? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: ?

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μπραβο αυτο εννοω παιδια .Τωρα γιατι με εχει αγχωσει ξερω απο τις εμμονες ιδεες.:(

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    απο τη ζεστη και κανω και διαιτα αλλα σωστη.Εγω σας ρωτω οταν ειστε εξω η μιλατε σε καποιον ξερετε πως ειναι το προσωπο σας ?Ποτε λογικα δε ξερει κανεις μεχρι να κοιταχτει στο καθρεφτη.Σωστα η τρελλαθηκα???Εννοω ειστε με παρεα κανετε οτιδηποτε η ειστε μονοι σας ξερετε πως ειναι ακριβως το προσωπο σας?Πανω κατω αυτο που θυμοσασταν ετσι δεν ειναι?
    Αφρούλα μου,
    βλέπω οτι η ενασχόληση γύρω απο το πρόσωπο είναι ένα επαναλαμβανόμενο μοτίβο των ιδεών.
    Ξέρεις, όταν είχα ανάλογες ιδέες ( με άλλη θεματολογία), όπου υπήρχαν επαναλαμβανόμενα μοτίβα, με βοηθούσε να τις αποκωδικοποιώ.
    Εβρισκα τι κρυβόταν απο πίσω.
    Αλήθεια, έχεις μπει σε μια τέτοια διαδικασία, μόνη σου ή με τον ειδικό?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τι κρυβεται απο πισω?Δεν το καταλαβα.Αυτο που εγω ξερω ειναι οτι την εχω αυτη την εμμονη μηπως καποιος μου πει κατι και επειδη δε το βλεπω ισως?Τι να πω?Μπορεις να με βοηθησεις ΑΛΗΘΕΙΑ weid τι να του πω για τη διαδικασια κατα τη γνωμη σου?Αυτος μου λεει οτι αρα θα σε απορριψουν και δε θα σε θελουν ενω εγω λεω οχι δε με νοιαζει ας πουν οτι ειμαι μια χαρα και μετα ας με απορριψουν.Πως θα σπασει αυτος ο φαυλος κυκλος?Ειμαι μια εβδομαδα τωρα και εκανα το πρωτο μου μπανακι χθες!!!Και προσπαθω οτι ακουω να μην εχω αντιδρασεις ατη ειναι η ασκηση μου γιαυτη τη βδομαδα αλλα δεν εχω ερεθισματα.Θα τα καταφερω αλλα θελει χρονια δουλεια και φαρμακοθεραπεια.Δε πειραζει πρεπει να το αποδεχτω.Οτι δεν ειμαι φυσιολογικη....:(

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    εισαι απολυτα φυσιολογικη αφρουλα.
    αυτο που σε βασανιζει ειναι ασθενεια.ολοι οι φυσιολογικοι ανθρωποι καποτε αρρωσταινουν απο καποια ασθενεια.ειτε αυτο ειναι γριππη ,ειτε ειναι εμμονη...
    αυτο που πρεπει να αποδεχτεις ειναι οτι εχεις αυτη την ασθενεια η οποια ομως με την επιμονη σου και την βοηθεια των γιατρων,ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.
    πολυ δυσκολη η ασκηση σου γι αυτη την εβδομαδα. μπραβο σου για την προσπαθεια σου!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    λοιπον ακου τι θα μπορουσες να κανεις,τουλαχιστον αυτο κανω εγω!
    οταν ειναι να βγεις εξω,διαλαξε τα ομορφοτερα σου ρουχα,περιποιησου την επιδερμιδα σου,τα νυχια σου,ξυρισου,και μην ασχολεισαι με το προσωπο σου,αφου δεν μπορεις να το δεις δες ολα τα υπολοιπα και απολαυσε τα!
    κατι αλλο!!οταν ειμαι ερωτευμενη με ενα αγορι και το σκεφτομαι δεν μπορω με τιποτα μα με τιποτα να θυμηθω το προσωπο του!!!εσενα δεν σου εχει συμβει??
    και κατι τελευταιο!
    σπασε τον κυκλο!βγες εξω και φερσου νορμαλ,σα να μη συμβαινει τιποτα!
    οταν νιωθεις ασχημα,χαμογελα και πες ε και?
    αφησε το,μην το πολεμας,θα δεις θα αποδυναμωθει σιγα σιγα που θα παει....!
    ασε τον καθρεφτη!νιωσε το προσωπο σου,δεν ειναι ξεχωριστο κομματι απο εσενα ειναι πανω απο τον λαιμο σου,εισαι εσυ!εισαι ενα,οπως ολοι μας αλλωστε,δεν σου λειπει τιποτα,εισαι καλα!!
    πιστεψε το!και βγες εξω,σημερα,σαββατο,και αστο στο μυαλο σου να συνυπαρχει με ολα τα αλλα δεν πειραζει...χαμογελα!τοτε σιγουρα ακομα και αν δεν μπορεις να νιωσεις τη μορφη του προσωπου σου θα ξερεις πως οπως και να χει θα εισαι ομορφη,γιατι χαμογελας!κανε την αρχη τωρα με το στομα και μετα να δεις θα χαμογελαν και τα ματια σου θα φαινεσαι ακομη πιο ομορφη.καντο σημερα να δεις πως θα παει....

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Όντως,κι εγώ όταν ερωτεύομαι δεν θυμάμαι το πρόσωπό του,και είχα ανησυχήσει γι\'αυτό.:DΌσο για σένα κοπέλα μου,δεν τρελαίνεσαι,αλλά και να τρελαίνεσαι,αξίζει να πεθάνεις;Πας καλά;Αφού εμμονές έχεις,είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε πιάνει.Και κανείς δεν θυμάται το πρόσωπό του,τόσοι σου απαντήσαμε εδώ.Εκτός από κατάθλιψη και εμμονές έχεις και κρίσεις πανικού;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    σορρυ!εχω εγω κρ.πανικου!!!!!!!!
    γιατι ρωτησες?????????????

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    εγω δεν εχω ρε παιδια.
    αλλα ουτε το προσωπο μου εχω την ακριβη αισθηση του πως ειναι καθε στιγμη αν δεν κοιταχτω στον καθρεφτη και τωρα που το θιξατε,οντως πριν λιγο καιρο σκεφτομουν πως ειναι δυνατον να λεω πως ειμαι ερωτευμενη και να μη μπορω να θυμηθω το προσωπο του...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω αφρουλα μου σταματησα την διαιτα.
    με εκανε χειροτερα σε θεμα καταθλυψης.ειχα πιο εντονη.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    τι κρυβεται απο πισω?Δεν το καταλαβα.Αυτο που εγω ξερω ειναι οτι την εχω αυτη την εμμονη μηπως καποιος μου πει κατι και επειδη δε το βλεπω ισως?Τι να πω?Μπορεις να με βοηθησεις ΑΛΗΘΕΙΑ weid τι να του πω για τη διαδικασια κατα τη γνωμη σου?Αυτος μου λεει οτι αρα θα σε απορριψουν και δε θα σε θελουν ενω εγω λεω οχι δε με νοιαζει ας πουν οτι ειμαι μια χαρα και μετα ας με απορριψουν.Πως θα σπασει αυτος ο φαυλος κυκλος?Ειμαι μια εβδομαδα τωρα και εκανα το πρωτο μου μπανακι χθες!!!Και προσπαθω οτι ακουω να μην εχω αντιδρασεις ατη ειναι η ασκηση μου γιαυτη τη βδομαδα αλλα δεν εχω ερεθισματα.Θα τα καταφερω αλλα θελει χρονια δουλεια και φαρμακοθεραπεια.Δε πειραζει πρεπει να το αποδεχτω.Οτι δεν ειμαι φυσιολογικη....:(

    Ο φαύλος κύκλος θα σπάσει με το να μην αφήνεις τις σκέψεις να σε διαφεντεύουν.
    Η άσκηση που σου έβαλε έιναι πολύ καλή!
    Αν ορισμένη σκέψη δεν σε οδηγεί στο να φέρεσαι κλείνοντας τον εαυτό σου σπίτι, αλλά συνεχίζεις να λειτουργείς κανονικά, αυτό θα είναι μια μεγάλη νίκη σε βάθος χρόνου!
    Επιτέλους Αφρο, μου φαίνεται βρήκες έναν καλό ειδικο :)

    Απο πίσω... μπορεί να κρύβονται πολλά.
    Για παράδειγμα, ο ειδικός σου λεει, οτι υπάρχει ο φόβος της απόροριψης ενώ εσύ διαφωνείς.

    Το τι κρύβεται απο πίσω θα το βρείτε εν καιρώ.

    Εσύ συνέχισε να φέρεσαι θαρραλέα, να κάνεις τις διακοπές σου και να μην αφήνεις τις σκέψεις σου να σου υπαγορεύουν πώς θα φερθείς καλή μου :)

    υγ. Δεν υπάρχουν τρελοί, ούτε φυσιολογικοί.
    Περνάς απλά μια δυσκολία, και δυσκολίες όλοι έχουμε περάσει και όλοι θα περάσουμε.

    Οταν είχα τις φοβίες, ήμουν ακόμα και τότε φυσιολογική.
    Κι εσύ είσαι μια χαρά φυσιολογική!
    Φιλάκια πολλά.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Λοιπον εχω νεα.Εκανα χθες μπανακι.Δυστυχως πηγα να κοιταχτω στο καθρεφτη και επειδη εχω φακιδουλες λιγες στη μυτη και στα μαγουλα φιανονταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και τρομαξα αλλα ως αισθητικος ξερω οτι στον ηλιο οσο αντηλιακο και να βαλεις γεμιζεις το καλοκαιρι και το χειμωνα εξαφανιζονται λιγο.Να χω τα δικα μου να χω και τις φακιδες που παρεμπιπτωντας μαρεσουν πολυ απλως ηταν πιο πολλες και σοκαριστηκα .Μου φυγε λιγο η ιδεα ξερω οτι θα γεμισω τωρα το καλοκαιρι δε πειραζει αρκει να αποφευγω τον ηλιο.Panikoula εγω αρχιζω αυριο παλι αυστηρη διαιτα γιατι ημουν καλα και επεσα με τα μουτρα.Και πρεπει να χασω 6 κιλα.Με αμινοξεα θα την κανω με χαπια.Ολα καλα μεχρι που μου κολλησαν οι φακιδες και αρχισαν και ολα απο την αρχη.Αλλα δε το βαζω κατω!!!!!!Θα παλευω οσο μπορω..Με ολη μου τη ψυχη γιατι πιστευω οτι αξιζω και εχω δυνατοτητες πολλες να κανω παρα πολλα πραγματα ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!Αυτη την εμμονη με τις φακιδες εχω τωρα και με τη μυτη μηπως τη βλεπουν μεγαλη!!!!ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΚΡΟΡΥΝΙΟ να εξεχει λιγο.Αλλα μαρεσει .ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΟΥΝ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ????Λεω τη βλεπουν οπως και εγω αλλα πως τη βλεπει ο καθενας??Και κολλησα σε αυτα τα δυο ενω πριν ειχα 5 μερες να ασχοληθω με βλακειες.:(:(weird μου εδωσε 2 τεχνικες οταν ερχονται οι ιδεες τι να κανω.Αυτος ειναι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ .ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΙΑ!!!!:):):)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by afrula
    Και weιrd σε παρακαλω μη μου αλλαζεις τα μυαλα υπαρχουν τρελλοι που δεν επικοινωνουν με μας δεν εχουν λογικη.Καταλαβες γιατι το λεω πιστευω αμεσως τοσο σπιρτο που εισαι.Υπαρχουν!!!!!!!ΕΤΣΙ??????Δ ΕΝ ΕΙΝΑΙ?????:(:mad:

    Κοίταξε, αν θέλεις σαν τρελό να ορίσεις κάποιον που δεν επικοινωνεί αποτελεσματικά με τον περίγυρό του, που μιλάει δηλαδή μια γλώσσα δική του και μη εύκολα αντιληπτή, που είναι στον κόσμο του χαμένος, τότε ναι.
    Συμφωνώ οτι μπορούμε να κάνουμε μια τέτοια διάκριση στην βάση της ταμπέλας του τρελού και του φυσιολογικού, χάριν του διαλόγου ;)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Χαίρομαι που βρήκες επιτέλους κάποιον ικανό θεραπευτή.

    Κοίταξε όταν σου έρχονται ιδέες παντώς είδους ( ακόμα και αυτές για την τρέλα) να εφαρμόζεις τις τεχνικές και....

    καλά μπάνια Αφρο μου!
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μελενε,δεν ρώτησα εσενα.Απλή ερώτηση ήταν,επειδή είχε και άλλα δύο προβλήματα.
    Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι για τους \"τρελούς\".Μπορούμε σ\'αυτό το σάιτ να εκφραζόμαστε καλύτερα.Γιατί τι έχουν οι άνθρωποι με σοβαρά ψυχικά προβλήματα;Αρρώστεια είναι κι αυτή,όπως και η δικιά σου.Και ο εγκέφαλος όργανο είναι άμα δεν το ξέρετε.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •