cipralex+xanax αποτελεσματικοτητα εξαρτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    323

    cipralex+xanax αποτελεσματικοτητα εξαρτηση

    Καλησπερα μετα απο διαγνωση κρισεων και διαταραχης πανικου.. ηθελα να ρωτησω κατι..κανω θερπαεια ενα μηνα με cipralex των 10 και πλεον απο χτες των 20 και xanax 3 φορες τη μερα με 0.25mg.Ειμαι σιγουρα πολυ καλυτερα απο οτι πριν ενα μηνα οι κρισεις εχουν αραιωσει παρα πολυ μια ανυσηχια γενικη βεβαια παραμενει...το θεμα ειναι οτι το cipralex εφερε τ αποτελεσμα η τα xanax πως θα μπορουσα να το καταλαβω αυτο.....επισης πιστευετε οοτι η ποσοτητα χαναξ που παιρνω ειναι επικυνδινη??θα μπορουσα να δοκιμασω να τα μειωσω μονος αν νιωσω οτι μπορω??Η γιατρος μου λεει πως ειανι πολυ μικρη ποσοτητα για να υπαρξει εξαρτηση την πιστευω αλλα και μια γνωμη απο καποιον που τα εχει δοκιμασει θα με βοηθουσε....να στε ολοι καλα....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Κώστα πρέπει να είσαι πού χαρούμενος που είδες βελτίωση σε μικρό χρονικό διάστημα.Μην κανεις του κεφαλιού σου δεν παθαίνεις εξάρτηση θα σου τα κόψει η γιατρός όταν κρίνει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΚΩΣΤΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗ ΓΙΩΤΑ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ. ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ. ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΜΕΙΩΣΩ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΦΑΡΜΑΚΑ ΕΠΙΔΡΑ, ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΕΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΚΡΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΝΑ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ. ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΜΩΣ. ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ. ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΟΜΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΔΡΟΥΣΑΝ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ, ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΝΑΧ ΤΟ ΙΔΙΟ.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    7
    Αυτό που εγγυημένα παχαίνει είναι είναι το ZYPREXA. Θέλει πολύ αυτοσυγκράτηση στο φαγητό.Είχα καταντήσει να την βγάζω με γιαούρτια κ σαλάτες και πάλι τσίμπαγα κανα δυό κιλάκια. Το ε'ιπα στον ψυχίατρό μου και αμέσως μου άλλαξε σχήμα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Nαι ειναι μικρη η δοση. Ποτέ δεν έπαθα τιποτα..ακουσε το γιατρο που γνωριζει κ τη κατασταση σου..αλλα κυριως να προσπαθεις μονος/η σου να το ελεγχεις το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •