Έκανα/κάνω ένα μικρο coming out
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Έκανα/κάνω ένα μικρο coming out

    Νιώθοντας πως δεν έχει πια νόημα να κρύβομαι αποφάσισα να πω σε κάποιους δικούς μου ανθρώπους για μενα. Ίσως φταίει που έγινα 30; Δεν ξέρω, κάτι μου την βάρεσε. Πάντα πίστευα ότι θα παντρευόμουν γυναίκα οπότε δεν θα ήταν καλή ιδέα να πω πως είμαι γκει. Το αστείο είναι ότι κάπως μου είχε μπει η ιδέα υποσυνείδητα. Τι εννοώ; Ποτέ δεν θέλησα να έχω γυναίκα, θεωρούσα ότι είναι κάτι που συμβαίνει μόνο του. Πως έβγαλα γένια γιατί είχε έρθει η εφηβεία; Κάπως έτσι. Οπότε ξεμπλόκαρε κάπως ο εγκέφαλος και λέω τι κάνω; Έχω σχέση κοντά 2 χρόνια με ένα παιδί που είναι σχεδόν open. Κάποια στιγμή κουράστηκα να το παίζω ανέραστος. Πιάνω τον κολλητό μου και του λεω το και το (ήξερε και τον δικό μου αλλά σαν φίλο μου). Δυστυχώς δεν ήταν η ρομαντική κατάληξη να μου πει ότι το ήξερε και ότι μ'αγαπάει όπως είμαι κτλ κτλ. Έπαθε μια κρισούλα με έβρισε λες και του έκανα κάτι, τι ότι με είχε για άντρα και δεν είμαι μου είπε τι με στόλισε με τα κλασικά επίθετα..

    Η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ χάλια. Το είπα στον δικό μου τον οποίο με πρόλαβε ο "κολλητός μου" που αφού τον έβρισε στο ινστα τον έκανε μπλοκ (όπως και εμένα). Εμένα προσπάθησε και να με χτυπήσει. Θα πει κανείς γράψτον στα **** αλλά είμαι χάλια. Δεν μου έχουν ξαναφερθεί έτσι. Γύρισα σπίτι και έκλαιγα (και βρέθηκα με τον δικό μου και μου έλεγε μην ασχολούμαι με τον μαλάκα). Δεν θα αντέξω κ αλλες αντιδράσεις σαν αυτην.

  2. #2
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    31
    Άμα δε φαίνεσαι καθόλου για γκεϋ είναι λογικό μεν να αιφνιδιαστεί ο "κολλητός" σου αλλά τόσο άσχημη συμπεριφορά δεν δικαιολογείται. Είναι άθλιος που σου φέρθηκε έτσι και ξέγραψε τον χωρίς ενοχές. Πάντως δεν είσαι υποχρεωμένος να το πεις σε άλλους. Μπορείς και να απομακρυνθείς σιγά σιγά από αυτούς και να φτιάξεις έναν καινούργιο κύκλο από ανθρώπους οι οποίοι εξαρχής θα γνωρίζουν τη σεξουαλική σου ταυτότητα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Kynodontas View Post
    Νιώθοντας πως δεν έχει πια νόημα να κρύβομαι αποφάσισα να πω σε κάποιους δικούς μου ανθρώπους για μενα. Ίσως φταίει που έγινα 30; Δεν ξέρω, κάτι μου την βάρεσε. Πάντα πίστευα ότι θα παντρευόμουν γυναίκα οπότε δεν θα ήταν καλή ιδέα να πω πως είμαι γκει. Το αστείο είναι ότι κάπως μου είχε μπει η ιδέα υποσυνείδητα. Τι εννοώ; Ποτέ δεν θέλησα να έχω γυναίκα, θεωρούσα ότι είναι κάτι που συμβαίνει μόνο του. Πως έβγαλα γένια γιατί είχε έρθει η εφηβεία; Κάπως έτσι. Οπότε ξεμπλόκαρε κάπως ο εγκέφαλος και λέω τι κάνω; Έχω σχέση κοντά 2 χρόνια με ένα παιδί που είναι σχεδόν open. Κάποια στιγμή κουράστηκα να το παίζω ανέραστος. Πιάνω τον κολλητό μου και του λεω το και το (ήξερε και τον δικό μου αλλά σαν φίλο μου). Δυστυχώς δεν ήταν η ρομαντική κατάληξη να μου πει ότι το ήξερε και ότι μ'αγαπάει όπως είμαι κτλ κτλ. Έπαθε μια κρισούλα με έβρισε λες και του έκανα κάτι, τι ότι με είχε για άντρα και δεν είμαι μου είπε τι με στόλισε με τα κλασικά επίθετα..

    Η αλήθεια είναι πως νιώθω πολύ χάλια. Το είπα στον δικό μου τον οποίο με πρόλαβε ο "κολλητός μου" που αφού τον έβρισε στο ινστα τον έκανε μπλοκ (όπως και εμένα). Εμένα προσπάθησε και να με χτυπήσει. Θα πει κανείς γράψτον στα **** αλλά είμαι χάλια.
    Δεν μου έχουν ξαναφερθεί έτσι. Γύρισα σπίτι και έκλαιγα (και βρέθηκα με τον δικό μου και μου έλεγε μην ασχολούμαι με τον μαλάκα). Δεν θα αντέξω κ αλλες αντιδράσεις σαν αυτην.
    λυπαμαι, αλλα θα σε στεναχωρησω κι αλλο...
    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να ειναι κολλητος σου (ή ισως δεν ειναι, αλλα ετσι τον αποκαλεις εσυ), ενας ανθρωπος που δεν γνωριζεις τις αποψεις του για το θεμα που περισσοτερο σε απασχολει στην ζωη , κι ας μην το ειχες πει μεχρι τωρα.
    σημαινει οτι ειναι μια σχεση εντελως επιφανειακη που δεν βασιζεται πραγματικα σε ΤΙΠΟΤΕ αληθινο....
    κι αν κανεις εντελως επιφανειακες σχεσεις που εσυ αποκαλεις κολλητες φιλιες, κατι δεν παει καλα με σενα,,
    να το παρεις σαν μαθημα για να κανεις μονο ουσιαστικες σχεσεις απο δω και περα.
    αυτο δεν ηταν φιλια καν, ποσο μαλλον "κολλητη". μαλλον επελεξες να τον αποκαλεις "κολλητο" για δικους σου λογους.

    ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχουν ενα σωρο καφροι που θεωρουν την ομοφυλοφιλια κατι για να ντρεπεσαι, κατι για να σε βρισουν, ακομα και να σε κακοποιησουν, κατι που τους δινει το δικαιωμα να σε αποριψουν.
    ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ.

  4. #4
    Remedy στο παρακάτω θρεντ του είχες ξαναμιλήσει και κατάλαβες τι ρόλο παίζει ( απαντάς στην δεύτερη σελίδα)
    Οπότε τσάμπα γράψεις στον τρολομουρη.

    https://forum.psychology.gr/threads/...CE%B4%CF%8E%29

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Remedy στο παρακάτω θρεντ του είχες ξαναμιλήσει και κατάλαβες τι ρόλο παίζει ( απαντάς στην δεύτερη σελίδα)
    Οπότε τσάμπα γράψεις στον τρολομουρη.

    https://forum.psychology.gr/threads/...CE%B4%CF%8E%29
    το ξερω οτι ειναι τρολ κι οτι εχει πολλα προφιλ εδω.
    ωστοσο το θεμα με το coming out και την ομοφυλοφιλια, ειναι αληθινο. ασχετο αν αλλου παριστανει την γυναικα..

  6. #6
    Πάντως με ο,τι θέμα καταπιάνεται, το ξεφτιλιζει και ακυρωνει την πραγματική του αξια

Similar Threads

  1. Coming out, ναι, αλλά δεν αρκεί
    By savant in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 04-05-2022, 23:23
  2. Ενα μικρο προβληματακι :)
    By fenia99 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 40
    Last Post: 24-09-2015, 20:14
  3. Μικρό πρόβλημα
    By Scarllet_D in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 20-07-2013, 17:53
  4. ΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΦΟΒΙΑΣ ΜΟΥ .ΕΣΕΙΣ?
    By sandy25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 11-10-2012, 10:37
  5. Το internet ενα μικρό ναρκωτικό...
    By athwos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-2008, 18:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •