σωμα και διατροφη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    σωμα και διατροφη

    το γραφω εδω το θεμα γιατι δεν νομιζω να ταιριαζει στη κατηγορια διατροφη.λοιπον οποιος ασχολειται με βαρη ας μου πει..οπως ξερετε σηκωνω αρκετα βαρη δεε χω παραμορφωθει προς θεου αν και ημουν πολυ αδυνατη παλια και δεν μαρεσε..τωρα θα με πειτε χοντρη με 1.74 υψος και 73 κιλα αλλα οχι εχω φουσκωμενα μπρατσα και σχετικα γραμμωμενα ειναι ομοιομορφο πως να το πω..τωρα τι σκεφτομαι σε ενα φορουμ λενε για πολυ υγιεινη διατροφη που ασχλουνται με αυτα εγω παντα ερωγα απο ολα και μια γυμναστρια που εχει δει φωτο μου λεει αυτο ακριβως πολλες πρωτεινες κρεας και φρουτα..μηπως λετε αυτα στο μελλον να μου δημιουργησουν προβλημα υγειας?γιατι ετσι οπως εχουν γινει τα φαγητα και ολα τι να πω..δεν παιρνω συμπηρωματα να πω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    η φωτο ειναι μιας αθλητριας που πιστευω εχει συμμετρικο και ομορφο σωμα και θυλικο για αυτο που κανει..δεν λεω προτυπο αλλα μεχρι εκει θα θελα να φτασω απο θεμα μυικοτητας..!οκ μαλλον φρικαρατε ηδη εε/:o

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Εσύ είσαι στην photo?

    Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας από το κορμί του και τι μπορεί να αντέξει το σώμα του βεβαίως

    Δεν είσαι χοντρή με 1.74 ύψος.

    Σημασία έχει να νιώθεις καλά με το σώμα σου.

    Γιατί δεν ρωτάς έναν διατροφολόγο ώστε να σε κατευθύνει για το τι βλάπτει και τι όχι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Έχω ακούσει ότι το πολύ κόκκινο, ειδικά, κρέας δε κάνει καθόλου καλό. Εχει βρέθει συσχέτιση της υπερκατανάλωσης κόκκινου κρέατος με καρκίνο. Σίγουρα δεν είναι απόλυτο αλλά στη καλή διατροφή το κρέας συμπεριλαμβάνεται το πολύ μια φορά την εβδομάδα. Κατά τη γνώμη μου ούτε τα συμπληρώματα είναι καλά.
    Η γνώμη μου είναι να κάνεις μια ισορροπημένη και καλή διατροφή χωρίς υπερβολές και με τα πρότυπα της μεσογειακής διατροφής. Η υγεία είναι πάνω απ\' όλα. Το σώμα πάντως αυτής της κοπέλας δε νομίζω να είναι αποτέλεσμα μόνο γυμναστικής και διατροφής. ΄Πιθανότατα παίρνει φάρμακα - τα οποία είναι πολύ βλαβερά για την υγεία.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    oxi den ειμαι εγω στη φωτο μια αθλητρια!και συμφωνω μ τα συμπληρωματα μου εχουν πει να παρω αλλα εγω δεν θελω!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εγω παω μια φορα τις 15 στο διαιτολογο μου .Σε 20 μερες εχασα 7 κιλα.Τωρα ειμαι 70 με 1.74 υψος.Αυτο που εμαθα ειναι οτι παντοτε με το γευμα θελει σαλατα για να μη πεινας και με τα αμινοξεα δηλαδη με τις πρωτεινες δε πεινας χορταινεις.Σε 2 βδομαδουλες θα χω χασει αλλα 5 κιλακια και θα μαι αστερι οπως ημουν και ας παιρνω και κορτιζονη μου ειπε.Το θεμα ολο ειναι η ΔΙΑΤΡΟΦΗ.ΚΟΜΜΕΝΑ ΓΛΥΚΑ,ΨΩΜΙ ,ΖΥΜΑΡΙΚΑ, ολα.Αλλα συνηθισα πλεον και δε πειναω.Ευτυχως που γνωρισα αυτο το γιατρο γιατι τωρα και με τα καινουργια χαπια θα γινομουν μπουλτοζα.Και παω μια φορα τις 15 και παιρνει 60 ευρω.:):)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Μπράβο Αφρούλα έχεις μεγάλη θέληση είσαι δυνατή 7 κιλά σε 20 μέρες; μακάρι να έχανα 1 τον μήνα.Είσαι και ψηλή Αφρούλα είσαι θεά

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •