αισθήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    177

    αισθήματα

    Πώς γίνεται να Έχουν περάσει 10 χρόνια από τη ζωή μου και να έχω ακόμα αισθήματα για μία κοπέλα που δεν που δεν βλέπω πώς λύνεται αυτό το πράγμα? Θέλω να πάω για ψυχολόγο αλλά δεν θέλω να πάω ταυτόχρονα. Αλλά τώρα που δεν κάνω τίποτα στη ζωή μου όλο αυτό μου έρχεται στο κεφάλι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Γεια σου tony!

    Νομίζω το πρόβλημά σου αποκαλείται "Μεγάλη Καψούρα"!! Είναι αξεπέραστο!! Εγώ έχω ακόμα αισθήματα για μια κοπέλα 40 χρόνια μετά!!

    Ο Έρωτας θεραπεύεται με Έρωτα! Βρες μια κοπέλα να ερωτευθείς ξανά, αν γίνεται χωρίς να την συγκρίνεις με την "Μεγάλη Καψούρα"!

    Τότε τουλάχιστον θα ξεχαστείς για λίγο!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Γεια σου tony!

    Νομίζω το πρόβλημά σου αποκαλείται "Μεγάλη Καψούρα"!! Είναι αξεπέραστο!! Εγώ έχω ακόμα αισθήματα για μια κοπέλα 40 χρόνια μετά!!

    Ο Έρωτας θεραπεύεται με Έρωτα! Βρες μια κοπέλα να ερωτευθείς ξανά, αν γίνεται χωρίς να την συγκρίνεις με την "Μεγάλη Καψούρα"!

    Τότε τουλάχιστον θα ξεχαστείς για λίγο!!
    ευχαριστώ για την απάντηση homebod δίκιο έχεις αλλά........ αρχίζω και κουράζομαι να μπαίνει νερό στην βάρκα και εγώ να κάθομαι να βγάζω με τον κουβά για να μη βουλιάξω. τόσα χρόνια δεν βρήκα μία η οποία να ταιριάζω έτσι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Quote Originally Posted by tony View Post
    ευχαριστώ για την απάντηση homebod δίκιο έχεις αλλά........ αρχίζω και κουράζομαι να μπαίνει νερό στην βάρκα και εγώ να κάθομαι να βγάζω με τον κουβά για να μη βουλιάξω. τόσα χρόνια δεν βρήκα μία η οποία να ταιριάζω έτσι.
    Το Ξέρω φίλε μου, γι' αυτό τη λέω "Αξεπέραστη"!!! Ο Θεός Έρωτας, Η "Ανίκητη Μάχη" σε έχει τρυπήσει με το βέλος του!

    Να νιώθεις τυχερός για τον πόνο σου!! Άλλων η Ζωή είναι μόνο επανάληψη, η Δική μας αρχίζει κάθε μέρα με μια εικόνα της Θηλυκής Θεάς μας και μια ελπίδα να ξαναπεράσουμε την λάμψη του Μεγάλου Έρωτα!

    Οι πιό ερεθιστικές φαντασιώσεις μας πηγάζουν από τις αναμνήσεις μας!! Πόσοι μπορούν να το πουν αυτό;
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Το Ξέρω φίλε μου, γι' αυτό τη λέω "Αξεπέραστη"!!! Ο Θεός Έρωτας, Η "Ανίκητη Μάχη" σε έχει τρυπήσει με το βέλος του!

    Να νιώθεις τυχερός για τον πόνο σου!! Άλλων η Ζωή είναι μόνο επανάληψη, η Δική μας αρχίζει κάθε μέρα με μια εικόνα της Θηλυκής Θεάς μας και μια ελπίδα να ξαναπεράσουμε την λάμψη του Μεγάλου Έρωτα!

    Οι πιό ερεθιστικές φαντασιώσεις μας πηγάζουν από τις αναμνήσεις μας!! Πόσοι μπορούν να το πουν αυτό;
    ελάχιστοι μπορούν να το πουν αυτό. καταλαβαίνω τι λες. με την Ελπίδα ζω Και εγώ τόσα χρόνια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    θεματοθεστη, δεν το γραφω για να σε προσβαλλω αλλα να ξερεις οτι ο ερωτας για τον την πρωην.....ειναι κυριως γυναικειο χαρακτηριστικο.
    εσυ εισαι αντρας, κανονισε να μην εχεις γυναικειες αδυναμιες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θεματοθεστη, δεν το γραφω για να σε προσβαλλω αλλα να ξερεις οτι ο ερωτας για τον την πρωην.....ειναι κυριως γυναικειο χαρακτηριστικο.
    εσυ εισαι αντρας, κανονισε να μην εχεις γυναικειες αδυναμιες
    Δεν με προσβάλλεις αντιθέτως κιόλας. ευχαριστώ για την υπενθύμιση αλλά σε αυτόν τον τομέα έχω και τη θηλυκή μου πλευρά τι να κάνω. σε ό τι δυσκολίες έχω περάσει μέχρι σήμερα στους υπόλοιπους τομείς της ζωής μου έχω φερθεί έτσι όπως αρμόζει

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θεματοθεστη, δεν το γραφω για να σε προσβαλλω αλλα να ξερεις οτι ο ερωτας για τον την πρωην.....ειναι κυριως γυναικειο χαρακτηριστικο.
    εσυ εισαι αντρας, κανονισε να μην εχεις γυναικειες αδυναμιες
    τι σεξιστικό σχόλιο είναι αυτό... δεν υπάρχουν γυναικείες κ αντρικες αδυναμίες... αυτες είναι προκαταληψεις και γενικεύσεις.. όλα ανήκουν στο φάσμα της ανθρώπινης ψυχοσύνθεσης.. αν είναι κάποιος κολλημένος με την πρώην του δεν σημαίνει αυτόματα ότι ειναι λιγότερο άντρας.. απλά μου φάνηκε πολύ άτοπο στεϊτμεντ.. αλλά καθένας πορεύεται με τα πιστεύω του!!

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by tony View Post
    Πώς γίνεται να Έχουν περάσει 10 χρόνια από τη ζωή μου και να έχω ακόμα αισθήματα για μία κοπέλα που δεν που δεν βλέπω πώς λύνεται αυτό το πράγμα? Θέλω να πάω για ψυχολόγο αλλά δεν θέλω να πάω ταυτόχρονα. Αλλά τώρα που δεν κάνω τίποτα στη ζωή μου όλο αυτό μου έρχεται στο κεφάλι
    Μπορεί να οφείλεται σε πολλά.. να μην έχεις νιώσει κάτι ανάλογο από τότε με άλλον άνθρωπο.. να νοσταλγεις τα συναισθήματα και όχι τον άνθρωπο καθεαυτον.. αν δεν έχει αγγίξει τα όρια της εμμονής αυτό που νιώθεις δεν είναι κάτι που πιστεύω χρήζει ψυχικής υποστήριξης.. μπορείς απλά να επικοινωνήσεις μαζί της να δεις αν οι προσδοκίες σου ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα ή αν είναι οι αναμνήσεις μόνο που σε δένουν με αυτόν τον άνθρωπο.. μια συνάντηση θα ξεκαθαρίσει πολλά σίγουρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    177
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    Μπορεί να οφείλεται σε πολλά.. να μην έχεις νιώσει κάτι ανάλογο από τότε με άλλον άνθρωπο.. να νοσταλγεις τα συναισθήματα και όχι τον άνθρωπο καθεαυτον.. αν δεν έχει αγγίξει τα όρια της εμμονής αυτό που νιώθεις δεν είναι κάτι που πιστεύω χρήζει ψυχικής υποστήριξης.. μπορείς απλά να επικοινωνήσεις μαζί της να δεις αν οι προσδοκίες σου ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα ή αν είναι οι αναμνήσεις μόνο που σε δένουν με αυτόν τον άνθρωπο.. μια συνάντηση θα ξεκαθαρίσει πολλά σίγουρα.
    Πλέον έχει γίνει λίγο μπέρδεμα .μέσα σε τόσα χρόνια έχω μάθει ότι ρωτούσε και για μένα. Έχω επικοινωνήσει μαζί της σε λάθος timing στη ζωή μου . Δυστυχώς τα είχε κάνει πιο χειρότερα τα πράγματα λόγω του ότι της μίλησα πάνω σε ψυχωσικο επεισοδιο :-(. Πάντως τα λεπτά που μιλήσαμε είχα νιώσει σαν να μην πέρασε μία μέρα. Πάντως ξεκαθάρισα πολλά έστω και ψυχωσικο επεισοδιο στη μέση. Της είχα πει να συναντηθούμε αλλά δεν την είχα δει και αρνητική . Αλλά συνέβησαν πολλά ύστερα και χάθηκε η μπάλα .Αλλά δεν μπορώ να επεμβαίνω στη ζωή των άλλων όταν μου τη βαράει.

Similar Threads

  1. Αισθήματα και Νους
    By Σαπουνάκι μπάνιου in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 2
    Last Post: 06-05-2017, 00:24
  2. Νιωθω κενος απο αισθηματα
    By lZagdermont in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 18-03-2016, 10:27
  3. Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2014, 21:55
  4. Σκέψεις και αισθήματα
    By reboot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-06-2013, 23:25
  5. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •