Βοηθεια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Βοηθεια

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Μετά την επεμβαση δεν σου κανουν κανέναν έλεγχο; Εγώ θα ζητησω να μου κάνουν ξανά καρδιογραφημα.
    Μετά απο πόση ώρα εφαγες; Μπορει να σου είχε πέσει το ζαχαρο.
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Θα κλαίω σίγουρα. Και στην κολονοσκοπηση εκλαιγα. Θα μου βάλουν ναρκωση αν κλαίω; Δεν υπαρχει φόβος να πνιγω απο τις μυξες μου;
    εμενα, δεν μου εκαναν καποιον ελεγχο, αλλα μπορεις να ζητησεις να σου κανουν, πιεση και ζαχαρο. απλα ειναι αυτα.
    μετα επιτρεποταν να φας οποτε θελεις. δεν θυμαμαι ποτε εφαγα. πριν δεν επιτρεποταν, ημουν νηστικη απο την προηγουμενη.
    κοιτα, κλαις- δεν κλαις, χρειαζεται η συναινεση σου. δεν χρειαζεται να κλαις. αν πεις οτι μετανοιωσες, θα σε αφησουν να φυγεις. μην φυγεις, ομως. πρεπει να γινει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Ναι αν δώσω συναίνεση και παράλληλα κλαίω τι γίνεται; Δεν υπαρχει κίνδυνος να γίνει αναρρόφηση απο οπισθορινικες εκκρίσεις;

    Είμαι ενα ρακος απο την ωρα του τηλερωνηματος.


    Αφού θα έχουν ως αναισθησιολογο αυτόν που εφημερευει δεν χρειάζεται καν να ειδοποιησω νομίζω πάρα μια μέρα πριν. Θα πω ότι κολλησα κοβιντ,ειχαμε και ένα κρούσμα αυτές τις μέρες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ναι αν δώσω συναίνεση και παράλληλα κλαίω τι γίνεται; Δεν υπαρχει κίνδυνος να γίνει αναρρόφηση απο οπισθορινικες εκκρίσεις;

    Είμαι ενα ρακος απο την ωρα του τηλερωνηματος.


    Αφού θα έχουν ως αναισθησιολογο αυτόν που εφημερευει δεν χρειάζεται καν να ειδοποιησω νομίζω πάρα μια μέρα πριν. Θα πω ότι κολλησα κοβιντ,ειχαμε και ένα κρούσμα αυτές τις μέρες.
    Λυπάμαι πολύ που βιώνεις τέτοιο άγχος αλλά όντως παραλογίζεσαι…
    Κάπου όλοι το χάνουμε με τη λογική κ το άγχος αλλά εσυ πραγματικά θα πάθεις τίποτα από όλο αυτό τον πανικό που βιώνεις κ όχι από την επέμβαση.
    Καλή σου τυχη κιόλας!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Δοκιμασα να κάνω την απαιτουμεμη νηστεία. Εφαγα στις 11 τελευταίο γευμα,κοιμηθηκα στις 12 και ξυπνησα 8.30. Το ζαχαρο μου πριν κοιμηθω ήταν 118 και ξυπνησα με 73. Πήρα την ομεπραζολη για το στομάχι και πηγε 78. Δεν είναι κακή μέτρηση για πρωι αλλά ξέρω ότι με αυτούς τους αριθμούς πρεπει να φαω άμεσα γιατί κάτω απο ογδόντα έχω συχνά αναγουλες. Και δεν εκανα καν πληρως τις 12 ωρες νηστειας, εκανα δεκα χοντρικα.
    Αν μου δώσουν κάτι και το ανεβάσουν καλώς αλλά να πρεπει να μεινω στο 70 για πόσες ώρες ακόμα με κίνδυνο να πεσει και να αρχισω εμετους και αίσθηση πανικου,δεν θέλω. Και δεν έχω και κανέναν να το συζητησω γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός είναι εντελώς αστοιχειωτος σε οτιδηποτε άλλο εκτός της ειδικότητάς του.
    Απο τη μια θέλω πραγματικα να τελειωνω με αυτή την ιστορία,απο την άλλη μου φαίνεται απιστευτη ταλαιπωρια. Δεν ξέρω. Ισως βαλω τον πατερα μου να πάρει τηλ να το ακυρώσει για αυτη τη βδομάδα τουλάχιστον. Αλλά αν το ακυρώσω θα παρω σίγουρα και δεύτερη γνώμη γιατί φοβαμαι οτι θα πεθάνω μέχρι να το κάνω.
    Last edited by Skiouros8; 12-07-2022 at 09:56.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Δεν ξέρω τι να κάνω
    Δεν νιώθω καλά γενικά,αλλά αν ειναι λόγω αυτου του θέματος και πεθάνω αν δεν το κάνω;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Και να το ακυρώσεις για αυτή τη βδομάδα όπως λες, την επόμενη θα έχεις πάλι τα ίδια.. άγχος , φόβους κτλ.. Είναι μεγάλος ο πολύποδας τι σου έχει πει? Ότι πρέπει να βγει άμεσα? Κατά τη γνώμη μου, εφόσον έχεις τις φοβίες σου σχετικά με το ζάχαρο σου, θα έπρεπε να μιλήσεις με τον γιατρό που θα σου κάνει την επέμβαση και να τον εμπιστευτείς σε ότι σου πει.. Αν δεν είσαι σίγουρος για τον γιατρό και δεν τον εμπιστεύεσαι, βρες κάποιον άλλον που θα μπορείς να συζητήσεις μαζί του ότι σε προβληματίζει..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Πήρα τον γιατρό καμία συνεννεοηση για τιποτα, το 73 του φάνηκε μια χαρά,εγώ στο 73 τρεμω και έχω αναγουλα. Μου ειπε να το δουμε μετά την εγχείρηση με καμπυλη. Ο,τι να 'ναι.
    Θα μιλησω υποτιθεται αύριο με τον αναισθησιολογο.

    Ποναω τα νεφρά μου εντωμεταξυ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Δεν νιώθω καλά, δεν παω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Νιώθω πολυ άσχημα. Εβαλα τον πατερα μου να το ακυρώσει. Δεν μπορουσα να τρεχω για τον έλεγχο. Δεν νιώθω έτοιμος να κάνω την εγχείρηση. Δεν μπορω να συννενοηθω με το γιατρό. Δεν εχουμεκαλη επικοινωνια και δεν απανταει σε ο,τι τον ρωταω. Φοβαμαι ότι θα παθω κάτι. Φοβαμαι για τα νεφρά μου. Θα παω σε άλλον γιατρό αλλά δεν ξέρω, αισθανομαι άσχημα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    λυπαμαι, σκιουρακι. ηλπιζα να καταφερεις να πας και να το κανεις. ειναι σημαντικο.
    καλη τυχη.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Με πήρε τηλ ο γιατρός και άρχισε παλι αυτά περι μέθης. Με κουρασε λίγο,δεν μπορω να συννενοηθω μαζι του ως ασθενής, προτιμω να αλλαξω γιατρό, θα κλεισω απο βδομάδας σε άλλον.

    Με ανησυχούν και τα νεφρά μου. Νομίζω ότι έχω καρκίνο ή κάποια άλλη προχωρημενη νόσο που όλες αυτές οι ιατρικές ιδιοφυιες δεν διέγνωσαν εγκαίρως.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ταλαιπωρεις τον.εαυτο σου χωρις λογο. Στο τελος και να μην εισαι αρρωστος, θα αρρωστησεις απο το στρες. Το πιθανοτερο ειναι πως δεν εχεις τπτα απο αυτα που λες και μεσα σου το ξερεις, απλα καθεσαι και ψαχνεσαι για να βασανιζεσαι.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Τι ακριβώς δεν έχω ;

    Απο όσο ξέρω δεν ειναι πολύ σύνηθες για ανθρωπους κάτω των σαράντα να έχουν βαρυκοια, αιματουρία ,αιμοπτυσεις κλπ κλπ. Τα ψυχιατρικά μου θέματα έχουν ομαλοποιηθει πλεον,δεν υπαρχει καμία αρρωστοφοβια, υπαρουν σοβαρά συμπτωματα που παραπεμπουν σε σοβαρές νόσους.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Αναφερομαι σε αυτο που γραφεις νομιζω οτι εχω καρκινο, κλπ. Ξεκινας με το ρημα νομιζω. Δεν εχεις διαγνωστει. Αυτες τις εξετασειςτις παλαιες εκατσες και τις εψαξες τωρα που χες αγχωθει με το χειρουργειο. Δεν.λεει κατι αυτο; Οπως και να χει αφου εχεις αυτες τις υπονοιες οτι κατι δεν παει καλα με την υγεια σου, πηγαινε να το κοιταξεις γαι να δεις πως θα πορευτεις απο εκει κι επειτα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Αναφερομαι σε αυτο που γραφεις νομιζω οτι εχω καρκινο, κλπ. Ξεκινας με το ρημα νομιζω. Δεν εχεις διαγνωστει. Αυτες τις εξετασειςτις παλαιες εκατσες και τις εψαξες τωρα που χες αγχωθει με το χειρουργειο. Δεν.λεει κατι αυτο; Οπως και να χει αφου εχεις αυτες τις υπονοιες οτι κατι δεν παει καλα με την υγεια σου, πηγαινε να το κοιταξεις γαι να δεις πως θα πορευτεις απο εκει κι επειτα.
    Εχω κανει του κόσμου της εξετάσεις και με εχουν δει αμετρητοι γιατροί δυο χρόνια τώρα. Τι να κοιταξω και που; Αυτό που λέω ειναι ότι οι γιατροί αυτοί ήταν ανιδεοι γιατί εκτός του οτι ξαφνικά μου σκανε απανωτα χειρουργεια, γινομαι όλο και χειρότερα και δεν μου προτειναν εγκαίρως τις σωστές εξετάσεις με βάση τα πολυ σοβαρά σημεία στα αποτελεσματα των εξετάσεων.

    Την μικροσκοπικη αυτή αιματουρία την έχω δυο ετη τώρα και επιβεβαιωθηκε ακόμα μια φορά και σημερα με τη νέα εξέταση ούρων. Σε ποιο γιατρο να πρωτοπαω τώρα; Μιλάμε για κλόουν, όχι γιατρούς. Θα κλεισω σε ουρολογο και παθολογο αρχικά, αν και όλο αυτό θα επρεπε να έχει διευθετηθει δυο χρόνια πριν. Αλλά οπως ειπα μιλάμε για κλόουν, δυστυχώς,στην πλειονότητα των περιπτωσεων.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 22:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •