Άγχος και Stress όταν δέχομαι σχολιασμό η αρνητική κριτική. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32
  1. #31
    xaka10
    Guest
    O κοσμος δεν αλλαζει κακεντρεχεις ζηλοφθονοι και με κακια μεσα τους υπαρχουν απο την οικογενεια μεχρι την γειτονια και τους φιλους.απλα τους αγνοεις χωρις να τσακωθεις λεγοντας απο μεσα σου ποσο κουνουπια και τιποτενιοι ειναι που για να ανεβουν στα ματια των αλλων ή επειδη φθονουν και ζηλευουν λενε αυτα τα πραγματα.ακομα και φαινομενικα καλοι ανθρωποι σου σκαβουν πισωπλατα τον λάκκο.εχω 4 5 φιλους δεν τους γνωριζω μεταξυ τους για να μην γινεται κουτσομπολιο βγαινω με αυτους εναν ξεχωριστα την φορα και εχω το κεφαλι μου ησυχο γραφειο γνωριμιων δεν γινομαι παει ο παλιος μου εαυτος που τους εφερνα σε επαφη.επαθα και εμαθα και ετσι δεν ακουω κακιες και κουτσομπολια απο εναν φιλο στον αλλο φιλο που του γνωρισα σχετικα με μενα γιατι ναι δεν υπολογιζουν ακομα και φιλους δικους σου να γνωρισουν σε θαβουν και σε αυτους.Και εχω ξεκοψει απομακρυνθει με πολλους τα τελευταια χρονια της πανδημιας και δεν παρακαλαω κανεναν δεν με ταιζει κανεις απο αυτους και την εχω χεσμενη την γνωμη τους για μενα σκουπιδια και σκατα ειναι και οπως τα πεταμε στον καλαθο των αχρηστων ετσι τους πεταω και γω στην ληθη του μυαλου μου

    και γω αυτα που στα λεω παλια με πειραζαν και μενα αλλα προσπαθησα και το πετυχα σε μεγαλο βαθμο να κανω τον εαυτο μου αναισθητο στα τιποτενια λογια των κατσαπλιαδων χωρις στηριξη απο ψυχολογο μονος μου βρηκα την δυναμη και ειπα ως εδω.περασα πολλα προβληματα με την υγεια μου και σωματικα και ψυχολογικα και δεν χρειαζεται να φθειρω τον εαυτο μου με στρες και να βλαπτω την υγεια μου για τους τιποτενιους.χεσμενους τους εχω πλεον και θα τους εχω παντα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    και γω αυτα που στα λεω παλια με πειραζαν και μενα αλλα προσπαθησα και το πετυχα σε μεγαλο βαθμο να κανω τον εαυτο μου αναισθητο στα τιποτενια λογια των κατσαπλιαδων χωρις στηριξη απο ψυχολογο μονος μου βρηκα την δυναμη και ειπα ως εδω.περασα πολλα προβληματα με την υγεια μου και σωματικα και ψυχολογικα και δεν χρειαζεται να φθειρω τον εαυτο μου με στρες και να βλαπτω την υγεια μου για τους τιποτενιους.χεσμενους τους εχω πλεον και θα τους εχω παντα
    Επειδη ειμαι λιγο ευαισθητος συναισθηματικα και πληγωνομαι σχετικα ευκολα οταν καποιος μπορει ευθεως η πισωπλατα να πει κατι κακο για μενα,ειναι κατι που μπορει να το κουβαλαω για μηνες ολοκληρους και να μου προκαλει στενοχωρια,η οτι δεν ειμαι αρκετος οσο οι αλλοι γυρω μου.

    Ισως εδω και αρκετο καιρο ειναι η πρωτη φορα που καταφερα να αποκτησω μια μικρη μορφη αμυνας,οταν ηρθαν στα ρανταρ μου πως καποιος συναδελφος στη δουλεια με θαβει και λεει παπαριες για εμενα,χωρις να εχω ενοχλησει εγω καποιον η τον ιδιο με την δικη μου συμπεριφορα,απλως ειπα εκεινη την στιγμη,δεν με νοιαζει,δεν με απασχολει,ας λεει οτι θελει,τον γραφω στα @@ μου και ετσι προχωρησα χωρις να μου προκαλει δυσφορια η στενοχωρια.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Αρνητικές σκέψεις,άγχος,stress,συμβουλή.
    By givemeabreak in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 16-11-2021, 02:57
  2. Δέχομαι κακοποίηση
    By Dream23 in forum Κακοποίηση
    Replies: 85
    Last Post: 07-09-2017, 22:45
  3. Αρνητική κριτική και άγχος
    By maria. in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 33
    Last Post: 12-02-2016, 14:35
  4. Αγχος stress και πανικος
    By scar!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-08-2013, 18:53
  5. δεχομαι ευχες
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 02-05-2010, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •