Ανδρολογος/Ουρολογος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789

    Ανδρολογος/Ουρολογος

    Εκλεισα για Τεταρτη. Πώς και τι εξετάζει ένας ανδρολογος;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    178
    Ερώτηση παγίδα είναι αυτή θα σου έλεγα αλλά φοβάμαι πως θα με σβήσουν από το φόρουμ. Μπορεί να σου βάλει να κάνεις τρίπλεξ υπέρηχο δεν ξέρω πως λέγεται πάντως για να δει άμα έχεις κάτι εκτός ότι θα δει τα γεννητικά σου όργανα τώρα άμα κάνει κάτι άλλο που δεν ξέρω τι να σου πω

  3. #3
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εκλεισα για Τεταρτη. Πώς και τι εξετάζει ένας ανδρολογος;
    εαν εισαγαγεις αυτο που ανηρτησες εδω, στο ιντερνετ, θα σου βγαλει ενα σωρο σαητς ειτε ουρολογων-ανδρολογων ειτε αλλων γιατρων με αναλυσεις για το τι εξεταζουν, τι περιλαμβανει η εξεταση κλπ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Το γκουγκλαρα αλλά δεν βρήκα κάτι για την ακριβή διαδικασία. Πού γδυνομαι πχ; Μου δινουν να φορεσω κατι;
    Εγώ παω για μικροσκοπικη αιματουρία,γιατί πρεπει να δει και τα γεννητικά όργανα και όχι μόνο τα νεφρά; Κανει και υπερηχο νεφρών επι τοπου ή απλως σου δίνει παραπεμπτικο;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το γκουγκλαρα αλλά δεν βρήκα κάτι για την ακριβή διαδικασία. Πού γδυνομαι πχ; Μου δινουν να φορεσω κατι;
    Εγώ παω για μικροσκοπικη αιματουρία,γιατί πρεπει να δει και τα γεννητικά όργανα και όχι μόνο τα νεφρά; Κανει και υπερηχο νεφρών επι τοπου ή απλως σου δίνει παραπεμπτικο;
    τώρα έκανες τη σωστή ερώτηση. αλλά δεν έχω απάντηση. συνήθως παραπεμπτικό σου δίνει. θα δεις Μην αγχώνεσαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    σιγουρα δεν γδυνεσαι ολοκληρος. απο την μεση και κατω αφορα τον ουρολογο...
    επανω, τι να σε κανει; φροντισε να φορας ενα μακρυ T- shirt μηπως αισθανεσαι καλυτερα.
    αν ηταν να φορεσεις κατι, γιατι να γδυθεις;
    νομιζω οτι οπως και στον γυναικολογο, δεν σου δινουν να φορεσεις τπτ.... στις αμερικανικες ταινιες δινουν κατι ρομπες να φορας, αλλα οχι εδω..
    θεωρω οτι θα εξετασει και τα γεννητικα οργανα , γιατι εκει καταληγει η διαδικασια. θα μπορουσε να υπαρχει φλεγμονη εκει και να βλεπεις ιχνη αιματος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Αιματουρια μπορει να ειναι απο νεφρα,κυστη,προστατη.Θα σου κανει υπερηχο.Μερικοι εχουν και κυστεοσκοπιο για κυστεοσκοπηση ωστοσο αυτη η εξεταση δεν γινεται εν ψυχρω και πρεπει να υπαρχει λογος να γινει.Οποτε μια πληρη ουρολογικη εξεταση περιλαμβανει ολα τα παραπανω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Πιστευω ότι είναι τα νεφρά μου, ελεγχομαι καθε χρονο για αφροδισια ,ουρολοιμωξεις δεν παθαινω,συχνά σεξ δυστυχώς δεν κάνω (αν και αυτοικανοποιουμαι σχεδόν καθημερινά, δεν ξέρω μηπως αυτό θα μπορουσε να προκαλεσει κατι), άρα είναι σίγουρα τα νεφρά μου. Δεν ξερω αν η αμμος το δικαιολογει.
    Τεσπα, τελικά θα παω σήμερα γιατί χθες δεν προλαβα. Εχω κλείσει ηδη και με δημόσιο ουρολογο την αλλη βδομαδα για να έχω και δεύτερη γνώμη ανεξάρτητα τι θα μου πει αυτός.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Η αμμος δικαιολογεί αιματουρία αλλα καλα εκανες και εκλεισες ραντεβού γιατί η προβλεψη ειναι το παν
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,789
    Ναι, αυτο σκεφτηκα κι εγω. Μου έγραψε κάτι εξετασεις για αρχη θα πάω να τις κάνω και βλεπουμε. Μου είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό το ποσοστό αιματουριας που έχω αλλά καλό είναι να διερευνηθεί.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •