Τι κάνετε για να νιώσετε καλύτερα; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δουλειά το προσπαθώ. Υγεία επίσης προσπαθώ
    Σε όλα είμαι καλά (προς μέτρια). Όλα αυτά θα τα βελτιώσω συν τω χρόνω. Απλώς το θέμα είναι ότι τα ερωτικά με επηρεάζουν επειδή καλώς ή κακώς εκεί συνδέω πιο πολύ την αυτοεκτίμηση μου. Κάνοντας όμως βήματα στα άλλα πεδία, θα μπορέσω να επανορθώσω κάπως.
    Ακριβως το ιδιο και .ολα μπορει να πανε καλα στη ζωη μου και εγω να ειμαι στα πατωματα για τα ερωτικα.χρονια τωρααα.
    και εγω εκει στηριζω την αυτοεκτιμηση μου για αυτο ποτε δεν ειμαι καλα.
    παντως αυτα τα λιγα που κανω συν την δουλεια με βοηθανε πολυ να ξεφευγω απο τις σκεψεις μου που με βασανιζουν.εχεις παει ποτε σε ψυχολογο?τον εαυτο σου πως τον βλεπεις?εχω πχ θεωρω οτι ειμαι ασχημη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τι κάνετε για να νιώσετε καλύτερα;
    Βγαίνω απ' το φόρουμ

  3. #18
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ακριβως το ιδιο και .ολα μπορει να πανε καλα στη ζωη μου και εγω να ειμαι στα πατωματα για τα ερωτικα.χρονια τωρααα.
    και εγω εκει στηριζω την αυτοεκτιμηση μου για αυτο ποτε δεν ειμαι καλα.
    παντως αυτα τα λιγα που κανω συν την δουλεια με βοηθανε πολυ να ξεφευγω απο τις σκεψεις μου που με βασανιζουν.εχεις παει ποτε σε ψυχολογο?τον εαυτο σου πως τον βλεπεις?εχω πχ θεωρω οτι ειμαι ασχημη.
    Δυστυχώς δε δουλεύω φουλ ωράριο και αυτό μου χαλάει τη διάθεση.
    Αλλά σύντομα θα δουλέψω ελπίζω
    Δεν έχω πάει σε ψυχολόγο για τα λεφτά φυσικά.
    Θεωρώ ότι είμαι όμορφη. Απλά εγώ εκεί που κολλάω είναι ότι πέφτω σε άτομα που δε με αναγνωρίζουν - τα θετικά μου- και ότι θέλω άτομα που δε με θέλουν. Τουλάχιστον δεν έτυχε να θέλω κάποιον τρελά και να με θέλει κι αυτός. Αυτό ζητάω. Νομίζω αν γίνει αυτό θα με βοηθήσει να δω τα πράγματα πολύ αλλιώς. Αλλά γενικά σίγουρα θέλει δουλειά με ψυχολόγο δεν το συζητώ. Κάτι από παιδικά τραύματα είναι όλα αυτά

  4. #19
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δυστυχώς δε δουλεύω φουλ ωράριο και αυτό μου χαλάει τη διάθεση.
    Αλλά σύντομα θα δουλέψω ελπίζω
    Δεν έχω πάει σε ψυχολόγο για τα λεφτά φυσικά.
    Θεωρώ ότι είμαι όμορφη. Απλά εγώ εκεί που κολλάω είναι ότι πέφτω σε άτομα που δε με αναγνωρίζουν - τα θετικά μου- και ότι θέλω άτομα που δε με θέλουν. Τουλάχιστον δεν έτυχε να θέλω κάποιον τρελά και να με θέλει κι αυτός. Αυτό ζητάω. Νομίζω αν γίνει αυτό θα με βοηθήσει να δω τα πράγματα πολύ αλλιώς. Αλλά γενικά σίγουρα θέλει δουλειά με ψυχολόγο δεν το συζητώ. Κάτι από παιδικά τραύματα είναι όλα αυτά
    ουτε εγω δουλευω φουλ ωραριο αλλα μου τρωει την μιση μερα η δουλεια με το πηγαινε ελα οποτε χρειαζομαι και ξεκουραση.δεν με χαλαει που δουλευω λιγες ωρες βεβαια το οικονομικο ειναι περιορισμενο.
    σε ψυχολογο εχω παει δεν βοηθηθηκα στο θεμα της αυτοπεποιθησης.καταλαβαιν� � τι ζητας ειναι απολυτως φυσιολογικο.αλλα υποθετω εισαι και μικρη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να μη το βρεις καποια στιγμη.

  5. #20
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    ουτε εγω δουλευω φουλ ωραριο αλλα μου τρωει την μιση μερα η δουλεια με το πηγαινε ελα οποτε χρειαζομαι και ξεκουραση.δεν με χαλαει που δουλευω λιγες ωρες βεβαια το οικονομικο ειναι περιορισμενο.
    σε ψυχολογο εχω παει δεν βοηθηθηκα στο θεμα της αυτοπεποιθησης.καταλαβαιν� � τι ζητας ειναι απολυτως φυσιολογικο.αλλα υποθετω εισαι και μικρη οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να μη το βρεις καποια στιγμη.
    Δεν είμαι μικρή 28 νομίζω χαχαχα
    Αλλά όπως το δει κανείς....μπορείς να μού πεις πού στοχεύατε με τον ειδικό και γιατί δε βοηθήθηκες;; Πόσο έκατσες;

  6. #21
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν είμαι μικρή 28 νομίζω χαχαχα
    Αλλά όπως το δει κανείς....μπορείς να μού πεις πού στοχεύατε με τον ειδικό και γιατί δε βοηθήθηκες;; Πόσο έκατσες;
    Μικρή είσαι.μακάρι να ήμουν και εγώ 28.
    Στοχευαμε στο σεξουαλικο πιο πολύ. Δεν μπορούσε με τίποτα να δώσει εξηγηση για τον φόβο μου.σήκωσε τα χέρια ψηλά που λέμε.τότε είχα και καταθλιψη πιο εντονη και προσπαθούσα να ξεπερασω τον πρωην που με παρατησε.στις ανασφαλειες δεν έδωσε τόση βάση. Δεν μου είχε πει κάτι δηλαδή για να βοηθηθω.η μπορεί να έλεγε αλλά να μην άκουγα εγώ.
    1 χρόνο πήγα σχεδόν. Δεν με βοηθησε αλλά αν δεν ήταν τόσο υψηλό το κοστος τώρα θα ξανά πηγαινα.έτσι απλά για να μιλάω σε κάποιον. Χωρίς να περιμένω και πολλά.

  7. #22
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μικρή είσαι.μακάρι να ήμουν και εγώ 28.
    Στοχευαμε στο σεξουαλικο πιο πολύ. Δεν μπορούσε με τίποτα να δώσει εξηγηση για τον φόβο μου.σήκωσε τα χέρια ψηλά που λέμε.τότε είχα και καταθλιψη πιο εντονη και προσπαθούσα να ξεπερασω τον πρωην που με παρατησε.στις ανασφαλειες δεν έδωσε τόση βάση. Δεν μου είχε πει κάτι δηλαδή για να βοηθηθω.η μπορεί να έλεγε αλλά να μην άκουγα εγώ.
    1 χρόνο πήγα σχεδόν. Δεν με βοηθησε αλλά αν δεν ήταν τόσο υψηλό το κοστος τώρα θα ξανά πηγαινα.έτσι απλά για να μιλάω σε κάποιον. Χωρίς να περιμένω και πολλά.
    Αυτό είναι το πρόβλημα το κόστος. Και εγώ γι'αυτό δεν.
    Αλλά να σού πω κάτι αν πέσεις σε καλά χέρια ειδικού νομίζω θα γίνει καλή δουλειά
    Εγώ ευελπιστώ σε αυτό και να έχω χρήματα σύντομα για να κάνω μια καλή επένδυση στην ψυχοθεραπεία μου.
    Αξίζει σκέψου είναι σαν τη σωματική υγεία εξίσου σημαντική και πλέον οι ψυχικές παθήσεις είναι μάστιγα της εποχής με αυτά που καταναλώνουμε και αναπνέουμε. Νομίζω αξίζει τα χρήματα αν είναι να κάνει δουλειά. Εγώ πάντως θα το δοκιμάσω

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    βλεπω οτι ολοι συνεννοηθηκατε και μονο εγω δεν καταλαβαινω.
    νομιζω οτι αλλα πραγματα κανει κανεις αναλογα με το τι τον χαλαει.
    δλδ, αλλο ειναι να εχεις θλιψη με λογο η χωρις, αλλο να εχεις αγχος, αλλο να εχεις αγχος χωρις συγκεκριμενο λογο, αλλο να εχεις αγχος που στο δημιουργει ενα συγκεκριμενο προβλημα που μπορει η και δεν μπορει να λυθει, αλλο να βρισκεσαι σε κριση υπαρξιακη, αλλο να εισαι σε σοκ απο μια μεγαλη απωλεια, κλπ..
    εμενα, η πιο συνηθης ενοχληση μου ειναι το αγχος. το γενικο και ηπιο αγχος το αντιμετωπιζω με δικες μου τεχνικες, πχ ρουτινες που εχουν να κανουν με το ιντερνετ, το σπιτι, το αυτοκινητο, λιγο διαλογισμο κλπ. αν το αγχος το προκαλει καποια κριση, καποιο προβλημα που θελει ενεργειες, τρωω τα σωθικα μου. αν δεν δρομολογησω μια λυση, σκαω. δεν μιλιεμαι, πρηζω τον δικο μου με αυτο, μου κοβεται τελειως η ορεξη, μολις δρομολογηθει κατι, επιστρεφω στα γνωστα: ρουτινες καθημερινοτητας, κλπ.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ αυτή την εβδομάδα είμαι άσχημα ψυχολογικά, γενικά κατά διαστήματα εκεί που είμαι καλά, μετά μπορεί στα ξαφνικά η διάθεση μου να αλλάξει και να είμαι στα χαλιά μου με άσχημες σκέψεις. Ότι ανασφαλιστος δεν μπορεί ο ψυχίατρος να μου γράψει νέο φάρμακο, τώρα γιατί το έκανε έτσι η κυβέρνηση αυτοί ξέρουν, πάντως δεν πολύ ασχολούμαι με τον ψυχίατρο μου, έτσι κι αλλιώς θα φύγω και θα επιστρέψω στην πρώτη μου ψυχίατρο η ο οποία έφυγε, δεν έρχεται πια εδώ που μένω γι'αυτό σταμάτησα με, εάν με δεχτεί σκέφτομαι να ταξιδέψω μέχρι και την περιοχή που διαμένει, η αιτία αλλαγής είναι ότι ο τωρινός ψυχίατρος με το ζόρι του βγάζεις κουβέντα, ενώ εκείνη που είχα ήταν πιο συζητησημη. Τώρα για την ψυχολόγο πηγαίνω δωρεάν εδώ στην πόλη μου, αν και τώρα λόγο καλοκαιριού έκλεισε ο οργανισμός αυτός και από Σεπτέμβριο και πάλι, αλλά αυτή η ψυχολόγος με πήρε τηλέφωνο από μόνη της να με ρωτήσει τι κάνω, εάν πήρα τηλέφωνο τον ψυχίατρο τι έγινε με το φάρμακο και είπε ότι θέλει πολύ να με βοηθήσει, πρώτη φορά τόσο ενδιαφέρον. Για να απαντήσω και σε αυτό που αναφέρεται το θέμα με βοηθάει η μουσική μερικές φορές, μια καλή ταινία στο ίντερνετ και περπάτημα, αλλά αυτή την περίοδο ούτε αυτά, σήμερα ένιωσα λίγο καλύτερα κυρίως το πρωί τώρα ψηλοχαλια είμαι πάλι. Επίσης έχω υψηλή χοληστερίνη, τριγλυκερίδια και έχω λίπος στο συκώτι λόγο φαρμάκων όπως μου εξήγησε ο γιατρός και τώρα είμαι σε ψιλό κόπωση, εξάντληση, δεν ξέρω εάν φταίνε αυτά ή το ψυχολογικό αυτά.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Sex κανετε;
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 01-09-2021, 21:39
  2. Συγνώμη. Προσπάθησα. Ήμουν καλύτερα αλλά........ : ( Μην μου κάνετε μήνυση. Μόνο μπαν
    By Epitheoritis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-07-2021, 12:03
  3. Τα καλύτερα παιδιά!!!!
    By σουζι1 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 0
    Last Post: 20-09-2017, 18:58
  4. Replies: 7
    Last Post: 10-11-2013, 20:20
  5. ειμαι καλυτερα
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2010, 17:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •