Ψυχοσωματικα κουσούρια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 70
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    7
    κοιτα τα μουδιασματα της σκπ αν κ ο ΜΚ.89 ξερει καλυτερα να μας απαντησει νομιζω οτι δεν πανε κ ερχονται ουτε μολις αλλαξεις θεση περνανε.ειναι συμπτωμα διαρκειας.Ξερω κ απο ξαδερφο μου που εχει σκπ οτι μουδιασε ξαφνικα μια μερα ολοκληρος απο την μια πλευρα.Γιατι τα κλασσικα μουδιασματα λιγο στην καρεκλα κτλ τα εχω κ εγω χρονια.εχω κ μια κηλη στην μεση αλλα αυτα μολις αλλαξω θεση και αιματωθει περναει.ειναι φαυλος κυκλος οπως λες ομως κ ειναι στιγμες που λεω ξεκολλα δεν εχεις τιποτα ειναι στο μυαλο σου και στιγμες που λεω κ αν δεν ειναι στο μυαλο μου κ πρεπει να το βρω?παντως γεγονος ειναι οτι πριν 2 βδομαδες ειχε ενα ατυχημα ο αντρας μου κ εμενα μαζι του το βραδυ ε μια βδομαδα στο νοσοκομειο ουτε εμβοες ουτε καρδιες ουτε τιποτα.ειχα εστιασει στο προβλημα που υπηρχε οντως κ δεν ειχα καν τον χρονο να ασχοληθω με εμενα.μολις ηρθαμε σπιτι πηρα κ την απαντηση της μαγνητικης κ ξαναξεκινησε ολο απο την αρχη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Κι εγω δεν σου κρυβω οτι μπαινω στον πειρασμο.να παω.και σε αλλο νευρολογο να δειξω τη μαγνητικη αλλα.με.συγκρατει αυτο που μου πε η νευρολογος που.πηγα οτι θα βρεθει κανενας που θα μου πει.οτι εχω σκληρυνση και θα μου αρχισει και θεραπεια μονο.και μονο για τα χρηματα. Δεν το .πιστευω οτι θα το κανει καποιος αυτο αλλα.πιστευω οτι μπορει να μου πει κανεις κατι διαφορετικο και.να μου μπει παλι η αμφιβολια. Οποτε το αφηνω. Διαβασα οτι η εξεταση που εκανα, τα οπτικα προκητα σχεδον παντα δειχνει τη ακληρυνση, οταν υπαρχουν φυσικα διαταραχες ορασης. Οποτε προσπαθω να το ξεχασω...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Κι εγω δεν σου κρυβω οτι μπαινω στον πειρασμο.να παω.και σε αλλο νευρολογο να δειξω τη μαγνητικη αλλα.με.συγκρατει αυτο που μου πε η νευρολογος που.πηγα οτι θα βρεθει κανενας που θα μου πει.οτι εχω σκληρυνση και θα μου αρχισει και θεραπεια μονο.και μονο για τα χρηματα. Δεν το .πιστευω οτι θα το κανει καποιος αυτο αλλα.πιστευω οτι μπορει να μου πει κανεις κατι διαφορετικο και.να μου μπει παλι η αμφιβολια. Οποτε το αφηνω. Διαβασα οτι η εξεταση που εκανα, τα οπτικα προκητα σχεδον παντα δειχνει τη ακληρυνση, οταν υπαρχουν φυσικα διαταραχες ορασης. Οποτε προσπαθω να το ξεχασω...
    Olivia κορίτσι μου γλυκο είμαι σίγουρη ότι θα το ξεχάσεις.. το θέμα είναι ότι αύριο μεθαύριο θα βρεις κάτι άλλο να ασχοληθείς, που ειλικρινά δε στο εύχομαι.. Πρέπει να εστιάσεις στο τώρα, στο σήμερα.. Μόλις θα πηγαίνει το μυαλό σου σε αρνητικές σκέψεις, θα λες στον εαυτό σου είμαι ασφαλής, δεν έχω τίποτα και θα κάνεις τις ανάσες σου και θα ζεις στο παρόν..

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    7
    δεν ειναι ευκολο να διαγνωστεις με σκληρυνση και να ξεκινησεις θεραπεια.κ δυστηχως επειδη μπηκα στον πειρασμο αυτες τις βδομαδες κ διαβασα ενα σωρο αλλοιωση στην μαγνητικη δεν ειναι μονο η σκληρυνση εγω εκει ειναι που πραγματικα τρομοκρατηθηκα οτι μπορει να ειναι 1002.εμενα η νευρολογος ειναι ειδικη για σκπ ηξερε απο οταν μπηκα μεσα κ ξεκινησα με την λεξη μαγνητικη τι θα της πω.κ μου ειπε ασε την μαγνητικη για σενα πες μου.θεωρω οτι σιγουρα ξερει να διακρινει μια μαγνητικη αν ειναι σκληρυνση ασε ποθ κ ο ακτινολογος δεν εγραψε κατι αναλογο.βεβαια μπορει να ειναι κ να μην δειχνει ακομα παιζει κ αυτο το σεναριο ειναι πολλες οι εξετασεις που χρειαζονται.ας μην μπαινουμε σε αυτο το τρυπακι.το πιο σωστο που μου ειπε ηταν οτι ειναι δυστυχως ειναι λαθος να γραφονται ετσι ευκολα μαγνητικες εγκεφαλου γιατι ολο κατι βρισκεις κ πανικοβαλεσαι.μπορει λεει να τα εχεις απο παιδι αυτα.το θεμα ειναι οτι με το αγχος που δημιουργησαμε μπορει να τα κανουμε ολα χειροτερα και πρεπει να το δουμε αλλιως.τα λεω σε εσενα για να τα ακουω κ εγω

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    7
    πραγματικα αν δεν ειχα ψαξει για μελανωμα εκει δεν θα ειχαν ξεκινησει ολα αυτα.μετα ολο κατι ειχα.ολο κατι εψαχνα αρχισα να ψαχνω για τους οζους στον θυροειδη ωχ λεω εχω καρκινο ωχ το ενα ωχ το αλλο απο εκει εφτασα στον ωρλ χωρις να το καταλαβω.τι ηθελε κ μου εγραψε αυτη την μαγνητικη ?καλυτερα να μην το ηξερα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Έτσι ξεκινάει, από το άτιμο το google..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Τα μούδιασμα δε πάνε και έρχονται. Είναι εκεί μόνιμα και μέρα με την μέρα χειροτερευουν. Σε σημείο που να τρυπιεσαι με καρφίτσες και να μη καταλαβαίνεις τίποτα. . Ο δικός μου νευρολόγος με το που με είδε χωρίς καν να προλάβω να κάνω τις μαγνητικές μου είπε ότι έχω σκπ. Μεγάλο γατονι.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Εγω ξερεις τι ξερω; οτι οι δυο νευρολογοι που πηγαμε μας ειπαν τα ιδια κι εμεις ακουμε το ιντερνετ, το ατιμο. Το μονο καλο που εχω κανει μεχρι.τωρα ειναι οτι σταματησα να διαβαζω για ασθενειες στο ιντερνετ. Ολα εχουν συμβει, να μη φαινεται η σκληρυνση στη μαγνητικη και να φανει αργοτερα, να φαινεται σκληρυνση στη μαγνητικη και να μην εχεις κανενα συμπτωμα. Αμα κατσουμε τωρα να το ψαξουμε, αστο... Το πώς λειτουργει παντως το σωμα ειναι απιστευτο. Εγω ειχα φαει κολλημα οτι θα παθω σκληρυνση προτου παρουσιασω και το παραμικρο.συμπτωμα. Και μεσα σε ενα χρονο εφθασα να χω θολωσεις ορασης. Ε, που να τις γλιτωσω μετα τις μαγνητικες;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Ναι, ενας καλος νευρολογος το βλεπει απο την κλινικη εξεταση σε συνδυασμο με τα συμπτωματα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Μπράβο σου που σταμάτησες να ψάχνεις συμπτώματα στο ίντερνετ..

  11. #41
    Εγω πάλι καταλήγω πως όσο το σκεφτόμαστε το νιώθουμε.... Καππι ξέρουν την ιστορία μου.... 7 μήνες άγχος, κρίσεις μαγνητικές και γιατροί πολλοί κλπ τώρα πολύ καλύτερα... Εχω κάποια μυοσκελετικα που με ταλαιπωρούν κ με χτυπάνε μπροστά οι πόνοι... Εεε 2 φορές πήγα στον καρδιολόγο για την καρδιά.... Νομίζοντας ότι είναι από εκεί.... Ο φόβος κ ο τρόμος...τωρα προσπαθώ να τα αγνοώ!!!!

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    4
    Καλησπέρα. Έχω βαρεθεί να μην αισθάνομαι καλά συνέχεια. Τις δύο τελευταίες μέρες μουδιάζει ο αυχένας μου και το δεξί χέρι. Πολλές φορές νιώθω και τη γνάθο να μουδιάζει. Έχω αυχενικό φουλ και εντελώς ξαφνικά σταμάτησα τα efexor κατόπιν εντολής γιατρού γιατί είδα λίγο μαύρα τα κόπρανα. Τώρα είμαι καλά αλλά πιστεύω το μούδιασμα είναι λόγω της διακοπής. Θα πάω στο νευρολόγο μου να μου πει τι θα κάνω. Μαγνητική εγκεφάλου μου λέει ότι δε χρειάζεται γιατί πάντα φοβάμαι για το χειρότερο.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    7
    Το χέρι μπορει να μουδιαζει από τον αυχενα είναι το πιο πιθανό σενάριο.Μαγνητικη αυχενα κάνε.Ειδικα αν μουδιαζουν τα δάχτυλα.Ειναι κλασσικό σύμπτωμα στενωσης στον αυχενα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εγω παντα φοβουν τις αρρωστιες και απεφευγα να πηγαινω σε γιατρους απο φοβο. Αλλα δεν με επηρρεαζε στην.καθημερινοτητα μου, το χα καπου βαθεια κρυμμενο. Παθαινω ενα μικρο προβλημα υγειας το οποιο μεχρι να.διαγνωστει περασα ενα διασρημα εντονου στρες. Εκει πηγα και σε πολλους γιατρους κι εχασα και την εμπιστοσυνη μου γιατι ο καθενας μου λεγε και κατι αλλο. Ε, μετα μου.μπηκε στο.μυαλο οτι.θα μου βγει.καποια ασθενεια, ενιωσα ευαλωτη ξαφνικα, ειπα αφου ηδη νοσησα αρα γιατι να μην παθω και κατι πιο σοβαρο. Ε, μετα αρχισαν τα συμπτωματα και μετα τα τουρ στους γιατρους. Αλλα βλεπω τελικα πως οσες εξετασεις και να.κανω δεν θα ησυχασω. Ελεγχω συνεχως την οραση μου, την ακοη μου... Πιο παλαια ειχα παθει κολλημα οτι θα μουδιασω,μουδιαζα απο λαθος σταση σωματος.και μεχρι να μου περασει, παθαινα πανικο. Δεν εχει τελμα αυτο.
    Ίδιες σκέψεις με εσένα έχω ...και κάνω τα ίδια...

  15. #45
    Εγω ολιβια με τουσ πνευμονολογους τουρ ακουγετε ενας συριγμος οταν εκπνεω δυνατα μετα π τον τελευταιο καιρο εχω εξαρση παλινδρομησης μπορεις να μιλήσουμε στο fb? Messenger Annita Tsoupani

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχοσωματικά
    By peace93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 29-05-2022, 10:11
  2. Ψυχοσωματικά sos
    By ΒΊΚΥ 79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 55
    Last Post: 21-10-2019, 13:12
  3. Ψυχοσωματικά
    By bubble11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 71
    Last Post: 06-09-2019, 00:14
  4. Ψυχοσωματικα
    By tzina2012 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 24-06-2016, 06:26
  5. ψυχοσωματικα...
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-06-2012, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •