Ανασφαλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26

    Ανασφαλεια

    Καλησπερα! Πως διαχειριζόμαστε την ανασφάλεια στην αρχή της σχέσης? Βγαίνω με ένα παιδι περιπου δυο μήνες τώρα. Καθημερινά μου στελνει μηνυματα, συναντιόμαστε, αν και θεωρώ λίγο , μια φορά την εβδομάδα γιατί δουλευει πολλες ώρες. Υπάρχει ευχάριστο κλίμα βέβαια δεν έχει γίνει καμια κουβέντα τι είδους σχέση έχουμε(αποκλειστική,σεξουα λική η ότι αλλο). Κ εγώ πάντα κάνω την σκεψη αν μιλάει κ με άλλες, αν βγαίνει με άλλες κτλπ και χαλιέμαι από μόνη μου. Τι μπορώ να κάνω γ αυτό?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    175
    Άποψή μου μπορεί να είμαι και λάθος .τον βάζεις να ξεκαθαρίσει τι σχέσει έχετε μεταξύ σας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Πως το κάνω χωρίς να φανεί κάπως?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Stellastar View Post
    Πως το κάνω χωρίς να φανεί κάπως?
    Με δύο απλές ερωτήσεις. Τι παίζει με εμάς, τι θέλεις από εμένα; Ξεκαθάρισμα είναι, δεν είναι κακό να γνωρίζεις που πατάς, ούτε χάνεις κάτι θέτοντας αυτές τις ερωτήσεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειμαι της αποψης οχι πολλες ερωτησεις στην αρχη της σχεσης ......καποτε μια υποψηφια σχεση μεκανε να φυγω γιατι μουκανε πολλες ερωτησεις στην αρχη .....

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Ανάμεσα σε αυτά τα δυο ταλαντευομαι.. Να κάνω η να μην κανω την ερώτηση. Δεν την κάνω κ τελικά βραζω μέσα μου. Βέβαια πανω σε συζήτηση μου έχει πει ότι του αρέσει που μιλάμε κ που βγαίνουμε αλλά μέχρι εκεί.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Stellastar View Post
    Βέβαια πανω σε συζήτηση μου έχει πει ότι του αρέσει που μιλάμε κ που βγαίνουμε αλλά μέχρι εκεί.
    πολυ ωραιο, αυτο,
    εσυ πες του τι ζητας και αν μπορει να στο δωσει ας το κανει, αλλιως να ψαξεις να βρεις αυτο που θελεις σε καποιον αλλον. να μην συμβιβαστεις με αυτα που μπορει να σου δωσει αυτος εαν δεν σου αρκουν ουτε και να μην περιμενεις κατι να αλλαξει.
    σε καθε περιπτωση μην τον πολυζαλιζεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Θα φανει τι θελει. Απο το ποσο συχνα επικοινωνει, ποσο συχνα θα βλεπεστε, αν θα σε γνωρισει στους φιλους του. Επικοινωνειτε καθημερινα, λες. Καλο σημαδι. Αν βλεπεστε οντως λιγο λογω δουλειας, παλι οκ. Κανε υπομονη και δωσε λιγο χρονο.και σε σενα. Μπορει στην πορεια να ανακαλυψεις πως δεν σ αρεσει αρκετα. Ετσι ειναι αυτα τα πραγματα, οι σχεσειε και τα συναισθηματα χτιζονται, δεν υπογραφουμε συμβολαια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Επισης, με κανεις λιγο με την ερωτηση σου κι αναρωτιεμαι. Εχεις δει.πραγματα που σε προβληματιζουν και σου εχουν.δημιουργησει ανασφαλεια; π.χ. να φλερταρει με αλλες μπροστα σου; Οταν επικοινωνειτε γινεται.με δικη σου πρωτοβουλια μονο;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Επισης, με κανεις λιγο με την ερωτηση σου κι αναρωτιεμαι. Εχεις δει.πραγματα που σε προβληματιζουν και σου εχουν.δημιουργησει ανασφαλεια; π.χ. να φλερταρει με αλλες μπροστα σου; Οταν επικοινωνειτε γινεται.με δικη σου πρωτοβουλια μονο;
    Είναι τελείως δικό μου το θέμα. Είναι πραγματικα κυριος όταν είμαστε μαζί, παντα στελνει πρωτος γιατί σηκώνεται αρκετά πιο νωρίς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Μια χαρουλα τοτε. Απολαυσε το και.μην βασανιζεσαι. Και να τον ρωτησεις, τπτα δεν τον.εμποδιζει τον αλλον να πει ψεματα, αν αυτο θελει.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Νομίζω το over thinking δεν με βοηθάει καθόλου! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Πολυ βοηθητικές

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Update. Είχαμε βρεθεί πριν δέκα μέρες. Όλο αυτό το διάστημα δεν μου προτεινε καθόλου να βρεθουμε οπότε νευριασα κ σε μήνυμα του είπα ας το αφήσουμε εδώ. Μου είπε είναι πιεσμενος με την δουλειά. Του λέω όταν χαλαρώσεις τα λέμε. Κ από τότε το αμιλητο νερό. Ουτε φωνή ουτε ακρόαση. Θα κάνει come back λέτε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Πιθανον ναι. Αλλα γιατι του εστειλες "ας τα αφησουμε εδω;" Φαινεται σαν να πιεσες λιγο τις καταστασεις. Θα αρκουσε να προτεινεις εξοδο και να βλεπες τι θα απαντουσε.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Πιθανον ναι. Αλλα γιατι του εστειλες "ας τα αφησουμε εδω;" Φαινεται σαν να πιεσες λιγο τις καταστασεις. Θα αρκουσε να προτεινεις εξοδο και να βλεπες τι θα απαντουσε.
    Γιατί είχαμε πει για Κυριακή , μου έστειλε οτο δεν είναι καλά του είπα οκ όταν είσαι πες μου να κανονίσουμε κ δεν είπε τίποτα όλη την εβδομάδαεβδομάδα ενώ ήξερε ότι θα φυγω για δυο βδομάδες. Παρολαυτα βγήκε δυο φορες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφάλεια
    By stavrinafly in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-02-2020, 23:55
  2. ανασφαλεια
    By cure in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-07-2015, 12:08
  3. Ανασφάλεια
    By panagiotap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 22-06-2015, 16:06
  4. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By GIANNIS 30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-10-2013, 22:03
  5. ανασφαλεια
    By nanpap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-08-2013, 16:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •