότι θα πήγαινα Δευτέρα και μου λέει okay δεν μου είπε να πάμε σε κανένα ιδιωτικό εργαστήριο και υποτίθεται ότι για αυτό κάνουμε την εξέταση... Okay είμαι μεγάλη μπορώ να πάω και μόνη μου το θέμα είναι ότι ένιωσα την ανασφάλεια μου ότι δεν πρόκειται να πάθω κάτι να τρέξει... Και όλοι μου οι άνθρωποι τριγύρω δεν είναι κανένας ήρεμος .. θέλω έναν βράχο δίπλα μου κ κάνεις δεν είναι....
    Τι να κάνω είμαι τρομοκρατημένη
    Τι έχω και πονάω κι άμα πάθω κάτι τι θα γίνει??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Τιποτα δε θα πάθεις.. Ξέχασε για λίγο τον πόνο σου και κάνε πράγματα που σου αρέσουν.. Ντύσου βάψου πήγαινε μια βολτιτσα με καμία φίλη σου, πήγαινε για περπατημα, διάβασε κάνα βιβλιο, πιες κάνα τσαγακι να ηρεμήσεις λιγάκι και προσπάθησε όσο μπορείς να μην επικεντρωνεσαι στον πόνο και στο κακο. γιατί δε σκέφτεσαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά πχ κ ότι οι εξετάσεις σου θα είναι καλές?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν πονας πολυ, πηγαινε σαν εκτακτο περιστατικο σε εφημερευον νοσοκομειο. εκει ειναι υποχρεωμενοι να δουν αν τρεχει κατι επικινδυνο οπως η περιτονιτιδα που φοβασαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Δεν πονάω πάρα πολύ και κάτι χάπια που μου έδωσε για πόνους και για το έντερο με βοηθήσανε..... Απλά έχω ανχος !! Μ είπε άμα ήταν σκωληκοειδίτιδα ή περιοδοντίτιδα θα είχα φρικτούς πόνους και άλλα συμπτώματα αλλά Τώρα γύρισε το μυαλό μου......
    Άρρωστοφοβική....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Περιτονίτιδα μάλλον εννοείς. Αν ήταν κάτι τέτοιο θα είχες πυρετό και θα υπέφερες από όσο γνωρίζω. Κάνε κάτι όμορφο να απασχολήσεις το μυαλό σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ρε φίλη μου, έχεις ξαναγράψει παράπονα για τη μάνα σου, αν σου τύχει κάτι εκεί που είσαι μόνη σου για κάποιο λόγο και δεν υπάρχει δικός σου άνθρωπος τριγύρω τι θα γίνει, θα κάτσεις κάτω και θα κλαις; Ο άνθρωπος πρέπει να στέκεται λίγο και στα πόδια του, μάλιστα είναι μία αρχή για να ξεπεράσεις και όλα τα αγχωτικά το να μάθεις να αναλαμβάνεις την ευθύνη του εαυτού σου και να βάζεις όρια στον ίδιο σου τον πανικό. Δες το βήμα βήμα και μην κάνεις σενάρια με το μυαλό σου, άσε να πάρεις τις εξετάσεις πρώτα και μετά θα δεις το επόμενο βήμα. Όλα καλά θα πάνε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Καλημέρα σας ευχαριστώ πολύ!! Ναι ακριβώς.... Εφόσον ο γιατρός ήταν σίγουρο με διαβεβαίωσε..... πρέπει να το ξεπεράσω όλο αυτό ...απλά ένας πόνος μικρός στν κοιλιά στον αφαλό πριν πάω τουαλέτα με πιάνει πανικός.. μετά τη θα κάνω στην τουαλέτα κ μετά πώς θα είμαι.....έχω ένα γεμάτο ΠΣΚ θα προσπαθήσω να επικεντρωθω εκεί

Similar Threads

  1. Νιωθω πολυ παραξενα..νιωθω οτι παω στα χαμενα.
    By Confused889 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-2019, 13:32
  2. Replies: 3
    Last Post: 15-10-2018, 02:23
  3. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 11:03
  4. να της πω πως νιωθω?
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 20-06-2015, 16:47
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •