γιατι δεν την βοηθησατε?Εκανε αποπειρα! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 116
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Η μανα μου φευγει για πατρα να κανει διακοπες και θα παει και ο πατερας μου και εγω μαζι.Τωρα η αφρουλα θα παει στο δαφνι.Εμεις δε μπορου με να κανουμε τιποτα .Ας ειχε μυαλο.Πηγε να τρελλανει και μενα.Μακαρι να παει Αιγινητειο.Εμενα δε με νοιαζει.Κοιταω τον ευατο μου.Ζηταει εσας μονο κανεναν αλλον .Αλλα δε της δινω το LAPTOP και ας πεθανει.Να στε καλα παιδια, εχει πολυ πεισμα, μονη της τα χει κανει ολα στον ευατο της.Αφου τρελλαθηκα λεω εγω μπεζ η ροζ ειμαι?Τωρα φωναζε να δει ενα δερματολογο και της κανανα ενεση και τη δεσανε.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια στειλτε οτι μπορειτε να τα δωσω στη θεια μου τουλαχιστον.Κανεναν δεν εχει διπλα της.Στειλτε γιατρους οσοι θελετε να βοηθησετε .Εγω εχω ψυχωση .Δε μπορω να ασχολουμαι με αλλους.Στις εμμονες που να τη στειλουμε??Στειλτε οτι ξερετε ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΝΙΑ!!καταραμενοι να ναι

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Σε ποιο νοσοκομείο είναι;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Μου πε να μη πω σε κανεναν τιποτα τι κανει και που ειναι σα ζομπι ειναι.

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    καλα και εσυ εχεις ψυχολογικα?λυπαμαι πολυ π την κλεισανε μεσα μπορει τελικα μονο ετσι να βοηθηθει αφου λετε οτι επερνε 10 φαρμακα και δεν εγινε καλα.
    τελικα βρε δημητρη ειναι χλωμη και εχει κολισει η φταιαει η αρρωστεια.πες της απο εμενα οτι την αγαπαωπολυ και οτι δεν θα την ξεχασω ποτε.δεν ειναι κακο να της δινεις λιγο τον λαπτοπ να γραφει εδω ν ξεσκαει.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Οχι ρε παιδιά στο Δαφνί χάθηκε η κοπέλα στο Αιγινήτειο υπάρχουν αξιόλογοι ψυχίατροι.Αυτή την στιγμή δεν καταλαβαίνει την Θώδη δεν την έδεσαν; Τώρα κάνει θεραπεία και είναι καλά.Αφού η Αφρούλα μιλάει για το φόρουμ φαντάστείτε είχαμε γίνει η οικογένειά της,ίσως να ρωτήσεις τους γιατρούς ποιόν θέλει κοντά της απο εδώ.Στείλε μνμ μόνο σε αυτόν που έχει ανάγκη.Δηλαδή θα πάνε διακοπές οι γονείς σου και θα την αφήσετε στο Δαφνί;Μιλήστε ρε παιδιά λέω χαζομάρες; έχω επηρεαστεί πολύ με αυτή την περίπτωση.Αμα κάνει σωστή θεραπεία μπορεί να επανέλθει και να συντηρείται με τα φάρμακά της;Αν δεν ήταν σωστή τι και αν έπαιρνε 10 χάπια.Ανθρωποι είμαστε ας βοηθήσουμε όπως μπορούμε 26 χρόνων αμαρτία είναι.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    αφου ρε συ δημητρη λες οτι δεν θα ασχολειθεις γιατι της παιρνεις το λαπτοπ?
    θα ειναι η μονη διεξοδος της.δεμενη την εχουν?γιατι??
    συγγνωμη κιολας αλλα με τι κουραγιο θα πατε διακοπες?την εχετε ξεγραψει ηδη?και αν οπως λες μονη της τα καταφερε και εφτασε σε αυτο το σημειο αρα να υποθεσω οτι και εσυ εχεις ψυχωση επειδη το επελεξες?γιατι θα την εγκαταλειψετε παλι,τωρα που σας εχει αναγκη πιο πολυ?
    ας ειχε μυαλο...εσυ εχεις στα αληθεια και αν ναι η ψυχωση γιατι?

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι μωρε κανονικη ειναι ανοιχτοχρωμη οχι γαλατι .Και ερχοταν και μας ελεγε συνεχεια με λενε ασπρη και κατασπρη και η αδερφη μου ειναι ανοιχτοχρωμη καμια σχεση με βορειες.Και φωναζει και λεει τι χρωμα εχουν οι ανθρωποι?Μπεζ?τρελλαθηκα με αυτο το χρωμα το χαμενο.Μπεζ ειμαστε.Εγω της ειπα ναι.Και ηρεμησε.Τι να πω ?Μπεζ ειμαστε που να μην ημασταν ! Να παει στο ταφο για το μπεζ!τι μαλακιες ρε πουστη μου ειναι αυτες δεν αντεχω ουτε εγω και με επιασε τρεμουλο.Δε ρωταει τι χρωμα εχει αυτη ολοι τι χρωμα εχουμε?Θα πεθανει γιατι το βλεπω το ματακι της ολο στο παραθυρο κοιταει για ολο το κοσμο.Τι να απαντησω?Ειπα μαλακια εγω μπεζ ειμαι αλλος ςιναι καφε αλλος ειναι ροζε αλλος κοκκινωπος αλλος λευκος αλλος κιτρινος.Οι φυσιολογικοι ειμαστε μπεζ καπως οχι ακριβως.Με τρελλανε να πεθανει δε με νοιαζει.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    γιοτα εχεις απολυτο δικιο.αληθεια δεν μπορω να καταλαβω!ολο αυτο μου φαινεται σαν κακογουστο αστειο..μα δεν ειναι δυνατον να συμβαινουν τετοια πραγματα!
    ειναι τοσο τραγικα και μιζερα αυτα που διαβαζω που νιωθω σα να διαβαζω σεναριο επιστημονικης φαντασιας.δεν υπαρχει αυτο!δεν γινεται ρε παιδια μια μανα να παραταει το παιδι για να παει διακοπες ενω το παιδι της υποφερει...μα τι στο καλο, σε συναισθηματικο κομμα εχει πεσει ολη η οικογενεια???παντως απο το να μεινει με την οικογενεια της 1000 φορες καλυτερο το δαφνι!!!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ειναι στο παθολογικο και μπορω ΝΑ ΤΗΣ ΠΑΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΛΑΠΤΟΠ ΣΤΑ ΚΡΥΦΑ.Οταν παει Αιγινητειο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.Ενας ψυχολογος δεν υπαρχει εδω ρε γαμωτο να μου πει ολους σας αγαπαει λεει αλλα καποια γουερτ γιοτα και ενας μπολτσιντ που εξαφανιστηκε και οταν το καταλαβε εκλαιγε.Εφυγε η μανα μου και ο γερος πανε σπιτι.Τι να κανω ?Την εδεσαν γιατι πηγε να πηδηξει απο το παραθυρο και βριζει τους γονεις μου και εγω γινομαι χαλια.Απο τα 19 εχω ψυχωση εχω παει 3 φορες Αιγινητειο .

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Απο ότι καταλαβαίνετε η Αφρούλα για πολλούς λόγους έκανε απόπειρα.Χριστιανέ μου πως θα φύγουν οι γονείς με τι καρδιά θα τσαλαβουτάνε κάτσε γιατί θα τρελλαθούμε όλοι.Αφήνει η μάνα το παιδί της΄και ίωση να είχε πρέπει να είναι κοντά της.Αν η Αφρούλα ζούσε σε άλλο περιβάλλον δεν θα κατέληγε εκεί πιστεύω ότι το να κλειστεί στο Δαφνί είναι ότι χειρότερο.Υπάρχουν και ψυχιατρικές κλινικές θεραπεία χρειάζεται και ανθρώπους δίπλα της.

  12. #57
    Όταν ξεκίνησε αυτή η ιστορία, είπα ότι δεν θα πω κάτι. Ότι δεν θα ασχοληθώ. Όχι γιατί η αφρούλα δεν το αξίζει. Αλλά γιατί δεν το αξίζει η υποτιθέμενη οικογένεια της. Έχω θυμώσει πάρα πολύ. Και με ανθρώπους που δεν τους ξέρω. Πως είναι ποτέ δυνατόν γονείς και αδερφός να φεύγουν για διακοπές? ΠΩΣ? Τη στιγμή που το άλλο μέλος της οικογένειας βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση?
    Λες Δημήτρη ότι η μητέρα σου είναι αγράμματη. Δεν νομίζω ότι χρειαζεται να εχει βγάλει κανείς το πανεπιστήμιο για να καταλάβει ότι το παιδί του χρειάζεται βοήθεια. Την πιο απλή βοήθεια. Αγάπη και αποδοχή.
    Πως ζητάς ευθύνες από τους υπεύθυνους αυτού του φόρουμ όταν η εσύ ο ίδιος λες ότι σε νοιάζει μόνο ο εαυτός σου? Όταν λες ότι και να πεθάνει η αδερφή σου δεν σε νοιάζει? Με πιο δικαίωμα ζητάς ευθύνες?
    Νομίζω ότι το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να την αφήσετε για λίγο μόνη. Απομακρυνθύτε από κοντά της γιατί της κάνετε μεγαλύτερο κακό με την αδιαφορία σας. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της δώσεις ένα λάπτοπ. Εμείς μπορούμε να της δώσουμε περισσότερη αγάπη...

  13. #58
    Originally posted by melene
    γιοτα εχεις απολυτο δικιο.αληθεια δεν μπορω να καταλαβω!ολο αυτο μου φαινεται σαν κακογουστο αστειο..μα δεν ειναι δυνατον να συμβαινουν τετοια πραγματα!
    ειναι τοσο τραγικα και μιζερα αυτα που διαβαζω που νιωθω σα να διαβαζω σεναριο επιστημονικης φαντασιας.δεν υπαρχει αυτο!δεν γινεται ρε παιδια μια μανα να παραταει το παιδι για να παει διακοπες ενω το παιδι της υποφερει...μα τι στο καλο, σε συναισθηματικο κομμα εχει πεσει ολη η οικογενεια???παντως απο το να μεινει με την οικογενεια της 1000 φορες καλυτερο το δαφνι!!!!
    γεια στο στομα σου κοριτσι μου!
    Οχι γιατι στο Δαφνι θα γιατρευτει απο την ψυχωση ισως στην οποια εχει οδηγηθει , αλλα γιατι εκει τουλαχιστον ,
    θα βρεθουν ανθρωποι που θα την κοιταξουν με ενδιαφερον και γνωσεις για τα αιτια που την εφτασαν ως εκει...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Λοιπον λυπαμαι που γραφω αυτο το μυνημα αλλα θα πω την αποψη μου.
    Νομιζω οτι το φορουμ και η ανωνυμια που προσφερει εφτασε στα ορια της.
    Και εξηγω.
    Εχουμε την αφρουλα που ειχε τοσο δεθει με το φορουμ και οριοταν για μια απαντηση δικτυακη.
    Ξαφνικα η αφρουλα κανει αποπειρα αυτοκτονιας και μπαινει ο χ αγνωστος και λεει διαφορα πραγματα,μια συνεχεια σε ενα θλιβερο σεναριο.
    Δεν ξερω παιδια εμενα δεν μου αρεσει η ιστορια περα του τραγικου της υποθεσης για πολλους λογους.
    Ευχομαι να ειναι ετσι τα πραγματα και να πανε ολα καλα στην αφρουλα,εμεις αν κρινω που φτασαν τα πραγματα δεν μπορουμε να βοηθησουμε σε καμμια περιπτωση τουλαχιστον εν μεσω φορουμ και σε καμμια περιπτωση μην δωσετε χρηματα οπως ζητησε ο Δημητρης.
    Δεν ξερω ελπιζω να κανω λαθος και συνηθως δεν ειμαι τοσο λαθος,απο την αλλη ισως ειναι τραγικα τα πραγματα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  15. #60
    Originally posted by aretiva
    Όταν ξεκίνησε αυτή η ιστορία, είπα ότι δεν θα πω κάτι. Ότι δεν θα ασχοληθώ. Όχι γιατί η αφρούλα δεν το αξίζει. Αλλά γιατί δεν το αξίζει η υποτιθέμενη οικογένεια της. Έχω θυμώσει πάρα πολύ. Και με ανθρώπους που δεν τους ξέρω. Πως είναι ποτέ δυνατόν γονείς και αδερφός να φεύγουν για διακοπές? ΠΩΣ? Τη στιγμή που το άλλο μέλος της οικογένειας βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση?
    Λες Δημήτρη ότι η μητέρα σου είναι αγράμματη. Δεν νομίζω ότι χρειαζεται να εχει βγάλει κανείς το πανεπιστήμιο για να καταλάβει ότι το παιδί του χρειάζεται βοήθεια. Την πιο απλή βοήθεια. Αγάπη και αποδοχή.
    Πως ζητάς ευθύνες από τους υπεύθυνους αυτού του φόρουμ όταν η εσύ ο ίδιος λες ότι σε νοιάζει μόνο ο εαυτός σου? Όταν λες ότι και να πεθάνει η αδερφή σου δεν σε νοιάζει? Με πιο δικαίωμα ζητάς ευθύνες?
    Νομίζω ότι το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να την αφήσετε για λίγο μόνη. Απομακρυνθύτε από κοντά της γιατί της κάνετε μεγαλύτερο κακό με την αδιαφορία σας. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να της δώσεις ένα λάπτοπ. Εμείς μπορούμε να της δώσουμε περισσότερη αγάπη...
    τα αναπαντητα ερωτηματικα σου ειναι η αποσταση που μας χωριζει απο το κρατος προνοιας και συλλογικης αλληλεγγυης...
    ΤΟ κρατος που μπορει με ενα απλο τηλεφωνημα ,μειλ, να αντικαταστησει αμεσως την ελλειματικη οικογενεια και να προσφερει τις υπηρεσιες τους στυς πολιτες που κινδινευει η ζωη τους απο την εικονα σηψης που εχει ριζωσει βαθεια στους θεσμους μας ...\"Την αξιακη κριση \" που αφησε σαν βαρυ κατηγορω , ο σημερινος προεδρος της Δημοκρατιας στον πολιτισμο μας...

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •