χωρισμός και ενδιάμεση κατάσταση - πως να το χειριστώ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το προηγουμενο βραδυ το ανακαλυψες. το επομενο μεσημερι μπαινεις κι αντι να πεις οτι το ανακαλυψες , μας λες οτι δεν νομιζεις να επαιξε κερατο. μετα απο 3 ωρες ξαναμπαινεις με αλλο ενα κατεβατο- παραληρημα που ελεγε οτι τελικα χθες το βραδυ ανακαλυψες οτι επαιξε κερατο.
    τις ιδιες γκρινιες γραφεις με καθε τρολοπροφιλ και με τα ιδια ακριβως λογια, να μπουν οι διαχειριστες να σε ελεγξουν.
    τι να ελεγξουν; αφου δεν μπορουν να ελεγξουν και το ξερουμε ολοι..
    Εάν το είχα ανακαλύψει το προηγούμενο βράδυ δεν θα είχα κάτσει και την επόμενη ημέρα. Είπα πως τσεκαρα ότι δεν έχει άλλη. είχα μπει μόνο σε μια εφαρμογή. Βγηκαμε και μου είπε ότι μιλάνε βαιμπερ. ΠΕΡΑΣΕ το βράδυ και το ΕΠΌΜΕΝΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ και αφού είχα γράψει το ποστ εδώ μέσα (ναι ήμασταν μαζί όταν έκανα το ποστ) τσεκαρα πάλι το κινητό του. Αν θες με πιστεύεις αν όχι καλή καρδιά. Στο ποστ που παρέθεσες δεν αναφέρω ότι το ανακάλυψα το προηγούμενο βραδυ. Μιας και είσαι σε ένα τέτοιο σάιτ που αφορά ψυχολογικά θέματα να είσαι σίγουρος πριν κατηγορήσεις κάποιον για φεικ στορι και τρολοπροφιλ. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

    Αν θέλει κάποιος να απαντήσει και να δώσει την δική του οπτική γωνία θα το εκτιμήσω. Αλλιώς κλείνει το θέμα εδώ. Ευχαριστώ όσους απάντησαν και όσους με πίστεψαν.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το προηγουμενο βραδυ το ανακαλυψες. το επομενο μεσημερι μπαινεις κι αντι να πεις οτι το ανακαλυψες , μας λες οτι δεν νομιζεις να επαιξε κερατο. μετα απο 3 ωρες ξαναμπαινεις με αλλο ενα κατεβατο- παραληρημα που ελεγε οτι τελικα χθες το βραδυ ανακαλυψες οτι επαιξε κερατο.
    τις ιδιες γκρινιες γραφεις με καθε τρολοπροφιλ και με τα ιδια ακριβως λογια, να μπουν οι διαχειριστες να σε ελεγξουν.
    τι να ελεγξουν; αφου δεν μπορουν να ελεγξουν και το ξερουμε ολοι..
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    με ποιο προφιλ τα εγραψες αυτα τα ποστ που αναφερεις; με αυτο οχι παντως, γιατι αυτο το εκανες ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2022.ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΠΡΟΦΙΛΟ.
    Mar95 ήταν το προφίλ. Προφανώς και ξέρω ότι φαίνεται ποτε έφτιαξα το προφίλ και τι ποστ έχω κάνει, αλλιώς δεν θα σου έλεγα για πάλι ποστ. Μόνη μου σου είπα έτσι ότι είχα άλλο προφίλ.
    Και ναι έκανα άλλο προφίλ για να μην υπάρχει συσχέτιση και κατηγορηθώ πάλι για κάτι όπως τότε που επδ ακριβώς είχα γράψει 2 ιστορίες (μια για το χωρισμό και άλλη μία για θέματα σεξουαλικής φύσης) με είχες κατηγορήσει ότι κατεβάζω ιστορίες από το κεφάλι μου. Οι ιστορίες υπάρχουν ακόμα. Είχα κάνει συνολικά τρία ποστ. Από τότε δεν είχα ξαναμπεί εδώ μέσα γιατί δεν είχα κανέναν λόγο.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Remedy, κατηγορείς άτομα πως είναι τρολ και αυτά ανοίγουν άλλους λογαριασμούς μήπως και αποφύγουν την κατηγορία.
    Και να ξέρεις, πως αν υπάρχει όντως τρολ, γελάει με αυτά που συμβαίνουν. Δεν χρειάζεται να γράψει κάτι πλέον.
    Τρολάρεις εσύ για αυτόν!

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Σαλβαδόρ,
    Εγώ δεν χαίρομαι καθόλου όταν κατηγορείς άτομα που δεν είναι τρολ, και έχεις πέσει έξω τουλάχιστον μια φορά.
    Τα επιχειρήματα που έχετε πει μέχρι τώρα δεν είναι απόδειξη. Θα μπορούσαν να συμβούν κάτω απο κάποιες συνθήκες.

    Then,
    Δεν σε κατηγορούν όλοι. Και με αυτά που λες προσβάλεις όλα τα άτομα του forum.
    Μην απολογηθείς, αλλά μη δίνεις και σημασία. Υπάρχουν άτομα που όντως θέλουν να βοηθήσουν.
    Μην τους ακυρώνεις.

    Η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει να κουράζομαι με αυτό..
    αν δεν κάνουν κάτι οι διαχειριστές, θα μείνουν η Remedy και ο Σαλβαδόρ στο forum να κατηγορούν τα διαφημιστικά bot για τρολ.
    Το ξέρω και σε ευχαριστώ πολυ. Τα επιχειρήματα είναι τουλάχιστον παιδικά. "Είχα τον κωδικό του' και "στην αρχή λέω ότι φταίω εγώ για τον χωρισμό και στην δεύτερη σελίδα λέω ότι με κερατωσε ενώ συνεχίζω να πιστεύω ότι φταίω εγω' ενώ η ιστορία έχει μια ροή, κατηγορουμαι ότι γράφω ασυναρτησίες από άτομα που δεν έχουν διαβάσει καν την ιστορία.

    Όποιος θεωρεί ότι είμαι τρολ ας μην ξανααπαντησει. Χάρη θα μου κάνει.

    Για να επιστρέψω στην ιστορία μου, σκέφτομαι την Δευτέρα να πάω από το σπίτι του να του δώσω κάποια πράγματα που έχει αφήσει σπίτι μου και να πάρω και εγώ κάποια δικά μου από το σπίτι του. Πιστεύεις ότι πρπει να του αναφέρω ότι είδα τα μηνύματα κι ξέρω τα πάντα επί των κανονισμένων καλοκαιρινών διακοπών και όλα τα υπόλοιπα που έλεγαν η όχι; Να του ξεκαθαρίσω πως δεν πρόκειται να ξαναεχουμε επικοινωνία η όχι; Αν και το τελευταίο το έχει καταλάβει μάλλον (χθες με πήρε τηλέφωνο και τον έκλεισα λέγοντας ότι θα τον πάρω σε λίγο και δεν τον πήρα ποτέ, και πριν φύγω από το σπίτι του μου είχε προτείνει να πάμε σήμερα γυμναστήριο μαζί και μετά να πάμε βόλτα κάτι που το ανέφερε και στο τηλέφωνο χθες-αλλα σήμερα δεν πάτησε καν στο γυμναστήριο).

    Πιστεύεις ότι όλα αυτά που μου λέει τα λέει γιατί είναι χειριστικος; Καθώς όλοι μου λένε ότι προσπαθεί να με χειριστεί και να έχει και τις δύο αλλά τέτοιοι άνθρωποι δεν στεναχωριουνται αλλά αντίθετα χαίρονται όταν σε πληγώνουν και παίρνουν επιβεβαίωση.

    Στην πραγματικότητα δεν κοροϊδεύει και την άλλη κοπέλα με τον ίδιο τρόπο που κορόιδευε εμένα; Γιατί όταν ήταν μαζί μου μου έταζε εκδρομές και εξοδους, μου έλεγε ότι είναι ερωτεύμενος τώρα που με βλέπει έτσι και φαινόταν να ήταν εκεί.... Εκτός και αν το έκανε αυτό μέχρι να δει πως θα πάει με την αλλη...αν έκαναν σχέση δλδ σοβαρή θα το έκοβε..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Then View Post
    Για να επιστρέψω στην ιστορία μου, σκέφτομαι την Δευτέρα να πάω από το σπίτι του να του δώσω κάποια πράγματα που έχει αφήσει σπίτι μου και να πάρω και εγώ κάποια δικά μου από το σπίτι του. Πιστεύεις ότι πρπει να του αναφέρω ότι είδα τα μηνύματα κι ξέρω τα πάντα επί των κανονισμένων καλοκαιρινών διακοπών και όλα τα υπόλοιπα που έλεγαν η όχι; Να του ξεκαθαρίσω πως δεν πρόκειται να ξαναεχουμε επικοινωνία η όχι; Αν και το τελευταίο το έχει καταλάβει μάλλον (χθες με πήρε τηλέφωνο και τον έκλεισα λέγοντας ότι θα τον πάρω σε λίγο και δεν τον πήρα ποτέ, και πριν φύγω από το σπίτι του μου είχε προτείνει να πάμε σήμερα γυμναστήριο μαζί και μετά να πάμε βόλτα κάτι που το ανέφερε και στο τηλέφωνο χθες-αλλα σήμερα δεν πάτησε καν στο γυμναστήριο).

    Πιστεύεις ότι όλα αυτά που μου λέει τα λέει γιατί είναι χειριστικος; Καθώς όλοι μου λένε ότι προσπαθεί να με χειριστεί και να έχει και τις δύο αλλά τέτοιοι άνθρωποι δεν στεναχωριουνται αλλά αντίθετα χαίρονται όταν σε πληγώνουν και παίρνουν επιβεβαίωση.

    Στην πραγματικότητα δεν κοροϊδεύει και την άλλη κοπέλα με τον ίδιο τρόπο που κορόιδευε εμένα; Γιατί όταν ήταν μαζί μου μου έταζε εκδρομές και εξοδους, μου έλεγε ότι είναι ερωτεύμενος τώρα που με βλέπει έτσι και φαινόταν να ήταν εκεί.... Εκτός και αν το έκανε αυτό μέχρι να δει πως θα πάει με την αλλη...αν έκαναν σχέση δλδ σοβαρή θα το έκοβε..
    Νομίζω πως το καλύτερο είναι:
    Να μην αναφέρεις πως είδες τα μηνύματα,
    Να του ξεκαθαρίσεις πως δεν θα έχετε επικοινωνία όσο δεν είναι 100% σίγουρος πως θέλει να είστε μαζί.
    Άφησε δλδ ανοιχτό το παράθυρο να ξανα προσπαθήσετε, αλλά μόνο αν σταματήσει να μιλάει με την άλλη, και μόνο σε πλαίσιο σχέσης. Σε καμία περίπτωση μην επιτρέψεις να σε φιλήσει πχ. Κράτα αποστάσεις.

    Δεν ξέρω τι έχει πει στην άλλη κοπέλα. Μπορεί σε εκείνη να μην έχει πει ψέματα.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει κατηγορία "χειριστικός" με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.
    Προσπάθησε να σου ρίξει το φταίξιμο για να τον συγχωρέσεις.. αλλά και για να αποποιηθεί την ευθύνη του.
    Όλα δείχνουν πως θέλει να δοκιμάσει την άλλη, χωρίς να σε χάσει.
    Απλά το κάνει με εντελώς λάθος τρόπο, γιατί έχασες την εμπιστοσύνη που του είχες.
    Ονειρεύεται με την άλλη κάποια καλύτερη σχέση απο αυτή που είχατε, αλλά το πιθανότερο είναι να μη συμβεί στη πράξη.
    Είσαι διατεθειμένη να περιμένεις πότε θα απογοητευτεί με την άλλη?
    Υπάρχει περίπτωση να ξανακάνεις σχέση μαζί του και να είσαι καλά, ακόμα και αν δεν τον εμπιστεύεσαι?
    Θα τα δεις στη πράξη αυτά. Δεν μπορείς να ξέρεις τις απαντήσεις.
    Όπως παίζει αυτός μαζί σου γιατί δεν ξέρει τι θέλει, παίξε και εσύ μεχρι να καταλάβεις αν θα τον συγχωρούσες ή οχι.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Νομίζω πως το καλύτερο είναι:
    Να μην αναφέρεις πως είδες τα μηνύματα,
    Να του ξεκαθαρίσεις πως δεν θα έχετε επικοινωνία όσο δεν είναι 100% σίγουρος πως θέλει να είστε μαζί.
    Άφησε δλδ ανοιχτό το παράθυρο να ξανα προσπαθήσετε, αλλά μόνο αν σταματήσει να μιλάει με την άλλη, και μόνο σε πλαίσιο σχέσης. Σε καμία περίπτωση μην επιτρέψεις να σε φιλήσει πχ. Κράτα αποστάσεις.

    Δεν ξέρω τι έχει πει στην άλλη κοπέλα. Μπορεί σε εκείνη να μην έχει πει ψέματα.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει κατηγορία "χειριστικός" με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά.
    Προσπάθησε να σου ρίξει το φταίξιμο για να τον συγχωρέσεις.. αλλά και για να αποποιηθεί την ευθύνη του.
    Όλα δείχνουν πως θέλει να δοκιμάσει την άλλη, χωρίς να σε χάσει.
    Απλά το κάνει με εντελώς λάθος τρόπο, γιατί έχασες την εμπιστοσύνη που του είχες.
    Ονειρεύεται με την άλλη κάποια καλύτερη σχέση απο αυτή που είχατε, αλλά το πιθανότερο είναι να μη συμβεί στη πράξη.
    Είσαι διατεθειμένη να περιμένεις πότε θα απογοητευτεί με την άλλη?
    Υπάρχει περίπτωση να ξανακάνεις σχέση μαζί του και να είσαι καλά, ακόμα και αν δεν τον εμπιστεύεσαι?
    Θα τα δεις στη πράξη αυτά. Δεν μπορείς να ξέρεις τις απαντήσεις.
    Όπως παίζει αυτός μαζί σου γιατί δεν ξέρει τι θέλει, παίξε και εσύ μεχρι να καταλάβεις αν θα τον συγχωρούσες ή οχι.
    Αν μου έλεγε τώρα να ξαναπροσπαθουσαμε ναι. Αν έρθει το Σεπτέμβρη τι να το κάνω; Θα σημαίνει ότι δεν τράβηξε με την άλλη για σχέση και θέλει να έχει κάτι στη ζωή του άρα γυρνάει στο σιγουρακι.
    Μου είπε ότι δεν θέλει να συνεχίσουμε αυτό το χαλαρό γιατί δεν θέλει να με έχει στην αναμονή και στο περίμενε (αφού έμαθα το κέρατο πριν μια χαρά μάλλον αυτό ήθελε να κάνει). Ούτε όμως και σχέση γιατί δεν είναι σε αυτή τη φάση (λογικό αφού θέλει να ζήσει τον έρωτα).

    Συνεπώς όλα δείχνουν ότι είτε θα κάνει σχέση μαζί της είτε θα κόψουν και από Σεπτέμβρη θα θέλει σχέση. Αυτό όμως δυστυχώς εμένα δεν με καλύπτει. Θα είμαι η δεύτερη επιλογή. Ούτε και βλάκας όμως θέλω να είμαι και να θεωρεί ότι απλά ξέρω για το κέρατο και τίποτα άλλο...

    Έχω την εντύπωση πως ιδανικά θα ήθελε να κάνω αυτά που κάνει η αλλη. Δηλαδή να έχει εμένα και να κάνει αυτά που θα έκανε με την κοπέλα. Έτσι εξηγώ το γενονος ότι προτείνει ακριβώς τα ίδια πράγματα σε μένα και σε αυτή ( διήμερα στο τόπο καταγωγης, διήμερα σε νησιά, τσιγάρα κλπ).

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Then View Post
    Αν μου έλεγε τώρα να ξαναπροσπαθουσαμε ναι. Αν έρθει το Σεπτέμβρη τι να το κάνω; Θα σημαίνει ότι δεν τράβηξε με την άλλη για σχέση και θέλει να έχει κάτι στη ζωή του άρα γυρνάει στο σιγουρακι.
    Μου είπε ότι δεν θέλει να συνεχίσουμε αυτό το χαλαρό γιατί δεν θέλει να με έχει στην αναμονή και στο περίμενε (αφού έμαθα το κέρατο πριν μια χαρά μάλλον αυτό ήθελε να κάνει). Ούτε όμως και σχέση γιατί δεν είναι σε αυτή τη φάση (λογικό αφού θέλει να ζήσει τον έρωτα).

    Συνεπώς όλα δείχνουν ότι είτε θα κάνει σχέση μαζί της είτε θα κόψουν και από Σεπτέμβρη θα θέλει σχέση. Αυτό όμως δυστυχώς εμένα δεν με καλύπτει. Θα είμαι η δεύτερη επιλογή. Ούτε και βλάκας όμως θέλω να είμαι και να θεωρεί ότι απλά ξέρω για το κέρατο και τίποτα άλλο...
    Σου λέει συνέχεια αυτά που υποθέτει πως θα δεχόσουν ή θα ήθελες εσύ.
    Αν πίστευε πως θα το δεχόσουν, θα συνέχιζε να παίζει και με τις δυο σας.

    Το να επιτρέψεις να σε θεωρεί βλάκα, ενώ ξέρεις πως δεν ισχύει, είναι εξυπνότερο απο το να προσπαθείς να αποδείξεις πως δεν είσαι βλάκας. Είναι καλύτερα να μη ξέρει τι ξέρεις. Να τον αφήνεις να λέει ψέματα και να μην τον διαψεύδεις. Όσα περισσότερα ψέματα σου πει, τόσο γρηγορότερα θα τον ξεπεράσεις.

    Είσαι σίγουρη πως αν έρθει Σεπτέμβρη δεν θα τον δεχτείς?
    Αν ναι, τότε κάνε το δίλλημα άμεσο. Πες του "διάλεξε, ή εμένα ή αυτή. ΤΩΡΑ"
    Η απάντηση είναι πολύ πιθανό να είναι αρνητική ή να αρχίσει πάλι τα ψέματα.
    Αλλά αν όντως δεν θα τον δεχόσουν τον Σεπτέμβρη, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

    Δεύτερη επιλογή είσαι συγκριτικά με την φαντασία του.
    Στη πράξη, μπορεί να γίνεις ξανά πρώτη επιλογή όταν απογοητευτεί με την άλλη.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Σου λέει συνέχεια αυτά που υποθέτει πως θα δεχόσουν ή θα ήθελες εσύ.
    Αν πίστευε πως θα το δεχόσουν, θα συνέχιζε να παίζει και με τις δυο σας.

    Το να επιτρέψεις να σε θεωρεί βλάκα, ενώ ξέρεις πως δεν ισχύει, είναι εξυπνότερο απο το να προσπαθείς να αποδείξεις πως δεν είσαι βλάκας. Είναι καλύτερα να μη ξέρει τι ξέρεις. Να τον αφήνεις να λέει ψέματα και να μην τον διαψεύδεις. Όσα περισσότερα ψέματα σου πει, τόσο γρηγορότερα θα τον ξεπεράσεις.

    Είσαι σίγουρη πως αν έρθει Σεπτέμβρη δεν θα τον δεχτείς?
    Αν ναι, τότε κάνε το δίλλημα άμεσο. Πες του "διάλεξε, ή εμένα ή αυτή. ΤΩΡΑ"
    Η απάντηση είναι πολύ πιθανό να είναι αρνητική ή να αρχίσει πάλι τα ψέματα.
    Αλλά αν όντως δεν θα τον δεχόσουν τον Σεπτέμβρη, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

    Δεύτερη επιλογή είσαι συγκριτικά με την φαντασία του.
    Στη πράξη, μπορεί να γίνεις ξανά πρώτη επιλογή όταν απογοητευτεί με την άλλη.
    Δεν ξέρω αν τον δεχομουν η όχι τον Σεπτέμβρη. Η αλήθεια ειναι πως δεν θέλω να χάνω την πίστη μου στους ανθρώπους και ακόμα και τώρα δεν θέλω να πιστέψω πως είναι κακός άνθρωπος. Αλλά οι πράξεις αυτό δείχνουν καλώς η κακώς. Θα έπρεπε να μου αποδείξει ότι πρπει να τον εμπιστευτώ ξανά και να προσπαθήσει αρκετά , αλλά υπάρχει τρόπος να ξανακερδίσει κάποιος την εμπιστοσύνη σου όταν έχουν μεσολαβήσει όλα αυτά και τόσο αργοπορημένα όταν πια δεν θα έχει κάτι καλύτερο στην ζωή του; Νομίζω πως όχι. Επίσης μου έχει πει τόσα πολλά ψέματα με τόσο πειστικό τρόπο που δεν ξέρω πια τι να πιστεψω, ούτε αν τόσο καιρό ήταν ο άνθρωπος που νόμιζα ότι ήταν ή έχει κάνει και αλλά χωρίς να πάρω χαμπάρι λόγω... υπερβολικής εμπιστοσύνης. Μου είπε πως μιλάνε στο βαιμπερ καθώς του έστειλε να τον ρωτήσει τι γίνεται με τις φωτιές στην Ελλάδα κλπ κlp, ότι τώρα θα πάει διακοπές στην Τουρκία (ξέχασε να αναφέρει ότι μετά θα έρθει Ελλάδα σε αυτόν), ότι το πιο ακραίο που μπορεί να γίνει είναι να του προτείνει να πάει διακοπές στην Κροατία (ξέχασε να μου πει ότι ήδη το έχει κάνει και της έχει πει και αυτός να έρθει Ελλάδα).

    Δεν ξέρω αν θα απογοητευτεί με την άλλη. Την έχει στο μυαλό του πολύ ιδανικά και μπορεί όντως να είναι και έτσι. Το πιο πιθανό είναι να του μείνει σαν ανεκπλήρωτος έρωτας και να την εξιδανικεύσει κι άλλο. Επίσης τον έχει παρασύρει κάπως και κάνει πράγματα που στο παρελθόν τα εκραζε μόνο και μόνο επειδή αυτή τα κάνει...

    Επίσης η συμπεριφορά του δείχνει ότι είναι από τους ανθρώπους που δεν μπορούν να μείνουν μόνοι. Ήθελε να χωρίσουμε εδώ και ένα χρόνο αλλά ούτε το έκανε ούτε το έδειξε. Μου είπε πριν μάθω την αλήθεια ότι μετά την δική μου συμπεριφορά αποφάσισε ότι θα με χωρίσει και ας μείνει μόνος του καθώς με 20 κιλά που είχε πάρει δεν θα έβρισκε καμία, ενώ είχε βρει ήδη άλλη. Γενικά αν δεν γινόταν κάτι με την άλλη δεν υπήρχε περίπτωση να με χωρίσει και ας λέει τώρα ότι θέλει.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Then View Post
    Δεν ξέρω αν τον δεχομουν η όχι τον Σεπτέμβρη. Η αλήθεια ειναι πως δεν θέλω να χάνω την πίστη μου στους ανθρώπους και ακόμα και τώρα δεν θέλω να πιστέψω πως είναι κακός άνθρωπος. Αλλά οι πράξεις αυτό δείχνουν καλώς η κακώς. Θα έπρεπε να μου αποδείξει ότι πρπει να τον εμπιστευτώ ξανά και να προσπαθήσει αρκετά , αλλά υπάρχει τρόπος να ξανακερδίσει κάποιος την εμπιστοσύνη σου όταν έχουν μεσολαβήσει όλα αυτά και τόσο αργοπορημένα όταν πια δεν θα έχει κάτι καλύτερο στην ζωή του; Νομίζω πως όχι. Επίσης μου έχει πει τόσα πολλά ψέματα με τόσο πειστικό τρόπο που δεν ξέρω πια τι να πιστεψω, ούτε αν τόσο καιρό ήταν ο άνθρωπος που νόμιζα ότι ήταν ή έχει κάνει και αλλά χωρίς να πάρω χαμπάρι λόγω... υπερβολικής εμπιστοσύνης. Μου είπε πως μιλάνε στο βαιμπερ καθώς του έστειλε να τον ρωτήσει τι γίνεται με τις φωτιές στην Ελλάδα κλπ κlp, ότι τώρα θα πάει διακοπές στην Τουρκία (ξέχασε να αναφέρει ότι μετά θα έρθει Ελλάδα σε αυτόν), ότι το πιο ακραίο που μπορεί να γίνει είναι να του προτείνει να πάει διακοπές στην Κροατία (ξέχασε να μου πει ότι ήδη το έχει κάνει και της έχει πει και αυτός να έρθει Ελλάδα).

    Δεν ξέρω αν θα απογοητευτεί με την άλλη. Την έχει στο μυαλό του πολύ ιδανικά και μπορεί όντως να είναι και έτσι. Το πιο πιθανό είναι να του μείνει σαν ανεκπλήρωτος έρωτας και να την εξιδανικεύσει κι άλλο. Επίσης τον έχει παρασύρει κάπως και κάνει πράγματα που στο παρελθόν τα εκραζε μόνο και μόνο επειδή αυτή τα κάνει...
    Και μόνο λόγο απόστασης, το πιθανότερο είναι να βρει αυτή άλλον.
    Δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει κάνει στο παρελθόν, αλλά μπορείς να είσαι πιο επιφυλακτική για το μέλλον.
    Μπορεις όμως να μπεις σε αυτή τη διαδικασία? Να ψάχνεις συνέχεια κινητά κτλ?

    Έχω δει περιπτώσεις ζευγαριών που συνέχισαν μετά απο κάτι παρόμοιο, αλλά η γυναίκα είχε τρελή αυτοπεποίθηση.
    Ήταν σαν να πίστευε πως ακόμα και αν την κερατώσει ο σύντροφος, θα ξαναγυρίσει σε εκείνη. Και δεν την ένοιαζε.
    Μπορείς να το σκεφτείς έτσι? Με αυτά που λες, δε νομίζω πως μπορείς να το κάνεις.
    Αλλά μόνο στη πράξη μπορεις να το δεις αυτό.
    Πάντως αν του βγει ξινό το σκηνικό με την άλλη, το πιθανότερο είναι να μη ξανακάνει κάτι παρόμοιο.

    Είναι σίγουρο πως δεν είναι ο άνθρωπος που νόμιζες.
    Θα μπεις στη διαδικασία να τον γνωρίσεις? Να μάθεις πότε σου λεει ψέματα, και να κάνεις πως τον πιστεύεις?
    Αξίζει να το κάνεις αυτό? Μόνο εσύ ξέρεις.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Cmos View Post
    Και μόνο λόγο απόστασης, το πιθανότερο είναι να βρει αυτή άλλον.
    Δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει κάνει στο παρελθόν, αλλά μπορείς να είσαι πιο επιφυλακτική για το μέλλον.
    Μπορεις όμως να μπεις σε αυτή τη διαδικασία? Να ψάχνεις συνέχεια κινητά κτλ?

    Έχω δει περιπτώσεις ζευγαριών που συνέχισαν μετά απο κάτι παρόμοιο, αλλά η γυναίκα είχε τρελή αυτοπεποίθηση.
    Ήταν σαν να πίστευε πως ακόμα και αν την κερατώσει ο σύντροφος, θα ξαναγυρίσει σε εκείνη. Και δεν την ένοιαζε.
    Μπορείς να το σκεφτείς έτσι? Με αυτά που λες, δε νομίζω πως μπορείς να το κάνεις.
    Αλλά μόνο στη πράξη μπορεις να το δεις αυτό.
    Πάντως αν του βγει ξινό το σκηνικό με την άλλη, το πιθανότερο είναι να μη ξανακάνει κάτι παρόμοιο.

    Είναι σίγουρο πως δεν είναι ο άνθρωπος που νόμιζες.
    Θα μπεις στη διαδικασία να τον γνωρίσεις? Να μάθεις πότε σου λεει ψέματα, και να κάνεις πως τον πιστεύεις?
    Αξίζει να το κάνεις αυτό? Μόνο εσύ ξέρεις.
    Όχι δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Να τον μάθω. Θέλω τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου να τον εμπιστεύομαι. Δεν ξέρω πότε μου λέει ψέματα. Μια φορά το κατάλαβα από το τηλέφωνο γιατί έσπασε ο τόνος του και χαμήλωσε η φωνή του. Από κοντά ας πούμε προχθές που μου έλεγε ότι δεν τρέχει κάτι με την κοπέλα για αυτό και τον άλλο λόγο ήταν αρκετά πειστικός. Δλδ αν δεν είχα την υποψία θα τον πίστευα σίγουρα. Ίσως επδ θα ήθελα να τον πιστέψω. Το γεγονός μόνο όταν του είπα άνοιξε το κινητό σου κι μου είπε όχι δεν το επιτρέπω εκεί ενισχύθηκαν οι υποψίες μου και γι'αυτό την άλλη μέρα άνοιξα το κινητό κρυφά. Δεν άντεχα να σκέφτομαι ότι ίσως γίνεται κάτι παράλληλα. Ξέρω ότι πονάει πολύ η αλήθεια , την επόμενη στιγμή παρακαλαγα να μην είχα δει τίποτα. Έχασα πάσα ιδέα και από το γεγονός ότι τον είχα τόσο πολύ πιέσει να μου πει ότι έχει άλλη και δεν το έκανε ποτέ από μόνος του. Ποτέ. Τι θα γίνει λοιπόν; Θα αγχώνομαι μην ερωτευθεί πάλι την πρώτη που θα γνωρίσει και θα του δείξει ενδιαφέρον; Πώς θα ξεπεράσω όλο αυτό το σοκ;

    Με τον πρώην μου ας πούμε υπήρχαν πολλά ρεντ φλαγκς που εγώ αγνοούσα. Με αυτόν ήταν όλα τέλεια. Τα έκανε όλα τέλεια. Έπαιζε τον ρόλο του ιδανικού συντρόφου τέλεια. Την επόμενη μέρα αφού με κερατωσει έστειλε τα συνηθισμένα μηνύματα. Γιατί έτσι επρπε μου είπε. Έτσι έπρεπε. Επρπε να φερθεί καλά στην κοπέλα του. Επρπε...και όχι ήθελε..

    Σίγουρα θα συμβουλευτώ και έναν ειδικό. Νομίζω πως έχει έρθει η ώρα. Το λέω χρόνια πως πρέπει να το κάνω αλλά νομίζω ότι τώρα θα γίνει.

    επίσης έχω μπει στην διαδικασία να σκέφτομαι αν το έχει ξανακάνει.. έλλειπα σχεδόν ένα εξάμηνο στο εξωτερικό οπότε δεν ξέρω τι μπορεί να γινόταν εδώ..βασικά προηγούμενως στο γυμναστήριο μου είπε κάποιος που του είπα περιληπτικά τι έγινε γιατί με είδε σκατα ότι 'τον είχε δει το χειμώνα στο μετρό με μια μελαχρινή '

    Επίσης χθες μου ανέφερε ότι πίστευε ότι ημουν μαζί του επειδή ήταν ο ιδανικός. Ήταν λιγο μεγαλύτερος, με καλή δουλειά, από τον ίδιο επαγγελματικό χώρο οπότε οποιαδήποτε στιγμή θα μπορούσα να τον συμβουλευτω πάνε σε θέματα δουλειάς, ότι ήταν καλός και ήξερε πως να με φροντίζει και να με στηρίζει, είχα πολύ οικειότητα μαζί του και με ήξερε πολύ καλά οπότε για μένα ήταν ο "ιδανικός". Επίσης ένιωθε ότι είχε παραπάνω ρόλους καθώς επρπε να είναι το αγόρι μου ο φίλος μου ο ψυχολόγος μου και να απορροφά την δική μου ένταση όταν έπρεπε....

    Ανέφερε ακόμα ότι αν ξαναπροσπαθουσαμε για σχέση θα έπρεπε να το πηγαίναμε σοβαρά. Δλδ να λέγαμε θα είμαστε μαζί για πάντα. Και αυτό λέει θέλει σκέψη καθώς είναι πολύ αποφασιστικό. Γιατί αν τα ξαναβρισκαμε και με χώριζε η τον χώριζα ο πόνος θα ήταν διπλός και για τους δύο..
    Last edited by Then; 23-07-2022 at 22:13.

  11. #41
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Έχω διαγράψει τα άσχετα μηνύματα.
    Παρακαλώ θερμά, το αν κάποιος ειναι τρολ ή όχι, ας το αφήσουμε στη διαχείριση και στον όποιο βαθμό μπορεί αυτή να το εντοπίσει.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    24
    Καλησπέρα,

    Η ιστορία έχει συνεχιστεί και αυτός ο άνθρωπος έχει ξαναμπεί στη ζωή μου. Αν και ξέρω ότι ίσως δεν έχει νόημα να ανοίξω συζήτηση πάνω σε αυτή την ιστορία πάλι (επειδή μάλλον δεν έχει κανένα μέλλον) και δεδομένου τα προηγούμενα σχόλια που πολλοί με κατηγόρησαν ως τρολ, υπάρχει κάποιος που θα ήθελε να ακούσει την συνέχεια και να πει την γνώμη του;

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πώς να το χειριστώ?
    By Tania96 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-2017, 00:46
  2. Πως να το χειριστω....
    By natasa1988 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2015, 17:18
  3. ειμαι εδω και 2 χρονια σε ενδιαμεση κατασταση
    By LuciFer in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 27-10-2013, 13:31
  4. Πως να το χειριστώ?????
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 05-06-2012, 03:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •