Παραβίαση όρων χρήσης και λεκτικό bullying
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141

    Παραβίαση όρων χρήσης και λεκτικό bullying

    Θα ήθελα να παρακαλέσω την διαχείριση να κάνει κάτι επειγόντως και να διαγράψει τον λογαριασμό του χρήστη Σαλβαδόρ αν αυτό είναι εφικτό. Ο τύπος κατηγορεί όλο τον κόσμο ότι φτιάχνει ψεύτικα προφίλ και πως τρολλάρει. Το ίδιο έχει κάνει και σε μένα στα δυο threads που έχω ανοίξει. Είναι πάρα πολύ άσχημο να μπαίνει κάποιος να εκφράσει το πρόβλημα του, να αγωνιά για βοήθεια, και να λαμβάνει απαντήσεις που σχετίζονται με τρολ, κλώνους και ψεύτικα προφίλ. Μπήκα από περιέργεια να δω τα ποστ του και σε όλα από τότε που έγινε μέλος γράφει τα ίδια. Ότι υποψιάζεται πως όλοι ειναι τρολ δηλαδή. Επομένως με τι σκοπό μπήκε αυτός ο άνθρωπος στο φόρουμ; Να προσφέρει βοήθεια σε όσους έχουν ανάγκη ή να κάθεται να «εντοπίζει» (κατά την άποψη του) τα ψεύτικα προφίλ; Αυτό ούτε τα 10χρονα δεν το κάνουν. Θα μπορούσα μόνο να το δικαιολογήσω από την άποψη ότι το συγκεκριμένο φόρουμ έχει άμεση σχέση με παθήσεις και ιδεοληψίες και ενδεχομένως το συγκεκριμένο άτομο να ανήκει σε αυτή την κατηγορία. Ωστόσο μέχρι τώρα, δεν έχω δει κάποιο άλλο μέλος να ακολουθεί αυτή την τακτική και να πρήζει καθημερινά τον κόσμο για πράγματα που ισχυρίζεται. Και στην τελική ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι τον ευχαριστεί. Αν του προσφέρει ικανοποίηση το γεγονός να φτιάχνει ψεύτικα προφίλ και να σπάει πλάκα ας το κάνει. Μην καταπατάμε τα δικαιώματα των ανθρώπων. Το συγκεκριμένο άτομο έχει γίνει ενοχλητικό σε σημείο αηδίας. Το μόνο που κάνει είναι να σχολιάζει στο κάθε thread που ανοίγει κάποιος ότι είναι τρολ και πως ξέρει να εντοπίζει τα σημάδια του «τρολ». Απορώ πως μέχρι σήμερα δεν το έχει αναφέρει κανείς στην διαχείρηση αυτό. Σας παρακαλώ κάντε κάτι να απαλλαγούμε όλοι μας από αυτό το άτομο.

  2. #2
    Μάλιστα…

    Εσύ δεν είπες στο θέμα σου ότι δεν ξανασχολησε μαζί μου;
    Ούτε σου συνέχισα την κουβέντα και σε άφησα να έχεις πνευματώδεις διαλόγους με τον συνομιλητή σου.

    Οπότε τι ψάχνεις να βρεις τώρα;
    Θες να σου πούνε ότι έχεις δίκιο ή ψάχνεις συμμάχους;

    Πάντως όταν ( υποτίθεται ) είχες νευριάσει στο θέμα σου , δεν μιλαγες σαν εικοσάχρονη παρθένα.
    Χρησιμοποιήσες εκφράσεις όπως --- Μου έπρηξες τα ουμπαλα --- και δεν έγραφες και τόσο γυναικεία.

    Έπειτα παρόλο που ήσουν νέος ( υποτίθεται ) στο φόρουμ και δεν ήξερες και πολλά για τα προσωπικά μηνύματα, εχεις ανοίξει τρία θέματα και τα έβαλες κατευθείαν στην σωστή κατηγορία.
    Κατά τά άλλα δεν ξέρεις και πολλά για την λειτουργία του φόρουμ.

    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    . Και στην τελική ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι τον ευχαριστεί. Αν του προσφέρει ικανοποίηση το γεγονός να φτιάχνει ψεύτικα προφίλ και να σπάει πλάκα ας το κάνει. Μην καταπατάμε τα δικαιώματα των ανθρώπων. .

    Όταν το έγραφες αυτό μήπως κατά λάθος κοίταξες στον καθρέφτη;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Σαλβαδόρ, έστω τώρα προσπάθησε να καταλάβεις πως μπορεί να κάνεις λάθος.
    Δεν πιστεύω πως το προβλημα θα λυθεί με το να σου διαγράψουν τον λογαριασμό,
    και δεν έχω κάνει καν αναφορά. Ούτε για εσένα, ούτε για άλλο μέλος.
    Έστειλα σε διαχειριστή να πάρει θέση μήπως λυθεί το θέμα με την επιβεβαίωση ή διάψευση διπλού λογαριασμού.
    Μεχρι να απαντήσει, καλύτερα να μη το συνεχίζεις.

    Στη θέση σου θα ζήταγα συγνώμη ακόμα και αν έδινα 99% πιθανότητες να είναι τρολ.
    Έστω για αυτό το 1% θα ήθελα να έχω τη συνείδηση μου καθαρή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Cmos αυτή την στιγμή είναι σαν να ζητάς από έναν χαζό να παραδεχτεί ότι είναι χαζός. Υπάρχει περίπτωση να το κάνει ποτέ; Όχι! Αν διαβάσεις και άλλα ποστ του θα καταλάβεις ότι ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας. Και νόμιζα ότι είχε βάλει στο μάτι μόνο εμένα και απορούσα. Από το 2020 τα ίδια γράφει σε όλους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Και εσύ ο ίδιος να παρουσιάζουν μπροστά του στην πραγματικότητα και να του έλεγες είμαι ο τάδε, θα σου απαντούσε ότι δεν είσαι αυτός και ότι φοράς περούκα για να κρυφτείς.

    Χαχαχαχα ε μα τι να πω άλλο!

  6. #6
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Σαλβαδόρ, έστω τώρα προσπάθησε να καταλάβεις πως μπορεί να κάνεις λάθος.
    Δεν πιστεύω πως το προβλημα θα λυθεί με το να σου διαγράψουν τον λογαριασμό,
    και δεν έχω κάνει καν αναφορά. Ούτε για εσένα, ούτε για άλλο μέλος.
    Έστειλα σε διαχειριστή να πάρει θέση μήπως λυθεί το θέμα με την επιβεβαίωση ή διάψευση διπλού λογαριασμού.
    Μεχρι να απαντήσει, καλύτερα να μη το συνεχίζεις.

    Στη θέση σου θα ζήταγα συγνώμη ακόμα και αν έδινα 99% πιθανότητες να είναι τρολ.
    Έστω για αυτό το 1% θα ήθελα να έχω τη συνείδηση μου καθαρή.
    Γιατί σώνει και καλά να παραδεχτώ ότι έχω λάθος;

    Πιστεύω στην άποψη μου και νομίζω ότι την στηρίζω με επιχειρήματα


    Του έθεσα τώρα κάποιες ερωτήσεις με στοιχεία και απάντηση μηδέν.

    Δεν έχω καμία όρεξη να το συνεχίσω και αυτός ξύνετε στην γκλίτσα του τσοπάνη.

    Αφού λοιπόν έγινε αναφορά να εξετασθεί από την διαχείριση, δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι περίεργος τι απάντηση θα δωθεί.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Γιατί σώνει και καλά να παραδεχτώ ότι έχω λάθος;

    Πιστεύω στην άποψη μου και νομίζω ότι την στηρίζω με επιχειρήματα


    Του έθεσα τώρα κάποιες ερωτήσεις με στοιχεία και απάντηση μηδέν.

    Δεν έχω καμία όρεξη να το συνεχίσω και αυτός ξύνετε στην γκλίτσα του τσοπάνη.

    Αφού λοιπόν έγινε αναφορά να εξετασθεί από την διαχείριση, δεν έχω κανένα πρόβλημα και είμαι περίεργος τι απάντηση θα δωθεί.
    Μεχρι να απαντήσει η διαχείριση, δεν έχουμε στοιχεία για το αν έχεις λάθος ή όχι.
    Αν όμως έχεις λάθος, δεν είναι άδικο για κάποιο μέλος να δέχεται αυτή την επίθεση?
    Δεν είναι καλύτερα να κάνουμε αναφορά και να κρίνει η διαχείριση, απο το να προσβάλλουμε κάποιον άδικα?

  8. #8
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Μεχρι να απαντήσει η διαχείριση, δεν έχουμε στοιχεία για το αν έχεις λάθος ή όχι.
    Αν όμως έχεις λάθος, δεν είναι άδικο για κάποιο μέλος να δέχεται αυτή την επίθεση?
    Δεν είναι καλύτερα να κάνουμε αναφορά και να κρίνει η διαχείριση, απο το να προσβάλλουμε κάποιον άδικα?
    Η διαχείριση έχει ξαναγράψει ότι δεν έχει ακόμα όλες τις δυνατότητες να βρίσκει τα τρολ και τα διπλοπροφιλα.
    Βρίσκει ενα μέρος και θα δεις και μόνος σου ότι θα γραφτεί μια τέτοια απάντηση..

    Συνήθως όταν δεν είναι σίγουρη η διαχείριση, είτε κλειδώνει το θρεντ , είτε σβήνει τα ποστ όταν έχει αμφιβολία.

    Πάντως τα τρολ εδώ μέσα αλωνιζουν και έχουν δυσανασχετήσει τα περισσότερα μέλη.

    Οπότε ο,τι κάνουμε μόνοι μας

    Αλλά αν είναι να περνάμε τα πάθη του Ταντάλου, μάλλον καλύτερα είναι να τα αφήσουμε να κυκλοφορούν ανάμεσα μας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Μάλιστα…

    Εσύ δεν είπες στο θέμα σου ότι δεν ξανασχολησε μαζί μου;
    Ούτε σου συνέχισα την κουβέντα και σε άφησα να έχεις πνευματώδεις διαλόγους με τον συνομιλητή σου.

    Οπότε τι ψάχνεις να βρεις τώρα;
    Θες να σου πούνε ότι έχεις δίκιο ή ψάχνεις συμμάχους;

    Πάντως όταν ( υποτίθεται ) είχες νευριάσει στο θέμα σου , δεν μιλαγες σαν εικοσάχρονη παρθένα.
    Χρησιμοποιήσες εκφράσεις όπως --- Μου έπρηξες τα ουμπαλα --- και δεν έγραφες και τόσο γυναικεία.

    Έπειτα παρόλο που ήσουν νέος ( υποτίθεται ) στο φόρουμ και δεν ήξερες και πολλά για τα προσωπικά μηνύματα, εχεις ανοίξει τρία θέματα και τα έβαλες κατευθείαν στην σωστή κατηγορία.
    Κατά τά άλλα δεν ξέρεις και πολλά για την λειτουργία του φόρουμ.




    Όταν το έγραφες αυτό μήπως κατά λάθος κοίταξες στον καθρέφτη;
    ακριβως τα ιδια σημεια (και αυτο που λεει οτι και τι μας πειραζει αν καποιος θελει να κανει 200 λογαριασμους και να μαλακιζεται)
    εντοπισα κι εγω με την μια.
    αν ΑΥΤΟΣ ειναι 20χρονη παρθενα, εγω ειμαι 30χρονος ομοφυλοφιλος..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ακριβως τα ιδια σημεια (και αυτο που λεει οτι και τι μας πειραζει αν καποιος θελει να κανει 200 λογαριασμους και να μαλακιζεται)
    εντοπισα κι εγω με την μια.
    αν ΑΥΤΟΣ ειναι 20χρονη παρθενα, εγω ειμαι 30χρονος ομοφυλοφιλος..
    Είχα τις υποψίες μου.. χαίρομαι που τις επιβεβαίωσες!
    Καλημέρα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Είχα τις υποψίες μου.. χαίρομαι που τις επιβεβαίωσες!
    Καλημέρα!
    κι εσυ επιβεβαιωσες τις δικες μου. καλημερα, επισης.

Similar Threads

  1. Παραβίαση προσωπικής ζωής
    By john17112 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 04-04-2018, 18:23
  2. Παραβίαση λογαριασμού ?
    By easy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-2016, 18:10
  3. ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΜΟΥ ΧΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΜΟΥ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 12-09-2010, 02:38
  4. Όροι χρήσης e-psychology.gr
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2006, 22:08

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •