Ρεμερον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Ρεμερον

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185

    Ρεμερον

    Παιδιά μου είπε ο γιατρός να πάρω ρεμερον το βραδυ γιατί αυτό τον καιρό δεν είμαι καλά και εχω αυπνιες. Πήρα 1/4. Σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια το πρωί για να πάω στην δουλειά. Τρελή υπνηλία ζάλη θολούρα ζαβλακωμαρα. Όλη μέρα είμαι σα μαστουρωμενη. Είναι φυσιολογικό με τόση μικρή δοση;;;;; τον πήρα τηλ αλλά είναι στο ιατρείο θα με πάρει μόλις βρει χρόνο. Έχω φοβηθεί. Δε θα το ξαναπάρω.

  2. #2
    Quote Originally Posted by MK.89 View Post
    Παιδιά μου είπε ο γιατρός να πάρω ρεμερον το βραδυ γιατί αυτό τον καιρό δεν είμαι καλά και εχω αυπνιες. Πήρα 1/4. Σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια το πρωί για να πάω στην δουλειά. Τρελή υπνηλία ζάλη θολούρα ζαβλακωμαρα. Όλη μέρα είμαι σα μαστουρωμενη. Είναι φυσιολογικό με τόση μικρή δοση;;;;; τον πήρα τηλ αλλά είναι στο ιατρείο θα με πάρει μόλις βρει χρόνο. Έχω φοβηθεί. Δε θα το ξαναπάρω.
    αμα σου εχει παρει τα συμπτωματα του αγχους σε ζηλευω!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εγώ σήμερα πήγα ψυχίατρο είμαι αγωγή με ζολόφτ 4.5 μήνες μου αύξησε δόση κ 15 μέρες στη περίοδο μ είπε να πίνω ρεμερον 1/4 έχω έντονα ψυχοσωματικά συμπτώματα που με το ζολόφτ θεωρεί δεν με έχει πιάσει...φοβάμαι που θα πίνω 2...επίσης μου είπε οτι θα μου φέρει υπνηλία αλλά μου λεει έχει μια δράση που ίσως με βοηθήσει στη ναυτία που με πιάνει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    1/4 ρεμερον είναι 7,5mg. Δώστου λίγες μέρες, είναι πολύ χαμηλή δόση, μη το φοβάσαι. Έχει αντιισταμινικη δράση γι'αυτό προκαλεί υπνηλία αλλά αυτό για κάποιους είναι καλό γιατί αντιμετωπίζει την αϋπνία. Εγώ αυτό παίρνω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Εγώ σήμερα πήγα ψυχίατρο είμαι αγωγή με ζολόφτ 4.5 μήνες μου αύξησε δόση κ 15 μέρες στη περίοδο μ είπε να πίνω ρεμερον 1/4 έχω έντονα ψυχοσωματικά συμπτώματα που με το ζολόφτ θεωρεί δεν με έχει πιάσει...φοβάμαι που θα πίνω 2...επίσης μου είπε οτι θα μου φέρει υπνηλία αλλά μου λεει έχει μια δράση που ίσως με βοηθήσει στη ναυτία που με πιάνει
    Το πηρες;;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Τώρα θα αυξήσω δόση σε ζολοφτ θα πίνω 1.5 χάπι και μόλις μου έρθει η περίοδος γ 2 εβδομάδες κάθε μήνα θα πίνω 1/4 ρεμερον γιατί έχω και δύσκολη περίοδο κ εκείνο το διάστημα με πίανουν όλα...δεν ξέρω εγώ φοβάμαι να πίνω 2 μαζί και πόσο μάλλον τόσο νωρίς είμαι κοντα 5μηνο που ξεκίνησα αγωγή,μου είπε οτι θα έχω υπνηλία που φαντάσου κοιμάμαι ξερή γενικά...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Τώρα θα αυξήσω δόση σε ζολοφτ θα πίνω 1.5 χάπι και μόλις μου έρθει η περίοδος γ 2 εβδομάδες κάθε μήνα θα πίνω 1/4 ρεμερον γιατί έχω και δύσκολη περίοδο κ εκείνο το διάστημα με πίανουν όλα...δεν ξέρω εγώ φοβάμαι να πίνω 2 μαζί και πόσο μάλλον τόσο νωρίς είμαι κοντα 5μηνο που ξεκίνησα αγωγή,μου είπε οτι θα έχω υπνηλία που φαντάσου κοιμάμαι ξερή γενικά...
    Εγώ το πήρα 3 μέρες και το πέταξα. Με έκανε χάλια..σα ζόμπι. Κοιμόμουν όλη την ώρα. Ζαβλακωμα. Παρτο να δεις πως θα κάτσει σε σένα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Είναι το πρώτο σου η έχεις ξαναπάρει αγωγή;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Είναι το πρώτο σου η έχεις ξαναπάρει αγωγή;
    Παίρνω ήδη effexor από τον Φεβρουάριο. Το ρεμερον μου το έδωσε συμπληρωματικο. Πριν τον ύπνο το 1/4.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    43
    Εγώ έπαιρνα 1/4 ρεμερον πριν από πολλά χρόνια, αλλά για μικρό διάστημα, περίπου ένα μήνα. Μέσα σε ελάχιστα λεπτά με έριχνε σε βαθύτατο ύπνο για πολλές ώρες. Τόσο βαθύ που ένα βράδυ στο διπλανό διαμέρισμα έγινε μια τεράστια φασαρία, έσπασαν πράγματα, ούρλιαζαν, ήρθαν περιπολικά, μαζεύτηκε όλη η γειτονιά... Κι εγώ δεν κατάλαβα τίποτα! Τότε δεν δούλευα ούτε είχα κάποια υποχρέωση, κι έτσι δεν με ενοχλούσε το να πέφτω σε λήθαργο, ίσα ίσα το είχα μεγάλη ανάγκη.

Similar Threads

  1. ΜΙΣΟ ΡΕΜΕΡΟΝ
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-11-2019, 15:42
  2. εχει παρει καποιος το ρεμερον?
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 44
    Last Post: 15-06-2019, 21:21
  3. Ρεμερον για γαδ!
    By Piggy88 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-09-2018, 00:42
  4. ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΜΕΡΟΝ ΛΟΓΩ ΚΙΛΩΝ
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 45
    Last Post: 24-05-2016, 14:29
  5. ρεμερον και κιλα
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 13
    Last Post: 26-04-2016, 14:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •