Νιώθοντας μπερδεμένη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    30

    Νιώθοντας μπερδεμένη

    Καλησπέρα,θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία και να μου πείτε την γνώμη σας, είχα γνωρίσει ένα παιδί και είχαμε βγει 3 φορές περίπου.Φιλικο από πλευράς μου διότι έχω κατάθλιψη και δεν έχω όρεξη για πολλά,εκείνος όλα για σεξ και έλεγε κάτι περίεργα πχ κοίταζα μια βιτρίνα για να δω πως φαίνομαι και έλεγε "βλέπεις αν ταιριάζουμε" και κάτι τέτοια. Τέλος πάντων του έστειλα να βγούμε μετά από καιρό και μου λέει ότι δεν μπορούμε να βγούμε διότι έχει κοπελα, δεν καταλαβαίνω γιατί το είπε, ειλικρινά εσείς οι άντρες δεν έχετε φίλες γυναίκες; η μήπως με βαρέθηκε και δεν θέλει να με κάνει παρέα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Εφόσον με την άλλη κάνει και σεξ , προτιμά εκείνη. Και πιθανόν και εκείνη δεν θα θέλει ο καλός της να έχει γυναίκες φίλες.
    Έχω γυναίκες φίλες, που μεγαλώσαμε μαζί , πηγαίναμε μαζί σχολείο , σπουδάζαμε μαζί , δουλεύαμε μαζί . Μετά την ενηλικίωση δεν έκανα φίλες γυναίκες που να μου αρέσουν και να έχουμε πλατωνική φιλία. Και να έγινε, κάποια στιγμή γυρνάει στο σεξ . Αν θες φίλους, ψάξε ομοφυλόφιλους με μηδενικό ενδιαφέρον για γυναίκες. Αν είσαι εσύ ανέραστη , μην περιμένεις και από άλλους το ίδιο . Δεν είναι μια συνειδητή ή αποδεκτή επιλογή, είναι κατάντια και κανείς δεν τη θέλει για τον εαυτό του.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Προφανως παρεξηγησε τις προθεσεις σου. Εχουν φιλες κι οι αντρες, σιγουρα. Απλα δεν ξερω εκεινες τις φορες που βγηκατε τι προθεσεις ειχε αυτος, εννοω εσυ εβγαινες τοτε φιλικα, εισαι σιγουρη οτι ισχυε το ιδιο και για αυτον; Η ιδια μας λες οτι εκεινος φαινοταν να το πηγαινει αλλου.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Εφόσον με την άλλη κάνει και σεξ , προτιμά εκείνη. Και πιθανόν και εκείνη δεν θα θέλει ο καλός της να έχει γυναίκες φίλες.
    Έχω γυναίκες φίλες, που μεγαλώσαμε μαζί , πηγαίναμε μαζί σχολείο , σπουδάζαμε μαζί , δουλεύαμε μαζί . Μετά την ενηλικίωση δεν έκανα φίλες γυναίκες που να μου αρέσουν και να έχουμε πλατωνική φιλία. Και να έγινε, κάποια στιγμή γυρνάει στο σεξ . Αν θες φίλους, ψάξε ομοφυλόφιλους με μηδενικό ενδιαφέρον για γυναίκες. Αν είσαι εσύ ανέραστη , μην περιμένεις και από άλλους το ίδιο . Δεν είναι μια συνειδητή ή αποδεκτή επιλογή, είναι κατάντια και κανείς δεν τη θέλει για τον εαυτό του.
    Αρχικά κόψε λίγο το ύφος,το ότι έχω κατάθλιψη είναι κάτι που δεν το επέλεξα συνειδητά και κατάντια είναι να μιλάς σε άγνωστους με αυτό τον τρόπο. Επειδή εσύ έχεις την πεποίθηση ότι μια γυναίκα δεν μπορεί να υπάρξει φίλη με έναν άντρα δεν σημαίνει ότι είναι και πραγματικοτητα.Κατι τελευταίο είμαι απόλυτα σίγουρη πως είσαι από τους ανθρώπους που ούτε φίλες είχαν ούτε σχέσεις για να σκέφτεσαι μόνο το σεξ όταν συναναστρεφεσαι με μια γυναίκα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Επισης, θα συμπληρωσω πως υπαρχουν κι ανθρωποι που παιρνανε ανεραστες περιοδους κι ανθρωποι που ειναι ασεξουαλ για μια ζωη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Janekr View Post
    Επειδή εσύ έχεις την πεποίθηση ότι μια γυναίκα δεν μπορεί να υπάρξει φίλη με έναν άντρα δεν σημαίνει ότι είναι και πραγματικοτητα.
    Για τον παλιό γνωστό σου που δεν θέλει νταραβέρια μαζί σου , είναι προφανώς επίσης πραγματικότητα. Ακόμη, δεν διάβασα να αναφέρεις άλλον άνδρα που να ενδιαφέρεται για φιλία, προφανώς δεν υπάρχει . Αν βρεις, παρουσίασε και σε εμάς το περιστατικό .
    Δεν ξέρω κανέναν άνδρα, σε ώριμη ηλικία, που να το παίζει φίλος σε γυναίκες που μόλις γνωρίζει . Σε ανώριμες ηλικίες, το παίζαν φίλοι μπας και γυρίσει ο τροχός. Από μία ηλικία και μετά, όχι. Οπότε για άνδρες ενεργούς σεξουαλικά, φυσιολογικούς, όχι δεν θέλουν γυναίκες φίλες. Προτιμούν άνδρες φίλους, αν είναι να μην παίζει σεξ .
    Αυτή άλλωστε δεν ήταν η ερώτηση που έκανες ; Κάνω κάποια λάθος υπόθεση ;;;

    ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΑΝ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ ; Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ , ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΩ , ΕΙΝΑΙ
    ΟΧΙ , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΦΙΛΕΣ.

    Αν διαφωνείς και ξέρεις την απάντηση για λογαριασμό των ανδρών , δεν χρειάζεται να ρωτάς. Μείνε στη δική σου αλήθεια και αυτό-θαυμάσου.
    Αν έχει κάποιος κότσια και δεν είναι παρθένος , ας μας πει αν έχει άλλη άποψη. Αν θέλει δηλαδή γυναίκες κολλητάρια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εχουν φιλες κι οι αντρες, σιγουρα.
    Είσαι άνδρας και απαντάς ως άνδρας ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    432
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Είσαι άνδρας και απαντάς ως άνδρας ;
    Εχω η ιδια φιλους αντρες, στον ιδιο κοσμο ζουμε, ξερεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Olivia View Post
    Εχω η ιδια φιλους αντρες, στον ιδιο κοσμο ζουμε, ξερεις.
    Δεν λέει και πολλά αυτή η απάντηση , αν δεν δώσεις πληροφορίες, ηλικίας, ασχολίες , κατάστασης του καθενός. Όταν ήμασταν φοιτητές, σε καφετέρια, συναντιόμασταν 300 άτομα. Πολλές συμφοιτήτριες, ήταν φίλες για κάποια χρόνια . Δεν λέει κάτι . Αν έχει περάσει κανείς αυτό το στάδιο , έχει σχέσεις , δουλεύει , έχει ασχολίες στον ελεύθερο χρόνο του ... χλωμό πλέον να κάνει φιλίες με άτομα του άλλου φύλου .......
    Στο λύκειο , κάναμε φίλες απο όπου μπορούσαμε για να μας γνωρίζουν καμιά γκόμενα !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δυστυχώς ο τύπος στον οποίο αναφέρεσαι έχει ακριβώς το ίδιο σκεπτικό με τον Αλ Μπαντι. Οι γυναίκες είναι ένα κομμάτι κρέας, δεν έχουν προσωπικότητα, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο μαζί τους, έχουν απλά μία τρύπα να ξεδιψάσεις τη στέρηση σου

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Δυστυχώς ο τύπος στον οποίο αναφέρεσαι έχει ακριβώς το ίδιο σκεπτικό με τον Αλ Μπαντι. Οι γυναίκες είναι ένα κομμάτι κρέας, δεν έχουν προσωπικότητα, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο μαζί τους, έχουν απλά μία τρύπα να ξεδιψάσεις τη στέρηση σου
    Οι "άλλοι" τους οποίους θες εσύ , ποιοί είναι ; Υπάρχουν ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Janekr View Post
    Καλησπέρα,θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία και να μου πείτε την γνώμη σας, είχα γνωρίσει ένα παιδί και είχαμε βγει 3 φορές περίπου.Φιλικο από πλευράς μου διότι έχω κατάθλιψη και δεν έχω όρεξη για πολλά,εκείνος όλα για σεξ και έλεγε κάτι περίεργα πχ κοίταζα μια βιτρίνα για να δω πως φαίνομαι και έλεγε "βλέπεις αν ταιριάζουμε" και κάτι τέτοια. Τέλος πάντων του έστειλα να βγούμε μετά από καιρό και μου λέει ότι δεν μπορούμε να βγούμε διότι έχει κοπελα, δεν καταλαβαίνω γιατί το είπε, ειλικρινά εσείς οι άντρες δεν έχετε φίλες γυναίκες; η μήπως με βαρέθηκε και δεν θέλει να με κάνει παρέα;
    το ειπε διοτι εκεινος ΔΕΝ ειχε βγει φιλικα μαζι σου, αλλα για να δει αν κολλατε για κατι ερωτικο..
    πολυ νορμαλ εσυ να μην θελεις, πολυ νορμαλ και το να θελει εκεινος.
    και τα δυο νορμαλ ειναι.
    απο εκει και περα, εφοσον εκεινος δεν το ειδε φιλικα, τι δεν καταλαβαινεις;
    εχει κοπελα και δεν βγαινει με αλλες, ουτε φιλικα, ουτε εχθρικα. ειναι καλυμμενος απο παρεα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Οι "άλλοι" τους οποίους θες εσύ , ποιοί είναι ; Υπάρχουν ;
    μονος σου λες, οτι σε αλλες ηλικιες, πχ φοιτητικα χρονια, παιζουν πολλες πιο χαλαρες σχεσεις μεταξυ ανδρων και γυναικων, πχ (σαν) φιλιες...
    η λεμον σε αυτες τις ηλικιες απευθυνεται. 26 ειναι. δεν ειπε οτι ψαχνει κανεναν 50ρη να γινουν φιλοι...

    επομενως, υπαρχουν αυτοι που ψαχνει και ειναι συνεσταλμενοι, ακομα και παρθενοι ΝΕΑΡΟΙ ανδρες.
    κανενας εμπειρος ανδρας δεν θα κατσει να παιζουν τις κουμπαρες, θα κατσουν ομως καποιοι εντελως αβγαλτοι, σαν αυτον που βγαινει τελευταιως.
    επομενως, για ολους εχει ο καλος θεουλης, μην μαλωνετε...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Janekr View Post
    Καλησπέρα,θα ήθελα να σας διηγηθώ μια ιστορία και να μου πείτε την γνώμη σας, είχα γνωρίσει ένα παιδί και είχαμε βγει 3 φορές περίπου.Φιλικο από πλευράς μου διότι έχω κατάθλιψη και δεν έχω όρεξη για πολλά,εκείνος όλα για σεξ και έλεγε κάτι περίεργα πχ κοίταζα μια βιτρίνα για να δω πως φαίνομαι και έλεγε "βλέπεις αν ταιριάζουμε" και κάτι τέτοια. Τέλος πάντων του έστειλα να βγούμε μετά από καιρό και μου λέει ότι δεν μπορούμε να βγούμε διότι έχει κοπελα, δεν καταλαβαίνω γιατί το είπε, ειλικρινά εσείς οι άντρες δεν έχετε φίλες γυναίκες; η μήπως με βαρέθηκε και δεν θέλει να με κάνει παρέα;
    Πιστεύω ότι κάποιοι έχετε σοβαρό πρόβλημα να καταλάβετε απλές κοινωνικές καταστάσεις. Τι σχέση έχει αν οι άντρες έχουν γυναίκες φίλες; Ναι, έχουν. Και λοιπόν;
    Να αφήσετε τα γενικά κι αόριστα και να κρίνετε ανα περίπτωση. Ο συγκεκριμένος σου έδωσε σαφέστατα δείγματα ότι δεν σε ήθελε για φίλη.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Πιστεύω ότι κάποιοι έχετε σοβαρό πρόβλημα να καταλάβετε απλές κοινωνικές καταστάσεις. Τι σχέση έχει αν οι άντρες έχουν γυναίκες φίλες; Ναι, έχουν. Και λοιπόν;
    Να αφήσετε τα γενικά κι αόριστα και να κρίνετε ανα περίπτωση. Ο συγκεκριμένος σου έδωσε σαφέστατα δείγματα ότι δεν σε ήθελε για φίλη.
    Ναι εφόσον έχει βρει κοπελα, ποιο είναι το πρόβλημα να βγει μαζί μου; Αφου έχει σχέση οπότε πια του αρέσει κάποια άλλη;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη
    By Χωρις Ονομα in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 11-03-2017, 04:31
  2. μπερδεμενη;/
    By Λια17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 21-08-2015, 18:52
  3. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ !
    By Cosmic game in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2013, 22:27
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •