γιατι δεν την βοηθησατε?Εκανε αποπειρα! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 116
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολο το Internet τα παντα Ip και τα λοιπα για αυτους που εχουν τα μεσα ειναι καταγεγραμμενα.
    Αν χρειαστει να επιριφθουν νομικες ευθυνες στον οποιοδηποτε να επιρηφθουν και να διερευνηθει το θεμα ως εκει που δεν παιρνει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ενταξει φιλε αυριο το λογο εχει ο εισαγγελεας.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Δεν εξήγησες γιατί λες ότι δεν έχει γονείς και αδελφό, ενώ δήλωσες αδελφός της.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    μακαρι να βρει ακρη ο εισαγγελεας γι αυτο που συμβαινει στην αφρουλα γιατι δειχνει μια κοπελα που δεν την φροντιζε κανεις...ας ελπισουμε να βρει την φροντιδα που χρειαζεται για να γινει καλα...

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    75
    Χωρις να θελω να αγχωσω κανεναν, φανταζομαι πως ολοι καταλαβαινουμε την σοβαροτητα της καταστασης.. ελπιζω να μην δημιουργηθουν περαιτερω θεματα..εδω ειναι ενα φορουμ απολυτως νομινο, στο οποιο μπαινουμε ολοι εμεις που αντιμετωπιζουμε καποιες δυσκολιες στη ζωη μας αλλα μεχρι εκει.. λεμε καποια θεματα που μας αγχωνουν, αναζητουμε λυσεις ομως απο κει και περα για τον καθενα που μπαινει εδω ειναι υπευθυνοι οι ανθρωποι του περιβαλλοντος του. μακαρι να πανε ολα καλα, να αναρωσει η αφρουλα και να δωθει στο θεμα μια δραστικη λυση. σιγουρα μελη του φορουμ θα επηρεαστουν αρνητικα ομως ευθυνοι δεν φερει κανενας. ολοι προσπαθουσαμε να βοηθησουμε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ενταξει ειναι καλα η μικρη .Θα παω αυριο να τη δω.Εγω τι να κανω?Ειμαι αρρωστος.Ο πατερας μου ειναι 72 τι να κανει το ιδιο και η μανα μου.Ο καθενας μονος του.Οσον αφορα τις μηνυσεις θα μπορουσατε να της το ξεκοψετε απο την αρχη και να μη λετε μαλακιες.Παντως καταλαβα οτι εχει σουξε η κακομοιρα.Γιαυτο μην ανησυχειτε κοιμαται μου πε η μανα μου πηρε 6 ταβορ και αλλα 20 χαπια.Το μετα εχει γιατρο που τη παρακολουθει δινει φαρμακα.Ο ψυχολογος ειναι το σημαντικοτερο.Θα της βαλουμε επαγγελματια αλλα τζαμπα θα τα τρωει θα ρχεται και θα με πρηζει και ο αλλος θα τσεπωνει 60 με 70 ευρω.Θελω να τη βοηθησω .Πηγαινει σε ενα κεντρο .Την εχω παει αρκετες φορες και περιμενα απεξω.Να παρω ενα επαγγελματια απο κει?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ?ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΜΜΟΝΕΣ της που να βρω ψυχολογο εκει που παει?Στο ibrt?Omonoia?

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    75
    Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη χρειαζεστε ψυχολιγικη υποστηριξη και εσυ...και η αφρουλα.
    Αχ τελος παντων.. συνεχιζω.
    Εγω υπευθυνη εδω δεν ειμαι αλλα πιστευω οτι καποιος θα βρεθει να σε.. συγνωμη,να σας καθοδηγησει σωστα.
    Αρκει να δεχτεις τις συμβουλες του και πας σε καποιον υπευθυνο επιστημονα χωρις να θεωρεις οτι θελει απλα να σου φαει τα λεφτα.
    Το ονομα σου αν επιτρεπεται ποιο ειναι?

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    72
    μενετε μαζι???εγω τωρα τα βλεπω αυτα και εχω τρελαθει!!!σε παρακαλω κανε μου την χαρη και ενημερωνε μασ ανησυχουμε εδω!!!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    75
    astrid εχεις u2u...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    μην ανησυχείς, αδερφέ της αφρούλας.μία φίλη μου πήρε κοντά στα 100 ταβόρ και επέζησε!

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και εγω τωρα ειδα αυτο τ οποστ.δοξα τον θεο αν υπαρχει που ζει.
    εμεις να την βοηθησουμε προσπαθουμε γιατι οπως καταλαβαμε δεν εχει κανεναν να την βοηθηση,μαλλον ολοι της γυρνουσατε την πλατη οταν σας μιλαγετι να πω?
    εγω ξερω οτι η οικογενιαπρεπει να την στιριζει και ενας καλος ψυχολογος και οχι καποιος που της λεειοτι τοχρωμα εκρου ειναι του νεκρου,σε αυτον τον παπαρα να πας να τα πεις.πες στην αφρουλα οτι την αγαπαμε πολυ και την πειρμενουμε.βοηθηστε την ειναι κριμα.ειναι πολυ γλικια

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    αληθεια δεν μπορω να το πιστεψω!
    ελπιζω να ειναι ολα καλα!
    οσο για εσενα αδελφε της αφρουλας,ας φροντιζατε καποιος να την υποστηριξει μεσα απο την οικογενεια γιατι προφανως για να καταφυγει σε ενα φορουμ για να πει τα προβληματα της,
    μαλλον θα ενιωθε οτι δεν την καταλαβαινει κανεις.οποτε οι μηνυσεις και ολες αυτες οι απειλες
    οχι εδω.
    η αφρουλα ειναι ενηλικη δεν την υποχρεωσε κανεις να μπει εδω μεσα.
    οποτε αντι να στρεφεσαι εναντιον του φορουμ κοιιταξε τι ευθυνες αναλογουν και σε εσας,
    εσυ εμπιστευεσαι την αδερφη σου σε χερια αγνωστων επειδη δεν θες να ταραχθεις και να αγχωθεις.
    sorry κιολας αλλα τωρα σε επιασε ο πονος???την βλεπεις να υποφερει και τι κανεις?της γυριζεις την πλατη.το να κατηγορεις το φορουμ φιλε μου ειναι η ευκολη λυση.αντε πια.
    μηνυση χρειαζεστε εσεις για αμελεια.το καταλαβες???????????
    και εγω εχω προβληματα και οι περισσοτεροι απο εμας και παροτι δεν ειναι αδελφη μας η αφρουλα την συμποναμε και αφουγκραζομαστε τα προβληματα της και πολλες φορες σκεφτομαστε τι θα μπορουσε να την βοηθησει,εμεις οι αγνωστοι,τουλαχιστον προσπαθουμε.


    ΤC εννοει μαλλον οτι δεν εχει σταθει ποτε κανενας στο πλευρο της και ετσι ειναι σαν να μην εχει οικογενεια.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Παιδιά έπαθα πλάκα χθες φαινόταν η κοπέλα ότι είχε κρίση.Δεν το πιστεύω έχω μείνει κανείς υπεύθυνος δεν κατάλαβε να ειδοποιήσει αστυνομία ;αυτό είναι το επίπεδο του κράτους μας.Οποιος δεν έχει χρήματα πέθανε τα ζώα που μας κυβερνούν.Ηλίθιο κράτος δεν ήξερε κανείς στην γειτονιά να ειδοποιήσει κοινωνική λειτουργό να βοηθήσει την οικογένεια;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by melene
    αληθεια δεν μπορω να το πιστεψω!
    ελπιζω να ειναι ολα καλα!
    οσο για εσενα αδελφε της αφρουλας,ας φροντιζατε καποιος να την υποστηριξει μεσα απο την οικογενεια γιατι προφανως για να καταφυγει σε ενα φορουμ για να πει τα προβληματα της,
    μαλλον θα ενιωθε οτι δεν την καταλαβαινει κανεις.οποτε οι μηνυσεις και ολες αυτες οι απειλες
    οχι εδω.
    η αφρουλα ειναι ενηλικη δεν την υποχρεωσε κανεις να μπει εδω μεσα.
    οποτε αντι να στρεφεσαι εναντιον του φορουμ κοιιταξε τι ευθυνες αναλογουν και σε εσας,
    εσυ εμπιστευεσαι την αδερφη σου σε χερια αγνωστων επειδη δεν θες να ταραχθεις και να αγχωθεις.
    sorry κιολας αλλα τωρα σε επιασε ο πονος???την βλεπεις να υποφερει και τι κανεις?της γυριζεις την πλατη.το να κατηγορεις το φορουμ φιλε μου ειναι η ευκολη λυση.αντε πια.
    μηνυση χρειαζεστε εσεις για αμελεια.το καταλαβες???????????
    δεν εχω να προσθέσω κατι παραπανω. συνηθως ειναι δυσκολο να αναλαβουμε τις οποιες ευθυνες εχουμε εγκαιρα κ μετα πανικοβλητοι κατηγορουμε άσχετους...

    Ελπιζω η Αφρουλα να αναρρωσει κ να απαλλαγει απο οτι βαρυ κ δυσκολο την εμποδιζει να ζησει.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εύχομαι οτι καλύτερο για την Αφρουλα. Γρηγορα κοντα μας και πάλι.

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •