γιατι δεν την βοηθησατε?Εκανε αποπειρα! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 116
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Αυτός που την παρακολουθούσε στην Ομόνοια δεν έβλεπε την ιδιαιτερότητα να την στείλλει κάπου αλλού να ειδοποιήσει κάποιον; 15 ευρώ στοιχίζει η ανθρώπινη ζωή;Σίγουρα ευθύνεται η οικογένεια αλλά καθώς φαίνεται όλοι χρεάζονται θεραπεία

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    θα προτεινα να κρατησουμε λιγο τον θυμο μας και τους χαρακτηρισμους, οπως και το ευκολο μοιρασμα ευθυνων.
    Σε μια τετοια δυσκολη φαση, δεν βοηθανε.
    Οταν η αφρουλα ξαναμπει με το καλο, μπορουμε να συζητησουμε τα παντα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by krino
    θα προτεινα να κρατησουμε λιγο τον θυμο μας και τους χαρακτηρισμους, οπως και το ευκολο μοιρασμα ευθυνων.
    Σε μια τετοια δυσκολη φαση, δεν βοηθανε.
    Οταν η αφρουλα ξαναμπει με το καλο, μπορουμε να συζητησουμε τα παντα.
    Συμφωνώ και ελπίζω η Αφρούλα να βρει τη στήριξη ειδικών και δικών της ανθρώπων που πραγματικά της αξίζει.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΟΥΛΑ!
    ΤΟΣΟ Η ΑΦΡΟΥΛΑ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ. ΜΟΛΙΣ Η ΑΦΡΟΥΛΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ, ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΣΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Kανένα νέο για την αφρούλα?????

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Δημητρης λεγομαι.Τι να πω και εγω ρε παιδια ,πηγα να μεινω προχθες!!Το μονο που ειπε ,ειναι να μπω και να σας πω ευχαριστω και με ορκισε να μην το ξεχασω........Συγγνωμη
    αλλα τα χασα.Σας αγαπαει πιο πολυ και απο μας .Εγω δεν ανακατευομαι μαζι της ,γιατι με αγχωνει και με κανει χειροτερα παιρνω leponex.O πατερας μου γελαει αλλα ειναι καλος ανθρωπος ,δεν καταλαβαινει τι κανει,η μανα μου ειναι αγγραματη μονο να καθαριζει ξερει στη ζωη της να δουλευει ηρθε απο τα κατσικια στην Αθηνα.Η μικρη μου ειχε μονο εσας.Δεν επικοινωνει με το περιβαλλον .Χθες κοιμοταν 24 ωρες και σημερα ηπιε νερο για να βρεξει τα χειλη της.Δε τρωει.Μονο ενα ******** χρωμα λεει.Ενα μπεζ συνεχεια ........Τι να κανω?Δε μιλαει σε κανεναν και το προσωπο της ειναι ανεκφραστο.Παει, στο παθολογικο ειναι και μαλλον προχθες επαθε ανακοπη και τη προλαβαν ,γιαυτο δε μου παν τιποτα.Εγω τι να κανω??Ηρθαν απο το ψυχιατρικο ειπε η μανα μου και ειπε μονο αν λεει το δερμα στο προσωπο ειναι μπεζ και αν τα μακιγιαζ σας πως λεγονται οι κρεμες που φορατε ειναι μπεζ?Οι γιατροι της ειπαν μην τα σκεφτεσαι ηρεμησε και ενας γελαγε και πηγε ο πατερας μου να τον κανει κομματια.Ουτε εγω το ξερω αυτο.Θα τη στειλουμε στο Δαφνι .Το αιγινητειο ειναι γεματο.Καλα κοριτσια δεν εχει εδω να τα πειτε?Εχει ξεσκισει χερια ποδια και το προσωπο της το κρυβει.Και κατεβασε 50 χαπια στη τελικη.Πηγε να πεθανει για ενα μπεζ?Αρα τρελλαθηκε.Οταν της μιλαει καποιος μονο αυτο λεει υπαρχει λεει μεικαππ μπεζ?Και μετα αν ναι εχουμε μπεζ επιδερμιδα?Αυτο λεει δε μου φαινεται λογικο.Τι να κανω??Δεν εχω λεφτα θα ηταν στον καλυτερο αλλα και να χα που να τη παω για τις εμμονες της ? τι ναι αυτα?

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Τι να πω Δημήτρη.....
    Περαστικά της και να ενημερώνεις.
    Χρειάζεται βοήθεια γιατρών.
    Στο νοσοκομείο είναι,τι στο καλό θα τη βοηθήσουν πιστεύω και για το σχετικά τι να κάνει από δω και στο εξής.

    Με το καλό να συνέρθει πρώτα απ\'όλα.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Δημητρη,

    πραγματικα λυπάμαι πολυ. Ελπιζω να εχει ανθρωπους διπλα της. Φανταζομαι πώς αυτες οι εμμονες, υπήρχαν καιρο τωρα. Ισως να βοηθουσε αν ρωτουσες πώς μπορεις να της μιλας, ποιος τροπος θα βοηθουσε απο την πλευρα των δικων της ανθρωπων......

    Ευχομαι ολοψυχα να ναι καλα η Αφρουλα με ανθρωπους που θα θελουν να ναι της προσφερουν φροντιδα κ αγαπη.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Να της μεταφέρεις ότι η σκέψη μας είναι μαζί της και την περιμένουμε να γυρίσει γερή και δυνατή!

    Με ψυχραιμία και ηρεμία θα βρεθεί ο δρόμος!

    Και κράτα μας ενήμερους!




    Όσο για γιατρούς και λοιπούς που γελάνε, την επόμενη φορά που τυχόν συμβεί αυτό, ρώτα από τον ίδιο ή από κάποια νοσοκόμα το όνομά του και στείλτο μου σε μήνυμα.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    η κοπελα δεν χρειαζεται να κλειστει στο δαφνι.φαρμακα χρειαζεται.
    μην την καταδικαζεται κλεινοντας την σε ενα τρελοκομειο ειναι κριμα.
    την αγαπαμε πολυ.αχ αυτο το μπεζ εγω δεν βαζω μεικ απ αλλα ακομα κιαν της βρισκατε ακρυβως το χρωμα που ψαχνει θα εβρισκε κατι αλλο να κολλισει.μπορει να χρειαζεται ειδηκα φαρμακα για εμονες κλπ.
    αχ ρε γμτ επαθε και ανακοπη.κριμα λυπαμαι τοσο πολυ,βοηθηστετην αλλα μην την βαλεται σε κλινικη αν δεν ειανι απαρετητο τι να πω τα εχω παιξει με αυτην την ιστορια.2 μερες βλεπω στον υπνο μου την αφρουλα ,μακαρι να γινει καλα η κοπελα την αγαπαμε παρα πολυ και αυτη την αγαπη θα επρεπε να την εχει απο τους γονεις.τι παει να πει ειναι αγραμματη?το σπλαχνο της υποφερει να κανει τα [παντα για να γινει καλα!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Μην το λές έτσι βρε πανικούλα...
    έχουμε συζητήσει πολλές φορές πόσο οι άνθρωποι εκτός μεγάλων αστικών κέντρων αισθάνονται αβοήθητοι σε τέτοιες καταστάσεις...
    τόσο ήξερε η μητέρα, τόσο έκανε...
    το \"τα πάντα\" της μητέρας αυτής δεν είναι το ίδιο με το \"τα πάντα\" το δικό σου ή την μητέρας μου.

    Το θέμα είναι τώρα να βρεθεί ένας σωστός επαγγελματίας στο νοσοκομείο ή την ψυχιατρική κλινική που θα κάνει σωστή διάγνωση και θα βρει σωστή πορεία για την αφρουλα από εδώ και πέρα.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω αν ειμουν στην θεση των γονιων της ,δεν θα καλουσα αστυνομιες!δλδ ελεος.φοβηθικαν για την ζωουλα τους?το σπλαχνο τους φοβιθηκαν?θα μπορουσαν υσηχα και διακριτικα να σπασουν την πορτα να την πιασουν ολοι μαζι και να την πανε νοσοκομειο οχι να το μαθει ολος ο κοσμος με την αστυνομια κλπ.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Όταν πανικοβάλλεται ο κόσμος, δεν σκέφτεται.
    Και μην ξεχνάς ότι ακόμα στο μυαλό των περισότερων ανθρώπων, το να καλέσεις την αστυνομία είναι η μόνη λύση γιατί εκείνοι θα ξέρουν τι να κάνουν και ποιόν να καλέσουν και πού να απευθυνθούν.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    αφου ρε συ πανικ παινρει 10χαπια+μισο ταβορ!
    δεν δουλευουν.και να σου πω και κατι,ιδψ εχει δεν ειναι σχιζοφρενης.
    δεν ξερω ισως το να παει στο δαφνι να της κανει καλο..ειναι μια παραμελλημενη ψυχικη ασθενεια
    και για να υπαρξει επιστροφη νομιζω θελει παρα πολυ δουλεια.
    απο την ιδια οχι,πως να μπορεσει?αρχικα απο ειδικους.

    δημητρη παντως στο αιγινητιο ξερω πως κανουν πολλα πειραματα οποτε καλυτερα δαφνι..
    απο την αλλη βεβαια εχω εναν πολυ καλο ψυχιατρο,καθηγητη,ο οποιος ενω χρεωνει 100ευρω την επισκεψη δεν δεχεται να μου παρει λεφτα.μια φορα μονο οπου και επεμεινα πολυ
    γιατι ντραπηκα τοσες φορες τσαμπα...
    αυτος ειναι ανθρωπος περα απο επιστημονας!ειναι παρα πολυ καλος.αν θες μπορω να του κανω κουβεντα σχετικα με το αν μπορει να αναλλαβει την αδερφη σου χωρις χρηματα και αληθεια σου
    λεω εμενα που ειχα να του τα δωσω μου ειπε οχι επειδη εισαι φοιτητρια και τα χρειαζεσαι!επισης αυτος κανει και συνδριες σε περιπτωσεις οπως της αφρουλας.
    αν το θες ενημερωσε με να επικοινωνησω μαζι του και να σου πω!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εκαβ καλε γιατι τους αλλους?

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •