Έφαγα κόλλημα! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 83
  1. #61
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Απαντησα σε αυτο που εγραψε ο aeolus74 πιο πανω.
    Ναι το καταλαβα. Απλα οπως εγραψα στον aeolus74 και εγω ΔΕΝ ενιωθα ετσι αρχικα. ΤΩΡΑ νιωθω.
    Ουτε καν το εβλεπα οτι ειναι ωραια οπότε που να παω εγω τωρα εκει, δεν με παιρνει κλπ

    Την ειδα στο παρτυ, ενιωσα ελξη και ενδιαφερον κατευθειαν και πηγα και της μιλησα πολυ ομορφα και ευγενικα (καποια στιγμη το εθιξε αυτο με την ευγενεια οτι της αρεσε πανω μου αλλα τελοσπάντων) και τελος...

    Τωρα το πως εξελιχθηκε, ναι.... αρχισα να νιωθω κομπλεξ πλεον

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Μωρε γιατι; Ενας ανθρωπος ειναι και αυτη οπως κι εσυ, δεν ειναι ο κριτης των παντων. Κρατα το ολο αυτο σαν μια ακομη εμπειρια και πηγαινε παρακατω. Και να σου πω οτι αν ο αλλλος.μας αρεσει, δεν καθομαστε να τον κρινουμε σκληρα.μεχρι να βρουμε τα λαθη του... ΘΑ ξενερωσουμε μονο αν.δουμε οτι τελικα ο αλλος δεν μας τραβαει, αλλα για αυτο.δεν φταιει ο αλλος. Μπορει αυτο που πανω σου δεν αρεσει σε μια γυναικα, μια αλλη να την.ξετρελαινει.

  3. #63
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Μωρε γιατι; Ενας ανθρωπος ειναι και αυτη οπως κι εσυ, δεν ειναι ο κριτης των παντων. Κρατα το ολο αυτο σαν μια ακομη εμπειρια και πηγαινε παρακατω. Και να σου πω οτι αν ο αλλλος.μας αρεσει, δεν καθομαστε να τον κρινουμε σκληρα.μεχρι να βρουμε τα λαθη του... ΘΑ ξενερωσουμε μονο αν.δουμε οτι τελικα ο αλλος δεν μας τραβαει, αλλα για αυτο.δεν φταιει ο αλλος. Μπορει αυτο που πανω σου δεν αρεσει σε μια γυναικα, μια αλλη να την.ξετρελαινει.
    Τωρα πας σε βαθεια νερα... καποια πραγματα εχουν να κανουν και με το ποσο ενοχικός είναι καποιος (όπως εγω καλη ωρα. ΑΛλα ειναι και αυτη - καποια στιγμη σε μια κουβεντα ασχετη το εθιξε οτι ειναι).
    Οπότε απο τη δικη μου πλευρα, το να μην κανω να περασει καλα, εικαζω οτι χτυπησε τη δικη μου ενοχικότητα και τωρα νιωθω ετσι πως νιωθω.

    ΑΛλα ενδεχεται να χτυπησε και τη δικη της. "Ωχ, δεν μπορει να περασει καλα μαζι μου. Κατι δεν κανω καλα. Ας φυγω γρηγορα απο το σπιτι γιατι δεν εχω ορεξη να το αναλυσω, εχω αλλα προβληματα τωρα". (στο πρωτο Post είχα αναφερει για οικογενειακα της προβληματα)

    Αλλα το δευτερο σεναριο, για αυτη, δεν θα το μαθω ποτε πιστευω. Ειναι εικασια δικη μου αλλα μου ακουγεται συνειρμικα σωστη...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Βεβαιως και το καταλαβα! Απλα διευκρινίζω: δεν ενιωθα καθόλου πιο κάτω απο αυτη. ΤΩΡΑ νιώθω μετα απ'ότι εγινε. Ισως γιατι ενδεχομενως να ειχε καποιες προσδοκιες απο εμενα και δεν τις βρηκε.
    Οπότε εδω ειναι και ο λογος που δεν θα ηθελα αυτη τη στιγμη τουλαχιστον να το ξαναπροσπαθησω μαζι της και συμφωνω μαζι σου. Αν με δει και καταλαβει αυτη τη στιγμη οτι εχω εστω και ενα ψηγμα ανασφάλειας θα ειναι ακομη χειρότερα πιστευω...
    ok δεν αμφισβητώ αυτό που λές. Όμως επειδή είπες: "Νιώθω σαν να ξεχασα ποιά είναι τα κυβικα μου..." συμπέρανα ότι η ανασφάλεια υπήρχε από την αρχή. Αφού νοιώθεις έτσι, τότε μάλλον ειναι καλύτερα να μην προσπαθήσεις κάτι στην παρούσα φάση. Νοιώθεις ευάλωτος και δεν θα μπορέσεις να χειριστείς σωστά την κατάσταση. Άσε που μπορεί να καταλήξει ακόμα πιο σκατά. Πάντως η συμπεριφορά την δικιάς σου δεν ειναι και πολύ νορμάλ. Αυτός ο βομβαρδισμός ερωτήσεων, η μεγάλη εγγύτητα από την αρχή και η εξιδανίκευση, μου θυμίζει μία που είχα γνωρίσει πριν χρόνια και προέκυψε εντελώς τρελή :). Το να αποστασιοποιηθείς δεν ειναι κακή ιδέα. Η απομάκρυνση μας δημιουργεί ελκυστικότητα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Τωρα πας σε βαθεια νερα... καποια πραγματα εχουν να κανουν και με το ποσο ενοχικός είναι καποιος (όπως εγω καλη ωρα. ΑΛλα ειναι και αυτη - καποια στιγμη σε μια κουβεντα ασχετη το εθιξε οτι ειναι).
    Οπότε απο τη δικη μου πλευρα, το να μην κανω να περασει καλα, εικαζω οτι χτυπησε τη δικη μου ενοχικότητα και τωρα νιωθω ετσι πως νιωθω.

    ΑΛλα ενδεχεται να χτυπησε και τη δικη της. "Ωχ, δεν μπορει να περασει καλα μαζι μου. Κατι δεν κανω καλα. Ας φυγω γρηγορα απο το σπιτι γιατι δεν εχω ορεξη να το αναλυσω, εχω αλλα προβληματα τωρα". (στο πρωτο Post είχα αναφερει για οικογενειακα της προβληματα)

    Αλλα το δευτερο σεναριο, για αυτη, δεν θα το μαθω ποτε πιστευω. Ειναι εικασια δικη μου αλλα μου ακουγεται συνειρμικα σωστη...
    Δεν ειναι θέμα ενοχικότητας αλλά χαμηλής αυτοεκτίμησης. Λες ότι δεν έδειξες ανασφάλεια από την αρχή, αλλά το ότι καθόσουν για ώρες και απολογούσουν για το hangover, τι είναι; ένδειξη δυναμισμού; Οι ανασφαλείς και οι φοβισμένοι απολογούνται. Αυτοί που δεν φοβούνται λένε "δεν ειμαι καλά σήμερα... γιατί έτσι".

  6. #66
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δεν ειναι θέμα ενοχικότητας αλλά χαμηλής αυτοεκτίμησης. Λες ότι δεν έδειξες ανασφάλεια από την αρχή, αλλά το ότι καθόσουν για ώρες και απολογούσουν για το hangover, τι είναι; ένδειξη δυναμισμού; Οι ανασφαλείς και οι φοβισμένοι απολογούνται. Αυτοί που δεν φοβούνται λένε "δεν ειμαι καλά σήμερα... γιατί έτσι".
    Αρα απο αυτο που προσπαθεις να μου πεις είναι ολο το προβλημα ειναι οτι υπηρχε γενικοτερη χαμηλη αυτοεκτιμηση απο τη μερια μου απο την αρχη σε ΟΛΑ τα κομματια.. οχι μονο στο σεξουαλικο. Γιατι την ορολογία "κυβικα" την ειχα αναφερει για αυτο το κομματι.


    Γιατι αν τελικα ισχυει κατι τετοιο και δεν το εχω καταλαβει μαλλον θελει "δουλεια" με ειδικο αυτο

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Αρα απο αυτο που προσπαθεις να μου πεις είναι ολο το προβλημα ειναι οτι υπηρχε γενικοτερη χαμηλη αυτοεκτιμηση απο τη μερια μου απο την αρχη σε ΟΛΑ τα κομματια.. οχι μονο στο σεξουαλικο. Γιατι την ορολογία "κυβικα" την ειχα αναφερει για αυτο το κομματι.


    Γιατι αν τελικα ισχυει κατι τετοιο και δεν το εχω καταλαβει μαλλον θελει "δουλεια" με ειδικο αυτο
    Εγώ βγάζω τα συμπεράσματά μου από αυτά που γράφεις. Σου προσφέρω αν θες μία διαφορετική ερμηνεία αυτών που γράφεις, έτσι ώστε να δεις καλύτερα κι εσύ ο ίδιος τι γράφεις. Πιστεύω ότι ειναι ένας συνδυασμός χαμηλής αυτοεκτίμησης, και μάθησης. Χαμηλή αυτοεκτίμηση με την έννοια ότι βλέπεις τον εαυτό σου πιο χαμηλά - με όρους αξιών - σε σχέση με μία όμορφη γυναίκα (οι περισσότεροι το κάνουν). Θέμα μάθησης όσον αφορά το πως μαθαμε να λειτουργούμε απέναντι στις γυναίκες. Να ειμαστε δλδ "ιππότες", ευγενικοί, καλοί, βολικοί, με κατανόηση, με παρουσία και διαθεσιμότητα, και άλλες παρόμοιες μαλακίες που ουσιαστικά ξενερώνουν τις γυναίκες.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Αρα απο αυτο που προσπαθεις να μου πεις είναι ολο το προβλημα ειναι οτι υπηρχε γενικοτερη χαμηλη αυτοεκτιμηση απο τη μερια μου απο την αρχη σε ΟΛΑ τα κομματια.. οχι μονο στο σεξουαλικο. Γιατι την ορολογία "κυβικα" την ειχα αναφερει για αυτο το κομματι.


    Γιατι αν τελικα ισχυει κατι τετοιο και δεν το εχω καταλαβει μαλλον θελει "δουλεια" με ειδικο αυτο
    συγνωμη, αλλα τι ηλικια εχεις;

  9. #69
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, αλλα τι ηλικια εχεις;
    μεγαλη σχετικα... :(

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    μεγαλη σχετικα... :(
    σχετικα με τι; ντρεπεσαι να μας την πεις;

  11. #71
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σχετικα με τι; ντρεπεσαι να μας την πεις;
    37. ΕΙμαστε γεννημενοι την ιδια χρονια με την κοπελια

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,644
    τεσπα...
    εγω το θεωρω "φυσιολογικο" να ειναι κανεις ανασφαλης για τις επιδοσεις του ή την ομορφαδα του, οταν ειναι με ανθρωπο που του αρεσει πολυ, τον θαυμαζει και να κομπλαρει. δεν θεωρω οτι ειναι κατι για ψυχοθεραπεια ντε και καλα, αλλα για διαχειριση..

  13. #73
    kopela93
    Guest
    Τελικά τι θα κάνεις; Κίνηση τέλος;;

  14. #74
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τελικά τι θα κάνεις; Κίνηση τέλος;;
    Τέλος.. περασαν τοσες μερες και δεν επικοινωνησε και κανείς από τους δυο μας αλλωστε.

    Ασε να ηρεμησω και λιγο γιατι πολυ το "βασάνισα" στο κεφαλι μου

  15. #75
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Τέλος.. περασαν τοσες μερες και δεν επικοινωνησε και κανείς από τους δυο μας αλλωστε.

    Ασε να ηρεμησω και λιγο γιατι πολυ το "βασάνισα" στο κεφαλι μου
    Καλύτερα λοιπόν. Να ηρεμήσεις. Μπράβο για την απόφασή σου

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Έφαγα άκυρο??
    By Χάλια Μαύρα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 30-09-2021, 00:14
  2. Τι ΔΕΝ έφαγα σήμερα
    By Sethunya in forum Παχυσαρκία
    Replies: 31
    Last Post: 06-11-2017, 16:18
  3. ΤΙ ΘΑ ΦΑΩ - ΤΙ ΕΦΑΓΑ;
    By popcorn in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 13
    Last Post: 22-12-2014, 14:09
  4. Τί έφαγα σήμερα!
    By fuxia in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 89
    Last Post: 29-11-2010, 21:15
  5. Replies: 179
    Last Post: 25-02-2010, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •