Γλυκά - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Γλυκά

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Άστους Cmos, το πρόβλημα στο εγκέφαλο το έχεις εκ γενετής, δεν αλλάζει. Κομπλεξικοί και οι δυο, ψάχνονται. Το μόνο που ξέρουν να κάνουν είναι να σχολιάζουν στο κάθε ποστ ότι είναι τρολ. Ελπίζω η διαχείρηση τώρα που τους ανέφερα να λάβει τα μέτρα της.
    Με την αναφορά απλά θα σβήσουν κάποιο μήνυμα ή θα αναστείλουν κάποιο λογαριασμό.
    Το θέμα είναι να διευκρινίσει ο διαχειριστής πως κάποιο μέλος δεν είναι τρολ.
    Αν εσύ πχ δεν έχεις συνδεθεί απο άλλη ip, να το αναφέρει μήπως νοιώσουν άσχημα και σταματήσουν να το κάνουν αυτό.
    Όχι οτι περιμένω απο τη Remedy να ζητήσει συγνώμη, αλλά τουλάχιστον να γίνει πιο προσεκτική.

    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Εγώ πάντως αν ξανά γίνει αυτό, θα συνεχίσω απλά να συζητάω το θέμα που ανοίγω με τα άλλα μέλη. Δεν θα δίνω καμιά σημασία. Και το ίδιο ελπίζω να κάνετε και όλοι σας.
    Ναι. Προς το παρόν αυτό είναι το καλύτερο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Ο Σαλβαδορ το έχει ανοίξει όλο αυτό το θέμα. Και έχει επηρεάσει και την Remedy. Προσωπικά, είχα γράψει στο φόρουμ και για ένα άλλο θέμα που με απασχολεί και είναι πολύ «ευαίσθητο» για μένα και πάνω που μου έδωσαν κάποιοι απαντήσεις και κατάφεραν να με ανακουφίσουν, εμφανίστηκε αυτός και έλεγε τα δικά του για τρολ και μαλακιες. Όταν είδα το μήνυμα του κάηκαν τα εγκεφαλικά μου κύτταρα, πραγματικά στο λέω. Ότι καταλαβαίνει πως τρολλάρω επειδή και καλά έχω παρόμοιο τρόπο γραφής και πως με βρίσκει από το πρώτο του ποστ (με αυτόν που υποψιάζεται πως ειναι) κλπ κλπ. Και έρχομαι εγώ τώρα και λέω: Τρόπο γραφής ειδικά σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης δεν έχουμε όλοι παρόμοιο; Οι περισσότεροι εδώ μέσα από όσο έχω παρατηρήσει γράφουν παραπλήσια με μένα. Με τελείες στο τέλος, κόμματα κλπ. Ότι να ναι τελείως.

    Όταν λες από άλλη Ip τι εννοείς; Από άλλη συσκευή; Αν εννοείς αυτό, μόνο από κινητό μπαίνω προσωπικά.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Ο Σαλβαδορ το έχει ανοίξει όλο αυτό το θέμα. Και έχει επηρεάσει και την Remedy. Προσωπικά, είχα γράψει στο φόρουμ και για ένα άλλο θέμα που με απασχολεί και είναι πολύ «ευαίσθητο» για μένα και πάνω που μου έδωσαν κάποιοι απαντήσεις και κατάφεραν να με ανακουφίσουν, εμφανίστηκε αυτός και έλεγε τα δικά του για τρολ και μαλακιες. Όταν είδα το μήνυμα του κάηκαν τα εγκεφαλικά μου κύτταρα, πραγματικά στο λέω. Ότι καταλαβαίνει πως τρολλάρω επειδή και καλά έχω παρόμοιο τρόπο γραφής και πως με βρίσκει από το πρώτο του ποστ (με αυτόν που υποψιάζεται πως ειναι) κλπ κλπ. Και έρχομαι εγώ τώρα και λέω: Τρόπο γραφής ειδικά σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης δεν έχουμε όλοι παρόμοιο; Οι περισσότεροι εδώ μέσα από όσο έχω παρατηρήσει γράφουν παραπλήσια με μένα. Με τελείες στο τέλος, κόμματα κλπ. Ότι να ναι τελείως.

    Όταν λες από άλλη Ip τι εννοείς; Από άλλη συσκευή; Αν εννοείς αυτό, μόνο από κινητό μπαίνω προσωπικά.
    Ip είναι ένας αριθμός που σου δίνει ο πάροχος όταν συνδεθεί το rooter στο internet.
    Αν μπαινεις μόνο απο το σπίτι πχ αλλάζει πολυ σπάνια.

    Ο Σαλβαδόρ πιστεύω πως όντως έχει βρει άτομα με δεύτερο ή και παραπάνω προφιλ.. αλλά ήταν αναμενόμενο κάποια στιγμή να κάνει λάθος. Και ο ίδιος κάποιες φορές ποσοστό έδινε. Όταν έχεις ακραίες υποψίες και κάποιες απο αυτές επιβεβαιώνονται, μετά γίνεσαι καχύποπτος με όλους. Το πρόβλημα μου δεν είναι στο να αμφισβητεί κάποιο μέλος στο μυαλό του, αλλά στο τρόπο που το εκφράζει. Θα έπρεπε να κάνει αναφορά στο διαχειριστή, και να κρίνει ο διαχειριστής αν όντως έχει το μέλος άλλο προφίλ κτλ. Όχι να προσβάλλει το μέλος.

    Τέλος πάντων.. ελπίζω κάποια στιγμή να μπει ο διαχειριστής και να λυθεί το θέμα.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    cmos
    για να καταλαβω.
    ισχυριζεσαι οτι δεν εχεις ξαναμπει ΠΟΤΕ με αλλο προφιλ εκτος απο αυτο, ή ισχυριζεσαι οτι μπορει και να το εχεις κανει, αλλα δεν εχεις σκοπο να τρολαρεις, απλα αλλαξες ονομα;;;
    (στον αλλον που συνδικαλιζεται μαζι σου, οτι και καλα ειστε το ιδιο, δεν απαντω καν)
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΜΠΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΠΡΟΦΙΛ
    Με προσβάλλεις και μόνο που λες πως μοιάζουν αυτά που γράφω με κάποιον άλλο.
    Ποιος άλλος έκατσε να ασχοληθεί με τη παράνοια σας και να γράψει τα κριτήρια του dsm?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Μην απαντάς, δεν πρόκειται να αλλάξει η κατάσταση. Τσάμπα κάθεσαι και γράφεις. Αν ο άλλος είναι στόκος, είτε μιλάς σε εκείνον είτε στον τοίχο τα ίδιο πράγμα είναι.
    (Δεν ξέρω και πως μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα γιατί όσο απαντάμε τόσο το τραβάνε)
    Να σου πω κάτι πάντως; Και να έχει εντοπίσει άτομο με δεύτερο, τρίτο προφίλ κ.ο.κ είναι ανάγκη να κάθεται να σχολιάζει στο ποστ του καθένα; Δεν τον αφορά αυτό. Αυτός που λέει μπορεί και να έχει ψυχολογικά προβλήματα ή να μην ξέρει με τι να ασχοληθεί και να αξιοποιεί τον χρόνο του με αυτόν τον τρόπο. Από κει και πέρα το πρόβλημα το έχει ο Σαλβαδόρ, όχι ο άλλος. Αυτός που ασκεί κριτική έχει το θέμα. Και πόσο μάλλον σε κάτι που δεν τον αφορά. Ο καθένας ότι τρέλα θέλει κάνει. Αν είναι να προσπαθήσουμε να βάλουμε μυαλό στον κάθε ψυχάκια, τότε άστο καλύτερα. Τσάμπα κάθεται και ασχολείται ο Σαλβαδόρ. Εκτός και αν είχε ανοίξει ο ίδιος κάποιο θέμα και υποψιάστηκε ότι του απαντάει ένας από δυο ή τρία προφίλ. Από κει και πέρα αν ο άλλος γουστάρει να ανοίγει θέματα και να απαντάει μόνος του στον εαυτό του, πρόβλημα του. Αποκλείεται πάντως όλοι αυτοί που απαντάνε να είναι κλώνοι. Δηλαδή πόσα προφίλ έχει φτιάξει, 100;
    Τέλος πάντων, η ουσία είναι να προσέχουμε αυτά που λέμε όπως είπες και εσύ γιατί δεν γίνεται να την πληρώνουν όλοι για έναν μαλάκα που έχει γίνει καχύποπτος χωρίς να του πέφτει κανένας λόγος.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Επίσης αν ήθελα να κοροϊδέψω όπως λες (που σε καμία περίπτωση δεν θα το έκανα διότι δεν είμαι τόσο ανώριμη όσο εσύ) δεν θα «έκλεβα» ποτέ στοιχεία από την ιστορία κάποιου άλλου. Ο κόσμος δεν είναι ηλίθιος. Θα το καταλάβαινε αμέσως ότι τρολλάρω. Θα χρησιμοποιούσα τελείως δικές μου ιδέες χωρίς να τις «προμηθευτώ» από κάπου. Κατάλαβες;
    Αντε πούλο τωρα γιατι μας τα πρηξες!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Μόλις έφτασα τα 50, πως σου στέλνω μήνυμα;
    Για κάποιο λόγο ούτε εγώ δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα.. θα το ψάξω και θα σου πω.
    Αν είσαι σίγουρη πως θυμάσαι τον κωδικό σου, δοκίμασε να αποσυνδεθείς απο το forum και να ξανασυνδεθείς

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Αν έκανες επανασύνδεση και συνεχίζει να μη λειτουργεί, θέλει το χρόνο του.
    Σε αυτό το θέμα κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε μόνο του
    https://forum.psychology.gr/threads/...B1%CF%84%CE%B1
    Το πιθανότερο είναι να ενημερώνεται η ιστοσελίδα για το ποιος μπορει να στείλει προσωπικό μήνυμα κάθε κάποιες ώρες.
    Οπότε στη χειρότερη περίπτωση θα τα πούμε αύριο.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Ρε δεν ξέρω τι φάση. Ξαφνικά μου εμφανίζει το φόρουμ με διαφορετική μορφή από πριν. Και έχω μπερδέψει τα μπούτια μου. Μήπως επειδή έφτασα τα 50 ποστ; Ξέρεις γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
    Μου βγάζει τα τοπικ πολύ μικροσκοπικά και τώρα που πάτησα reply για να σου απαντήσω βγάζει κάτι σαν το word. Ενώ πριν είχε απλά ένα κενό πλαίσιο χωρίς επιλογές για γραμματοσειρά, μέγεθος κλπ. Και γράφει και τα views σε κάθε θέμα.Αυτό δεν το έβγαζε πριν. Σε όλους έτσι το εμφανίζει; Γιατί σε ένα ποστ μιας κοπέλας είχα δει ότι έγραφε πως αυτό που έγραψε έχει τόσα views και δεν της έχει απαντήσει κανείς ακόμη. Πράγμα που εγώ δεν μπορούσα να δω πριν. Τι φάση;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Ρε δεν ξέρω τι φάση. Ξαφνικά μου εμφανίζει το φόρουμ με διαφορετική μορφή από πριν. Και έχω μπερδέψει τα μπούτια μου. Μήπως επειδή έφτασα τα 50 ποστ; Ξέρεις γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;
    Μου βγάζει τα τοπικ πολύ μικροσκοπικά και τώρα που πάτησα reply για να σου απαντήσω βγάζει κάτι σαν το word. Ενώ πριν είχε απλά ένα κενό πλαίσιο χωρίς επιλογές για γραμματοσειρά, μέγεθος κλπ. Και γράφει και τα views σε κάθε θέμα.Αυτό δεν το έβγαζε πριν. Σε όλους έτσι το εμφανίζει; Γιατί σε ένα ποστ μιας κοπέλας είχα δει ότι έγραφε πως αυτό που έγραψε έχει τόσα views και δεν της έχει απαντήσει κανείς ακόμη. Πράγμα που εγώ δεν μπορούσα να δω πριν. Τι φάση;
    Απο υπολογιστή έχει σίγουρα τις επιλογές για γραμματοσειρά, μέγεθος κλπ. Απο κινητό δεν έχω ιδέα.
    Το πιθανότερο είναι να μη καταλαβαίνει πλέον η ιστοσελίδα οτι είσαι απο κινητό.
    Για να δεις την ιστοσελίδα όπως πριν, δοκίμασε να ανοίξεις την ιστοσελίδα σε νέο παράθυρο κρατώντας το κινητό κάθετα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Είπα να περιμένω καμία ωριτσα μπας και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα.. πλέον μου το εμφανίζει σε άλλη μορφή. Δεν ξέρω γιατί. Έχω ξενερώσει απίστευτα. Εσύ όταν έφτασες τα 50 posts έγινε κάποια αλλαγή στην ιστοσελίδα ή από την αρχή σου την έβγαζε με συγκεκριμένη μορφή;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Είπα να περιμένω καμία ωριτσα μπας και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα.. πλέον μου το εμφανίζει σε άλλη μορφή. Δεν ξέρω γιατί. Έχω ξενερώσει απίστευτα. Εσύ όταν έφτασες τα 50 posts έγινε κάποια αλλαγή στην ιστοσελίδα ή από την αρχή σου την έβγαζε με συγκεκριμένη μορφή;
    Δεν έχει να κάνει με τα 50 post.
    Όταν ανοίγεις την ιστοσελίδα, η ιστοσελίδα μετράει τις διαστάσεις της οθόνης σου και σου εμφανίζει την αντίστοιχη έκδοση.
    Μπορείς να δοκιμάσεις να καθαρίσεις τα cookies αλλα θα χάσεις τους αποθηκευμένους κωδικούς και σε άλλες ιστοσελίδες.
    Καλύτερα να μπεις απο άλλο περιηγητή

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Πήγαινε settings->general settings (απο το μενού αριστερά)
    και βάλε στο Forum Skin:Default Mobile Style

    Βασικά όταν ανοίξεις τα settings, κάτω αριστερά έχει και εκεί την επιλογή για να αλλάξεις το style.
    Αυτό θα είχες πατήσει κατα λάθος

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Πήγαινε settings->general settings (απο το μενού αριστερά)
    και βάλε στο Forum Skin:Default Mobile Style

    Βασικά όταν ανοίξεις τα settings, κάτω αριστερά έχει και εκεί την επιλογή για να αλλάξεις το style.
    Αυτό θα είχες πατήσει κατα λάθος
    Ουφ σε ευχαριστώ πολύ, κατάφερα να το επαναφέρω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Ουφ σε ευχαριστώ πολύ, κατάφερα να το επαναφέρω.
    Να σαι καλά!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Αν επιτρέπεται τι ζώδιο είσαι; Χαχαχα
    Γιατί μου φαίνεσαι πολύ επικοινωνιακό άτομο. Για κανά δίδυμο σε κόβω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γλύκα
    By Συνήθεια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 03-06-2013, 09:15
  2. Γλυκά
    By thanos_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 11-05-2012, 14:28
  3. καταραμενα γλυκα...
    By connie_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 33
    Last Post: 06-04-2011, 13:33
  4. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ
    By assi23 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 5
    Last Post: 11-12-2010, 15:27
  5. Γλυκά κουταλιού
    By petallouditsaa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 19-02-2010, 09:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •