ψαχνωντας την χαμενη θεωρια του αδικημενου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 273
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933

    ψαχνωντας την χαμενη θεωρια του αδικημενου

    Εκρινα σκοπιμο να ανοιξω ενα νεο θρεντ γιατι το γνωστο πρεπει να κλεισει.

    Οχι ομως πριν ληξει μια εκρεμοτητα που δεν μου αρεσει να μενει στην αμφιβολια.



    Εχω κανει λοιπον το συγκεκριμενο ποστ,






    Originally posted by krino
    weird,
    αναγκαζομαι να επανελθω, αν και δεν θα το ηθελα,
    μονο και μονο επειδη ρητορευεις ασυστολα.


    1. Εχεις μια τακτικη να μιλας για χυδαιοτητα για την ρεμεντυ (την οποια την βλεπω και εγω και δεν την εγκρινω), αποκτας ομως εντελως ξαφνικα μια οστεοπορωση οφθαλμων οταν το ματι σου πεφτει στα κειμενα - απαντησεις της χρηστριας την οποια πολυ καλα καλυπτεις.

    Αντιλαμβανομαι γιατι το κανεις,
    θεωρεις οτι η μεν χρηστρια εχει προβλημα ====> βλεπε ακατολογιστο η δε ρεμεντυ εχει σωας τας φρενας και αρα πρεπει να προσεχει τι λεει μπλα μπλα.... γιατι εδω ειναι φορουμ αλληλοβοηθειας μπλα μπλα....

    Σορρυ εγω αυτη την ηθικοπλαστικη ηθικη που βαζεις οχι μονο δεν την παρακολουθω αλλα την θεωρω και κουτοπονηρη.
    Μπορει εσενα να σου κανει, εγω την θεωρω υποβαθμιση χαρακτηρων και ανθρωπινης παρουσιας.

    Θεωρω οτι ολοι οι χρηστες ειναι ισοτιμοι μεταξυ τους και εχουν ιδιες υποχρεωσεις οπως και δικαιωματα οπως και ΕΥΘΥΝΕΣ (ζητηματα που δεν σε απασχολουν στο ελαχιστο)




    2. Γραφεις...
    εεεεεε ενταξει μωρε συκοφαντησε τον κρινο.... δεν βαριεσαι....
    πετας ενα βρε καλημ....
    δεν θα βρεις το δικαιο σου ετσι....

    Με συγχωρεις κιολας.....
    σε πληρωνει η χρηστρια ετσι που δικηγορεις η τσαμπα το εργο?
    Γιατι τετοια σταση μονο σε δικαστηρια εχω παρακολουθησει, οπου ο δικηγορος προστατευει το πελατη του ασχετως τι εχει κανει, σωστα?
    Πολυ που σε νοιαζει για το αν συκοφαντηθηκε καποιος, αυτο που σε κοφτει ειναι πως και αν θα βρει το δικαιο της η χρηστρια!!!
    Οι υπολοιποι? τι? ε δεν κοψατε το λαιμο σας?
    Τετοια μεροληπτικη σταση εχω χρονια να δω ομολογω.....

    Αν σου φαινεται καταπτυστη η συμπεριφορα της ρεμεντυ, για την δικη σου εχεις να κανεις καποιο σχολιο?


    3. Σαν επιμυθιο,
    διαβασε τις απαντησεις μου σε αυτο το θρεντ,
    (http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4647&page=1)
    και φερε μου εστω και ΜΙΑ προταση μου που να υποβαθμιζει τον οποιοδηποτε.
    Φερτη μου να την μελετησουμε.
    Γιατι διαβαζω αρκετα ποστ που φιλολογουν και αφηνουν υπονοιες αλλα απο τηγανιτα τιποτα.
    Μιλησες οτι εχω εκτεθει,
    πες μου λοιπον με ΑΚΡΙΒΕΙΑ σε ποιο σημειο εχω εκτεθει,
    γιατι πανω απο ολα, οι ασαφειες που υπονοουν αλλες δεκα ασαφειες δεν μου αρεσουν καθολου.
    Αν θες να με κατηγορησεις για κατι, θα γινεις συγκεκριμενη και θα στηλιτευσεις το συγκεκριμενο σημειο για να μπορεσω τουλαχιστον να σου απαντησω.

    Αλλιως ακολουθεις τα βηματα αυτων που υπερασπιζεσαι.





    Θελω να προσθεσω τα εξης,
    1. τροποποιησα το ποστ που ειχα κανει για τις αναγκες του θρεντ που ανοιξα.
    2. Δεν επιθυμω ιδιωτικη επικοινωνια με την weird οπως δεν επιθυμουσα με κανενα.
    Χαρακτηριζομαι και θιγομαι δημοσια, και δημοσια επισης θελω τις απαντησεις.
    3. Δεν εχω αφησει ποτε κανενα να ριξει υπονοιες για το προσωπο μου και δεν θα κανω αρχη σημερα.
    4. Αν προσεχαμε τους ευκολους χαρακτηρισμους θα ηταν η ζωη ολων πολυ ευκολοτερη.
    5. Αν η weird, δεν επιθυμει να απαντησει, θα το κατανοησω και δεν θα συνεχισω το θρεντ και απλως θα πατωσει και θα ληξει εδω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    (το προβλημα με μερικους ανθρωπους ειναι οτι δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω


    εδιτ.αντε μπαχαλεψτε το κι αυτο μεχρι το επομενο κλειδωμα)
    Dum spiro spero (?)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by Helena
    (το προβλημα με μερικους ανθρωπους ειναι οτι δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω


    εδιτ.αντε μπαχαλεψτε το κι αυτο μεχρι το επομενο κλειδωμα)
    Στη προκείμενη περίπτωση , έχει το κάθε δικαίωμα να ζητήσει τις διευκρινήσεις που ζητά, από εκεί που τις ζητά ή να ακούσει τις απόψεις από οποιονδήποτε άλλον θα ήθελε να πάρει θέση....

    Όσοι πετροβολούσαν με ηθικοπλαστκά κριτήρια, πριν την αποκάλυψη της κακοήθους δημόσιας συκοφάντησης, εκ των υστέρων δεν επέδειξαν την ελάχιστη γενναιότητα να αναφερθούν όταν αυτή ομολογήθηκε και την έκαναν γαργάρα...

    Οι εμπάθειες πρέπει κάποτε να λάβουν τέλος...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Helena,
    καταρχην χωρις κατι προσωπικο,
    στο παρον θεμα με ενδιαφερει (σε πρωτο πλανο) μονο οτι εχει να πει η weird - εφοσον βεβαια εχει να πει.
    Ακομα και η σιωπη παντα λεει κατι.


    Κατα δευτερον για αυτο που λες,
    να πεσει κατω,
    η στατιστικη λεει οτι αμα αφησεις κατι να πεσει κατω,
    το επομενο που θα πεσει, ειναι πανω στο κεφαλι σου.

    Τελος,
    δεν ειδα το νικ σου να σχολιαζεται οπως το δικο μου για 20 και πλεον σελιδες.
    Ειναι φυσιολογικο λοιπον που δυσφορεις.



    Καληνυχτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κρίνο θέλω να σου απαντήσω μα αυτή τη στιγμή δεν έχω χρόνο να διαβάσω το οτιδήποτε.
    Θα ήθελα επίσης, να απαντήσω και στην Ρεμεντι κάποια στιγμή.
    Θα επανέλθω αργότερα ή απο εβδομάδα.
    Καλό βράδυ.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird
    Κρίνο θέλω να σου απαντήσω μα αυτή τη στιγμή δεν έχω χρόνο να διαβάσω το οτιδήποτε.
    Θα ήθελα επίσης, να απαντήσω και στην Ρεμεντι κάποια στιγμή.
    Θα επανέλθω αργότερα ή απο εβδομάδα.
    Καλό βράδυ.

    σε ευχαριστω για την συντομη δηλωση σου.
    Βεβαιως να παρεις το χρονο σου και με την ηρεμια σου.
    Δεν ειπα κατι με πιεση χρονου, παρε το χρονο που θες.

    Μην ανησυχεις,
    και απο την νεα εβδομαδα καπου εδω θα με βρεις.

    Αφου ληξουμε αυτα που βαζω στο θεμα,
    φυσικα μπορεις και εδω (για οικονομια χωρου) να συζητησεις οτι θες με οποιονδηποτε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    παρεμβαινω μονο γιατι ανεφερε το ονομα μου η weird.

    weird οσον αφορα εμενα,
    δεν με ενδιαφερει η απαντηση σου πλεον.
    μετα και τα προσφατα ομορφα εχω βγαλει οτι συμπερασματα με ενδιεφεραν.
    για να μη παρεξηγηθω, δεν με πειραζει καθολου αν απαντησεις, απλα δε με ενδιαφερει...

    την καληνυχτα μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by sabb
    Originally posted by Helena
    (το προβλημα με μερικους ανθρωπους ειναι οτι δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω


    εδιτ.αντε μπαχαλεψτε το κι αυτο μεχρι το επομενο κλειδωμα)
    Στη προκείμενη περίπτωση , έχει το κάθε δικαίωμα να ζητήσει τις διευκρινήσεις που ζητά, από εκεί που τις ζητά ή να ακούσει τις απόψεις από οποιονδήποτε άλλον θα ήθελε να πάρει θέση....

    Όσοι πετροβολούσαν με ηθικοπλαστκά κριτήρια, πριν την αποκάλυψη της κακοήθους δημόσιας συκοφάντησης, εκ των υστέρων δεν επέδειξαν την ελάχιστη γενναιότητα να αναφερθούν όταν αυτή ομολογήθηκε και την έκαναν γαργάρα...

    Οι εμπάθειες πρέπει κάποτε να λάβουν τέλος...
    Ποιούς εννοείς?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    1. Στο πρώτο σου ερώτημα, έχω ήδη τοποθετηθεί κρίνο. Είναι αφελές να μιλάμε για βία και να ασκούμε βία εμείς οι ίδιοι, υπό το γνωστό ρητό, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Ένιωσα έντονη δυσαρέσκεια με την χυδαιότητα που αντίκρισα και εξέθεσα την δική μου οπτική, τονίζοντας, ότι είναι καθαρά η δική μου οπτική. Τώρα αν εσύ και όποιος άλλος, ταυτίζεις την έντονη διαμαρτυρία μου απέναντι σε ορισμένη συμπεριφορά ( αν διαβάσεις τα ποστ μου, ποτέ δεν χαρακτήρισα το πρόσωπο αλλά την δεδομένη συμπεριφορά της), με υπεράσπιση του άλλου μέλους, το οποίο ήταν αποδέκτης της, αυτό δεν είναι δικό μου θέμα. Δεν είχε να κάνει με το να συνηγορήσω πρόσωπα το όλο αυτό, αλλά με το να υπερασπιστώ έναν χώρο, του οποίου είμαι μέλος, από ανάλογα έκτροπα.
    Από το συγκεκριμένο μέλος, έχω δει, όπως κι εσύ, παρόμοιες ( εκτονωτικές κατά την προσωπική μου άποψη) συμπεριφορές στο θέμα των εκτρώσεων που είχε ανοίξει άλλος, όπου και πάλι η στάση της απέναντι στην θεματοθέτρια ήταν εξίσου άσχημη, αποδίδοντάς της ένα κάρο προθέσεις και σκοπούς, όπου και πάλι έθιξα την χυδαιότητα που έβλεπα ( με πιο πλάγιο τρόπο εκείνη τη φορά) και θυμάμαι είχες παρέμβει και εσύ και είπες στην Ρεμεντι, να χαλαρώσει, τα είπε και φτάνει.
    Και για να μιλήσω όσο πιο ανοιχτά και ειλικρινά μπορώ, η ψυχολογική και λεκτική βία μου είναι κάτι γνώριμο, και δεν την δικαιολογώ ούτε ως άμυνα, ούτε ως μέσο επιμόρφωσης και βελτίωσης κάποιου(!). Ειδικότερα, οι λέξεις «διεστραμμένη, ηλίθια, ακαταλόγιστη, βόθρος» αλλά και η αναφορά σε άλλα άτομα από το «σοι» μου, ήταν αναπόσπαστα κομμάτια αυτής της βίαιης ωμότητας που μου έχουν ασκήσει.
    Εκ του λόγου αυτού, έχω μια ιδιαίτερη ευαισθησία στο θέμα αυτό.







    2. Ποτέ δεν έγραψα «δε βαριέσαι» κι αναρωτιέμαι, πώς εξέλαβες κάτι τέτοιο. Για την ακρίβεια, έγραψα τα εξής.
    «Αυτό που έκανε η Πανικ, είναι να φερθεί εντελώς παιδιάστικα και ανώριμα, ρίχνοντας λάσπη στον Κρίνο κυρίως.
    Εντάξει, όσοι έχουν κρίση το κατάλαβαν και κυρίως την ίδια μείωσε η συμπεριφορά της.»
    Της είπα και της ίδιας πόσο ανώριμα και παιδίαστικα φέρεται κι ότι το να λέει ψέματα δεν είναι λύση.
    Από εκεί και πέρα, εξήγησα ότι δεν επιθυμώ την διαγραφή κανενός.
    Για μένα όλα αυτά είναι η ουσία κι όχι να αρχίσω να σε υπερασπίζομαι για την συκοφαντία που δέχτηκες. Με τα λίγα μου λόγια αυτά, αποδοκίμασα την στάση της Πανικούλας.

    3. Δεν ανέφερα για σένα ότι υποβάθμισες κάποιον. Ανέφερα σε ένα σημείο, ότι εκτίθεσαι, μαζί με τους άλλους 2 και θα σου εξηγήσω, τι εννοούσα.

    Όταν σε μια συζήτηση το επίπεδο πέφτει και τα μέλη-συμμετέχοντες αρχίζουν να ανταλλάσουν υβρεολογίες και όμορφα κοσμητικά μεταξύ τους, ( Είσαι κατίνα, «εμετικότητα», και άλλα σχόλια του τύπου περί διαγραφών), επιδεικνύοντας ο καθένας μια ανώριμη συμπεριφορά και συμβάλλοντας στην εκμηδένιση της κουβέντας, τότε, κατά την γνώμη μου, όλοι εκτίθενται. Και αυτός που το ξεκίνησε και οι λοιποί που συμμετέχουν. Ο καθένας φέρει ευθύνη που εμπλέκεται και δεν λήγει το θέμα εκεί. Αυτό εννοούσα και όχι κάτι άλλο.


    Tέλος, δεν κατάλαβα σε ποιά θεωρία του αδικημένου αναφέρεσαι.
    Για μένα το θέμα κλείνει εδώ, και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του, όπως προείπα.
    Δεν θα ήθελα να αναλώσω άλλον απο τον πολύτιμο χρόνο μου, καθώς θεωρώ οτι είπα ότι θεωρούσα σημαντικό να ειπωθεί απο μεριάς μου.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Remedy

    για να μη παρεξηγηθω, δεν με πειραζει καθολου αν απαντησεις, απλα δε με ενδιαφερει...

    την καληνυχτα μου
    Εμένα με ενδιαφέρει, οπότε και σου απαντώ.

    Παράθεση:
    Originally posted by weird
    ...Σε άλλους που προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί της και να της εξήγήσουν την γνώμη τους, αντί να την αφορίζουν προκειμένου να «διορθωθεί», η κατάληξη ήταν αυτή:

    «Οσο για τα ιπολπιπα εχεται ολοι δικιοκαι γιαυτο ρωτησα την γνωμη σας εξαλου.σας ευχαρηστω για τις συνβουλες .Δεν ειμαι κανενανς μπαμππουλας,αγαπαωπολυ τα παιδια και δεν ξερω πως εφτασα σε τετιο σημειο ,οταν σπανια τημορω ακομα και το δικο μου παιδι.την επομενη φορα θα πιασω γονεις η θα παρω τον γιο μ μεσα απο τετια θηρια.»
    ....

    Απάντησες:
    \"Διαφωνω σε αυτο weird
    ο λογος που η πανικουλα συμφωνησε, ειναι οτι ειδε οτι ολοι ειχαν την ιδια γνωμη για την πραξη της, κι οχι γιατι συμφωνησε πραγματικα με την ουσια των λεγομενων. η πανικουλα δεν μπορει να διακρινει το δικιο καποιου, βλεπει μονο συμμαχους και αντιπαλους. γι αυτον ακριβως τον λογο, επιτεθηκε αδιακριτα ΣΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΕΙΧΕ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ για τιος πραξεις της ασχετως αν δεν την εθιξε κανενας απολυτως...δεν \"πηραν τα σκαγια \" τον σαββ, οπως πας και παλι να δικαιολογησεις, συκοφαντησε αδικα τον σαββ και για επιθεση και για σκληροτητα και για κλικα χωρις να της εχει πει μιση αδικη η σκληρη κουβεντα, επιτεθηκε κατα της αρκτου, μονο γιατι της ζητησε τον λογο που με εβριζε, συκοφαντησε τον κρινο, μονο γιατι επεμεινε στον δεκαλογο κατα της βιας, δεν υπηρξε ατομο το οποιο της ειπε για την συμπεριφορα της που δεν του επιτεθηκε.\"


    Mα είναι απορίας άξιο που μιλάς για την Πανικούλα με τέτοια βεβαιότητα, λες και είσαι μέσα στο μυαλό της.
    Υπήρξαμε πολλοί που της είπαμε ότι κακώς έπραξε και είναι απαράδεκτο να χτυπά το παιδί της και τρίτα παιδιά. Συγκεκριμένα της είπα, ελπίζω να μην ξαναπλώσεις χέρι και αν δεν μπορείς να ελέγξεις τον εαυτό σου απευθύνσου σε ειδικό. Ο ΤΡΟΠΟΣ που το είπαμε, μάλλον διέφερε από τον δικό σου που ήταν καυστικός και προκλητικός με εκείνο το «ελπίζω την επόμενη φορά να σε μηνύσουν». Ξεκαθάρισα και αλλού την άποψή μου για την κριτική και για το να βλέπω να ανοίγει ένα θέμα κι αντί για υποστήριξη να στήνουμε στον τοίχο τον θεματοθέτη.
    Λες ότι με το να φερθείς έτσι απέδωσες δικαιοσύνη, κι εγώ σου είπα, στόλισέ το και δες το όπως θέλεις κι αντίρρηση, δεν θα φέρω καμία.


    Αυτά και καλό καιλοκαίρι να χουμε.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Θεοφανία έγραψες:
    Σοφία θελω να ρωτήσω κάτι εσένα και τη weird...

    \"Όταν ένας άνθρωπος υποφέρει από ψυχολογικό πρόβλημα έχει το ακαταλόγιστο?
    Υποτίθεται πως έχουμε κάνει άπειρες συζητήσεις με άτομα που δηλώνουν πως πάσχουν από κάποιο ψυχολογικό πρόβλημα, (γιατί πιστεύω πως και εμείς που δηλώνουμε το αντίθετο όλο και κάτι μας ταλαιπωρεί), πως φερόμαστε και λειτουργούμε επί ίσεις όρεις...

    Δεν κάνω τον δικηγόρο της ρεμ, αλλά μέχρι να αρχίσει να λέει βοθρούλα την πανικούλα μεσολάβησε μεγάλος και άδικος εξάψαλμος για το λόγο και μόνο ότι δεν της χάιδεψε τα αυτιά.
    Σίγουρα είναι ένα φόρουμ αυτοβοήθειας αλλά φαντάζομαι πως είναι αρκετά εύκολο να καταλάβουμε όλοι πως είμαστε άνθρωποι και όχι ημίθεοι ούτε ψυχολόγοι που ξέρουν και θέλουν να χειριστούν ως άνισο τον άνθρωπο που αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα....\"



    Σου απαντώ.

    Νομίζω οτι έχω ήδη τοποθετηθεί παραπάνω για τα θέματα που θέτεις.
    Επίσης αν διαβάσεις προσεκτικά τα όσα με κόσμιο τρόπο αναφέρω στην πανικούλα για τη συμπεριφορά της, θα δεις οτι δεν της δίνω το ακαταλόγιστο, σε αντίθεση με την ίδια την ρεμεντι που την αποκάλεσε έτσι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    weird
    η μας δουλευεις
    η εισαι τοποθετημενη πολυ μακρια απο την εντος σου και εκτος σου πραγματικοτητα..
    στην πρωτη περιπτωση ελπιζω να διασκεδαζεις τουλαχιστον.
    στην δευτερη περιπτωση ευχομαι οι πλανες σου να μη σε οδηγουν και σε προσωπικα αδιεξοδα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Originally posted by nature
    Originally posted by sabb
    Originally posted by Helena
    (το προβλημα με μερικους ανθρωπους ειναι οτι δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω


    εδιτ.αντε μπαχαλεψτε το κι αυτο μεχρι το επομενο κλειδωμα)
    Στη προκείμενη περίπτωση , έχει το κάθε δικαίωμα να ζητήσει τις διευκρινήσεις που ζητά, από εκεί που τις ζητά ή να ακούσει τις απόψεις από οποιονδήποτε άλλον θα ήθελε να πάρει θέση....

    Όσοι πετροβολούσαν με ηθικοπλαστκά κριτήρια, πριν την αποκάλυψη της κακοήθους δημόσιας συκοφάντησης, εκ των υστέρων δεν επέδειξαν την ελάχιστη γενναιότητα να αναφερθούν όταν αυτή ομολογήθηκε και την έκαναν γαργάρα...

    Οι εμπάθειες πρέπει κάποτε να λάβουν τέλος...
    Ποιούς εννοείς?
    Θέλεις ονόματα και διευθύνσεις ?
    Είσαι έξυπνη γυναίκα ..
    Άντε για να σε βοηθήσω, να πω πως εγώ δεν είμαι απ\' αυτούς, γιατί ξέρω πως ΔΕΝ πετροβόλησα....
    Αν έχεις κι εσύ την ίδια αίσθηση - όλα καλά όλα ανθηρά...

    Επί της ουσίας τώρα και για να μη κρυβόμαστε πίσω απ\' το δάχτυλο μας ή για να μη μας φύγει το δάσος :

    Η παρακάτω παράθεση είναι δική σου -
    \"Υ.Γ. Αν σας φαίνεται λίγο «φασιστικό» το «πρέπει» που ανέφερα παραπάνω για τους 3 λόγους που κατά τη γνώμη μου πρέπει να συντρέχουν (ή τουλάχιστον ένας από τους 3) για να συμμετέχει κάποιος εδώ, διευκρινίζω ότι το «πρέπει» αυτό δεν το βλέπω σαν νομική, ας πούμε υποχρέωση. Ελεύθεροι είμαστε, ελεύθερο είναι και το διαδύκτιο….
    Το βλέπω σαν ηθική υποχρέωση που έχει ο καθένας μας με τον εαυτό του.....\"

    Έθεσες λοιπόν κάποια κριτήρια για να συμμετάσχει κάποιος στο φόρουμ και μάλιστα τα συνέδεσες με την ΗΘΙΚΗ υποχρέωση των μελών που δεν τα πληρούν , αν θα τα δεχτούν ή όχι...
    Ξέρεις, είναι πολύ πιο σοβαρό να πεις \"κοιτάξτε, η συμμετοχή του καθένα θα πρέπει να καθορίζεται με βάση αυτά τα κριτήρια, τα οποία επαφίενται στην ηθική εκείνων που δεν τα πληρούν, στο αν θα συνεχίσουν να μετέχουν ή αν θα μας αδειάσουν την γωνιά\" από το να απευθυνθείς στον αντμίν, στον Αβραάμ Πάπα ή να επικαλεσθείς το σύνταγμα της Ζιμπάμπουε για να ζητήσεις την αποπομπή / διαγραφή εκείνων που κατά τα δικά σου μέτρα και σταθμά κακώς γράφουν εδώ πέρα μέσα...
    Έχω την αίσθηση πως πέρα από τον κρίνο που κατονόμασες ευθέως, είμαι κι εγώ ένας από τους κακοήθεις ανήθικους που υπονοείς - αλλά αυτό είναι το λιγότερο για το θέμα μας, και σε γενικές γραμμές για τις φασίζουσες απόψεις στο που επιτρέπεται ή απαγορεύεται να γράφω, έχω επανειλημμένα αποτυπώσει ξεκάθαρα την θέση μου και μια ενδεχόμενη επανάληψη τους, θα ήταν μάλλον κουραστική.

    Η παραπάνω διαπίστωση των δικών σου ηθικοπλαστικών ερμηνειών περί του ποιος και με ποιο τρόπο πρέπει να συμμετέχει σ\' ένα φόρουμ ΔΗΜΟΣΙΟΥ διαλόγου κι όχι ενός κλειστού κλάμπ ψυχικά ασθενών ή ψυχικά υγιών αλλά ωστόσο ενσυνείδητα καλών σαμαρειτών (!!!) είναι έωλη, όταν μια κακοήθεια που ομολογήθηκε από την υπαίτια, δεν βρήκε της ανάλογης προσοχής και ουσιαστικά δεν ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ σαν πράξη , από όλους εκείνους που από καθαρά λόγους εμπάθειας, είχαν προλάβει να υποστηρίξουν τον αντίλογο.
    Εδώ που ήταν η ηθική η δική σου nature ?
    Η πλαστογράφηση ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ μηνυμάτων για να συκοφαντηθεί ένα μέλος σε μια κοινότητα , είναι πολύ σοβαρότερη από τα στεγανά ηθικών κριτηρίων που βάζεις για τη συμμετοχή, γιατί η ηθικη η δική μου μπορεί να είναι σε διαφορετικά επίπεδα από τη δική σου.
    Η κακοήθεια όμως είναι αντικειμενικά κακοήθεια και δεν επιδέχεται διαφορετικών ερμηνειών, είτε το θέλουμε είτε όχι.
    Αν είμαστε άνθρωποι με ηθικό ανάστημα, οφείλουμε να πάρουμε θέση απέναντι στην κακοήθεια και ν ατην καταδικάσουμε απερίφραστα, χωρίς ελαφρυντικά περί αφελείας ή συναισθηματικής ανωριμότητας.

    Τέτοιο ανάστημα δεν είδα αγαπητή μου nature τουλάχιστον από σένα αλλά ούτε και από τη weird...

    Ξέρω πως γίνομαι υπέρμετρα αντιπαθής αυτή τη στιγμή, αλλά να το κρατήσω βουλωμένο το ρημάδι το στόμα μου απέναντι στην αδικία δεν το αντέχει ο οργανισμός μου...

    Ελπίζω να έδωσα τις απαντήσεις που πρέπουν στο ερώτημα σου...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird
    1. Στο πρώτο σου ερώτημα, έχω ήδη τοποθετηθεί κρίνο. Είναι αφελές να μιλάμε για βία και να ασκούμε βία εμείς οι ίδιοι, υπό το γνωστό ρητό, ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. Ένιωσα έντονη δυσαρέσκεια με την χυδαιότητα που αντίκρισα και εξέθεσα την δική μου οπτική, τονίζοντας, ότι είναι καθαρά η δική μου οπτική. Τώρα αν εσύ και όποιος άλλος, ταυτίζεις την έντονη διαμαρτυρία μου απέναντι σε ορισμένη συμπεριφορά ( αν διαβάσεις τα ποστ μου, ποτέ δεν χαρακτήρισα το πρόσωπο αλλά την δεδομένη συμπεριφορά της), με υπεράσπιση του άλλου μέλους, το οποίο ήταν αποδέκτης της, αυτό δεν είναι δικό μου θέμα. Δεν είχε να κάνει με το να συνηγορήσω πρόσωπα το όλο αυτό, αλλά με το να υπερασπιστώ έναν χώρο, του οποίου είμαι μέλος, από ανάλογα έκτροπα.
    Από το συγκεκριμένο μέλος, έχω δει, όπως κι εσύ, παρόμοιες ( εκτονωτικές κατά την προσωπική μου άποψη) συμπεριφορές στο θέμα των εκτρώσεων που είχε ανοίξει άλλος, όπου και πάλι η στάση της απέναντι στην θεματοθέτρια ήταν εξίσου άσχημη, αποδίδοντάς της ένα κάρο προθέσεις και σκοπούς, όπου και πάλι έθιξα την χυδαιότητα που έβλεπα ( με πιο πλάγιο τρόπο εκείνη τη φορά) και θυμάμαι είχες παρέμβει και εσύ και είπες στην Ρεμεντι, να χαλαρώσει, τα είπε και φτάνει.
    Και για να μιλήσω όσο πιο ανοιχτά και ειλικρινά μπορώ, η ψυχολογική και λεκτική βία μου είναι κάτι γνώριμο, και δεν την δικαιολογώ ούτε ως άμυνα, ούτε ως μέσο επιμόρφωσης και βελτίωσης κάποιου(!). Ειδικότερα, οι λέξεις «διεστραμμένη, ηλίθια, ακαταλόγιστη, βόθρος» αλλά και η αναφορά σε άλλα άτομα από το «σοι» μου, ήταν αναπόσπαστα κομμάτια αυτής της βίαιης ωμότητας που μου έχουν ασκήσει.
    Εκ του λόγου αυτού, έχω μια ιδιαίτερη ευαισθησία στο θέμα αυτό.




    τα οσα αναφερεις για την ρεμεντυ,
    τα εχω αναφερει και εγω.
    Δεν συμφωνησα ποτε με την λεκτικη - ψυχολογικη βια κανενος,
    και οπως αναφερεις και στο θεμα των εκτρωσεων ειχα παρει θεση,
    κατι που για μενα ειναι μια παγια τακτικη.

    Αυτο δεν σημαινει οτι εξαγνιζω ολα τα υπολοιπα, σωστα?
    Μιλας για λεξεις, οπως διεστραμμενη, ηλιθια κλπ κλπ οτι ειναι βια.
    Και λεω ετσι ειναι.

    Αποφυγες ομως να μου απαντησεις,
    ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η remedy?


    Με συγχωρεις αλλα ακομα και στην τελευταια απαντηση σου, ενω σου θετω το ερωτημα οτι βλεπεις - διαβαζεις μεροληπτικα και εν ολιγεις ειναι σαν να μου απαντας,
    καλα κανω....

    γιατι το λεω αυτο?
    γιατι πολυ απλα αποφευγεις να παρεις θεση και να πεις απεριφραστα,
    οσοι εξεστομισαν ασχημες εκφρασεις λειτουργουν βιαια ο ενας στο αλλον.


    Δυστυχως weird,
    αφηνεις υπονοιες με την σταση σου οτι μεροληπτεις και παιζεις διπλο παιχνιδι.
    Ξερεις οταν δεν εχεις μια ξεκαθαρη σταση σε κατι αφηνεις τον αλλον να σκεφτει οτι θελει.
    Δικηγορος εισαι, να μην στα λεω εγω.....







    2. Ποτέ δεν έγραψα «δε βαριέσαι» κι αναρωτιέμαι, πώς εξέλαβες κάτι τέτοιο. Για την ακρίβεια, έγραψα τα εξής.
    «Αυτό που έκανε η Πανικ, είναι να φερθεί εντελώς παιδιάστικα και ανώριμα, ρίχνοντας λάσπη στον Κρίνο κυρίως.
    Εντάξει, όσοι έχουν κρίση το κατάλαβαν και κυρίως την ίδια μείωσε η συμπεριφορά της.»
    Της είπα και της ίδιας πόσο ανώριμα και παιδίαστικα φέρεται κι ότι το να λέει ψέματα δεν είναι λύση.
    Από εκεί και πέρα, εξήγησα ότι δεν επιθυμώ την διαγραφή κανενός.
    Για μένα όλα αυτά είναι η ουσία κι όχι να αρχίσω να σε υπερασπίζομαι για την συκοφαντία που δέχτηκες. Με τα λίγα μου λόγια αυτά, αποδοκίμασα την στάση της Πανικούλας.


    χαιρομαι που εισαι δικηγορος, γιατι δεν θα πελαγοδρομησουμε.....


    Μπορεις να μου πεις πως ερμηνευει ο νομος αυτα που ελεγε η ρεμεντυ?

    Επισης μπορεις να μου πεις πως ερμηνευει ο νομος αυτα που εγραφε η αγαπητη σου χρηστρια?
    Τα χαρακτηριζει οπως τα λες,
    \"παιδιαστικα και ανωριμα\"???

    Και γιατι δεν ειναι παιδιαστικα και ανωριμα, αυτα που λεει η ρεμεντυ?
    Μπορω να μαθω τα κριτηρια σου?

    Ξερεις,
    ακομα και αν σε πληρωνει η αγαπητη χρηστρια,
    παρεχεις λαθος υπηρεσιες.....





    3. Δεν ανέφερα για σένα ότι υποβάθμισες κάποιον. Ανέφερα σε ένα σημείο, ότι εκτίθεσαι, μαζί με τους άλλους 2 και θα σου εξηγήσω, τι εννοούσα.

    Όταν σε μια συζήτηση το επίπεδο πέφτει και τα μέλη-συμμετέχοντες αρχίζουν να ανταλλάσουν υβρεολογίες και όμορφα κοσμητικά μεταξύ τους, ( Είσαι κατίνα, «εμετικότητα»,


    δεν βλεπω καποιο σημειο που να εκτιθομαι, οταν καταγραφω την πραγματικοτητα.
    Ξερεις αν εσυ εχεις μαθει να κανεις την κοτα, (η και να επιλεγεις να υπερασπιζεσαι επιλεκτικα αυτους που κανεις κεφι)
    εγω εχω μαθει καταρχην να ειμαι ΑΜΕΡΟΛΗΟΠΤΟΣ ειτε συμπαθω ειτε αντιπαθω, το κρεας ΔΕΝ θα γινει ψαρι.
    Επισης σε μια ιστορια που βρομαει βοθρο, αν πεσεις θα λερωθεις.




    και άλλα σχόλια του τύπου περί διαγραφών),


    τα σχολια περι σεξουαλικης παρενοχλησης με μυνηματα ενθεν και ενθεν τι κανουν? ομορφαινουν το φορουμ και του προσθετουν μια λουλουδιασμενη ατμοσφαιρα που ελειπε απο καιρο?

    Παλι η μνημη σου αγαπητη weird,
    λειτουργει ασθμαινουσα....


    Αυτο που δεν εχω ξεκαθαρισει ακομα,
    αν για δικηγορο αυτο ειναι καλο η κακο.....




    επιδεικνύοντας ο καθένας μια ανώριμη συμπεριφορά και συμβάλλοντας στην εκμηδένιση της κουβέντας, τότε, κατά την γνώμη μου, όλοι εκτίθενται.


    και εγω σου λεω οτι ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΚΤΙΘΟΝΤΑΙ!!!
    οτι ειναι να καει, αστο να καει.






    Και αυτός που το ξεκίνησε και οι λοιποί που συμμετέχουν. Ο καθένας φέρει ευθύνη που εμπλέκεται και δεν λήγει το θέμα εκεί. Αυτό εννοούσα και όχι κάτι άλλο.


    βεβαιως και φερει την ευθυνη ο καθενας μας για τα οσα λεει.
    Μονο το που την αποδιδει ο καθενας εχει μια σημασια.

    Και εγω δεν θα αφησω να κανουν τα ματια πεταλουδες γιατι ετσι με βολευει.

    Οσο για το ποτε και που θα ληξει το θεμα,
    να σου πω κατι?
    Ποτε και μη σωσει να ληξει.....
    Αν καποιοι τους ειναι αδυνατον να συμμορφωθούν και να σεβονται τον διπλα τους, δεν θα γινουμε ολοι σαν τα μουτρα τους.




    Tέλος, δεν κατάλαβα σε ποιά θεωρία του αδικημένου αναφέρεσαι.


    σε αυτη που προσπαθησεις να αναπτυξεις εσυ.
    Σε αυτη που προσπαθησες να πεις οτι καποιος εδω μεσα φερεται παιδιαστικα και ανωριμα, ενω οι υπολοιποι ειναι γαμω το κερατο μου.

    Δεν αμφιβαλλω οτι μπορει και να εχεις δικαιο,
    μονο που θα σε παρακαλεσω να αποδεικνυεις οτι λες και να μην πετας ντουφεκιες και αμα πιασεις λαγο εχει καλως....




    Για μένα το θέμα κλείνει εδώ, και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του, όπως προείπα.


    καλα κανεις και το κλεινεις,
    θα σε συμβουλευα ουτε καν να απαντησεις,
    γιατι οσο το συνεχιζεις, τοσο εκτιθεσαι με την προηγουμενη σταση σου και αφηνεις συνεχωμενα αναπαντητα ερωτηματικα.

    Βεβαιως και βγαινουν πολλα συμπερασματα.....





    Δεν θα ήθελα να αναλώσω άλλον απο τον πολύτιμο χρόνο μου, καθώς θεωρώ οτι είπα ότι θεωρούσα σημαντικό να ειπωθεί απο μεριάς μου.


    ενω εγω δεν ειχα τι αλλο να κανω στη ζωη μου,
    και επρεπε να ανοιγω θρεντ σαν και αυτο,
    να αναλυω τι και ποια μυνηματα εχω στειλει,
    και να διαβαζω τις μεροληπτικες αποψεις σου που βεβαιως εσυ καταλαβες τι προβλημα υπαρχει, ενω οι υπολοιποι ειναι ενα ματσο αναισθητα γαιδουρια.....




    να σαι καλα,
    που με βοηθας με την ενσυναισθηση σου,
    υποσχομαι απο εδω και στο εξης να πινω ματζουρανα που οπως εχω ακουσει, αυξανει την ενσυναισθηση προσδοκωντας να φτασω το δικο σου επιπεδο.....




    καλα μπανια σου ευχομαι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by sabb
    Originally posted by nature
    Originally posted by sabb
    Originally posted by Helena
    (το προβλημα με μερικους ανθρωπους ειναι οτι δεν αφηνουν τιποτα να πεσει κατω


    εδιτ.αντε μπαχαλεψτε το κι αυτο μεχρι το επομενο κλειδωμα)
    Στη προκείμενη περίπτωση , έχει το κάθε δικαίωμα να ζητήσει τις διευκρινήσεις που ζητά, από εκεί που τις ζητά ή να ακούσει τις απόψεις από οποιονδήποτε άλλον θα ήθελε να πάρει θέση....

    Όσοι πετροβολούσαν με ηθικοπλαστκά κριτήρια, πριν την αποκάλυψη της κακοήθους δημόσιας συκοφάντησης, εκ των υστέρων δεν επέδειξαν την ελάχιστη γενναιότητα να αναφερθούν όταν αυτή ομολογήθηκε και την έκαναν γαργάρα...

    Οι εμπάθειες πρέπει κάποτε να λάβουν τέλος...
    Ποιούς εννοείς?
    Θέλεις ονόματα και διευθύνσεις ?
    Είσαι έξυπνη γυναίκα ..
    Άντε για να σε βοηθήσω, να πω πως εγώ δεν είμαι απ\' αυτούς, γιατί ξέρω πως ΔΕΝ πετροβόλησα....
    Αν έχεις κι εσύ την ίδια αίσθηση - όλα καλά όλα ανθηρά...

    Επί της ουσίας τώρα και για να μη κρυβόμαστε πίσω απ\' το δάχτυλο μας ή για να μη μας φύγει το δάσος :

    Η παρακάτω παράθεση είναι δική σου -
    \"Υ.Γ. Αν σας φαίνεται λίγο «φασιστικό» το «πρέπει» που ανέφερα παραπάνω για τους 3 λόγους που κατά τη γνώμη μου πρέπει να συντρέχουν (ή τουλάχιστον ένας από τους 3) για να συμμετέχει κάποιος εδώ, διευκρινίζω ότι το «πρέπει» αυτό δεν το βλέπω σαν νομική, ας πούμε υποχρέωση. Ελεύθεροι είμαστε, ελεύθερο είναι και το διαδύκτιο….
    Το βλέπω σαν ηθική υποχρέωση που έχει ο καθένας μας με τον εαυτό του.....\"

    Έθεσες λοιπόν κάποια κριτήρια για να συμμετάσχει κάποιος στο φόρουμ και μάλιστα τα συνέδεσες με την ΗΘΙΚΗ υποχρέωση των μελών που δεν τα πληρούν , αν θα τα δεχτούν ή όχι...
    Ξέρεις, είναι πολύ πιο σοβαρό να πεις \"κοιτάξτε, η συμμετοχή του καθένα θα πρέπει να καθορίζεται με βάση αυτά τα κριτήρια, τα οποία επαφίενται στην ηθική εκείνων που δεν τα πληρούν, στο αν θα συνεχίσουν να μετέχουν ή αν θα μας αδειάσουν την γωνιά\" από το να απευθυνθείς στον αντμίν, στον Αβραάμ Πάπα ή να επικαλεσθείς το σύνταγμα της Ζιμπάμπουε για να ζητήσεις την αποπομπή / διαγραφή εκείνων που κατά τα δικά σου μέτρα και σταθμά κακώς γράφουν εδώ πέρα μέσα...
    Έχω την αίσθηση πως πέρα από τον κρίνο που κατονόμασες ευθέως, είμαι κι εγώ ένας από τους κακοήθεις ανήθικους που υπονοείς - αλλά αυτό είναι το λιγότερο για το θέμα μας, και σε γενικές γραμμές για τις φασίζουσες απόψεις στο που επιτρέπεται ή απαγορεύεται να γράφω, έχω επανειλημμένα αποτυπώσει ξεκάθαρα την θέση μου και μια ενδεχόμενη επανάληψη τους, θα ήταν μάλλον κουραστική.

    Η παραπάνω διαπίστωση των δικών σου ηθικοπλαστικών ερμηνειών περί του ποιος και με ποιο τρόπο πρέπει να συμμετέχει σ\' ένα φόρουμ ΔΗΜΟΣΙΟΥ διαλόγου κι όχι ενός κλειστού κλάμπ ψυχικά ασθενών ή ψυχικά υγιών αλλά ωστόσο ενσυνείδητα καλών σαμαρειτών (!!!) είναι έωλη, όταν μια κακοήθεια που ομολογήθηκε από την υπαίτια, δεν βρήκε της ανάλογης προσοχής και ουσιαστικά δεν ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ σαν πράξη , από όλους εκείνους που από καθαρά λόγους εμπάθειας, είχαν προλάβει να υποστηρίξουν τον αντίλογο.
    Εδώ που ήταν η ηθική η δική σου nature ?
    Η πλαστογράφηση ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ μηνυμάτων για να συκοφαντηθεί ένα μέλος σε μια κοινότητα , είναι πολύ σοβαρότερη από τα στεγανά ηθικών κριτηρίων που βάζεις για τη συμμετοχή, γιατί η ηθικη η δική μου μπορεί να είναι σε διαφορετικά επίπεδα από τη δική σου.
    Η κακοήθεια όμως είναι αντικειμενικά κακοήθεια και δεν επιδέχεται διαφορετικών ερμηνειών, είτε το θέλουμε είτε όχι.
    Αν είμαστε άνθρωποι με ηθικό ανάστημα, οφείλουμε να πάρουμε θέση απέναντι στην κακοήθεια και ν ατην καταδικάσουμε απερίφραστα, χωρίς ελαφρυντικά περί αφελείας ή συναισθηματικής ανωριμότητας.

    Τέτοιο ανάστημα δεν είδα αγαπητή μου nature τουλάχιστον από σένα αλλά ούτε και από τη weird...

    Ξέρω πως γίνομαι υπέρμετρα αντιπαθής αυτή τη στιγμή, αλλά να το κρατήσω βουλωμένο το ρημάδι το στόμα μου απέναντι στην αδικία δεν το αντέχει ο οργανισμός μου...

    Ελπίζω να έδωσα τις απαντήσεις που πρέπουν στο ερώτημα σου...
    Ποιος σου είπε ότι πιστεύω πως πιστεύω πως είσαι κακοήθης και ανήθικος? Χαχαχα!!!
    Το αστείο μάλιστα είναι ότι σε θεωρώ ακριβώς το αντίθετο!!!!
    Αχ, βρε Σαμπ, πάνω που έλεγα να απομακρυνθώ από αυτό το χώρο, γιατί αηδίασα, με κεντρίζεις, με προκαλείς να ανοίξω βαθιές συζητήσεις, που στο παρόν κλίμα, και θέμα, φαντάζουν πολυτέλεια.
    Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη…χμ… στο τέλος θα δείξει.
    Ανέφερα 3 λόγους, συμμετοχής, που βιάστηκες να παρερμηνεύσεις.
    1. να πάσχει κάποιος λίγο ή πολύ
    2. να θέλει να βελτιώσει τον μη πάσχοντα εαυτό του
    3. να έχει ενσυναίσθηση, κατανόηση για τον πλησίον του.
    Τέλος είπα ότι εμένα αυτά μου υπαγορεύει η δική μου ηθική. Και ότι δεν χρειάζεται ούτε κανένας αντμιν, ούτε καμια παγκόσμια δικαστική απόφαση για να μου τα υπαγορεύσει. Εξέθεσα μια προσωπική άποψη.
    Σε όποιον αρέσει καλώς. Σε όποιον δεν αρέσει πάλι καλώς. Σε όποιον αρέσει εν μέρει, δεκτές και οι τροποποιήσεις.
    Κάποιοι είχαν ρωτήσει στο άλλο θέμα που έθεσα αυτή την άποψη «πώς μπορείς να το εξασφαλίσεις αυτό?»
    Απαντώ πως δεν με νοιάζει να το εξασφαλίσω, δεν είναι δικό μου το φόρουμ, ούτε εγώ καθορίζω τους όρους χρήσης.
    Εγώ το τηρώ βάσει της προσωπικής μου ηθικής, χωρίς να είμαι υποχρεωμένη.
    Όπως δεν καπνίζω μέσα στο σπίτι μου, χωρίς να με απειλεί με πρόστιμο η καπνοφυλακή…..
    Πάντως βάσει των δικών μου προδιαγραφών (που όπως είπαμε δεν είναι οικουμενικές, αλλά προσωπικές) πιστεύω μιας και το έθεσες ότι εσύ χωράς, γιατί πληρείς την προδιαγραφή νο 2! Όπως πιστεύω ότι την πληροί κάθε εχέφρων άνθρωπος. Στο 3 σε βλέπω λίγο να πάσχεις, αλλά μπορεί μετά από λίγες συζητήσεις εδώ μέσα, να το καταλάβεις, αν λάβεις υπόψη σου τη καλή πρόθεση όσων τύχει να σου το πουν, μεταξύ των οποίων και εγώ. Σαν επιβεβαίωση της διαπίστωσης ότι πάσχεις στο 3 σου φέρνω τη δική σου διαπίστωσή ότι πιστεύω πως είσαι κακοήθης και ανήθικος. Γιαυτό και το χαχαχα στην αρχή. Σε εκτιμώ πολύ και πιστεύω πως έχεις 100 καλά και 5 κακά. Χαίρομαι να μιλάω μαζί σου και είσαι από τα άτομα που συνήθως επιλέγω να συνομιλώ δημόσια. Και εσύ νόμιζες το αντίθετο.
    Από αυτό και μόνο φαίνεται πως δεν κατανοείς τα συναισθηματα των άλλων!!!!!

    Στο 2ο κομμάτι με κατηγορείς ότι δεν παίρνω θέση τώρα που αποκαλύφθηκε η συκοφαντία. Εδώ δεν θέλω να επεκταθώ γιατί και ο ίδιος ο συκοφαντημένος έχει δηλώσει πως δεν έχει την ανάγκη κανενός μας και μη ξεχνάς ότι με στόλισε τις προάλλες κατίνα και εμετική. Γενικά μιλώντας απογοητεύτηκα και μπορώ να πω τρομοκρατήθηκα από διάφορα που βγήκαν στη φόρα (άραγε το ένιωσες και συ καθόλου αυτό?)
    Ελπίζω να σε κάλυψα.

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •