Έφαγα κόλλημα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1

    Έφαγα κόλλημα!

    Καλησπέρα στην ομαδα.
    Να μοιραστώ μια μικρή ιστορία που βιωσα πρόσφατα.

    Γνωρίζω μια κοπελα σε ενα παρτυ η οποία μου αρεσε πάρα μα πάρα πολυ οπότε αρχιζω και της πιάνω την κουβεντα. Τη βλεπω ενδιαφερεται κατευθειαν και μετα πολλα ανταλλασουμε facebook.

    Και μετα απο λιγες μερες κανονιζουμε παμε συναυλια και περναμε τελεια. Συνεχιζουμε πηγαινουμε σε παρτυ αλλες τρεις φορες με παρεα αλλα οχι κοντα το ενα παρτυ με το αλλο. Λογω οικογενειακων προβλημάτων της εχει πιεσμενο χρονο.

    Ωσπου ερχεται το πρωτο επισημο ραντεβου για φαγητόοο. Παμε σε μαγαζι που διαλέγει αυτη, περναμε τελεια, συνεχιζουμε για cocktail περναμε επίσης τελεια. Προτεινω σπιτι μου αλλα λεει ας παμε να πιουμε μια μπυρα καλυτερα. Και παμε ΚΑΙ για μπυρα. Φευγουμε και απο εκει και παω να την αφησω σπιτι. Οπως την αφηνω πέφτει το πρωτο φιλι και συνειδητοποιουμε οτι δε θελουμε να τελειωσει η βραδυα. Αλλα με δικη της πρωτοβουλια το τελειωνουμε εκει. Παμε σπιτι και συνεχιζουμε με μηνυματα στο Messenger και λιγο sexting και με τα πολλα δινουμε ραντεβου για την επομενη στο σπιτι μου. Τελεια λεω ! Χμμμμμ οχι και τοσο.. ξυπναω την αλλη μερα με ενα hangover τρικουβερτο. Αλλα λεω φτασαμε ως εδω και θα το χαλασω ? Depon απανωτα, νερό, ηλεκτρολυτες μπας και γινει τιποτα. Κάτι γινεται αλλα δεν επανερχομαι ποτε 100%. Της εξηγω την κατασταση στο τηλεφωνο αλλα λεω ας μη το χαλασουμε. Οποτε ερχεται στο σπιτι. Ξακιναμε με κρασι, κουνεντα, με εχει "τεντώσει" στις ερωτησεις. Μονο απο κοσκινο δεν με περασε. Απο το αν θελω οικογενεια μεχρι και το τι αποψη εχω για τη θρησκεια. Ώσπου ερχεται το sex! Οχι και το καλυτερο ever λογω hangover αλλα δεν μενει κανεις παραπονεμενος. Παμε να κοιμηθουμε και εγω δεν κοιμαμαι και πολυ καθως εχω ακομη πονοκέφαλο οποτε κοιμαμαι λιγες ωρες. Την επομενη μερα ακομη περισσότερο πονοκέφαλο. Παμε να κανουμε sex και το κεφαλι μου παει κυριολεκτικα να σπάσει. Καλυτερα να με χτυπούσαν με σφυρι ειλικρινα. Της λεω δεν την παλεύω με τίποτα πρεπει να παρω depon. Κουμπωνω δυο των 500 αλλα μέχρι να δράσουν εχει χαθει το momentum, εχει σηκωθει, εχει ντυθεί και ειναι με το κινητο στο χέρι λέγοντας "θελω να δω τις φιλες μου, εχω καιρο να τις δω". Καλα λεω αντε να σε παω σπιτι. Στο μεταξυ ειχε αφησει φαγητο απο αυτο που ειχαμε το προηγουμενο βραδυ και τη ρωταω "ποτε θα το φαμε αυτο? ". Απάντηση: "δεν ξερω ποτε θα ξαναρθω." Δεν παμε καλα σκέφτομαι. Στο δρομο για το σπιτι δεν μιλάει καθόλου. Οπως την αφηνω στο σπιτι τη ρωταω "θα βρεθουμε το βραδυ για ποτο? ". "Θα μιλησουμε και βλεπουμε" λέει. Τελικα δεν μιλησαμε.
    Εμφανως δεν περασε καλα. Υποθετω οτι δεν χρειάζεται πολυ μυαλο να το καταλαβει καποιος

    Το αφησα χωρις επικοινωνια κανα δυο μερες να ξεθυμανει το σκηνικο ωσπου τελικα στελνω ενα μηνυμα αρχικά τυπικο. "Καλησπέρα, πως εισαι?" Για να παρω την ΕΠΙΚΗ απαντηση: "Ψηλή, μελαχροινη με γαλανια ματια" και γελαστά emojis απο διπλα.
    Πωωωωω ρε λεω. Παει αυτο ηταν. Αμα αρχισε και την ειρωνια καηκαμε.
    Συνεχιζει με κατι μικρες ερωτησεις τυπου "πως ειναι το κεφαλι σου". ( Δυο μερες μετα.) Ανταλλαξαμε δυο μηνυματα και δεν ξαναμιλησαμε.

    Δεν με βλέπω να την ξαναενοχλω.
    Το θεμα ειναι οτι με ενδιεφερε πολυ σαν κοπελα σαν άνθρωπος κλπ. Δεν το εβλεπα μονο σεξουαλικα. Αλλα μετα απο αυτο νιωθω σαν να μην εχω μουτρα να την ξανα παρω τηλέφωνο. Κανονικα μαλλον δεν θα επρεπε να νιωθω ετσι αλλα να που νιωθω!

    Και εχω φτάσει σε σημείο να εχω φάει επικό κολλημα με τον εν λόγω κυρία και να τη σκέφτομαι συνεχεια. Τόσο κολλημα που ουτε να δουλεψω δεν μπορω ωρες ωρες

    Anyway...dεν ξερω αν θελώ καποια συμβουλη ή όχι. Το έγραψα κυρίως για να το μοιραστω αλλα αν θέλετε να γράψετε και κάτι θα με βοηθούσε παρα μα πάρα πολυ

    Ευχαριστω εκ των προτερων!

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Ε άμα δεν κυνηγήσεις και λίγο τώρα θα σε ξεχάσει. Έτσι νομίζω ότι θα γίνει

  3. #3
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ε άμα δεν κυνηγήσεις και λίγο τώρα θα σε ξεχάσει. Έτσι νομίζω ότι θα γίνει
    Έχεις δίκιο απλά έχω κομπλάρει άσχημα με το πως "κλείσαμε" την τελευταία μέρα... :-/

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Έχεις δίκιο απλά έχω κομπλάρει άσχημα με το πως "κλείσαμε" την τελευταία μέρα... :-/
    Στείλε κι ενδιαφέρσου
    Δύσκολο πράγμα, αλλά μόνο έτσι θα δεις προκοπή
    Ανθρώπινες σχέσεις - εγωισμός

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by tingerbell View Post
    Anyway...dεν ξερω αν θελώ καποια συμβουλη ή όχι. !
    γεια, εγω το μονο που μπορω να σε συμβουλεψω, ειναι να γραφεις στα ελληνικα.
    εχεις δει καποιον αγγλο γαλλο πορτογαλο, κτλ κτλ
    αναμεσα στις λεξεις της μητρικης του γλωσσας να γραφει στα ελληνικα;
    ετσι απο περιεργεια, γιατι το κανεις;
    καταλαβαινω οτι ειμαι εκτος θεματος μπορεις και να μην δωσεις καμμια σημασια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Τα πραγματα.ειναι πολυ απλα. Κανεις μια προσπαθεια ακομη, αν ανταποκριθει καλως. Αν οχι ξεχνα τη γιατι απλα.επαψε να ενδιαφερεται. Και το γιατι δεν χρειαζεται να το αναλυσεις, απλα πας παρακατω. Καλη τυχη!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Προφανώς τους άλλους 12 τους γουστάρει περισσότερο από σένα.
    Είσαι 13ος στη σειρά διαδοχής. Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί να κλείσουν και οι 12 μαζί να πάνε σε κανέναν αγώνα και να πέσει σε γκρεμό το πούλμαν .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Φίλε δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά για κάποιο λόγο η γκομενα έχει ξενερώσει..Κι όταν η γυναίκα κατεβάζει ρολά τα πράγματα είναι δύσκολα χαχα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ε άμα δεν κυνηγήσεις και λίγο τώρα θα σε ξεχάσει. Έτσι νομίζω ότι θα γίνει
    Όχι ρε συ τι του λες του ανθρώπου σιγά μη την κυνηγήσει κιόλας. Συνήθως όταν αφήνεις τα πράγματα ως έχουν κ σταματήσεις να ασχολείσαι οι πιθανότητες να θέλει να σε ξαναδεί είναι πολύ περισσότερες από το αντίθετο. Κι στην τελική σιγά αν δεν κάτσει πας για άλλα κλάιν.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Αυτό με το sex που δεν έμεινε κανείς παραπονεμένος είναι δικό σου συμπέρασμα; η τα είπατε; Γιατί έχω την εντύπωση ότι η τύπισσα ήδη ψάχνεται για άλλες ερωτικές περιπέτειες.. Το ίδιο εννοείτε να κάνεις κ συ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Καταλαβαίνω ότι λόγω της ταύτισης περνάς συναισθηματική δυσκολία ωστόσο αυτά έχει η ζωή αποδέξου το κ προχώρα. Έχει κι αλλού πορτοκαλιές.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Τα πραγματα.ειναι πολυ απλα. Κανεις μια προσπαθεια ακομη, αν ανταποκριθει καλως. Αν οχι ξεχνα τη γιατι απλα.επαψε να ενδιαφερεται. Και το γιατι δεν χρειαζεται να το αναλυσεις, απλα πας παρακατω. Καλη τυχη!
    Έκανα όντως σήμερα. Ρίχνω τα μουτρα μου και λεω ας παρω με αφορμη ενα παρτυ που ειχε. Και λεω "σκεφτομαι να παω σημερα, θα ερθεις? ". Και η απαντηση ηταν "ηθελα πολυ να πάω και εγω αλλα εχω κανονισει να παω στο γυμναστηριο γιατι εχουν να μας παρουσιασουν ενα καινουργιο προγραμμα σήμερα οποτε θα εχει κους κους με τη δασκαλα και νεες πληροφοριες".....

    Αυτό

  13. #13
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Αυτό με το sex που δεν έμεινε κανείς παραπονεμένος είναι δικό σου συμπέρασμα; η τα είπατε; Γιατί έχω την εντύπωση ότι η τύπισσα ήδη ψάχνεται για άλλες ερωτικές περιπέτειες.. Το ίδιο εννοείτε να κάνεις κ συ.
    Αρχικα διαισθητικο. Αλλα επεσε και μια μικρη συζητηση. Με ρωτουσε "αυτο πως και το εκανες? Σου αρεσει αυτο το στυλ ε ? Απο που προέκυψε αυτο?" Η π.χ. "μου αρεσε εκεινο"

    Ενα ειναι το σιγουρο που ψιλοσυζητηθηκε κιολας. Ειναι πολυ βασικο να τελειώσει ΚΑΙ αυτη. Απο τη στιγμή που θα γινει αυτο "θα περασεις και εσυ πολυ καλα" ειπε χαρακτηριστικά. Την πρωτη φορα ολα καλά. Τη δευτετη με τον πονοκεφαλο....οχι. Εκει κατεβασε ρολα και τέλος κατ'εμε

  14. #14
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Καταλαβαίνω ότι λόγω της ταύτισης περνάς συναισθηματική δυσκολία ωστόσο αυτά έχει η ζωή αποδέξου το κ προχώρα. Έχει κι αλλού πορτοκαλιές.
    Φιλε μου ειπες τη μαγική λέξη.. "ταύτιση". Για να ειμαι πιο λεπτομερης, σκέψου οτι οταν πηγαμε στη συναυλια μονο το εγκώμιό μου δεν μου έπλεξε στο δρομο. "Μου περισεψει ενα εισητηριο" μου ελεγε καθως πηγαιναμε στη συναυλια "γιατι η φιλη μου δεν μπορεσε να ερθει. Και ειδα εσενα που ησουν κοινωνικος, χαμογελαστος ακομπλεξαριστος, να μιλας με ολο τον κοσμο και λεω δεν υπάρχει περιπτωση να μην περασω καλα μαζι σου".
    Μοιράστηκε μαζί μου καποια προβληματα της. Στο προτελευταιο παρτυ που ειχαμε παει μαζι χορευαμε συνεχεια και μου χαμογελουσε. Και την επομενη μερα ξυπνησα το πρωι και ειδα ενα μηνυμα στο κινητο μου να γραφει: "Καλημερα. Οταν σε βλεπω μου φτιάχνεις τη διάθεση".
    Και καθε φορα που χορευαμε μαζι ηταν ενα ακομη λιθαρακι για μενα που χτιζοταν σιγα σιγα ολο αυτο γιατι την εβλεπα να περναει καλα και ετσι περνουσα και εγω ακομη καλυτερα. Και οταν χορευε και με κανεναν αλλον την επιανα να μου ριχνει και καμια κλεφτη ματια.

    Οταν πηγαμε για φαγητο παρηγγειλε κατι πιατα που δεν τα ειχα ξανα φάει και μου τα καθαριζε στο πιάτο μου.

    Όταν με έβλεπε με το ηλεκτρονικο τσιγάρο μου ελεγε "ελα κοψτο τωρα αυτο . Και εγω καπνιζα αλλα το εχω κοψει τωρα. Θα αρχισεις παλι το γυμνααστηριο, θα μειωσεις το αλκοολ.... (...)"

    Εγω εβλεπα εναν ανθρωπο που ενδιαφερόταν απο το πουθενα και ενιωθα σαν να ηθελε να με βαλει και σε μια σειρα να το πω και ετσι. Ακομη και οταν την αφησα σπιτι μετα το ραντεβου για φαγητο μου ειπε "οταν φτασεις στειλε μου μηνυμα να ξερω οτι εφτασες".
    Οχι μονο ταυτιση ενιωσα αλλα και ασφάλεια, χαρά, σιγουρία, έρωτα ... πάρα πολλα συναισθηματα.
    Και όοοοοολα αυτα τα ωραια συναισθηματα που χτιζόταν σιγα-σιγα με μηνυματα, με χορό, με λόγια με πράξεις, με ραντεβου, με ματίες, ΚΛΙΚ....... εξαφανίστηκαν και διαλυθηκαν μεσα σε λεπτα, ενα πρωί, γιατι ξενερωσε επειδη ειχα πονοκεφαλο και δεν μπορουσαμε να κανουμε sex. Αυτη ειναι η δικη μου ερμηνεια

    Ναι φιλε μου. Είχα ταυτιστεί...... ειχα αρχισει να σκέφτομαι διάφορα. Την ειχα καλέσει για διακοπες τις οποιες απέρριψε. Την ειχα καλεσει σε ενα διήμερο πάρτυ εκτος πόλης το οποίο και δέχτηκε εν τέλη να παμε μαζί και κανονίσαμε άδεια απο τη δουλειά μια μερα για να πάμε. Και τωρα δεν βλέπω να παμε.. στην καλυτερη να ακυρωσω την αδεια και στη χειρότερη να την αφησω την αδεια και να τη βγαλω στο σπιτι μου ή βολτα γυρω γυρω για κανα μπανιο.
    Στο τέλος θα προχωρησω όπως ειπες γιατι υπάρχουν και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκάλια. Αλλα.... μένεις παντα με το γιατι το οποιο δεν μπορεις να απαντησεις. Και ακομη και αν μετα απο πεντε ή δεκα μερες ξανα γυρισει με την ιδια διάθεση που ειχε πριν .... ε δεν θα εχω εγω μαλλον την ιδια διαθεση. Ενα βημα μπροστα και δυο πισω

  15. #15
    kopela93
    Guest
    Θα γυρίσει αφού δε χάλασε κάτι ουσιαστικό μια μικρή ξενερα εγωισμού έφαγε, αλλά γουστάρει. Για να δούμε τι θα γίνει τελικά

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έφαγα άκυρο??
    By Χάλια Μαύρα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 30-09-2021, 00:14
  2. Τι ΔΕΝ έφαγα σήμερα
    By Sethunya in forum Παχυσαρκία
    Replies: 31
    Last Post: 06-11-2017, 16:18
  3. ΤΙ ΘΑ ΦΑΩ - ΤΙ ΕΦΑΓΑ;
    By popcorn in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 13
    Last Post: 22-12-2014, 14:09
  4. Τί έφαγα σήμερα!
    By fuxia in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 89
    Last Post: 29-11-2010, 21:15
  5. Replies: 179
    Last Post: 25-02-2010, 17:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •