Οι φόβοι σας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Quote Originally Posted by Rainbow86 View Post
    Α ναι ξέχασα να το αναφέρω αυτό. Φαντάσου πόσα προφίλ θα πρέπει να μου μπλοκάρουν, από την στιγμή που εχω δημιουργήσει το μισό φόρουμ. Άστα να πάνε, θα πέσω σε κατάθλιψη άπαξ και με πάρουν είδηση. Δεν θα έχω με τι να ασχοληθώ… πφφ

    Α ο Σαλβαδόρ ο κλώνος σου που είναι να σε υποστηρίξει(σ);
    RainAndWind?...
    Αν είσαι συ, κλαψ που ξανασυναντιόμαστε.....
    γιάννης

  2. #17
    garfield
    Guest
    Al Bundy πώς γίνεται όλοι να βρίζουν το Δημόσιο αλλά όλοι να θέλουν να μπουν σ' αυτό δεν ξέρω. 50.000 και παραπάνω αιτήσεις γίνονται σε κάθε προκήρυξη.
    Ο μεγαλύτερος μου φόβος εκτός από πόλεμο, εγκληματικότητα κλπ. είναι η απόρριψη και δεν μπορούσα ποτέ να τη διαχειριστώ.

  3. #18
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Al Bundy πώς γίνεται όλοι να βρίζουν το Δημόσιο αλλά όλοι να θέλουν να μπουν σ' αυτό δεν ξέρω. 50.000 και παραπάνω αιτήσεις γίνονται σε κάθε προκήρυξη.
    Ο μεγαλύτερος μου φόβος εκτός από πόλεμο, εγκληματικότητα κλπ. είναι η απόρριψη και δεν μπορούσα ποτέ να τη διαχειριστώ.
    Ο φόβος λεβέντη μου. Το Δημόσιο τους δίνει μισθολογική ασφάλεια και μόνιμη εργοδότηση ενώ ο ιιδωτικός τομέας ελλοχεύει τον κίνδυνο απόλυσης ή αποτυχίας. Κι αυτή μια μορφή φοβίας είναι.
    γιάννης

  4. #19
    Ο φόβος εκδηλώνεται σε τρεις μορφές: fight, flight, freeze. Όταν σου κάνουν κάτι για το οποίο το υποσυνείδητο σου σε έμαθε να φοβάσαι παγώνεις ή αντιδράς αμυνόμενος και όχι επιτιθέμενος απλά για να μην φας ξύλο ή για να πεις κάτι που δείχνει πως αυτό που σου κάνει ο άλλος δεν σου αρέσει. Το να δώσεις κι εσύ ξύλο ή να μιλήσεις έντονα θα ναι υπό εσωτερικό συναίσθημα πανικού και όχι θυμού ή αυτοελέγχου όπως κάνει αυτός που δεν φοβάται. Ακόμα και σ' αυτή την περίπτωση δεν θα διεκδικήσεις, ή θα διεκδικήσεις όταν πρόκειται για πολύ ζωτικό σου συμφέρον. Αυτός που φοβάται αν πάνω στο φόβο του έκανε υποχώρηση και το μετανιώσει ή έχει την τάση ή αγωνίζεται να νικήσει τους φόβους του, θα κάνει εκ των υστέρων (πχ όταν θα ξαβρεθεί με τον δράστη) σπασπωδικές αδύναμες πράξεις εκδίκησης ή έκφρασης παραπόνου ή διεκδίκησης για κάτι που είναι πια τετελεσμένο γεγονός, κι αυτά έστω απλά για να νιώσει λίγη ικανοποίηση ότι έκανε κάτι ή για να μειώσει την ένταση του απωθημένου που θα τον στοιχείωνει. Αν ο κίνδυνος είναι πολύ μεγάλος θα την κάνει με ελαφρα πηδηματάκια ή κάποτε με τροχάδιν. Κι όταν λέω φόβος, εδώ, μιλώ αποκλειστικά για διαπροσωπικές σχέσεις και γενικά ότι αφορά συσχέτιση με ανθρώπους. Αυτός που φοβάται έχει λίγους φίλους και στο τέλος καταντάει στο η καλοσύνη κάνει παρέα με τη μοναξιά....
    γιάννης

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    RainAndWind?...
    Αν είσαι συ, κλαψ που ξανασυναντιόμαστε.....
    καμια σχεση ιωαννη. ενα τρολλ ειναι ο ρεινμποου86

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καμια σχεση ιωαννη. ενα τρολλ ειναι ο ρεινμποου86
    Ξεκόλλα.. η συγκεκριμένη δεν είναι.
    Καλημέρα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Ξεκόλλα.. η συγκεκριμένη δεν είναι.
    Καλημέρα
    κανεις λαθος. και δεν ειναι γυναικα. σε δουλευει. ξυπνα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κανεις λαθος. και δεν ειναι γυναικα. σε δουλευει. ξυπνα..
    άσε με να ζήσω το όνειρο! αχαχαχαχαχαχαχαχ

    Πέρα απο τη πλάκα.. ακόμα και με τη δική σας λογική να πάμε, ο τροπος που γράφει δεν έχει καμία σχέση με τα τρολ.. και:
    1. κανένα τρολ δεν άνοιξε θέμα που να αναφέρει πως τον προσβάλλετε
    2. συνεχίζει να γράφει απο το ίδιο προφιλ μετά απο όσα της έχετε πει, κάτι που δεν θα έκανε ήταν τρολ
    3. το ότι έβαλε παρόμοιο όνομα με κάποιο άλλο μέλος σημαίνει πως δεν έδωσε καν σημασία στο όνομα. τα τρολ δεν το έχουν ξανακάνει αυτό

    Μπορώ να σκεφτώ και πολλά άλλα.. αλλά δεν έχει νόημα και βαριέμαι να γράφω.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    άσε με να ζήσω το όνειρο! αχαχαχαχαχαχαχαχ

    Πέρα απο τη πλάκα.. ακόμα και με τη δική σας λογική να πάμε, ο τροπος που γράφει δεν έχει καμία σχέση με τα τρολ.. και:
    1. κανένα τρολ δεν άνοιξε θέμα που να αναφέρει πως τον προσβάλλετε
    2. συνεχίζει να γράφει απο το ίδιο προφιλ μετά απο όσα της έχετε πει, κάτι που δεν θα έκανε ήταν τρολ
    3. το ότι έβαλε παρόμοιο όνομα με κάποιο άλλο μέλος σημαίνει πως δεν έδωσε καν σημασία στο όνομα. τα τρολ δεν το έχουν ξανακάνει αυτό

    Μπορώ να σκεφτώ και πολλά άλλα.. αλλά δεν έχει νόημα και βαριέμαι να γράφω.
    ζησε οτι θες, αλλα οταν δεις το φιδι μπροστα σου, μην με πεις πως δεν σε τοπα!!!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ΧΑΑΑΑ!!!

    1.2. εχει γινει χοντροπετσος και το παιζει τρελιτσα κι οποιον πεισει. εσενα, πχ....
    3. βεβαιως και το κανουν.
    κι εγω βαριεμαι. αντε καλη τυχη με τον βόα!!! χαχαχαχαχαχαχαχα!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ο μεγαλυτερος μου φοβος ειναι να μεινω φτωχος .......το μονο που φοβαμαι, ουτε φιδια , ουτε κατσαριδες , ουτε ασθενειες , ουτε τιποτα ......

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φόβοι για το μεταθάνατον
    By Enoxlitikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 9
    Last Post: 18-10-2021, 20:47
  2. Υποσχεσεις και Φοβοι
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-07-2020, 02:17
  3. Πανικός, φόβοι
    By μοιρα in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-2016, 00:40
  4. Φόβοι..
    By lipimeni in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 13
    Last Post: 28-03-2013, 01:26
  5. οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν
    By giannhs_001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 08-08-2012, 01:24

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •